Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 865242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4845 dnia: Kwiecień 11, 2016, 04:49:00 pm »
Minami-ke 1,2,3,4 - fajne lekkie anime o przygodach trzech sióstr. W sam raz na przerwy pomiędzy tytułami akcji itd. Dla mnie największym plusem i motorem serii byli kana i hosaka. I to w sumie tyle. 7/10


Paprika - film podobny do filmu Incepcja tyle, że bez Leo, a za to z Papryką :). Ogólnie fajnie się oglądało, od początku coś się dzieje i tak do końca. Bohaterowie nie denerwują muzyczka fajna po prostu fajny film w starym dobrym stylu. 8/10

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4846 dnia: Kwiecień 11, 2016, 06:13:17 pm »
Dla mnie największym plusem i motorem serii byli kana i hosaka.
Kana była fajna, ale Hosaka mnie irytował swoim durnym zachowaniem.
Paprika - film podobny do filmu Incepcja tyle, że bez Leo, a za to z Papryką :). Ogólnie fajnie się oglądało, od początku coś się dzieje i tak do końca. Bohaterowie nie denerwują muzyczka fajna po prostu fajny film w starym dobrym stylu. 8/10
Ten film to było arcydzieło. Co prawda oglądałem go już dawno temu, ale bez wątpienia był wybitny.
W dodatku piękna grafika.

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4847 dnia: Kwiecień 12, 2016, 10:09:23 pm »
Paprika - film podobny do filmu Incepcja tyle, że bez Leo, a za to z Papryką :). Ogólnie fajnie się oglądało, od początku coś się dzieje i tak do końca. Bohaterowie nie denerwują muzyczka fajna po prostu fajny film w starym dobrym stylu. 8/10
Z tym wyjątkiem, że Papryka była przed Incepcją, i to właśnie Incepcja się na Papryce wzorowała :)

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4848 dnia: Kwiecień 19, 2016, 05:41:52 pm »
Lejdis and dżentelman, przedstawiam wam anime sezonu: Aggressive Retsuko
https://www.youtube.com/watch?v=ip3DRMiiKFw

Nietłumaczone. Do zrozumienia wymagana minimalna, otakistyczna znajomość języka. Albo wręcz nawet żadna :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4849 dnia: Kwiecień 19, 2016, 08:10:10 pm »
^ Dobre, zdążyłem się utożsamić z postacią i zostać zaskoczonym.

Btw, oglądał ktoś Ajin? Samo CG, które mnie odstrasza, ale w różnych miejscach widziałem rekomendacje.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4850 dnia: Kwiecień 26, 2016, 07:31:39 am »
Btw, oglądał ktoś Ajin? Samo CG, które mnie odstrasza, ale w różnych miejscach widziałem rekomendacje.

Manga w końcu mnie znudziła, dlatego anime sobie odpuściłem. Jak nie czytałeś, to daj szansę.

Ja ogląda Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! - 3 epki za mną i mogę powiedzieć, że jak na razie sympatyczna, lekko kuriozalna komedia fantasy z przeciętną, ale nie słabą grafiką i naprawdę ciekawymi postaciami.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4851 dnia: Kwiecień 28, 2016, 05:24:45 pm »
Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!

Jak się spodobało to polecam mangę. Ja mangę, te 13 czy 14 rozdziałów, łyknąłem za jednym posiedzeniem i się niesamowicie ubawiłem.
W animu jestem świeżo po 6 epku i muszę stwierdzić iż anime jest średnie. Kreska i animacja takie sobie, muzyka nie zachwyca a niektóre gagi są sztucznie rozciągane albo niepotrzebnie zmienione. Przez co stają się takim wtórnym tworem. Plus dodatki i wstawki które tworzą wrażenie zapychaczy aby odcinek dobić do 20 minut.

Z tego co się orientuję to anime jest bliżej do nowelki, niż mangi, ale nie wiem czy to wyszło na dobre. Chyba anime wyszło by lepiej jakby uderzyło w stronę mangi dając więcej akcji.

Widać ktoś w studio stwierdził iż nie ma sensu dawać większego budżetu, bo anime będzie średnie i niestety takie im też wyszło. A szkoda bo może i motyw fabularny oklepany, ale za to postacie i bohaterowie nietuzinkowi i bardzo ciekawi. Ot choćby główny bohater, który nie jest totalnym lamusem i polega tylko na swoich "nakama" i stadku haremowemu, tylko przeciętny koleś z głową na karku i sporym szczęściem.
No i postać krzyżowca - Darkness, no kwintesencja osoby robiącej za tanka w drużynie każdego MMO. :biggrin:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4852 dnia: Kwiecień 29, 2016, 08:30:18 am »
Też czytałem mangę i light novelkę i są one dokładnie takie same. To anime pocięli i skrócili (poza pierwszym odcinkiem który niepotrzebnie przeciągnęli aby pokazać jak pracują na budowie) aby wyszło 10 odcinków. Najbardziej żałuję, że wycieli motyw z pierwszym spotkaniem Wiz z Kazumą czy jak Kazuma przyłączył się do innej drużyny. Największym plusem tego anime i tak są postacie. Tyle dobrego, że ich nie zmienili. Zapowiedziano również drugi sezon więc nie mogę się doczekać ciągu dalszego.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4853 dnia: Maj 14, 2016, 04:33:31 pm »
Plastic Memories - bezczelny wyciskacz łez, całkiem fajny. Pomysł na anime, choć również naciągany, po pierwszym odcinku robił spore nadzieje. Otóż jesteśmy w przyszłości, codziennością jest posiadanie własnego androida. Niestety ich wadą jest to, że po paru latach ich pamięć się zeruje, trzeba je także jak najszybciej odebrać od właściciela. W przeciwnym wypadku mamy prawdziwy bunt robotów. Nasz bohater zatrudniony zostaje w agencji odbierającej ludziom te maszyny.

Z początku liczyłem na to, że na przestrzeni dwunastu odcinków poznamy dwanaście różnych historii i takie rozwiązanie mogłoby być zaskakująco fajne. Zresztą sam początek anime właśnie na to wskazywał. Niestety, dość szybko fabuła schodzi na głównych bohaterów i czystą dramę, jaka wiąże się z ich losami. Ale - jak ktoś lubi sobie w sekrecie pochlipać w poduszkę, nawet jeżeli ze świadomością, że jest łapany na dość tanie sztuczki - polecam. x)

Saiunkoku Monogatari - zapamiętałem to anime z Hypera, czy innego polskiego kanału, który puszczał anime. Dość dobrze kojarzyła mi się ścieżka dźwiękowa grana na erhu oraz przyjemny opening. Fabularnie zaś zostajemy przeniesieni do startożytnych Chin, gdzie młoda kobieta za cel stawia sobie działalność na korzyść społeczeństwa. Wiąże się to z takimi problemami jak chociażby ten, że kobiety nie mogą zostać urzędnikami państwowymi. Mimo tego bohaterka się nie poddaje, a całość jej przygód uzupełnia haremowo-romantyczny setting.

Nie w tym jednak leży mój główny problem z tym anime, a w fakcie, że... Historia strasznie się wlecze. W nudnym i liniowym tempie. Często można znaleźć w różnych zakątkach internetu informacje, że współczesne anime są wyprane z charakteru, że są powtarzalne, że nic się w nich nie dzieje. Ale mając styczność z Saiunkoku Monogatari muszę się z tym zupełnie nie zgodzić.

Współczesne historie często i gęsto łamią różne stereotypy, często wymieniają się zapożyczeniami z innych serii, pojawiają się eksperymenty z "kamerą", z kolorami, formatem odcinków, chronologią. Tutaj mamy po prostu historię. I nie jest ona zła, ale... Po prostu mnie nie angażuje, przez co zmagam się z tymi 39 odcinkami już od miesiąca. Brakuje mi jakichś smaczków, jakiejś niestandardowej wstawki muzycznej, zmiany tempa historii, dziwnej postaci, która pojawiłaby się ni stąd, ni zowąd. Jakiegoś żartu z innego anime, jakiegoś ładnie narysowanego tła.

Anime jest w porządku i zresztą ma całkiem solidną średnią na MAL'u (8.07). Ale współczesne produkcje, na które tyle osób narzeka, chyba aż nadto mnie rozpieściły. Potrzebuję czegoś więcej, niż spójnej historii. 

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4854 dnia: Maj 23, 2016, 08:11:15 am »
Kekkai Sensen - kiedyś ugryzłem pierwszy epek oglądając jednym okiem i ciepnąłem tytuł na bok. W sobotę siedliśmy porządnie i zanim zauważyliśmy była trzecia w nocy : p Anime wciągnęło jak odkurzacz. Głównie dzięki światowi przedstawionemu, który jest intrygujący i świetnie zanimowany, pełny szczegółów, żywy. Do tego bohaterowie, których da się polubić, prosta, ale dobrze podana fabuła i naprawdę niepowtarzalny klimat, który rzadko się spotyka.
Nie maco się dziwić, bo to produkcja studia Bones, i to w naprawdę dobrym stylu.  Mamy tu postawiony na głowie Nowy York, w którym otworzyła się brama gdzieś do innego świata, z którego wylazło wszystko, co tylko dało radę wyleźć. Teraz w otoczonym barierą mieście większość mieszkańców to stwory, których nawet nie da się nazwać, cuda zdarzają się równie często, jak dewastacje całych dzielnic, co chwila coś wybucha, a wizyta w przypadkowym barze może być twoja ostatnią (bo np. nie ty jesteś w nim konsumentem, a bliżej ci do głównego dania). Totalna jazda bez trzymanki, ale zgrabnie i umiejętnie podana.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2016, 08:16:25 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4855 dnia: Maj 23, 2016, 07:40:58 pm »
Shin Sekai Yori - wciągająca historia z zwrotami akcji fajną muzyką i przyjemnym rysowaniem. Trochę dla mnie za szybkie ucinanie łba bieżącemu wątkowi. Mam na myśli, że zarysowuje się sytuacja przełom, a za chwile już nie aktualne, bo mamy najazd, wymaz pamięci i niby coś jest trącone, alei trzeba sobie resztę dośpiewać.  W późniejszym czasie niby jest to trochę bardziej rozrysowane, ale... Trochę przygnębia, że mamy wioskę i pokolenie nad ludzi, a okazuję się, że są totalnie bezradni. Raz jako dzieci pokazują jak są potężni itd więc jako dorośli powinni być lepsi, a okazuję się, że nagle jak by zapomnieli, że mają moc i giną od byle czego. Przy akim to już totalnie pozamiatali z bezradnością. Trochę spraw nie wyjaśnionych np.
Spoiler: pokaż
 jak zginęli Maria i mamoru? Czy zrobili z nich warzywa jak z swojej królowej? Czy po prostu zginęli? Jak w ogóle udało im się ich schwytać? Co stało się z skradzionymi dziećmi?
. Ogólnie bardzo polecam 9/10

Speed Grapher - anime na przyzwoitym poziomie i na swój sposób bardzo fajne. Minusem jest, ale nie od razu ratowana dziewczyna. Z czasem im więcej się odzywa tym gorzej :), aż do momentu gdzie naprawdę przeszkadza. Ogólnie polecam - historia o mocy pieniądza, nadnaturalnych mocach, elitarnym klubie. 7,5/10


UN-GO - początkowo po paru minutach myślałem o porzuceniu, Inga dziwnie się zapowiadała plus ten detektyw i zagadki. Myśl mi przeszła, że to cienizna w tanim opakowaniu. Jednak rozwiązanie, zagdaka wydała się ciekawa  i oglądałem dalej. I okazało się to dobrą decyzją, seria z każdą minutą zyskiwała. Po paru odcinkach typu jedna sprawa jeden odcinek zaczął się dłuższy wątek, który jest świetny. Człowiek wpada bez pamięci i odcinki lecą jak migawki, a złą wiadomością okazuję się ilość odcinków tylko 11. Polecam 9/10
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2016, 04:01:09 pm wysłana przez Jackal »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4856 dnia: Czerwiec 13, 2016, 10:49:10 am »
Cytuj
[size=0px]UN-GO[/size][/size][size=0px] - początkowo po paru minutach myślałem o porzuceniu, Inga dziwnie się zapowiadała plus ten detektyw i zagadki. Myśl mi przeszła, że to cienizna w tanim opakowaniu. Jednak rozwiązanie, zagdaka wydała się ciekawa  i oglądałem dalej. I okazało się to dobrą decyzją, seria z każdą minutą zyskiwała. Po paru odcinkach typu jedna sprawa jeden odcinek zaczął się dłuższy wątek, który jest świetny. Człowiek wpada bez pamięci i odcinki lecą jak migawki, a złą wiadomością okazuję się ilość odcinków tylko 11. Polecam 9/10 [/size]


A film kinowy oglądałeś? Jest prequel do serialu więc wiele w nim się wyjaśnia.


Niedawno Arslan Senki - anime o zdradzonym księciu który stracił swoje królestwo i z garstką wiernych mu poddanych kombinuje jak je odzyskać. Z jednej strony fajnie, że jest kontynuacja tego anime, z drugiej wolałem kreskę ze starych OAV-ek

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4857 dnia: Czerwiec 14, 2016, 08:00:15 am »
Właśnie nie mogłem się pogodzić, że to tylko 11 odcinków poszukałem i znalazłem i obejrzałem kinówkę. Rzeczywiście dopełnia resztę, bo tak zastanawiałem się kim jest ta osoba w długich włosach z openingu serii.


Zacząłem oglądać Aria the animation + pozostałe 2 sezony. Jestem na 4 odcinku i jeśli ktoś to oglądał to może mi powiedzieć czy jest sens dalej się męczyć? Skusiłem się ze względu na wysoką notę, a ledwo przebiłem się przez 3 odcinki. Nastąpi tu jakiś super zwrot i fajność w stylu Madoki lub cokolwiek? Czy po prostu przez 3 sezony będzie pływać bezinteresownie?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2016, 06:02:01 pm wysłana przez Jackal »

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4858 dnia: Lipiec 10, 2016, 07:38:44 pm »
Z tego co pamiętam, to właśnie taki urok tego anime. :)

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4859 dnia: Lipiec 14, 2016, 06:07:11 pm »
Aha :) rozumiem, zaoszczędziłeś mój czas. Wskoczyłem dalej na Fate stay night unlimited blade works i to ja rozumiem :)'



Fate stay night unlimited blade works - myślałem, że to będzie dokładnie to samo co pierwsze fate tylko z remastrowane, ale się grubo pomyliłem. To była historia z Fate stay night tylko zrobiona od nowa. Dużo szerzej opowiedziana, walki lepiej zrobione, dodane jeszcze bardziej te coś za co kocha się Fate. Dodatkowo każdy bohater lepiej przedstawiony i pokazany tak, że można polubić każdego. Bardzo mocno z lepszej strony pokazany Lancer, który był średniakiem, a tutaj jako jeden z koksów jako fajny "koleś, który swoje wie". No i przede wszystkim Tohsaka na duży plus po każdym względem. Fajny też ostatni odcinek, który pokazuje jak toczą się losy dalej. Polecam każdemu 9,5/10 // no i przede wszystkim walka Berserka z Gilgameszem oraz muzyczka z 8 odcinka drugiego sezonu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2016, 08:38:02 am wysłana przez Jackal »

 

anything