trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 885401 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4665 dnia: Kwiecień 04, 2015, 10:07:40 am »
NANA- Anime bardzo dobre i wciąga odrazu. Ciekawe postacie, fabuła i kreska. Na minus u mnie zasługuje NANA nie śpiewająca strasznie drażniła mnie jej pustość, naiwność oraz brak jakichkolwiek wartosciści. No i zapomniałem o najważniejszym prze świetny pierwszy ending: ). Zastanawia mnie końcówka, bo niby na ścisłe było ok to trochę brak mi jeszcze paru minut lub słów, co się stało z Nano śpiewająco, umarła ? Ten przeskok zostawia dużo pytań. 8.5/10

Offline Lord Kupa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4666 dnia: Kwiecień 04, 2015, 10:34:05 am »
Na minus u mnie zasługuje NANA nie śpiewająca strasznie drażniła mnie jej pustość, naiwność oraz brak jakichkolwiek wartosciści.
Dla mnie właśnie to był duży plus. Według mnie była to świetnie wykreowana głupia pinda, która co chwilę dokonywała złych życiowych wyborów. Ważne, że była w tym swoim zachowaniu bardzo wiarygodna i widz nie był wobec niej obojętny (niech ktoś jej przywali ;p). Postawienie na taka bohaterkę, powoduje, że NANA jest anime wyjątkowym, niepodobnym do innych Shoujo.

Co do końcówki, to przyczyną zapewne jest nieskończona wówczas manga. Według MALa emisja anime zakończyła się w 28 marca 2007 roku, a manga wychodziła do maja 2009.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4667 dnia: Kwiecień 04, 2015, 11:14:04 am »
Według mnie była to świetnie wykreowana głupia pinda, która co chwilę dokonywała złych życiowych wyborów.
Czemu używasz takich wulgarnych i obraźliwych słów? To dosyć wstrętne z twojej strony bo ona na to nie zasługuje.
Ważne, że była w tym swoim zachowaniu bardzo wiarygodna i widz nie był wobec niej obojętny (niech ktoś jej przywali ;p).
Na przywalenie to zasługują różne płytkie tsundere czy agresywne postacie, czyli takie które drą się lub atakują dobre i spokojne osoby.
Co do końcówki, to przyczyną zapewne jest nieskończona wówczas manga. Według MALa emisja anime zakończyła się w 28 marca 2007 roku, a manga wychodziła do maja 2009.
Końcówka anime to nic innego jak jej wybór. Nie musiało się tak skończyć, ale sama tak zdecydowała.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4668 dnia: Kwiecień 04, 2015, 01:58:23 pm »
Nana to jedna z moich w pełni zasłużonych dziesiątek. Momentami ciężko oglądało mi się to anime, ale było przegenialne. Dużo dojrzałych wątków, nie cackanie się w temacie alkoholu, papierosów i narkotyków, fajny ost. Miłość nie tylko z perspektywy nieśmiałych spojrzeń ciągnących się przez pięć sezonów, ale i z perspektywy seksu, zdrady i dziwnych relacji wiążących dwie osoby. Dla mnie prawdziwa perełka.

Końcówka już nie pamiętam jaka była, ale mogła być poszarpana, bo manga wciąż była na wydaniu, a obecnie jest na wstrzymaniu od dobrych paru lat ze względu na chorobę autorki.

Dla mnie właśnie to był duży plus. Według mnie była to świetnie wykreowana głupia pinda, która co chwilę dokonywała złych życiowych wyborów. Ważne, że była w tym swoim zachowaniu bardzo wiarygodna i widz nie był wobec niej obojętny (niech ktoś jej przywali ;p). Postawienie na taka bohaterkę, powoduje, że NANA jest anime wyjątkowym, niepodobnym do innych Shoujo.

O to to, w pełni się zgadzam. (:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2015, 02:01:45 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4669 dnia: Kwiecień 04, 2015, 02:54:44 pm »
Dużo dojrzałych wątków, nie cackanie się w temacie alkoholu, papierosów i narkotyków, fajny ost.
Przecież postacie były dorosłe, więc czego oczekiwałeś.  Kontrowersje w tych tematach dotyczą osób w wieku szkolnym.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4670 dnia: Kwiecień 05, 2015, 08:28:26 am »
To prawda NANA musiała taka być i jak by było inaczej (była by ugrzeczniona  ) to Anime Nana nie było by do końca czym było, ale irytować mnie irytowała: ). Zgodzę się też z tym, że jest to wyjątkowy tytytuł.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4671 dnia: Kwiecień 05, 2015, 12:26:27 pm »
Ciekawe w Nanie było również to, że poruszyli wątek aborcji. Ale co z tego skoro jak zwykle pokazali ten mniej kontrowersyjny (chyba również w Japonii) wybór. Zgodnie z japońskim prawem mogła to zrobić, ale oczywiście nie chciała.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4672 dnia: Kwiecień 06, 2015, 08:34:11 pm »
Perfect Blue - dosyć dobry tytuł. Początkowo może normalnie przebiega wszystko, ale z czasem zaczyna się gmaftać. Na końcu zastanawiałem się czy to wszystko była sprawka tej jej agentki czy może jednak ona miała też zaburzenia. Mi się wydawało, że jedno i drugie. Na plus u mnie zasługuje kreska bo lubię ten stary styl rysowania, ale te oczy mi nie podchodziły, bo nie które postacie wręcz z boku głowy miały oczy. Ogólnie polecam 7,5-8/10 

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4673 dnia: Kwiecień 06, 2015, 10:37:24 pm »
Perfect Blue - dosyć dobry tytuł. Początkowo może normalnie przebiega wszystko, ale z czasem zaczyna się gmaftać. Na końcu zastanawiałem się czy to wszystko była sprawka tej jej agentki czy może jednak ona miała też zaburzenia. Mi się wydawało, że jedno i drugie. Na plus u mnie zasługuje kreska bo lubię ten stary styl rysowania, ale te oczy mi nie podchodziły, bo nie które postacie wręcz z boku głowy miały oczy. Ogólnie polecam 7,5-8/10
Co ty masz z tymi oczami? Jak coś takiego piszesz to powinieneś zamieścić kadry bo nic takiego nie pamiętam.

Ogólnie anime wyjątkowo świetne. Zresztą to chyba jedyne anime, w którym były akty erotyczne.


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4674 dnia: Kwiecień 07, 2015, 08:12:10 pm »
Na przykład takie:





Itp.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4675 dnia: Kwiecień 07, 2015, 08:47:00 pm »
Też mi z boku. Są może troszeczkę za bardzo oddalone od siebie, ale nic poza tym. A już sądziłem, że oglądałem i czegoś dziwnego nie zauważyłem. : )

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4676 dnia: Kwiecień 15, 2015, 08:37:47 pm »
Robotics Notes- fajnie i przyjemnie  się ogląda bohaterowie nie drażnią, przyjemna kreska, a fabuła wystarczająco dobra by zaciekawić. Bardzo spodobała mi się postać Koujirou, która jak dla mnie była motorem tego tytułu. Jedna z ciekawszych postaci jakie można spotkać. Końcówka jak dla mnie była słabsza niż reszta, ale przynajmniej doprowadziła sprawy do końca i taki jej plus. To na tyle 8/10.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4677 dnia: Kwiecień 15, 2015, 10:17:07 pm »
Jak dla mnie postać Frau była najlepsza. Zawsze lubiłem teorie spiskowe więc początkowo nawet przyjemnie się to oglądało. Niestety końcówka to jedno wielkie przegięcie. Zwłaszcza motyw tej starszej siostry.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4678 dnia: Kwiecień 16, 2015, 06:57:24 pm »
Początkowo myślałem, że Frau to kolejna nowa postać która będzie zbędna lub słaba, a na szczęście okazała tak jak mówisz najlepsza. Mnie motyw z tą starszą siostrą szczególnie nie podobał się w końcówce.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4679 dnia: Kwiecień 18, 2015, 11:59:37 pm »
Obejrzałem ostatnio Harmonie. To 25 minutowy film kinowy w klimatach szkolnych. Całkiem fajny i oryginalny, jeśli chodzi o pomysł, więc warto obejrzeć.

7/10


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2015, 08:50:52 pm wysłana przez Shirosama »

 

anything