trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 886861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4500 dnia: Wrzesień 01, 2014, 07:46:49 pm »
Zawsze jak odpalam nowo serie to mam odczucie takie, a przy starych seriach nawet jak są beznadziejne to czuć od tego coś fajnego.
Czyli preferujesz stare anime nad tymi nowszymi. Jednak jak dla mnie data produkcji to nie jest żaden wyznacznik tego czy anime może być lepsze czy gorsze. Nowe serie nie uważam za średnio gorsze od tych starszych.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4501 dnia: Wrzesień 01, 2014, 08:13:59 pm »
Ja jakoś z tym tytułem sobie nie poradziłem. Oglądnąłem chyba z 6 epków i dałem spokój. Wszystko tam było shounenowato przeciętne, a ten gradient kolorów na twarzy dobijał mnie totalnie.

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4502 dnia: Wrzesień 06, 2014, 02:18:17 pm »
Sayonara zetsubou sensei - Naprawdę bardzo solidna pozycja, mimo że średnio przepadam za komediami tutaj nie raz niemal turlałem się ze śmiechu. Humor tak absurdalny, że aż mózg staje w poprzek, a do tego w całkiem inteligentny sposób przedstawia zjawiska i trendy panujące w społeczeństwie. Ciekawym elementem są eksperymenty z techniką animacji co dodaje dodatkowego smaczku całej serii. Daję 9/10

Zoku satonara zetsubou sensei - Ta seria jest w moim mniemaniu równie dobra, a nawet nieco lepsza od swojej poprzedniczki. Co prawda nie ma między tymi seriami jakiejś większej różnicy, ale miałem wrażenie, że twórcy pozwolili sobie na więcej jeśli chodzi o absurd i eksperymenty związane z technikami animacji czy prowadzeniem fabuły. Jeśli spodobała ci się poprzednia seria to śmiało oglądaj. Daję 9/10.

Goku sayonara zetsubou sensei - Ten miniserial  mocno przypomina poprzednią serię i to do tego stopnia, że na początku nie rozumiałem dlaczego te odcinki nie są włączone do Zoku sayonara jednak dosyć szybko zostałem wyprowadzony z błędu. Ta część jest właściwie kwintesencją całego serialu absurd, szaleństwo i zabawy z kreską sa tu jeszcze dalej posunięte niż w poprzedniej serii.

Zan sayonara zetsubou sensei - Ten serial jakoś nie wyróżnia się na plus czy minus w stosunku do poprzedniczek co z jednej strony jest zaletą bo zapewnia mi dobrą i sprawdzoną rozrywkę, ale z drugiej strony miałem nadzieję, że twórcy bardziej skupią się na postaciach. Generalnie podobało mi się i szczerze polecam. Daję 9/10.

Generalnie uważam, że to jeden z ciekawszych i bardziej niebanalnych tytułów anime po roku 2000, świetnie się bawiłem i przy okazji byłem zmuszony zastanowić się nad pewnym kwestiami poruszanymi w tej produkcji. Szkoda, że nie udało się stworzyć jakiejś ciągłości fabularnej mimo, że w każdej serii można było zauważyć jakieś elementy, które dawały nadzieję na coś takiego i nie poświęcono więcej uwagi bohaterkom, ale szaleństwo i genialny humor tej serii nadrabiały to z nawiązką.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2014, 02:58:47 pm wysłana przez Dark_Pingwin »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4503 dnia: Wrzesień 06, 2014, 03:23:58 pm »
Poszperaj za anime od Shaft. Dialogi, klimat, animacja, narracja etc. bardzo oryginalne w większości przypadków.

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4504 dnia: Wrzesień 07, 2014, 08:16:46 am »
Poszperaj za anime od Shaft. Dialogi, klimat, animacja, narracja etc. bardzo oryginalne w większości przypadków.
Rozejrzałem się trochę za produkcjami tego studia i chyba zobaczę Mahoromatic, ef: a teale of memories, maria holic, bakemonogatari, arakawa under the bridge i Puella magi madoka magica, nie jestem pewien co do negimy.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4505 dnia: Wrzesień 07, 2014, 08:30:22 am »
Negime sobie daruj. Całą serię Monogatari szczerze polecam, poczynając od Bakemono. Mahoromatic to naprawdę fajny staroć, ale z uwagi na wiek jest mało Shaftowy. Ze staroci jeszcze Paniponi Dash! polecę. Pierwszy Ef również jest naprawdę bardzo fajny, tak samo Madoka. No i możesz jeszcze ugryźć Denpa Onna to Seishun Otoko.
Za to daruj sobie Dance in the Vampire Bund. A Sasami-san@Ganbaranai i najnowsze Mekakucity Actors można, ale jak nie oglądniesz, to nic się nie stanie.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4506 dnia: Wrzesień 07, 2014, 12:20:36 pm »
Mahou Sensei Negima jest skopany po całości, niestety, bo manga była wyśmienita...pamiętam jak z bananem na mordce czytałem kolejne rozdziały, aż postanowiłem obejrzeć anime i OAVki... i niestety sromotnie się zawiodłem.

Ja właśnie teraz oglądam Nisekoi, manga jest fajna, ale w anime jakoś za dużo/za mocne są akcenty i styl z Monogatari i reszty. Te charakterystyczne najazdy i ujęcia kadru jakoś mi tak średnio pasują de historyjki w Nisekoi. Zobaczymy jak dalej to się rozwinie, ale o ile w Monoogatari serii takie kadrowanie pasowało mi niesamowicie, to w Nisekoi jakoś irytuje.
Nie mniej jak lubisz haremówki i wątki miłosne, okraszone sporą dawką śmiechu (czyli typowy przedstawiciel gatunku) to polecam, ja się jakoś wkręciłem.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4507 dnia: Wrzesień 07, 2014, 01:31:33 pm »
Mahou Sensei Negima jest skopany po całości, niestety, bo manga była wyśmienita...pamiętam jak z bananem na mordce czytałem kolejne rozdziały, aż postanowiłem obejrzeć anime i OAVki... i niestety sromotnie się zawiodłem.
Nieprawda bo seria TV Mahou Sensei Negima była bardzo dobra (szczególnie ostatnie odcinki). Dopiero OAVki (kontynuacja) to jakieś gówno. Film kinowy czyli kolejna kontynuacja to jakaś kpina z fanów bo wszystko co najważniejsze (odnośnie głównego wroga i ojca Negimy) pokazali w wielkim skrócie na samym początku, a prawie cały film to jakieś nudy bez żadnej akcji (dopiero końcówka fajna).

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4508 dnia: Wrzesień 07, 2014, 10:32:14 pm »
Właśnie całość i filmy i OAV jak i seria TV były skopane, praktycznie od połowy serii TV wszystko było pozmieniane a końcówkę dorobili z dupy chyba. A wielka szkoda bo tytuł ma potencjał, zresztą kto czytał mangę był tego samego zdania o anime.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4509 dnia: Wrzesień 07, 2014, 11:12:51 pm »
Anfan nie czyta mang - on wie lepiej.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4510 dnia: Wrzesień 08, 2014, 06:25:02 pm »
Właśnie całość i filmy i OAV jak i seria TV były skopane, praktycznie od połowy serii TV wszystko było pozmieniane a końcówkę dorobili z dupy chyba. A wielka szkoda bo tytuł ma potencjał, zresztą kto czytał mangę był tego samego zdania o anime.
A jakie to ma znaczenie, że sporo rzeczy zmienili w stosunku do mangi skoro nadal było bardzo dobre i fajnie się oglądało?
Mangi nie czytałem i mnie nie interesuje.

A końcówka z Asuną (ten dramat) wyjątkowo mi się spodobała.
Dopiero OAVki i film to jakaś porażka.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4511 dnia: Wrzesień 08, 2014, 10:04:57 pm »
Ja też nigdy nie jeździłem na wrotach i uważam, że rower jest dużo wygodniejszy. I nie pojadę na wrotkach bo mnie nie interesują.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4512 dnia: Wrzesień 08, 2014, 10:58:24 pm »
Ja też nigdy nie jeździłem na wrotach i uważam, że rower jest dużo wygodniejszy. I nie pojadę na wrotkach bo mnie nie interesują.
Chodziło mi o to, że nie można anime oceniać tylko na podstawie tego czy było zgodne z mangą czy nie. Manga nie jest wyznacznikiem tego jak powinno wyglądać anime.

Najlepiej anime traktować jako osobną produkcję.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4513 dnia: Wrzesień 09, 2014, 12:15:38 pm »
Aha, czyli rozumiem, że światowej sławy krytycy oceniający filmy/animacje/komiksy/itd o tych samych tytułach albo np. filmy na podstawie książek i porównujący z tymi książkami są w błędzie i powinni oceniać je jako coś zupełnie innego.
Tak samo nie powinno się porównywać produkcji o tym samym tytule?
Wszak Władca Pierścieni Tolkiena i Władca Pierścieni Jacksona to przecież osobne tytuły i jeden opowiada o małych hobbitach a drugi tytuł o niewielkich niziołkach...ta brzmi logicznie... chyba na tym zakończę tą dyskusję.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4514 dnia: Wrzesień 10, 2014, 09:33:10 pm »
Psycho-Pass - nie spodziewałem się, że będę miał do obejrzenia tak dobre anime. Od pierwszego odcinka do ostatniego jest świetne. Bohaterowie nie przeszkadzają wręcz są fajni, muzyka jest odpowiednia, fajne opiningi i endingi, graficznie bardzo dobrze tzn pod tym względem, że świetnie oddaje klimat i pasuje do anime. Fabuła, zwroty akcji są naprawdę ciekawe - osobiście polecam gorąco. 9,5/10

 

anything