Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 868124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4890 dnia: Styczeń 09, 2017, 11:49:05 am »
Nie patrzyłem na niego jak na głównego bohatera, a bardziej jak na postać dookoła której wszystko się kręci. Bohaterem to on nie był na pewno i przeszedłem nad tym z miejsca do porządku dziennego.
Niemniej te inne postacie potrafiły być naprawdę fajne.

Offline Doctus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4891 dnia: Styczeń 16, 2017, 01:54:24 am »
Skończyłem Zetmana. Nie miałem okazji czytać mangi, dlatego też mam problem z ocenianiem tego anime. Przeczytałem w internecie dużo opinii o tym jak adaptacja marnuje potencjał komiksu w wielu miejscach. Na ten moment, nie znając materiału źródłowego oceniam anime pozytywnie. Oglądając dostrzegałem inspirację amerykańskimi komiksami o superbohaterach, takimi jak Batman. Natrafiłem w internecie na informację, jakoby autor komiksu był wielkim fanem właśnie Batmana, i naprawdę miałoby to sens. W pewnych momentach jednak czułem, że przydałoby się co najmniej kilka odcinków więcej, by rozwinąć np. wątek Players (ktoś jeszcze miał skojarzenia z Tokyo Ghoul?). Początkowo nie byłem także przekonany do jednego z głównych superbohaterów - Alphasa, który był tak naiwny i przerysowany jak tylko się dało. Kiedy jednak Kouga popadał w coraz większą obsesję na punkcie swojej krucjaty, stawał się dla mnie coraz ciekawszym bohaterem. Finał mnie usatysfakcjonował, ponieważ zwieńczył historię w sposób do którego mam słabość. Prawdziwy bohater tej opowieści skończył samotnie, chowając się w mrokach nocy i wykonując swoją pracę, a społeczeństwo i media dostały swojego, kolorowego herosa.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4892 dnia: Styczeń 20, 2017, 10:07:22 am »
Seirei Tsukai no Blade Dance - anime opowiada o uczniach szkoły, która uczy dziewczyny jak zawierać kontrakty z duchami, a potem nimi walczyć. Do tej szkoły zostaje przyjęty główny bohater (jedyny facet w morzu bab) i ma za zadanie wygrać mistrzostwa walk duchami. Ale najpierw musi zawiązać kontrakt z duchem, pokonać inne uczennice i założyć swój własny harem. Anime wygląda ładnie, ale na tym kończą się jej zalety. Mamy tu dokładnie to samo co widzieliśmy w Gakusen Toshi Asterisk i  Rakudai Kishi no Cavalery. Mamy tu tradycyjnie użytkowników nadprzyrodzonych mocy (ale bohater i tak używa miecza), czerwonowłosą tsundere, niebieskowłosą koleżankę z dzieciństwa, kobietę-szermierza, która nagle odkrywa, że jest kobietą i bohater się jej podoba, mistrzostwa do wygrania i po raz kolejny mamy 12 odcinków, które kończą się z większą ilością pytań niż odpowiedzi. Jeśli ktoś oglądał dwa wyżej wymienione anime może sobie to odpuścić, bo wszystko już było.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4893 dnia: Styczeń 24, 2017, 07:00:19 pm »
Obejrzałem 136 odcinek HunterXHunter (koniec arcu Chimer) i jestem pod prawdziwym wrażeniem.O ile ciągnące się jakieś 10 odcinków walki w pałacu z strażą królewską   mnie znudziły to samo zakończenie historii po prostu wbiło mnie w ziemie.Opowieści o geniuszu Togashiego i dekonstrukcji gatunku którego dokonuje w tym arcu niebyły przesadzone.Po shonenie naprawdę nie spodziewałem się czegoś tak ambitnego.

Marumen  jest chyba  najlepszym czarnym charakterem jakiego widziałem w shonenach (nie to żeby konkurencja była specjalnie silna) co jest ciekawe bo zaczynał jako jednowymiarowe prymitywne uosobienie zła. Ukazanie jego  powolnej przemiany,wewnętrznego konfliktu i koniec końców pogodzenie się z losem i odnalezienie sensu życia w obliczu nieuchronnej śmierci było czymś co oglądałem z prawdziwą przyjemnością.Z drugiej strony mamy upadek Gona, powolne zatracanie się w nienawiści i żądzy zemsty oraz oddalanie się od przyjaciół i rzeczywistości.Zawsze chciałem  zobaczyć takie odwrócenie ról i w końcu się doczekałem.

Na uwagę zasługuje też fakt ze jest to chyba jedyna historia w dziejach shonenów w której główny bohater nie zrobił absolutnie nic co pomogło by pokonać głównego czarnego charaktera. Absolutnie wszytko zrobiły pozostałe postacie.Gon I Maruem nigdy nawet z sobą nie rozmawiali. Nie jest to coś czego się spodziewałem a lubię być zaskakiwany.

Seria posiada swoje wady jak kilka słabszych walk i momentami powolnie rozwijająca akcje ale pozostałe zalety w pełni to rekompensują.  Nie jestem specjalnie sentymentalny ale przy 135 odcinku uroniłem kilka łez.Zdecydowanie polecam.

Kobayashi-san chi no Maid Dragon.  Do mieszkania zwykłej pracownicy biurowej wprowadza się smoczyca która postanawia zostać jej pokojówką.Jest to klasyczna komedia oparta na tym ze twardo stojąca na ziemi postać próbuje uczyć życia fantastyczną istotę z super mocami i zerowym pojęciu o naszym świecie.Całkiem przyjemnie się to ogląda a postacie nawet da się lubić choć trudno tu mówić o jakieś oryginalności.

 
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4894 dnia: Styczeń 24, 2017, 07:10:30 pm »
Marumen  jest chyba  najlepszym czarnym charakterem jakiego widziałem w shonenach (...)
Zdecydowanie się nie zgadzam, nudniejszego czarnego charakteru ze świecą szukać. A te jego rozkminy i gadka szmatka podczas walki z Netero były tak idiotyczne, że szkoda gadać. Och, jaki jestem potężny, a to wy jesteście robakami, by po chwili dojść do wniosku, że może i ludzie nie są tacy źli, a to wszytko na podstawie jednego wyjątku (swoją drogą ta wymyślona gra też była niezwykle głupia). WTF? Ten cały arc się nie trzymał kupy.

Jak chcesz porządnych antagonistów w shounenach to obejrzyj FMA albo Gintamę albo Detektywa Conana, a w HxH znacznie ciekawsi są chociażby Hisoka czy Chrollo.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4895 dnia: Styczeń 24, 2017, 08:14:15 pm »
Mi chyba najbardziej z chimer podeszli Neferpitou i ten koala :), a mocno się zdziwiłem jak wymiękł ten w okularach od portali. Po jego randze itd i zachowaniu nie sądziłem, że chłopak wyłysieje.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4896 dnia: Styczeń 24, 2017, 08:33:17 pm »
Ja jestem na 119 epku, więc staram się Wasze komentarze czytać na wyrywki z włączonym pajęczym spoiler zmysłem. Ale sam Chimera Arc bardzo mi się podoba, a przynajmniej od momentu pojawienia się króla i królewskiej gwardii. Początek był trochę nudny, ale teraz jestem zachwycony i gdybym mógł, to maratonowałbym jak dziki.

Sam "główny zły" jest dla mnie ok, a motyw gier z Komugi, mistrzynią Gungi, był dla mnie fajnym przełamaniem postaci. W ogóle HxH lubię za niestandardowe podejście do wszystkiego, co chwila zaskakują mnie jakieś drobiazgi. Chociażby przypadek Ikalgo i Welfina, którzy w pewnym momencie zaczynają analizować sytuację w stereotypowy dla anime sposób (tysiąc możliwych posunięć przeciwnika, muszę być przynajmniej pięć ruchów przed nim) i jeden dochodzi do błędnych wniosków, a drugi stwierdza, że prawdopodobnie zaszedł ze swoimi myślami za daleko. Niby nic, ale od razu anime się ogląda z większą przyjemnością.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4897 dnia: Styczeń 25, 2017, 04:14:03 pm »

Sam "główny zły" jest dla mnie ok, a motyw gier z Komugi, mistrzynią Gungi, był dla mnie fajnym przełamaniem postaci. W ogóle HxH lubię za niestandardowe podejście do wszystkiego, co chwila zaskakują mnie jakieś drobiazgi.
 
Ich gry to jeden z moich ulubionych wątków tej serii.Moment w którym próbował rozproszyć jej koncentracje  grając na jej pragnieniach i obawach a gdy się to nie udało uznał ze ją obraził i musi "przeprosić"  bardzo trafił w moje gusta.

Chociażby przypadek Ikalgo i Welfina, którzy w pewnym momencie zaczynają analizować sytuację w stereotypowy dla anime sposób (tysiąc możliwych posunięć przeciwnika, muszę być przynajmniej pięć ruchów przed nim) i jeden dochodzi do błędnych wniosków, a drugi stwierdza, że prawdopodobnie zaszedł ze swoimi myślami za daleko. Niby nic, ale od razu anime się ogląda z większą przyjemnością.
Konflikty Ikalga z Blosterem a potem Ikalga z Welfinem były bardzo miłymi przerywnikami w wlekącej się przez wiele odcinków walce Hunterów z Youpim.Mnie zwłaszcza podobała się sytuacja z Blosterem i to całe kombinowanie z windami,gazem,wrotami i samochodami.Przyziemność i pewien realizm tego starcia były miłą odskocznią.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4898 dnia: Luty 05, 2017, 07:45:12 pm »
Damn, ukończyłem Chimera Ant Arc. Po 135 odcinku musiałem przewertować pokój w poszukiwaniu chusteczek, solidna końcówka. :sad: Szkoda, że tylko paręnaście odcinków zostało, takiego shounena mógłbym oglądać w nieskończoność.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4899 dnia: Luty 07, 2017, 11:41:16 am »
Damn, ukończyłem Chimera Ant Arc. Po 135 odcinku musiałem przewertować pokój w poszukiwaniu chusteczek, solidna końcówka.
Mnie po prostu wbiła w ziemie. Takie odcinki są jednym z powodów dla których oglądam anime.
:sad: Szkoda, że tylko paręnaście odcinków zostało, takiego shounena mógłbym oglądać w nieskończoność.
Niestety na ciąg dalszy nie ma zbytnio co liczyć.Autor przewlekle choruje i przez ostatnie dwa lata narysował chyba tylko 9-10 rozdziałów.A szkoda bo dark continent arc jest bardzo ciekawy, niestety nie wiadomo czy w ogóle zostanie ukończony.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4900 dnia: Luty 07, 2017, 05:09:20 pm »
Nawet nie wiedziałem, że dalej HxH jest kontynuowane. Po takim zakończeniu w sumie uznałem za pewny koniec.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4901 dnia: Luty 07, 2017, 06:08:58 pm »
Bo obecnie nie jest. Po Chimera Ant Arc masz kolejny drobny arc z 12 odcinkami (łącznie 148) i dwie kinówki, które z tego co zerkałem, raczej nie dostają szczególnie wysokich ocen.

Edit: Zeromus, a oglądałeś Yu Yu Hakusho? Bo co prawda teraz pewnie sobie zrobię jakąś pauzę od Shounenów, ale jak mnie znowu najdzie ochota, to nie wiem, czy nie zgarnąłbym drugiego popularnego anime od tego autora.
 
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2017, 06:12:47 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4902 dnia: Luty 07, 2017, 08:25:08 pm »
Niedawno oglądałem kilka odcinków Yu Yu Hakusho (tak z 70). Nic dziwnego, że zarzucali Kubo Tite`owi, że jego Bleach jest za bardzo do tego podobny. Ciekawe, ale miejscami akcja strasznie się dłuży.

A teraz zabrałem się za Nanatsu no Taizai. Najbardziej Angielski Shonen jaki ostatnio powstał. Ma nawet Artura i Merlina.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4903 dnia: Luty 07, 2017, 09:42:37 pm »
Yu Yu Hakusho [prędzej jakoś nie spotkałem] zaciekawił mnie ten tytuł. Skrzydlaty mówi, że ma chęć obejrzeć, Hollow mówi, że nawet ciekawy. Plus zrobione w starym stylu więc warto zajrzeć. 

Z Shounenów aktualnie ciągnę one piece i mam do nadrobienia kolejny etap 30 odcinków, ale szybko się ogląda, bo odcinek ma tak naprawdę jakieś 10minut. Oglądając te anime człowiek widzi zmiany niestety na  gorsze i to nie pod względem historii, a realizacji. Kiedyś może i były filery w większej ilości, ale jak była akcja to akcja treściwa. Natomiast z biegiem czasu mamy praktycznie pokaz slajdów przed którymi mamy wprowadzenie, opening, streszczenie poprzedniego odcinak i dopiero właściwy odcinek rozwleczony. Co daje nam 10min samego odcinka, a treściwych ruchów z 5min, a nie pauz z ludźmi w tle . Aktualne tempo odcinków jak bym miał przyrównać to tylko do lądowania Songo na namek  i to w tej wersji z rtl7, gdzie trwało to chyba z 20 odcinków. Jednakże gdy wpadnie jakaś perełka to wiemy, że warto było czekać te np. xxx odcinków własnie na to chwile.


Memories - fajne trzy odcinkowe anime, w którym mamy trzy różne historie chcące przesłać nam jakoś ukrytą wiadomość czy też szalony zbieg zdarzeń, które spowodowała drobnostka. 7/10


Mokke -  generalnie jeśli ktoś oglądał Mushishi i mu się podobało to warto obejrzeć. Może nie  jest to ten sam poziom, ale podobna tematyka osadzona z siostrami i dziadkiem. Może początkowo nie wciąga, ale pomału można wrosnąć w ich perypetie. 7/10

My Bride is a Mermaid - bardzo fajna komedia osadzona w temacie, który generalnie mi nie podchodzi, ale na szczęście humor  podszedł mi i ratował sytuacje. Kiedyś spotkałem się bardzo podobnym tytułem, ale odbiłem się szybko po dwóch odcinkach. Tam był ten sam motyw tzn. z 9 letnia córka jakiegoś mistrza karate następczyni jedzie żenić się z jakimś gimnazjalistą biegając za nim i rozkładając łóżko. W ogóle to do mnie nie trafiła, a humor nie dla mnie [nie wiem za głupie dziecinne?]. W My Bride is a Mermaid to samo, ale gagi komediowe zupełnie inna liga.
8/10




Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4904 dnia: Luty 07, 2017, 09:50:36 pm »
@Skrzydlaty
Ja oglądałem i mogę polecić. Z początku jest dość nudne, ale z czasem się rozkręca. Swego czasu zaliczałem je do ulubionych shounenów, ale niedawno próbowałem zrobić rewatch i odpadłem. Za to opening do dziś uważam za jeden z najlepszych jakie kiedykolwiek stworzono.

Poza tym bardzo fajne jest Level-E, kolejne anime na podstawie mangi Togashiego, ale krótkie dla odmiany.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.