Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 868247 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4635 dnia: Luty 21, 2015, 03:17:14 pm »
Mi osobiście manga się podoba z racji tej jakby szkicowej kreski, może dlatego, że sam mam podobny styl.
Co do śmierci Petry, to w mandze było jakby więcej jej historii, tak by czytający mógł trochę lepiej poznać ta postać, dzięki czemu śmierć nie musiała być tak bardzo dramatycznie ukazana. Choć zgodzę się z faktem iż w mandze jej śmierć była dość drugoplanowa, przeciwnie do anime, gdzie była jakby wyolbrzymiona (może za duże słowo, ale nic lepszego mi nie przychodzi). Podobne wrażenie odniosłem co do Miny.
Natomiast muzykę z anime jestem osobiście zachwycony i uważam iż jest wpasowana niemal idealnie. Sam mam na playliście oba openingi jak i kilka utworów z OSTa, natomiast endingi już mniej mi się podobały. Mimo to nadal uważam że pasują do całości. A ta melodyjka co była w kadrach przejściowych-technicznych, w środku odcinka (pewnie wiesz o co mi chodzi) szalenie kojarzy mi się z serią gier Diablo. Niestety nie jestem w stanie ustalić to to za instrument może być.

A ta dziewczynka z Twojego kadru to nie była czasem w OAVce którejś, bo nie mogę sobie jej przypomnieć w serii.
Tak czy inaczej również czekam na 2 serię SnK, oby była lepsza, albo przynajmniej tak samo dobra. :D

Madoka no niby też ratują świat, ale nie nie ma tej otoczki braku przemocy jak np w Sejlorkach. Natomiast oprawa graficzna, zwłaszcza przy wiedźmach wg mnie jakby była inna to seria nie miała by tego obcego uroku. Tak samo jakby Panty and Stocking było rysowane w całości identycznie jak wtedy kiedy się zmieniały, to by to było kolejne animu, a tak mamy dziwne połączenie stylu amerykańskiego z japońskim "klasykiem".
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4636 dnia: Luty 21, 2015, 09:46:18 pm »
Choć zgodzę się z faktem iż w mandze jej śmierć była dość drugoplanowa, przeciwnie do anime, gdzie była jakby wyolbrzymiona (może za duże słowo, ale nic lepszego mi nie przychodzi). Podobne wrażenie odniosłem co do Miny.
Twórcy anime wiedzieli co może wzruszyć, więc celowo dokładniej pokazali te sceny. Jednak i tak nie sądziłem, że aż dwa razy coś takiego z nią pokażą. To już przesada i nasunęło mi pewne skojarzenia z końcówką Another.
Natomiast muzykę z anime jestem osobiście zachwycony i uważam iż jest wpasowana niemal idealnie. Sam mam na playliście oba openingi jak i kilka utworów z OSTa,
Niektóre rytmy były naprawdę klimatyczne (również te śpiewane). Jednak jak na takie anime to zachwycony muzyką nie jestem.

natomiast endingi już mniej mi się podobały.
Pierwszy ending bardzo mi się podobał (piękna piosenka).
A ta melodyjka co była w kadrach przejściowych-technicznych, w środku odcinka (pewnie wiesz o co mi chodzi) szalenie kojarzy mi się z serią gier Diablo.
W ostatnim akcie Diablo 3 była najlepsza muzyka. Nie spodziewałem się tak dobrych rytmów po tej grze. Nasuwały mi skojarzenia z anime (tak ogólnie).
A ta dziewczynka z Twojego kadru to nie była czasem w OAVce którejś, bo nie mogę sobie jej przypomnieć w serii.
Była pod koniec serii TV (wersja Blu-Ray oczywiście). Zobacz przedostatni lub ostatni odcinek. To wtedy jak żołnierze chcieli aresztować tamtego blond dowódcę.
W mandze tej dziewczynki nie widziałem.
Tak czy inaczej również czekam na 2 serię SnK, oby była lepsza, albo przynajmniej tak samo dobra. :D
Mnie ciekawi jak pokażą zmianę zachowania Historii. W anime jest jeszcze słodka i milutka.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4637 dnia: Luty 24, 2015, 10:22:03 pm »
Level E - po przewijaniu Lamune, aż człowiekowi chciało się oglądać takie coś. Największy grzech tego anime to to, że ma aby 12 odcinków. Dużo więcej bym zobaczył przygód tego księcia :). Rysowanie fajne i przyjemne, postacie świetne, sporo komedii, "zawiłości" - komediowy death note ;). Anime polecam - godne uwagi. 8,5/10   

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4638 dnia: Luty 25, 2015, 01:44:43 pm »
po przewijaniu Lamune
O czym ty w ogóle piszesz? Lamune to było bardzo dobre anime, jeśli chodzi o romans i harem. Wyjątkowo sympatyczne postacie.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4639 dnia: Luty 25, 2015, 02:18:23 pm »
Największą przyjemność w tym anime przyniosło mi przewiniecie go, żeby zobaczyć co będzie w dalszych odcinkach.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4640 dnia: Luty 25, 2015, 03:14:04 pm »
Największą przyjemność w tym anime przyniosło mi przewiniecie go, żeby zobaczyć co będzie w dalszych odcinkach.
Przecież nie ma prawie na co narzekać oglądając tą serię (nudna również nie była). Zresztą to jedna z najlepszych komedii z wątkiem haremowym i romansem. Wysokie oceny również o tym świadczą.

A mówienie do głównej bohaterki "sensei" to także coś czego nie pamiętam z innych podobnych serii. Szkoda, że nie doceniasz takich oryginalności.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4641 dnia: Marzec 01, 2015, 07:47:41 pm »
GJ-bu - anime opowiada w klubie szkolnym, który nic nie robi. Anime składa się z serii skeczy, brak tam jakiejkolwiek głębszej fabuły czy akcji. Jedynym plusem są niektóre postacie i kilka zabawnych gagów. Coś w sam raz na jeden raz aby się zrelaksować.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4642 dnia: Marzec 01, 2015, 08:07:06 pm »
GJ-bu było super relaksujące, prawda. (: I zawsze mnie rozwala wspomnienie tej sceny:

https://www.youtube.com/watch?v=rxm7X6uc60I

<3

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4643 dnia: Marzec 02, 2015, 09:01:42 pm »
Mawaru Penguin Drum - anime fajne szczególnie spodobało mi się część pierwsza ,która dotyczyła oganami kiedy była psychopatką. Później też było dobrze, ale nie aż tak. Na minus spory to ten pojawiający się kicz w różnej postaci, mam na myśli tu min. przemianę himari i jej sekwencje ruchów. Żadna też postać wybitnie mi nie podeszłą do gustu, ale za to ending z 13 odcinka podszedł mi bardzo. 7/10

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4644 dnia: Marzec 02, 2015, 09:18:51 pm »
Też podobał mi się początek. Im było dalej tym gorzej. Bracia okazywali się nie być braćmi, siostry przestawały być siostrami, kochanki okazywały się siostrami. Prawie jak w brazylijskich telenowelach. Końcówka to było jedno wielkie przegięcie.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4645 dnia: Marzec 03, 2015, 04:33:41 pm »
Zgadzam sie, ostatni odcinek ogladalem po paru dniach i miałem wrażenie, że oglądam zupełnie inne anime.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4646 dnia: Marzec 03, 2015, 04:42:31 pm »


Oglądaliście może Expelled from Paradise? To produkcja oryginalna, która co prawda arcydziełem nie jest, ale na pewno pozytywnie się wyróżnia od wielu przeciętnych anime.
Jest to anime S-F opowiadające o czasach postapokaliptycznych, w których wielu ludzi pozbyło się swoich prawdziwych ciał na rzecz istnienia w formie cyfrowej, czyli zostali podłączeni do systemu komputerowego co miało być dla nich rajem.

Niestety uważam, że w tym filmie ewidentnie czegoś brakuje, a samo wykonanie również nie stoi na najwyższym poziomie. Zakończenie natomiast pozostawia pewien niedosyt.
Na pewno największe zalety to animacja i walki, które szczególnie blisko końca były bardzo efektowne (przynajmniej jak porównać do średniej w anime). Sceny akcji to zdecydowanie duży plus, ale było ich niewiele.

Odnośnie charakteru głównej bohaterki to mimo, że nie zachowywała się jak typowa tsundere to jednak spodziewałem się innej postaci (bardziej dojrzałej i profesjonalnej) i to głównie z powodu pierwszych minut filmu. Wtedy jej charakter był jakby inny.

Jednak miała swój urok i można łatwo ją polubić.

7/10

Offline Animeholik

  • Niewolnik
  • Wiadomości: 3
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Taki drobny Animeholik ;)
    • Mój blog o anime
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4647 dnia: Marzec 10, 2015, 09:31:33 pm »
@Shirosama może sam obejrzę to anime w ciągu tygodnia lub dwóch, tym bardziej, że nie jest powiązane z żadnym serialem, no i tematyka mi odpowiada.

Aktualnie jednak skupiam się na obejrzeniu ostatnich ~40 odcinków Hunter x Hunter.
Zazwyczaj nie zabierałem się za takie tasiemce, bo wyciągają spory kawał z życia, ale tu się nie zawiodłem.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4648 dnia: Marzec 10, 2015, 09:39:56 pm »
Aktualnie jednak skupiam się na obejrzeniu ostatnich ~40 odcinków Hunter x Hunter.

Którą wersję oglądasz - starą/nową?

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4649 dnia: Marzec 12, 2015, 12:02:34 am »
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=8270

Obejrzałem ostatnio film " List do Momo". Jeśli chodzi o stronę wizualną to jest bliski poziomu arcydzieła, gdyż tak płynna animacja i starannie wykonana grafika (szczegółowe tła) to naprawdę rzadkość.

Pejzaże wyglądały prawie w całości na ręcznie rysowane bo obecnie jak wiadomo to standardem staje się grafika komputerowa (co oczywiście wcale nie znaczy, że należy to uznać za jakąś wadę).

Styl kreski również bardzo mi się podobał, gdyż zawsze lubiłem w anime dosyć realistyczny wygląd postaci.

Muzyka niestety mnie zawiodła, gdyż zdecydowanie najlepsza była na początku filmu (w ogóle pierwsze minuty wprost mnie oczarowały bo zanosiło się na prawdziwe cudo). Gdzie potem podziały się te piękne rytmy?

Czytałem, że nad tym filmem pracowano aż 7 lat. Szkoda jednak, że wyszedł tak przeciętnie pod względem pomysłu, fabuły i postaci.

Cała ta historia jest po prostu nudna. Na początku oglądania owszem było napięcie i oczekiwanie na to co się wydarzy, ale później oglądałem już tylko po to żeby obejrzeć do końca.

Również pomysł na te obrzydliwe stwory (gobliny) nie mogę uznać za zaletę. Jednak to i tak nic w porównaniu z wieloma skrajnie idiotycznymi scenami (chociażby ucieczka przed dzikami, czy jazda na motorze podczas tajfunu), które później się pojawiały.

Niby można na takie głupotki przymknąć oko, ale dla mnie to jednak przeszkadza i skutecznie psuje oglądanie.

Kolejna wyjątkowo głupia scena dotyczyła
Spoiler: pokaż
kłótni Momo z matką.
Tak nierealistycznie przedstawione zachowania są mocno irytujące.

Poza tym humor (z goblinami) w większości również uważam za nędzny. Może i jakieś dzieci by rozśmieszył, ale jak dla mnie nie było w tym nic zabawnego.

Największą zaletą anime (oprócz grafiki) jest główna bohaterka, czyli Momo.
Co ciekawe to 11 letnia dziewczynka za którą głos podstawiała 14 letnia seiyuu.

Zabawne były te jej reakcje na różne wydarzenia i ogólnie fajny miała charakter.

Niestety nawet najfajniejsza bohaterka zbytnio nie pomoże jak nie będzie dobrego pomysłu i fabuły, a samo anime będzie nudzić (zabraknie czegoś co przyciąga, ciekawi i emocjonuje).

Ode mnie 7/10

Poniżej kilka kadrów.



« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2015, 03:48:03 pm wysłana przez Shirosama »

 

anything