trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 878701 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4530 dnia: Październik 29, 2014, 08:32:55 pm »
Gundam Build Fighters - jedyne anime o Gundamach, w którym nie ma ani jednego Gundama. Za to są setki ich figurek. Anime opowiada o dzieciakach składających figurki, modyfikujących je, a potem wkładają je do holograficznej maszyny i walczą nimi z innymi. Fabuła jest bezsensowna, wygląd postaci pokraczny, a kreska przeciętna. Odpadłem po 3 odcinkach.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4531 dnia: Październik 30, 2014, 07:02:48 pm »
Jedyna ciekawa postać to chyba matka Iori i ta srebrnowłosa laska (Arie?), bo mi trochę Fellie przypominała z CSR. W sumie to mógłbym prowadzić sklepik modelarski w Japonii. :3
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4532 dnia: Listopad 05, 2014, 08:48:38 pm »
Skip Beat! - bardzo fajne anime, fajni bohaterowie chodź momentami dziwne zachowania, ale całość porywa i ogląda się świetnie.  Nie spodziewałem się tak dobrej serii, minusem wielkim jest brak zakończenia i z powodu wychodzącej mangi brak ciągu dalszego. Choć po tylu latach braku drugiego sezonu chyba słabo się sprzedało i nie zrobią, a szkoda bo to naprawdę im się udało. Najbardziej przypadła mi do gustu Moko z chęcią bym zobaczył dalsze losy, ale trudno zostaje manga. Wszystko się piętrzy, bo kolejna seria która ma kontynuacje w mandze i człowiek nie wie za co się brać. 8,5-9/10

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4533 dnia: Listopad 06, 2014, 08:47:37 am »
Próbuję oglądać Kingdom, ale nie jestem w stanie przebić się przez CG : / A historia naprawdę przednia, bo znam ją z mangi, która jest naprawdę genialna.
W każdym razie, jak ktoś jakoś to CG przełknie to anime polecam - historia jest fajna, tak samo bohaterowie, całość dość poważna, epickie bitwy, sporo strategii i spisków oraz walki o władzę w starożytnych Chinach.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4534 dnia: Listopad 14, 2014, 08:13:57 pm »
Sukitte Ii na yo - dość fajny szkolony romans odpowiednio upakowany w 13 odcinków, bo większa ilość by to popsuła. Na pewno nie był przeciętniakiem, ale też nie rozpływał bym się w zachwytach po prostu przyjemnie się oglądało. Najważniejsze, że nic nie drażniło dobitnie i odpowiednie w sam raz na jeden raz, ale i bym też polecił. 7,5/8/10

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4535 dnia: Listopad 14, 2014, 10:04:26 pm »
Hitsugi no Chaika - dość ciekawe, podobała mi się konwencja konieczności używania pseudo-karabinów jako różdżek magicznych. Chociaż anime nie oddaje tego co lajtnowelki nawet w połowie, ale i tak całe 12 odcinków pierwszego sezonu łyknąłem w 2 dni. Teraz odpaliłem 3 pierwsze odcinki 2 sezonu i robi się nawet ciekawiej.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4536 dnia: Listopad 17, 2014, 05:58:59 am »
Oki, Akame ga Kill! - kto czytał mangę, ten może przestać oglądać po 19tym odcinku, bo od 20go robi się jakaś sieczka z fabuły.

Offline Lord Kupa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4537 dnia: Listopad 17, 2014, 01:11:10 pm »
Możesz rozwinąć?

Przy okazji:
vs
Ciemna skóra - jest
Białe włosy - są
Blizna w kształcie x na mordzie - jest
Przypadek?

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4538 dnia: Listopad 18, 2014, 07:34:07 pm »
Skończyłem oglądać 4 odcinki specjalne Girls und Panzer. Niestety nic ciekawego. W 2 mamy powtórkę z wydarzeń z całego anime. A że upchali to w 2 odcinki to jest to strasznie skrócone. W 3 Miho i spółka zwiedzają statek-szkołę. No i jest wyjaśnienie dlaczego szkoła jest na statku i pokazana jest też jego budowa. W 4 dziewczyny postanawiają się wybrać na plażę. A że nie mają strojów kąpielowych to idą na zakupy. Cały odcinek to przymierzanie strojów przez różne dziewczyny. Zero fabuły, akcji i ogólnego sensu. Wszystkie poza 3 odcinkiem to jedna wielka strata czasu. Nie polecam nikomu kto nie jest wielkim fanem serii anime.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4539 dnia: Listopad 18, 2014, 10:02:07 pm »
Oki, Akame ga Kill! - kto czytał mangę, ten może przestać oglądać po 19tym odcinku, bo od 20go robi się jakaś sieczka z fabuły.

Idąc za kolegą Kupą - co tam nazmieniali?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4540 dnia: Listopad 19, 2014, 08:35:43 am »
Ciężko coś napisać bez spoilerowania, ale wywalili masę postaci, ucięli masę wątków, inne skrócili z iluś tam chapterów do pięciu minut itp. A to wszystko w jednym odcinku i to nagle, bez jakiś wstępów, bo poprzedni odcinek szedł jeszcze zgodnie z fabułą mangi.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4541 dnia: Listopad 19, 2014, 03:53:58 pm »
Właściwie, to ciężko upchnąć mangę w format animca, tak by wersja animowana nie miała 300+ odcinków. Zawsze coś się pomija, ale po wczorajszym obejrzeniu nowego Agame ga Kill jestem pod wrażeniem. Takiej kompresji to nawet kompresor by się nie powstydził. Jak Wilku wyżej napisał.
Czuję jakoś, że końcówka serii animowanej będzie strasznie wypaczona.

Aby zmniejszyć sobie niesmak po AgK, odpaliłem sobie (w końcu) Aldnoah.ZERO. . Muszę przyznać, że to chyba jedno z lepiej przemyślanych anime o mechach, jeśli chodzi o kwestią nastolatków za sterami. W sumie to zrobiłem sobie maraton i obejrzałem wszystkie odcinki bez przerw i faktycznie seria ma potencjał. Podobała mi się nawet kwestia zdrady i walki politycznej, oraz to, że przynajmniej główny bohater nie był mazgajem. Tak samo, to że nie było kwestii z innych animców "nie chcę zabijać, ale i tak pilotuje mecha bo to przyniesie pokój", tutaj bohater jest...prosty (kto widział ten wie :razz: ). Zwłaszcza po kwestii kiedy pytał się księżniczki kiedy można uznać iż wojna dobiega końca i czym jest sama wojna.
Trochę drażniło mnie CG na mechach, tak jak Wilk wspominał, miejscami wyglądało jakby oderwane od reszty, mogli lepsze maski, albo tekstury założyć, ale dało się przyzwyczaić. Dźwięk/huk wystrzałów z broni na mechch, ach mógłbym ciągle słuchać.
Oczywiście było parę fragmentów przegiętych, czy lekko nierealnych, zwłaszcza pod koniec jak choćby desant na zamek, tak trochę naciągany, ale mniejsza, seria na duży plus. No i zakończenie bez oczywistego happy-endu.
Po za tym muzyka, op w wykonaniu Kalafina jakoś szalenie mi pasuje do całości, a i ending był fajny, tylko ten "Keep on keeping".
Czekam teraz na drugą serię, oby utrzymała poziom jedynki.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4542 dnia: Listopad 19, 2014, 04:40:29 pm »
Ja tam się odnośnie Akame ga Kill! zacząłem obawiać, że tak jak podobało mi się nieschematyczne podejście do uśmiercania bohaterów, tak teraz mam wrażenie, że pójdą w inną sztampę - zabiją ich wszystkich prócz jakiegoś duetu, któremu dane będzie na koniec żyć w odnowionym pańśtwie. Tatsumi/Akame albo Tatsumi/Mine. Takie trochę oszukać przeznaczenie mi się załącza w głowie, powoli się nastawiam na to że wszyscy poumierają, tylko pozostaje kwestia kiedy.

A Aldnoah.Zero też ostatnio oglądam, jest dobrze. Tylko te podniosłe wokale od Kobayashi Miki momentalnie sprawiają, że czuję się, jakbym oglądał Kill la Kill, ale to w sumie wesołe wspomnienia. xD

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4543 dnia: Listopad 19, 2014, 10:24:51 pm »
Z ciekawości i bardziej przypadkiem, trafiłem na Tanuki i stwierdziłem, że przeczytam recenzję A.zero. Zwłaszcza, że recenzent dał tytułowi 2/10. Niestety moje oczekiwania spaliły na panewce, recenzent z góry założył, że anime jest do bani a 12 odcinków to wystarczający czas, aby pokazać wojnę od pierwszej iskry do bodaj kompletnego podbicia, pewnie i wybicia ziemian. Teks, że cesarz Vers najpierw odwołuje a następnie bez niczego wznawia wojnę, tylko mnie utwierdził w przekonaniu iż recenzent oglądał albo po łebkach, albo kompletnie bez zrozumienia. Albo jedno i drugie.

Szkoda, anime może nie jest wielkie (sam nie oczekiwałem niczego wielkiego), ale na te 6-7/10 co najmniej zasłużyło. Widać nadal nie ma nikogo kto by podchodził merytorycznie do tematu.

PS.
A mi się nawet podobał ten ending od Miki, choć faktycznie miałem wrażenie że już to słyszałem. :P
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2014, 10:32:57 pm wysłana przez Hunter Killer »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4544 dnia: Listopad 19, 2014, 10:29:28 pm »
Tanuki... brrrr
Co do Akame... czekam co się dalej stanie, mangi nei znam więc może niesmaku nie będzie, ale i animiec mi się jakoś specjalnie nie podoba... ot oglądam z rozpędu.
Ale za to pozytywnie zaskoczył mnie póki co Parasyte, podchodziłem z dużym dystansem a jednak mi się spodobało, czekam co dalej zrobią, na razie jednak o dziwo głupotek nie spostrzegłem, bohater nie denerwuje i posiada jakieś konkretne cele. Spoko oby nie uwalili.

 

anything