trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 886151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4485 dnia: Sierpień 08, 2014, 11:47:06 pm »
A ja mam właśnie nadzieję, że zrobią jakąś porządną pseudopsychologiczną i niezrozumiałą papkę, bo będzie materiał do dyskusji. : p


A w temacie: Hollow rzucił onegdaj tytułami parodii, w tym "Maze". Obejrzałem to i w sumie nie było źle jak na podróbkę Slayersów. Co prawda scenariusz trochę się rozłaził i miałem wrażenie, że twórcy chcieli przeładować fabułę różnymi dziwnymi wtrętami (odcinki w przyszłości = Evangelion 100%), ale chyba nie ma co znęcać się nad takim tytułem, bo chyba nie o to chodzi. Elementy komediowe - ok, fantasy - ujdzie, postacie - mogą być (bardzo fajny pomysł na główną złą - Jainę, która/który cały czas zmienia swoje oblicze z kobiety na starca), muzyka - świetna! Przyznaję szczerze, obejrzałem wszystkie openingi ze względu na ten kawałek:


https://www.youtube.com/watch?v=1Fmm7zaRARI


Możliwe, że podoba mi się ze względu na lekko rockowy styl i dość dobry wokal. W każdym razie Maze jest oglądalne.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4486 dnia: Sierpień 09, 2014, 02:32:19 am »
Też bardzo polubiłem OP z Maze, nawet chyba mam go gdzieś na playliście w winampie.

A co do fantasy to Japończycy mają swój styl i jakos cięzko go porównać do tego "europejskiego". Choć kilka tytułów mang i anime można by śmiało podciągnąć, czy nawet nazwać Eu fantasy. :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4487 dnia: Sierpień 09, 2014, 07:20:48 am »
Ending lepszy.

Nie do pobicia jest Mill ze swoim "Onenisama!"

Jest jeszcze oavka całkiem niezła do tego.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2014, 07:24:32 am wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4488 dnia: Sierpień 09, 2014, 10:29:21 pm »
Walkure Romanze - jest to haremówka o dziewczynach ze szkoły uczące rycerzy.
Anime na podstawie kolejnej gry Ricotta. Wcześniej było Princess Lover, więc to anime jest bardzo podobne. Nie oglądałem jeszcze, ale może będzie lepsze przynajmniej od Princess Lover.

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4489 dnia: Sierpień 10, 2014, 07:17:01 am »
Gunbuster - moje uwielbienie dla Gainaxu po tym serialu stało się niemal bezgraniczne. Związani z nią ludzie udowodnili, że historia o ratowaniu świata może być ambitna i niebanalna. Seria płynnie przechodzi z parodii serii sportowych do pierwszoligowej space opery, co stanowi wyjątkowo ciekawy zabieg. Swoją drogą to nie jedyny interesujący pomysł twórców jak np.
Spoiler: pokaż
 finalny odcinek w czerni i bieli.
Dla każdego miłośnika niebanalnych historii i wyszukanej rozrywki jest to absolutny must have.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4490 dnia: Sierpień 18, 2014, 10:30:31 am »
Monochrome Factor- anime te to dość typowy średni schounen z wstawkami yaoi. Oglądałem, bo nic tak mocno nie odrzuca, a i raz w czas było coś co w jakiś sposób zainteresowało. Jedyny plus serii to postać Lulu. Jeśli ktoś naprawdę nie ma co oglądać to można zobaczyć, ale jeśli są inne pozycje to nie warto patrzeć w kierunku tego tytułu. 

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4491 dnia: Sierpień 18, 2014, 02:48:58 pm »
Właśnie zakończyłem swoją przygodę z monsterem na 26 odcinku. Fabularnie jest naprawdę świetnie, ciekawi bohaterowie, ale jakoś strasznie się męczyłem oglądając to. Seria była jednak zbyt rozwlekła i zabrakło mi tutaj charakterystycznej dla anime egzotyki, którą uwielbiam. Po prostu czułem się jakbym oglądał zachodnią produkcję z japońskim dubbingiem.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4492 dnia: Sierpień 18, 2014, 03:26:59 pm »
Właśnie zakończyłem swoją przygodę z monsterem na 26 odcinku. Fabularnie jest naprawdę świetnie, ciekawi bohaterowie, ale jakoś strasznie się męczyłem oglądając to. Seria była jednak zbyt rozwlekła i zabrakło mi tutaj charakterystycznej dla anime egzotyki, którą uwielbiam. Po prostu czułem się jakbym oglądał zachodnią produkcję z japońskim dubbingiem.
Ja po wielu typowo japońskich anime z ciekawością obejrzałem całego Monstera (minęło już kilka lat) w około tydzień (właśnie dla tej oryginalności, a dodatkowo ładna kreska/grafika mnie przyciągała). Z tym, że bardzo lubię takie klimaty jak zagadkowe morderstwa i wątki detektywistyczne.

Podobnie było z Berserkiem. To też takie oderwanie od Japończyków, szkół itp. :)
Chociaż klimat fantasy bardziej mnie wciąga.

Dlatego właśnie lubię chwilami obejrzeć takie bardziej wyróżniające się anime.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4493 dnia: Sierpień 18, 2014, 07:07:30 pm »
Po prostu czułem się jakbym oglądał zachodnią produkcję z japońskim dubbingiem.
Momentami jest takie wrażenie, bo nawet rysowanie postaci jest inne niż w innych seriach, ale z przyjemnością obejrzałem całe. Zgodzę się też, że pomimo ciekawej fabuły i postaci nie miałem takiego wiru, który nie pozwalał mi odejść.

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4494 dnia: Sierpień 19, 2014, 09:04:45 am »
Momentami jest takie wrażenie, bo nawet rysowanie postaci jest inne niż w innych seriach, ale z przyjemnością obejrzałem całe. Zgodzę się też, że pomimo ciekawej fabuły i postaci nie miałem takiego wiru, który nie pozwalał mi odejść.
Do tej serii mam podobne zdanie jak do ojca chrzestnego, doceniam walory artystyczne, ale ja nie czerpię z tego frajdy.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4495 dnia: Sierpień 20, 2014, 07:29:45 pm »
Witch Craft Works. Zaczynałem bez żadnych specjalnych oczekiwań jako przypadkowo wybraną serię w sezonie. I z każdym odcinkiem rośnie mój zachwyt nad tą serią. Zostały mi jeszcze dwa odcinki ale jakkolwiek się skończy i tak uważam, że to jest świetny serial. Główna para bohaterów jest niezbyt oryginalna ale ich oglądanie zupełnie nie męczy a ich zachowanie nie irytuje mnie co jest niestety przypadłością większości obecnie robionych anime. No i świetne postacie drugoplanowe. Zaczynając oczywiście, od pełniących rolę wstawki humorystycznej, grupki tower witches, przez Meduzę, Evermilion, Kazane i Chronoire i kończąc na bezwzględnej Weekend. Świetna wariacja na temat magii i całej konstrukcji świata który ją wykorzystuje. Zaskakujące zwroty akcji, fajne walki i masa bardzo przyjemnego humoru po prostu mnie urzekła. Momentami przypomina mi świetną Mahou Tsukai Tai OAV.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4496 dnia: Sierpień 20, 2014, 08:34:35 pm »
Świetne anime. Mam nadzieję, że zrobią szybko kolejny sezon. Wiedźmy były genialne w tej serii. Zwłaszcza te od Meduzy i te z Lamą. Scena z paleniem na stosie w drugim odcinku rozbawiła mnie do łez.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4497 dnia: Sierpień 31, 2014, 06:13:07 pm »
Persona 4 - spodziewałem się średniawej produkcji co najwyżej  w nowoczesnym wykonaniu. Jednak było praktycznie inaczej, wciągająca, fajna fabuła, fajne postacie prócz tego pluszaka dodatkowo zwroty akcji, przyjemny momentami dobry humor oraz ładne rysowanie. Na szczególną uwagę zasługuje Satonaka Chie,Narukami Yuu [momenty komediowe], Amagi Yukiko i oczywiście Margaret :).  Jedno z ciekawszych ostatnio oglądanych anime, choć spłaszczona ostatnia walka [26 odcinek "True ending" ratuje końcówkę jednak]. Polecam  8.5/10
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2014, 07:54:08 pm wysłana przez Jackal »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4498 dnia: Wrzesień 01, 2014, 01:37:41 am »
Persona 4 - spodziewałem się średniawej produkcji co najwyżej  w nowoczesnym wykonaniu.
A dlaczego tak się spodziewałeś. Jak widzę to już na pierwszy rzut oka wygląda zachęcająco, a i oceny są całkiem wysokie.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4499 dnia: Wrzesień 01, 2014, 06:30:55 pm »
Zawsze jak odpalam nowo serie to mam odczucie takie, a przy starych seriach nawet jak są beznadziejne to czuć od tego coś fajnego.

 

anything