trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 868248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4920 dnia: Czerwiec 27, 2017, 08:58:52 pm »
Z tego co pamiętam to umarłem po kilku epkach.

Ale w jakim sensie? Ze śmiechu? Z nudów? Ze starości?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4921 dnia: Czerwiec 28, 2017, 05:59:26 am »
To było wieki temu, ale pamiętam, że było anime wydawało mi się głupie, sztampowe i nudne.

Offline jeanvanhamme

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4922 dnia: Czerwiec 28, 2017, 02:46:29 pm »
Ja polecam animację BoJack Horseman. Nic, co napiszę nie skłoni Was do obejrzenia, po prostu to zróbcie, jeśli jeszczego tego nie zrobiliście. Najlepiej 6 pierwszych odcinków :) Czwarty sezon niebawem, nie mogę się doczekać.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4923 dnia: Czerwiec 28, 2017, 05:12:41 pm »
Trochę nie ten temat. BoJack Horseman to amerykańska animacja, a anime to japońska.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4924 dnia: Czerwiec 28, 2017, 09:16:37 pm »
Odstawiając na bok kwestię tego, że to nie animu - obejrzałem bodajże pierwsze trzy odcinki. W 100% rozumiem, dlaczego ta animacja może się podobać, w sumie jestem nawet przekonany, że BoJack Horseman bardzo by mi się spodobał dobrych kilka lat temu. Ale teraz to zbyt depresyjne dla mnie, jakoś bolało mnie wewnętrznie oglądanie tego. x)

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4925 dnia: Lipiec 14, 2017, 05:34:55 pm »
Kamichu! - taki tam slice of life z elementami supernatural. Po pierwszych odcinkach byłem bardzo zaskoczony, bo i miejscami animacja świetna, i klimat przywodzący na myśl produkcje studia ghibli - ogólnie zapowiadało się fantastycznie. Tylko potem poziom animacji spadł, podobnie z całą magiczną otoczką i baśniowymi elementami. A szkoda. 7/10

Boku no Hero Academia - bardzo fajny shounen! Niby znowu klimaty szkolne i dzieciaki, które nabywają nadprzyrodzone moce, ale wszystko jest bardzo profesjonalnie wyprodukowane. Ładna kreska i animacja, dobry OST, choć fabuła może trochę sztampowa. 8/10

Monster - no i tutaj wiadomo, pełna profeska. Niedawno zacząłem, ale już mnie wciągnęło. Cieszę się, że jeszcze kilkadzisiąt odcinków przede mną. :) Chciałoby się więcej serii detektywistycznych i kryminałów.


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4926 dnia: Lipiec 21, 2017, 07:52:14 am »
Garo: Honoo no Kokuin - jestem pozytywnie zaskoczony. Specyficzna, ale zarazem fajna kreska, kapitalna postać "Roberto" i niegłupio poprowadzona fabuła pozwalają przełknąć wypalające oczy cg. Oglądnąłem jak na razie z 6 epków i zastanawiam się, czy dalej będzie sztampa, czy może dostanę naprawdę dobrą historię. Ktoś oglądał?

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4927 dnia: Sierpień 05, 2017, 02:51:43 pm »
Berserk 2016 i 2017 - Fajnie zobaczyć w ruchu postacie i usłyszeć. Cenzura może i jest, ale spodziewałem się większej. O pomstę do nieba woła sposób zobrazowania, te całe CG to to jedno wielkie nie porozumienie, gdzie jest na poziomie wczesnych  i tanich tytułów na ps3. Pomimo, że w miarę wiernie trzymają się mangi to historia jest wykastrowana z emocji i klimatu. Bardziej dynamiczniejsze wydają ujęcia z wersji papierowej, dodatkowo walki też są przedstawione bardziej widowiskowo i czytelniej niż w wersji anime. Tak naprawdę w pierwszych odcinkach walki Gutsa to jak jakiś kolaż kolorów, gdzie z świeczką szukać zarys konturów czegokolwiek. Dla tych co czytali, maja chęć obejrzeć polecam, a dla tych co nie czytali to niech nie oglądają, bo otrzymają wrażenie że to jakiś gniot.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4928 dnia: Sierpień 09, 2017, 04:22:50 pm »
Dla tych co czytali, maja chęć obejrzeć polecam, a dla tych co nie czytali to niech nie oglądają, bo otrzymają wrażenie że to jakiś gniot.

Mangi (w sumie to z zasady) nie czytałem, ale Berserka oglądam od samego początku.
To prawda, że wizualnie ta nowa seria była przeżyciem dość... szokującym, podobnie jak wrzucenie do fabuły tego przydapasa elfa (pasuje niczym pięść do nosa do całej mroczności Berserka) tym niemniej mimo wszystko nie uważam te nowe serie za gniot, howgh.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4929 dnia: Sierpień 10, 2017, 09:47:17 am »
Elf-przydupas był w mandze od pierwszego rozdziału i miał kilka swoich momentów. Jego największą zaletą było ciągłe leczenie bohatera.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4930 dnia: Sierpień 11, 2017, 08:48:01 pm »
Nom, ten elf, to w sumie niemal główna postać, niczym Guts. Jest w 99% przypadkach razem, albo tuż obok Gutsa, zatem dziwne, że nie dali go w pierwszym anime.

Chociaż ja animca nie oglądałem, to nie wiem jaką historią dali i jakie momenty. Pewnie z młodości Gutsa wraz z Griffitem, to faktycznie wtedy jeszcze Pucka nie było.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4931 dnia: Sierpień 12, 2017, 11:12:00 pm »
Chociaż ja animca nie oglądałem, to nie wiem jaką historią dali i jakie momenty. Pewnie z młodości Gutsa wraz z Griffitem, to faktycznie wtedy jeszcze Pucka nie było.

Dokładnie. Cały pierwszy (ten stary) animiec to było od momentu jak Gatts (dlaczego i za jakie grzechy Guts,  bleeee...) spotyka Griffitha, jego kariera w bandzie Hawks zakończona wielkim mindf**kowym finałem podczas zaćmienia.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4932 dnia: Sierpień 13, 2017, 11:01:32 pm »
dlaczego i za jakie grzechy Guts,  bleeee...
Bo takie miałem tłumaczenie i przez jakieś 300+ rozdziałów się utrwaliło jako Guts, choć lepiej wygląda Gatts :) Chyba najlepiej pisać Berserk ;)

A skoro akcja się dzieje od początku bandy Jastrzębia aż do Zaćmienia, to by wyjaśniało brak elfa. Zresztą czarny humor (i nie tylko czarny) jest cały czas obecny w mandze. A jak dochodzi postać Ishidro i Schirke (chyba dobrze pamiętam), to czasami ma się wrażenie mangi komediowej a nie o ciężkim, brutalnym klimacie.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4933 dnia: Wrzesień 03, 2017, 06:48:18 pm »
Attack on titan 2 - dla mnie pozamiatał drugi sezon jestem totalnie wciągnięty. Czekam z niecierpliwością na 3, ale jak ma być szybko i mają być filery i rozciągane odcinki na siłę jak one piece to wolę poczekać.

Natsume sezon 5 i 6 - nie zawodzi, dalsze przygody z okruchami ciekawostek o jego babce i nie tylko.

Mobile Suit Gundam Iron-Blooded Orphans s 1 i s2 - jak do każdego o mechah podchodziłem z niesmakiem, a okazało się lepsze niż poprzedni gundam pod względem głównego pilota  to jest gość co robi to co ma robić. Jedna z lepszych tego typu postaci. Cała reszta bohaterów też uważam z jeden z głównych filarów serii.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4934 dnia: Wrzesień 08, 2017, 06:50:58 pm »
Też ostatnio obejrzałem drugi sezon Attack on Titan i muszę powiedzieć, że bawiłem się przy tym wyśmienicie. Dawno nie obejrzałem całego sezonu w dwa dni. Natomiast zdziwiło mnie tempo, jakie zaserwowano. Co odcinek pojawiały się jakieś nowe postacie, zdrady, tajemnice, wrogowie. Nie narzekam na to, bo zrobiła się z tego taka kwintesencja akcji. Tylko ciężko mi pojąć, jak z perspektywy biznesowej to przeszło. Ludzie od czterech lat czekali na ten drugi sezon, a mam wrażenie, że zawartą w nim akcję można było rozdzielić spokojnie na dwa razy tyle odcinków i rozszczepić produkcję w czasie.

Teraz z kolei przebijam się przez legendarne Ginga Eiyuu Densetsu. Podoba mi się, ale to z kolei zupełne przeciwieństwo, jeżeli chodzi o samą prędkość narracji. Z czym nie ukrywam, że mam trochę problemy, bo zdarza mi się przysnąć w połowie odcinka i kończę potem kolejnego dnia. Ale może jeszcze się rozkręci. :)