trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 881799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4575 dnia: Grudzień 18, 2014, 10:04:37 am »
Cytuj
Śmierć nawet najładniejszej i najfajniejszej dziewczyny nie wywoła emocji, jeśli czuć na kilometr, że została wciśnięta na siłę.


Spoiler: pokaż
 Leone? :p Zgadzam się.




Mnie się też nie podobał fakt, że tak obeszli się z głównym bohaterem. Srsly, to było zupełnie nieuzasadnione i czuć było, że to wymóg scenariusza a nie konsekwencja tego co się wydarzyło.
Btw. nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale Akame ga Kill! postawiło sobie za cel bycie ersatz Shingeki no Kyojin do czasu wydania drugiej serii tegoż? Jest jakieś uderzające podobieństwo realiów (podobni ludzie, podobny poziom techniki, podobne miasto, nawet mury podobne). W każdym razie takie tam oglądadło.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4576 dnia: Grudzień 18, 2014, 10:43:29 am »
Nawet jak wskazujesz regiony, to za choinkę nie mogę doszukać się podobieństw. Prędzej bym to z FMA porównywał.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4577 dnia: Grudzień 18, 2014, 10:54:49 am »
Spoiler: pokaż
 Leone? :p Zgadzam się.

I ona według ciebie spełnia te kryteria? Nie mówię o "wciśnięciu jej śmierci na siłę".

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=67558

i czuć było, że to wymóg scenariusza a nie konsekwencja tego co się wydarzyło.
Tak samo bym powiedział o walce Homury z Mami w III filmie. Logicznie rzecz biorąc to Mami nie miała prawa wygrać, jeśli brać pod uwagę wydarzenia chociażby z serii TV.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4578 dnia: Grudzień 18, 2014, 12:42:44 pm »
Miasto wzorowane na europejskiej, XIX wiecznej metropolii, przychodzi mi na myśl Wiedeń. Zarówno w SnK jak i AgK ulice wyglądają identycznie - bruk, kolorowe fasady, kamienice na przemian szczytowe i kalenicowe (dach przodem oraz bokiem). Oba miasta są otoczone koncentrycznymi murami. Coś zupełnie nietypowego w XIX wiecznym budownictwie, bo wtedy zaczynał się właśnie proces usuwania murów z przestrzeni miejskiej. W obu seriach mury są.
Poziom techniki - XIX wieczny z pewnymi wyjątkami. Powszechny środek transportu to konie. W wojsku wiodącą rolę odgrywa kawaleria. W obu seriach istnieje też rodzaj wyższej technologii, który kontrastuje z tym co się dzieje w mieście (SnK - biotechnologia, AgK - imperial arms).


Oczywiście to też pasuje do FMA, ale FMA nie wyszło w tym roku. : p A poważnie, to wydaje mi się, że największe podobieństwa są natury wizualnej. Po prostu mam wrażenie, że to ten sam świat z inną fabułą. 


@Anfan


Leone jest zdecydowanie najfajniejsza. Wydaje mi się, że to nie tylko moje subiektywne odczucie, bo autorzy mangi ubiliby ją wcześniej, gdyby była mniej wdzięczną postacią.  :smile:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2014, 12:46:18 pm wysłana przez Sajuuk' »
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4579 dnia: Grudzień 18, 2014, 01:45:26 pm »
Prawdopodobnie chodzi tu głównie o wrażenie, jakie odniosłeś. Z tym trudno polemizować : ) Czasami człowiekowi coś z czymś się skojarzy i tyle. Mi skojarzenie obu tych serii w ogóle nie przyszłoby do głowy.

A co Leone, to w żadnym przypadku nie jesteś subiektywny : ) To również moja ulubiona postać i ciekawi mnie co tam w mandze z nią będzie, bo jakoś trudno mi anime uznać za coś innego, niż alternatywna rzeczywistość dla AgK

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4580 dnia: Grudzień 18, 2014, 02:03:05 pm »
Leone jest zdecydowanie najfajniejsza. Wydaje mi się, że to nie tylko moje subiektywne odczucie, bo autorzy mangi ubiliby ją wcześniej, gdyby była mniej wdzięczną postacią.  :smile:
Nie mówi się ubiliby, ale uśmierciliby? Jak ktoś z twoich bliskich zostałby zabity to też mówiłbyś, że go/ją ubito?

Najfajniejsza to jest główna bohaterka, Kurome i Mine (przynajmniej takie wyciągam wnioski jak patrzę na anidb). Leone jakoś dziwnie wygląda i ma zbyt duże cycki. Oczywiście nie przeczę, że może być sympatyczna.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2014, 02:06:32 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4581 dnia: Grudzień 19, 2014, 01:02:27 pm »
Miasto wzorowane na europejskiej, XIX wiecznej metropolii, przychodzi mi na myśl Wiedeń. Zarówno w SnK jak i AgK ulice wyglądają identycznie - bruk, kolorowe fasady, kamienice na przemian szczytowe i kalenicowe (dach przodem oraz bokiem). Oba miasta są otoczone koncentrycznymi murami. Coś zupełnie nietypowego w XIX wiecznym budownictwie, bo wtedy zaczynał się właśnie proces usuwania murów z przestrzeni miejskiej. W obu seriach mury są...
Studiowałeś architekturę, albo historią sztuki, przyznaj się ;)

Co do świata, to odniosłem podobne wrażenie tylko co do budowli i rozmieszczenia ich. Choć w SnK jakoś bardziej pasuje mi do XIX wiecznej rewolucji przemysłowej, ale w Anglii, te równe kamienice, uliczki. W AnK już nie miałem takiego wrażenia, choć nadal fasady budynków i układ ulic jest podobny. Osobiście jednak zrzuciłbym to technikę wykonania rysunku tła. Łatwiej jest narysować/wygenerować w CG równe rzędy budynków, z prostymi ulicami, niż typową mieszaną zabudowę średniowieczną, czy nawet barokową.

Co do murów, to jakoś nie widziałem podobieństwa. Może dlatego, że jakoś podświadomie uznałem, że mury w AnK wą tylko wokół pałacu... sam nie wiem, ale faktycznie podobieństwo jest.

I jak już kilkukrotnie wspominałem Leone jest najfajniejszą postacią w AnK. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4582 dnia: Grudzień 19, 2014, 04:13:26 pm »
Przypomniałem sobie trochę Higurashi (zarówno I jak i II sezon) i muszę stwierdzić, że to anime zawierało praktycznie wszystkie najbardziej okrutne sceny i zachowania ( w dodatku wiele scen było bardzo smutnych). Takie produkcje się prawie nie zdarzają.


Poniższy AMV o Satoko to dobrze pokazuje (w ogóle tej dziewczynki było mi najbardziej żal).



5 odcinek II sezonu Higurashi był wyjątkowo smutny.

Spoiler: pokaż
Satoko jako jedyna uciekła, potem była w szpitalu i już udało jej się jakoś odzyskać świadomość lecz niestety została zabita przez pielęgniarkę, która zapewne pracowała dla Takano.


Również sceny w sierocińcu z małą Miyoko (poniższe kadry z wersji BD - tak w ogóle to jako dziecko była znacznie ładniejsza niż wszystkie pozostałe postacie z Higurashi) należą do jednych z najbardziej okrutnych jakie były w obydwu seriach i w ogóle to czołówka najmocniejszych scen anime (widać, że twórcom głównie o to chodziło). Coś takiego jest stanowczo przesadzone bo to były jednak sceny torturowania i zabijania dzieci.





Jednak w mandze to już całkiem przesadzili z niektórymi scenami.

Wyjaśnione jest co się stało z pozostałymi dziećmi, które próbowały uciec z sierocińca, a szczególnie z Eriko.

http://myanimelist.net/character/95217/Eriko

http://bato.to/read/_/58129/higurashi-no-naku-koro-ni-kai-matsuribayashi-hen_v1_ch4_by_gaku-gaku-animal-land

http://bato.to/read/_/58129/higurashi-no-naku-koro-ni-kai-matsuribayashi-hen_v1_ch4_by_gaku-gaku-animal-land/10
http://bato.to/read/_/58129/higurashi-no-naku-koro-ni-kai-matsuribayashi-hen_v1_ch4_by_gaku-gaku-animal-land/11
http://bato.to/read/_/58129/higurashi-no-naku-koro-ni-kai-matsuribayashi-hen_v1_ch4_by_gaku-gaku-animal-land/12

Niektóre inne sceny w mandze również były bardziej smutne, a w dodatku dokładniej pokazane niż w anime.

Na youtube znalazłem między innymi takie dwie szokujące sceny z mangi, które również pamiętam z anime, ale tam zostały inaczej pokazane.

Odnośnie Satoko (to dopiero wyciska łzy bo scena jeszcze bardziej oddziałuje na emocje niż to co pokazali w anime).


Odnośnie Riki (również smutniejsza niż znana z anime)

« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2014, 04:17:19 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4583 dnia: Grudzień 19, 2014, 11:24:29 pm »
Studiowałeś architekturę, albo historią sztuki, przyznaj się ;)


Cholera, prawie mnie zdekonspirowałeś. Historię. ;p

No ale nie wracajmy już do sprawy miasta i murów. Czuję, że mocno nadinterpretowałem, a to faktycznie może być po prostu moda na ten typ scenerii w anime. EOT.
Pogadajmy o Leone. Postać wcale nie jest urzekająca pod względem psychologii, ale jest dobrze scharmonizowana:

- ekstrawertyczny, zdrowy temperament
- lew - siła, żywotność, drapieżnik, majestat
- wszystko żółte - oczy, włosy, ubranie - kolor generalnie optymistyczny
- cycki

Myślę, że to podsumowuje sprawę.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4584 dnia: Grudzień 20, 2014, 12:22:14 am »
Dorzuć do tego lekką nutę okrucieństwa fajnie komponującą się z resztą cech postaci : )

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4585 dnia: Grudzień 20, 2014, 02:36:01 am »
Pogadajmy o Leone.
- ekstrawertyczny temperament
To nie zawsze zaleta.
- wszystko żółte - oczy, włosy, ubranie - kolor generalnie optymistyczny
Wszystko żółte to nic dobrego.
- cycki
Za duże.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4586 dnia: Grudzień 20, 2014, 06:32:34 pm »
Heh, widzę, jak zwykle mogę na Ciebie liczyć jeśli chodzi o konstruktywną krytykę. : p
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4587 dnia: Grudzień 20, 2014, 09:38:07 pm »
Historię. ;p
Byłem blisko. :P

A Leone jest fajna bo tak z lekka wybija się na tle postaci i świata, które z reguły są ponure i ciche, ewentualnie zamknięte. Śmiem twierdzić, że niemal tryska energią, a dodatkowo niewiele wiemy o jej przeszłości. No i ma podobną osobowość do mnie.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4588 dnia: Grudzień 20, 2014, 09:46:26 pm »
Też wzdychasz z rozkoszy siedząc na trupie wroga? : p

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4589 dnia: Grudzień 21, 2014, 09:17:19 pm »
Czasem mi się zdarza, o ile przeciwnik dobrze walczył. xD
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


 

anything