trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 878513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4515 dnia: Wrzesień 10, 2014, 10:19:35 pm »
Ichiban Ushiro no Daimaou - anime o liceum w świecie  gdzie magia jest powszechnie używana. Główny bohater marzy o zostaniu papieżem i  zmienieniu świata na lepsze. Niestety zostaje mu przewidziane, że zostanie władcą demonów. Od tej pory wszyscy albo się go boją, albo próbują zabić dla dobra świata. Dodatkowo kręcą się rzy nim różne panienki: android, ninja, wiedźma i niewidzialna dziewczyna. Początek jest śmieszny i ciekawy, ale końcówka już taka sobie. Taka haremówka na jeden raz.

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4516 dnia: Wrzesień 13, 2014, 01:03:54 pm »
Rurouni Kenshin: Tsuioku Hen - Zdecydowanie jest to jedna z ciekawszych rzeczy jakie widziałem w swoim życiu fana japońskiej animacji. Krwawa, ale zarazem wręcz poetycka opowieść o zemście i miłości z ciekawie skonstruowaną intrygą. Tła, scenerie i muzyka tworzą niesamowity klimat, a prowadzenie fabuły jest naprawdę kapitalne, nawet sceny w których nie dzieje się nic specjalnie istotnego dla fabuły nie pozwalają oderwać się od ekranu. W moim mniemaniu szczytowe osiągnięcie samurajskiego anime. Daję 10/10.
Hakkenden: Legend of the Dog Warriors - Niesamowita seria, którą obowiązkowo powinien zobaczy każdy fan anime i fascynat feudalnej Japonii. Krwawa i momentami mroczna, ale zarazem piękna opowieść o odwadze, honorze i braterstwie. Zarówno miłośnicy walk jak i bardziej ambitnych historii będą usatysfakcjonowani. Pojedynki są efektowne i naprawdę nie można od nich oderwać wzroku, a fabuła jest inteligentna i stanowi coś więcej niż pokaz masakrowania przeciwnika na fafdziesiąt sposobów. Na dodatek cała historia jest oniryczna co buduje genialny klimat. Muzyka doskonale komponuje się z z tym co mamy na ekranie i żaden utwór jakoś nie sprawiał wrażenia niedopasowanego, a chara design jest jednym z lepszych jakie widziałem w anime. Ciekawym zabiegiem są także eksperymenty z kreską chociaż niekiedy średnio to wychodziło. Daję 9/10.

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4517 dnia: Wrzesień 13, 2014, 03:17:35 pm »
Rurouni Kenshin: Tsuioku Hen - Zdecydowanie jest to jedna z ciekawszych rzeczy jakie widziałem w swoim życiu fana japońskiej animacji. Krwawa, ale zarazem wręcz poetycka opowieść o zemście i miłości z ciekawie skonstruowaną intrygą. Tła, scenerie i muzyka tworzą niesamowity klimat, a prowadzenie fabuły jest naprawdę kapitalne, nawet sceny w których nie dzieje się nic specjalnie istotnego dla fabuły nie pozwalają oderwać się od ekranu. W moim mniemaniu szczytowe osiągnięcie samurajskiego anime. Daję 10/10.
Hakkenden: Legend of the Dog Warriors - Niesamowita seria, którą obowiązkowo powinien zobaczy każdy fan anime i fascynat feudalnej Japonii. Krwawa i momentami mroczna, ale zarazem piękna opowieść o odwadze, honorze i braterstwie. Zarówno miłośnicy walk jak i bardziej ambitnych historii będą usatysfakcjonowani. Pojedynki są efektowne i naprawdę nie można od nich oderwać wzroku, a fabuła jest inteligentna i stanowi coś więcej niż pokaz masakrowania przeciwnika na fafdziesiąt sposobów. Na dodatek cała historia jest oniryczna co buduje genialny klimat. Muzyka doskonale komponuje się z z tym co mamy na ekranie i żaden utwór jakoś nie sprawiał wrażenia niedopasowanego, a chara design jest jednym z lepszych jakie widziałem w anime. Ciekawym zabiegiem są także eksperymenty z kreską chociaż niekiedy średnio to wychodziło. Daję 9,5/10.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4518 dnia: Wrzesień 13, 2014, 03:18:25 pm »
Oba anime świetne. Hakkendena jeszcze pamiętam jak puszczali na niemieckim VOXie. Niesamowity opening.
W podobnym stylu polecam z mojej strony Shigurui. Dla niektórych może być nudne ale mnie urzekł klimat.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4519 dnia: Wrzesień 13, 2014, 03:42:06 pm »
Oba anime świetne. Hakkendena jeszcze pamiętam jak puszczali na niemieckim VOXie. Niesamowity opening.
W podobnym stylu polecam z mojej strony Shigurui. Dla niektórych może być nudne ale mnie urzekł klimat.
Opening w Hakkendenie jest naprawdę kapitalny, ale też jeden z endingów z pierwszej połowy też był równie dobry tylko jakoś nie mogę znaleźć tytułu. Shigurui jest na mojej liście już od pewnego czasu, screeny jakoś skojarzyły mi się z texhnolyze.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4520 dnia: Wrzesień 15, 2014, 08:18:48 pm »
Oda Nobuna no Yabou - anime opowiada o współczesnym nastolatku, który jest maniakiem gier strategicznych osadzonych w okresie Sengoku. Pewnego dnia uruchamiając nową grę przenosi się do jej wnętrza i spotyka jednego z przywódców - Odę Nobunagę. Problem w tym, że jest on młodą dziewczyną o imieniu Nobuna. Od tej pory służy jej swoją znajomością historii i taktyki walki z tamtego okresu. A przy okazji jest bity, kopany, wyzywany i poniżany przez większość bohaterek. Jest to kolejna haremówka z bohaterką tsundere i garścią innych standardowych dla tego gatunku dziewczyn. Średnie anime na jeden raz.

Warto zabierać się za Queen`s Blade?

Offline Lord Kupa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4521 dnia: Wrzesień 16, 2014, 09:13:58 am »
Warto zabierać się za Queen`s Blade?
To zależy, czy masz ochotę na walczące wielkie cyce :biggrin: . Jest to anime, które może się spodobać, jak również od którego można odbić się jak od ściany. Sporo zależy od Twojego podejścia i tolerancji na takie rzeczy.
Dla mnie osobiście było "meh/ujdzie".

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4522 dnia: Wrzesień 25, 2014, 08:56:19 pm »
Shikabane Hime: Aka oraz Shikabane Hime: Aka kuro- Szkoda, że nie zakończone, ale fajne anime. Nie było to coś zgarniającego wszystkie trofea, ale historia była prosta i przyzwoicie przekazana. Podczas oglądania miałem wrażenie [szczególnie w pierwszym sezonie], że podkładają tam głosy osoby dopiero co zaczynające, ale miało to swój urok. Nic nie drażniło dotkliwie i przyjemnie oglądało się do końca. W sumie każda shikabane była na swój sposób ciekawą postacią i każdą za coś można było lubić. Anime spokojnie polecił bym innym 7/10

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4523 dnia: Październik 04, 2014, 07:11:39 am »
Oniisama e - Mam takie powiedzenie "to jest tak niedzisiejsze, że aż nowatorskie" te słowa idealnie pasują do tego tytułu. Mamy bowiem do czynienia z klasycznym shoujo wykorzystującym estetykę i konwencję której próżno dzisiaj szukać w anime, dzięki czemu miałem wrażenie obcowania z czymś intrygującym i odświeżającym. Mimo, że natężenie bólu i cierpienia jakiego doświadczają bohaterki przytłacza i zdecydowanie nie ogląda się tego z przyjemnością to jest w tym tytule coś co nie pozwala się oderwać się od ekranu, może to podświadome pragnienie obcowania z ciemną stroną życia, ale to nie istotne, najważniejsze, że nie można oderwać wzroku od ekranu. Całość jest niesamowicie wystylizowana, a wręcz barokowa dodając dużego uroku tej serii. Na dodatek serial jest momentami mocno oniryczny tworząc naprawdę świetny klimat [spoiler] Saint Juste mieszkająca w pokoju pełnym luster i rzucanie przez nią szyletów w obrys sylwetki, Fukiko ciągnąca na dno główną bohaterkę niczym syrena czy wizję Nanako podczas spotkania z Saint Juste [spoiler] to po prostu coś pięknego. W swoich zachwytach zapomniałem o najważniejszej rzeczy fabule i postaciach, a te są na najwyższym poziomie. O czym opowiada właściwie ta pozycja? O dojrzewaniu i zmaganiu się z pierwszymi poważnymi problemami, ale przede wszystkim o kobiecości jako takiej pokazując to w naprawdę intymny sposób. Bohaterki stanowią wszelkie możliwe kobiece archetypy jak np.buntowniczki odrzucającej konwenanse, zmysłowej famme fatal czy niewinnej dziewczyny o dobrym sercu po czym te archetypy zostają zniszczone w toku trwania fabuły. Relacje między nimi są pełne emocji, ale też zmysłowości i podskórnego erotyzmu. Czy jest to pozycja dla każdego? Zdecydowanie nie, ten tytuł wymaga wrazliwości, otwartego umysłu i poświęcenia mu całej swojej uwagi, dopiero wtedy mozna zrozumieć jego geniusz. Daję 10/10.

Natsu e no Tobira - Przy Oniisama e zachwycałem się wystylizowaniem, oniryzmem i pewną archaicznością tamtego tytułu, ten film idzie jeszcze dalej w tych kwestiach przez co zaskarbił sobie moją ogromną sympatię. Emocje jakie towarzyszyły mi podczas seansu był naprawdę silne, a całość po prostu urzeka swoim nastrojem. Fabuła przemówi do każdego kto ma w sobie chociażby odrobinę wrażliwości, motyw dojrzewania, konfrontacji swoich ideałów z brutalnym światem i zderzenie z pierwszymi poważnymi problemami chyba każdy tego doświadczył . Ciekawym zabiegiem jest tutaj zgrabne balansowanie między dosłownością, a poetyckością aż sam się zastanawiam jak twórcom udało się to tak finezyjnie zrobić. Film ma za to jedną wadę wpływającą na ocenę jest nim jego długość, po prostu jest za krótko, gdyby całość trwała dwa razy dłużej było by naprawdę idealnie. Daję 9/10.

Kaze to ki no uta - Mam dosyć mocno mieszane uczucia względem tej produkcji, generalnie to całkiem udany romans, ale nie brakuje tutaj elementów które skutecznie psują seans. Po pierwsze Gillbert, który jest tak zniewieściały i irytujący, że aż ciężko oglądać sceny w których się pojawia, po drugie rysunek niektórych postaci jest zbyt przesadzony, a wręcz dziwaczny. Mimo wszystko całość jest raczej dobrze skomponowana i takie elementy jak muzyka, tła i fabuła dobrze współgrają ze sobą. Momentami jest naprawdę pięknie i ciekawie, a niekiedy po prostu miało się to ochotę rzucić w diabły. Daję 6/10.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4524 dnia: Październik 04, 2014, 08:37:49 am »
Silver Spoon - anime opowiada o mieszczuchu, który postanawia pójść do szkoły rolniczej aby być najlepszym uczniem. Sęk w tym, że liczył, że chodzą tam słabi uczniowie i będzie tam najlepszy, a okazuje się, że jako jedyny nie miał styczności z rolnictwem i sam jest najsłabszy. Od tej pory musi sobie radzić z opieką nad zwierzętami, pracami manualnymi i porządkowymi. Jest to szkolna komedia z rolnictwem w roli głównej. Całkiem przyjemnie się to ogląda, postacie są zabawne i ciekawe. Polecam.

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4525 dnia: Październik 07, 2014, 07:38:30 am »
Queen Emeraldas - Bardzo dobra i nietypowa seria rozrywkowa, która poza frajdą z genialnych swoją drogą pojedynków i bitew oferuje też niezwykle ciekawe i egzotyczne uniwersum. Najbardziej zachwycił mnie romantyzm tej serii dzięki, któremu człowiek znowu czuje się jakby był kilka lat młodszy kiedy był mniej pragmatyczny i bardziej marzycielski. Widać w tym tytule pasję autora co mnie także się udzieliło. Ogromną zaletą jest także główna bohaterka, która jest silna, odważna i honorowa budząc tym wielką sympatię. Szczerze polecam ten serial to doskonała odtrutka na cynizm i zgorzknienie dzisiejszych czasów. Daję 9/10.

Harlock Saga - Nie jest to najlepsza, ale na pewno najbardziej oryginalna seria anime z jaką miałem do czynienia. Gotycki klimat, space opera, germańska mitologia oraz muzyka Wagnera połączona postacią tytułowego bohatera stworzyły istną mieszankę wybuchową. Całość urzeka swoją niecodziennością i iście epickim rozmachem. Nie jest to produkcja idealna, ale bliska ideałowi, minusem tej serii są w pewnym stopniu bohaterowie. Pozbawieni psychologi przypominają raczej postacie z legend i mitów niż postacie współczesnej popkultury, zdaje sobie jednak sprawę, że to wynik takiej, a nie innej konwencji więc jakoś mi to strasznie nie przeszkadzało. Ten tytuł jest na tyle specyficzny, że nie mógłbym wskazać konkretnego odbiorcy któremu mogło by się to spodobać trzeba po prostu zobaczyć samemu. Daję 9/10.

Endless Odyssey - To naprawdę kapitalna seria przypominająca bardziej legendę czy mit w kosmicznych sceneriach niż współczesną produkcję rozrywkową. Pełno tutaj epickości, patosu, a Harlock sprawia wrażenie postaci z zupełnie innych czasów, tych których wystraszyło powyższe zdanie zapewniam, że to wszystko jest niespodziewanie strawne i intrygujące. Na dodatek pełno tutaj różnych na pozór nie pasujących do siebie motywów jak zombie, demony i piraci co daję niesamowitą frajdę z seansu. Zdecydowanie jest to rzecz dziwna, ale na pewno warta uwagi. Daję 9/10.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4526 dnia: Październik 21, 2014, 08:18:48 pm »
Shounen Onmyouji- myślałem, że będzie to coś mocno przeciętnego, ale okazało się fajną przygodą o wnuku Seimeia. Cała historia była dość ciekawa niczym nie raziła, a i bohaterowie nie odpychali. Najbardziej ciekawiła mnie 12 przyzywanych bogów Seimeia, a szczególnie ci, których nie pokazano. Anime warte obejrzenia choć nie jest niczym wybitnym. 7,5/10

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4527 dnia: Październik 24, 2014, 07:44:20 am »
Oban star racers - Naprawdę dobra i niecodzienna seria rozrywkowa, która co najważniejsze jest także niesamowicie sympatyczna i urokliwa. Jest to jedna z nielicznych pozycji, która z powodzeniem nadaje się dla każdego niezależnie od wieku ja sam świetnie się na niej bawiłem. Co mnie tak urzekło w tym tytule, przede wszystkim aura melancholi towarzysząca nam przez większośc czasu, a także  egzotyczne i ciekawe uniwersum, które nie raz zaskakuje swoim bogactwem i pomysłowością. Wbrew pozorom wyścigi mimo, że ważne dla fabuły i zajmujące duzo czasu tak naprawdę są dodatkiem do historii będącej pochwałą honoru, przyjaźni i odwagi. Szczerze polecam nawet największy cynik ulegnie magii tego tytułu. Daję 8/10.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4528 dnia: Październik 24, 2014, 09:07:35 am »
Skoro podobało ci się to koniecznie zobacz Redline. To też anime o wyścigach kosmicznych pojazdów.

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4529 dnia: Październik 24, 2014, 09:19:03 am »
Skoro podobało ci się to koniecznie zobacz Redline. To też anime o wyścigach kosmicznych pojazdów.
Słyszałem o tym i postaram się obejrzeć w weekend

 

anything