Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 881289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4470 dnia: Lipiec 18, 2014, 10:20:55 pm »
Bo w Escaflonie, postacie miały dość charakterystyczne noski, ba ja nawet z początku myślałem, że to tylko Hitomi ma mieć taki długaśny nosek, ale to po prostu styl kreski taki był.
Osobiście mi nie przeszkadzało, ale faktycznie niektórych mogło to gdzieś tam drażnić.

Ja jeszcze dopiszę do listy Bastard!!: Ankoku no Hakai Kami oraz .hack//Sign. Pierwszy to dość humorystyczne podejście, ale fantasy pełną gębą a hack, w sumie haka to było kilka serii, ale osobiście poleciłbym sign właśnie mimo, że to historia o grze mmo.
Do tego Elf wo Karu Mono-tachi kolejna dobra komedia fantasy z motywem "Polowanie na elfy" oraz Fushigi Yuugi jak nie straszne są Tobie wątki romansidła to całkiem ciekawe fantasy z tego jest. Kilka razy rykłem śmiechem nawet.
No i oczywiście nieśmiertelny Berserk o którym chyba nawet nie trzeba wspominać.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4471 dnia: Lipiec 18, 2014, 10:55:12 pm »
Vision of escaflowne -  Dla mnie ta seria jest znaczącym dowodem na wyższość japońskiej fantasy nad zachodnią, oczywiście jeśli chodzi o produkcje telewizyjną i kinematografię.
Klimaty są całkiem inne, ale jak porównać samą animację fantasy to zachód praktycznie w ogóle nie ma nic dobrego do zaoferowania (w innych gatunkach również). Natomiast Escaflone uważam za produkcję zaledwie średnio-dobrą.

obecne produkcje fantasy już nie mają tego klimatu. Za to jest sporo odniesień do MMO i cyberświata.
Tamtego klimatu mogą nie mieć, gdyż może być nawet lepszy. Fantasy perełki wychodzą każdego roku,

Bo w Escaflonie, postacie miały dość charakterystyczne noski, ba ja nawet z początku myślałem, że to tylko Hitomi ma mieć taki długaśny nosek, ale to po prostu styl kreski taki był.
Osobiście mi nie przeszkadzało, ale faktycznie niektórych mogło to gdzieś tam drażnić.
Pamiętam, że kiedyś jak oglądałem tą serię na Hyperze to od razu zwróciłem uwagę na te noski. Ale to było kilkanaście lat temu.
Fushigi Yuugi jak nie straszne są Tobie wątki romansidła to całkiem ciekawe fantasy z tego jest. Kilka razy rykłem śmiechem nawet.
Warto dodać, że to anime raczej dla dziewczyn, ale oczywiście obejrzeć można. : )
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2014, 11:00:09 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4472 dnia: Lipiec 19, 2014, 09:18:48 pm »
Jeśli masz ochotę na parodię anime w klimatach fantasy to polecam Maze i Gokudo.
Można się momentami popłakać ze śmiechu...

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4473 dnia: Lipiec 27, 2014, 02:06:26 pm »
X - Po prostu uwielbiam te produkcje jest tutaj wszystko co lubię mrok, dramatyzm i ciekawe relacje między bohaterami, a kreska jest dla mnie kwintesencją mangowego stylu. Najciekawszą rzeczą w tej serii jest pewien kontrast między historią dla nastolatków, a mrocznym i niemal szekspirowskim dramatem o przeznaczeniu, co wbrew pozorom daję naprawdę ciekawy efekt.  Walki są świetnie i co najważniejsze wyjątkowo nałądowane emocjonalnie, że aż człowiek siedzi jak na szpilkach. Seria ma jednaj jeden poważny minus jest nim przemiana Fumy, wyjątkowo radykalna i nieprawdopodobna, co prawda twórcy próbowali to tłumaczyć, ale ja jakoś nie czuję się przekonany. Mimo wszystko naprawdę gorąco polecam. Daję 9/10.

X: the movie - Po wspaniałym serialu spodziewałem się czegoś równie dobrego, a tu taki klops. Początek jest naprawdę świetny, klimat jest po prostu obłędny, na dodatek całość jest mniej ugrzeczniona tylko co z tego skoro fabuła i bohaterowie zostali strasznie spłyceni. Od połowy seansu byłem po prostu zniesmaczony i rozgoryczony zarazem. Daję 5/10.

Tokyo babylon - Pozycja raczej nierówna, ale zdecydowanie warta uwagi. Pierwsza część jest raczej niezła, co prawda wątki humorystyczne raczej drażnią niż bawią, muzyka jest słaba i niektórzy bohaterowie mają tułów jak szafa trzydrzwiowa co nie zmienia faktu, że mamy do czynienia z dobrą historią. Za to drugi odcinek jest po prostu niesamowity, naprawdę pierwszorzędny thriller. Ta część jest bardziej spójna i lepsza pod kątem technicznym. Można się zarówno wzruszyć jaki i obgryzać paznokcie z napięcia. Daję 7/10.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4474 dnia: Lipiec 27, 2014, 04:47:24 pm »
Zdecydowanie zgadzam się serial X TV jest świetny. Tak naprawdę to do 7 odcinka było słabe, nie wciągające i sam nie wiem, a potem eksplozja i mnie wciągnęło. Na szczególną uwagę zasługuje Arata [ten od piorunów] miał świetny finisch i to w jakim stylu i za ją cenę. No i ta mina, którą spojrzał na przeciwnika w ostatniej chwili - uwielbiam takie rzeczy.

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4475 dnia: Lipiec 27, 2014, 06:54:34 pm »
Zdecydowanie zgadzam się serial X TV jest świetny. Tak naprawdę to do 7 odcinka było słabe, nie wciągające i sam nie wiem, a potem eksplozja i mnie wciągnęło. Na szczególną uwagę zasługuje Arata [ten od piorunów] miał świetny finisch i to w jakim stylu i za ją cenę. No i ta mina, którą spojrzał na przeciwnika w ostatniej chwili - uwielbiam takie rzeczy.
To był Sorata  :smile: , ale mniejsza z tym też go lubię. Gdybym miał wskazać swojego ulubionego bohatera byłby to jednak Yuto (ten od wody), nie wiem czemu, ale jakoś budził moją sympatię.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4476 dnia: Lipiec 28, 2014, 08:30:08 pm »
Zgadza się Sorata :).  W sumie jak teraz myślę to było parę osób, które można polubić.

Własnie skończyłem oglądać dwa sezony Kimi ni Todoke i muszę przyznać, że pierwsze 12 odcinków pierwszego sezonu było wręcz świetnie. Klimat trzymał w napięciu, a wydarzenia były dawkowane jak powinny by podtrzymać nas w niepewności. Niestety potem aż do końcówki 2 sezonu nadal było fajnie ale wszystko psuło już męcząca głupkowatość głównej postaci oraz przesadne zachowania itd. Po pewnych przejściach trochę mogli ją wyprostować, a nie wręcz przeciwnie. Z całej serii bardzo mocno przypadła mi do gustu Yano no i jeszcze Ryu. Yano jest chyba jedną lepszych postaci damskich w anime. Taka fajna rozumna babka. Pierwszy sezon ze względu na pierwsze 12 odcinków daje 8.5/10. Drugiemu sezonowi 7,5-8/10.

Zabieram się za Monochrome Factor średnia ocena tego anime to 3.3/10 - spodziewam się dynamitu :D.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2014, 08:50:33 pm wysłana przez Jackal »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4477 dnia: Lipiec 29, 2014, 09:17:02 pm »
Własnie skończyłem oglądać dwa sezony Kimi ni Todoke i muszę przyznać, że pierwsze 12 odcinków pierwszego sezonu było wręcz świetnie. Klimat trzymał w napięciu, a wydarzenia były dawkowane jak powinny by podtrzymać nas w niepewności. Niestety potem aż do końcówki 2 sezonu nadal było fajnie ale wszystko psuło już męcząca głupkowatość głównej postaci oraz przesadne zachowania itd. Po pewnych przejściach trochę mogli ją wyprostować, a nie wręcz przeciwnie. Z całej serii bardzo mocno przypadła mi do gustu Yano no i jeszcze Ryu. Yano jest chyba jedną lepszych postaci damskich w anime. Taka fajna rozumna babka. Pierwszy sezon ze względu na pierwsze 12 odcinków daje 8.5/10. Drugiemu sezonowi 7,5-8/10.
Typowe anime dla dziewczyn. W dodatku muszę przyznać, że II sezon był lepszy od I.
Pierwszy sezon miał wiele irytujących scen (szczególnie te zazdrosne dziewczyny), a główna bohaterka zamiast bawić to głównie irytowała. W II sezonie miałem wrażenie, że postacie stały się sympatyczniejsze, a samo anime ciekawsze (bo I sezon ledwo obejrzałem). Największą zaletą obu sezonów była oczywiście Kurumizawa Ume. Szkoda, że nie była główną bohaterką, ale to standard, że takie dziewczyny są pobocznymi postaciami.

Mimo to Sawako w II sezonie zrobiła duże postępy i wreszcie zacząłem ją lubić. No i ta piękna muzyka w niektórych scenach. To było świetne.

I sezon - 5/10
II sezon - 7.5/10

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4478 dnia: Sierpień 02, 2014, 06:53:36 pm »
X obejrzałem jeden odcinek i odpuściłem sobie bo po przeczytaniu mangi seria wydawała mi się zbytnio uładzona i nie wyglądała tak ładnie jak komiks.
Podobny problem miałem z Tenjou Tenge i z Air Gear. Ten pierwszy obejrzałem jeszcze w całości ale Air Gear zostawiłem po połowie odcinka bo wyglądał wręcz żałośnie w porównaniu do mangi.
Dlatego od tamtej pory staram się nie oglądać anime robionych na podstawie mang które czytałem. Mniej zawodu potem.

A propo X'a jeszcze. Czy w kinówce były wykorzystane sceny z tego teledysku bo oglądałem ją jeszcze jak leciała w tv i nie pamiętam.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4479 dnia: Sierpień 02, 2014, 07:45:01 pm »
X obejrzałem jeden odcinek i odpuściłem sobie bo po przeczytaniu mangi seria wydawała mi się zbytnio uładzona i nie wyglądała tak ładnie jak komiks.
Podobny problem miałem z Tenjou Tenge i z Air Gear. Ten pierwszy obejrzałem jeszcze w całości ale Air Gear zostawiłem po połowie odcinka bo wyglądał wręcz żałośnie w porównaniu do mangi.
Dlatego od tamtej pory staram się nie oglądać anime robionych na podstawie mang które czytałem. Mniej zawodu potem.
A propo X'a jeszcze. Czy w kinówce były wykorzystane sceny z tego teledysku bo oglądałem ją jeszcze jak leciała w tv i nie pamiętam.
https://www.youtube.com/watch?v=hxgoGzX7xfs

Nie nie było, swoją drogą kreska jest lepsza niż w kinówce.

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4480 dnia: Sierpień 06, 2014, 06:56:31 am »
Rahxephon - Naprawdę świetny serial, co prawda przez opinie o podobieństwie do Evangeliona obawiałem się plagiatu, ale na szczęście moje wątpliwości zostały szybko rozwiane. Muszę przyznać, że pewne podobieństwa są, ale w toku trwania fabuły można zauważyć spore różnice. Rahxephon jest bardziej obyczajowy niż psychologiczny, chrześcijańską symbolikę zastąpiono odwołaniami do kultury majów i ten tytuł jest raczej optymistyczny co nie oznacza, że cukierkowy i naiwny. Jeśli poszukujecie ambitnej rozrywki, silnych emocji i ciekawych intryg to gorąco polecam. Daje 9/10.
Utena the movie - Moje oczekiwania względem tego filmu zostały w niemal stu procentach spełnione. Mamy tam niesamowity oniryczny klimat, Utena nadal budzi ogromną sympatię, a całość jest zniewalająco zmysłowa. Najważniejsze, że film broni się jako samodzielna produkcja co nie zmienia faktu, że radziłbym najpierw zapoznać się z serialem inaczej ominie was wiele smaczków, poza tym jest w moim mniemaniu minimalnie lepszy. Daje 9/10.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4481 dnia: Sierpień 06, 2014, 10:52:40 pm »
Rahxephon - Naprawdę świetny serial, co prawda przez opinie o podobieństwie do Evangeliona obawiałem się plagiatu, ale na szczęście moje wątpliwości zostały szybko rozwiane. Muszę przyznać, że pewne podobieństwa są, ale w toku trwania fabuły można zauważyć spore różnice. Rahxephon jest bardziej obyczajowy niż psychologiczny, chrześcijańską symbolikę zastąpiono odwołaniami do kultury majów i ten tytuł jest raczej optymistyczny co nie oznacza, że cukierkowy i naiwny. Jeśli poszukujecie ambitnej rozrywki, silnych emocji i ciekawych intryg to gorąco polecam. Daje 9/10.
Niektórzy narzekają na tego Rahxephona, ale to nie zmienia faktu iż jest to bardzo dobre, skomplikowane i ambitne anime. Co prawda nie ma tak fajnego klimatu jak Evangelion, ale na pewno jest w czołówce.

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4482 dnia: Sierpień 07, 2014, 07:01:38 am »
Niektórzy narzekają na tego Rahxephona, ale to nie zmienia faktu iż jest to bardzo dobre, skomplikowane i ambitne anime. Co prawda nie ma tak fajnego klimatu jak Evangelion, ale na pewno jest w czołówce.
Też uważam, że Rahxephon jest nieco gorszy od Evangeliona, walki nie są tak emocjonujące, przynajmniej przez większość trwania akcji i widzowi nie towarzyszy takie poczucie zagrożenia. Oglądając NGE miało się wrażenie, że apokalipsa jest czymś nieodległym dla świata bohaterów.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4483 dnia: Sierpień 08, 2014, 09:52:14 pm »
Walkure Romanze - jest to haremówka o dziewczynach ze szkoły uczące rycerzy. Główny bohater też kiedyś chciał nim być, ale po kontuzji podczas turnieju rycerskiego został stajennym. Od tej pory większość dziewczyn w szkole chce aby został ich giermkiem. Anime jest strasznie słabe, monotonne, przewidywalne, ze słabymi postaciami i szczątkową logiką. Szkoda na to czasu. Odpadłem po 4 odcinku.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4484 dnia: Sierpień 08, 2014, 10:44:56 pm »
Oglądnąłem sobie jeszcze raz Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo. Patrząc z perspektywy czasu, bo to już ponad dwa lata minęło, to film jest nawet dobry. Jak go sobie odpaliłem z BD na 60 calach, to początek wgniótł w fotel - start Wunder'a robi niesamowite wrażenie. Cały film stoi na naprawdę wysokim poziomie, ale tu nie ma co się dziwić. Za to warstwa fabularna strasznie płytka, bohaterowie strasznie jednowymiarowi - taka kolorowa wydmuszka, nawet w porównaniu do poprzednich filmów, nic tu się praktycznie nie dzieje, materiału na pół godziny. A za rok, tj. w 2015, będzie czwarta finalna część. Mam nadzieje, że tu bardziej się postarają i nie zrobią z tego jakiej niestrawnej pseudo psychologicznej i totalnie niezrozumiałej papki.
Na osobne słowa pochwały, jak zwykle zresztą przy Evach, zasługuje Hikaru Utada za utwór z napisów końcowych.