Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 891131 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4320 dnia: Kwiecień 16, 2014, 04:43:13 pm »
maximumcarnage, tak tylko podszepnę dobrą radę, że niektórzy u nas nie bez powodu mają shirosamę (anfana) zablokowanego na forum

choć w samym temacie wiele nie pomogę, zupełnie nie mój gatunek
Ty jesteś właśnie z powodu pisania głupot, już od ponad roku zablokowany (teraz zrobiłem wyjątek, ale widzę, że niepotrzebnie) i dzięki temu nie muszę czytać tych bredni co wypisujesz.

Offline maximumcarnage

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4321 dnia: Kwiecień 16, 2014, 04:54:33 pm »

Zresztą co innego mieć odmienne zdanie, a co innego pisać rzeczy nieprawdziwe (chociażby to, że prawie nic nie pokazywali i że anime pozostawiło wiele niejasności) i to bez żadnych argumentów, czyli chociażby przykładów mocniejszych produkcji, jeśli takie istnieją.

A Dałeś mi się wypowiedzieć czy tylko bezmyślnie Zaatakowałeś? Trochę to słabe w wykonaniu osoby, która długo ogląda anime wobec, jak to zaznaczyłem nooba. Na początek Mógłbyś chociażby napisać gdzie w takim razie należy oglądać anime skoro moje źródło to "żenada".  I oczywiście, że znam przykłady produkcji fabularnych zawierających takie sceny. Pisanie, że nie ma ich w żadnych filmach świadczy tylko o tym, że niewiele Widziałeś. W skrócie więc, to że Ty czegoś nie Widziałeś, nie świadczy o tym, że tego nie ma.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4322 dnia: Kwiecień 16, 2014, 06:28:32 pm »
Maximum, daruj sobie, naprawdę. Anfan/Shirosama należy do tych osób, które potrafią uparcie twierdzić, że w nocy świeci słońce. On naprawdę ma bana na większości polskich forach, a tu jest systemowo ignorowany przez większość osób. Naprawdę nie na darmo : )

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4323 dnia: Kwiecień 16, 2014, 06:43:08 pm »
A Dałeś mi się wypowiedzieć czy tylko bezmyślnie Zaatakowałeś?
Zaatakowałem? Nie rozśmieszaj mnie. :) Napisałem po prostu sensowną odpowiedź na twój dziwny post. Z drugiej strony może faktycznie użyłem jakieś słowo niepotrzebnie, gdyż jak sam zaznaczyłeś nie orientujesz się w produkcjach anime i chyba w produkcjach aktorskich również.
Na początek Mógłbyś chociażby napisać gdzie w takim razie należy oglądać anime skoro moje źródło to "żenada".
Odnośnie źródeł to ja preferuję oglądanie wersji Blu-Ray. Wpisz do google nazwę danego anime i dopisz BD lub Blu-Ray. Wtedy na pewno znajdziesz.
I oczywiście, że znam przykłady produkcji fabularnych zawierających takie sceny.
Nie znasz bo nie podajesz tytułów, a zresztą jestem prawie pewien, że czegoś takiego nie ma, jeśli chodzi o filmy aktorskie. Z tym, że jak pisałem mam na myśli dokładnie pokazane gore z dziećmi, a nie z dorosłymi.
Pisanie, że nie ma ich w żadnych filmach świadczy tylko o tym, że niewiele Widziałeś.
Nie jestem jakimś kinomanem, ale akurat horrory bardzo lubię i sporo z nich widziałem. Co prawda Japończycy robią dramaty/horrory z nastolatkami (również gore jak Eko Eko Azarak), ale to i tak nie jest ten poziom okrucieństwa co w tym anime.

Z tym, że ja mam porównanie do setek produkcji anime i bardzo wielu filmów i jak pisałem niektóre sceny w Corpse Party to stanowcze przegięcie, gdyż chwilami ledwo dało się to oglądać.


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 06:47:04 pm wysłana przez Shirosama »

Offline maximumcarnage

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4324 dnia: Kwiecień 16, 2014, 06:49:12 pm »


Z tym, że ja mam porównanie do setek produkcji anime i bardzo wielu filmów i jak pisałem niektóre sceny w Corpse Party to stanowcze przegięcie, gdyż chwilami ledwo dało się to oglądać.

To zależy od poziomu wrażliwości. Dla mnie były to sceny lajtowe, głównie ze względu na system kadrowania. To co było najbardziej konkretne, zostało pominięte. Poza tym nie uważam, że sceny przemocy wobec dzieci kwalifikują automatycznie produkcję jako największy hardcore. Jak wspomniałem, znam co najmniej kilkaset mocniejszych produkcji fabularnych.
A co do scen przemocy wobec dzieci, to tak na szybko:
Dziewczyna z sąsiedztwa http://www.filmweb.pl/film/Dziewczyna+z+s%C4%85siedztwa-2007-374034#
Salo czyli 120 dni Sodomy http://www.filmweb.pl/film/Salo%2C+czyli+120+dni+Sodomy-1975-9330
Srpski Film http://www.filmweb.pl/film/Srpski+film-2010-497153
Strefa Wojny http://www.filmweb.pl/film/Strefa+wojny-1999-1420


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4325 dnia: Kwiecień 16, 2014, 07:07:50 pm »
To zależy od poziomu wrażliwości. Dla mnie były to sceny lajtowe, głównie ze względu na system kadrowania.
Lajtowe sceny śmierci to podanie komuś środka usypiającego, a następnie truciznę (lub inne bez cierpienia i pokazywania okrucieństwa), a nie rozcinanie na żywca ciał, obcinanie języków i wydłubywanie oczu. Widzisz różnicę? Poza tym zastanów się w taki sposób. Jeśli miałbyś przykładowo młodszą siostrę i zobaczyłbyś (i nie mógł nic zrobić) jak ona jest wpierw duszona, potem ma wydłubane oko, a następnie w jej małe ciało powoli wbijany jest nóż. Następnie sprawca odchodzi, a twoja siostra umiera obok ciebie w ciągu kilku minut. Nadal byś twierdził, że taka śmierć jest lajtowa. Zastanów się nad tym.
To co było najbardziej konkretne, zostało pominięte.
Nic nie zostało pominięte. Pokazali stanowczo za dużo, gdyż jak pisałem niektóre sceny ledwo dało się oglądać. Za to w tej OAVce 15 minutowej ocenzurowali sceny gore.
Poza tym nie uważam, że sceny przemocy wobec dzieci kwalifikują automatycznie produkcję jako największy hardcore.
Na pewno kwalifikują produkcję jako coś mocniejszego i smutniejszego niż przemoc wobec dorosłych czy po prostu starszych.
A co do scen przemocy wobec dzieci, to tak na szybko:
Dziewczyna z sąsiedztwa http://www.filmweb.pl/film/Dziewczyna+z+s%C4%85siedztwa-2007-374034#
Salo czyli 120 dni Sodomy http://www.filmweb.pl/film/Salo%2C+czyli+120+dni+Sodomy-1975-9330
Srpski Film http://www.filmweb.pl/film/Srpski+film-2010-497153
Strefa Wojny http://www.filmweb.pl/film/Strefa+wojny-1999-1420
Same linki nic nie znaczą bo przecież nie będę specjalnie oglądał tych filmów, żeby potem ci napisać że nic takiego w nich nie było. Zamieść kilka konkretnych kadrów z gore z udziałem dzieci (dziewczyn) albo przynajmniej podaj czas takich scen (wtedy z ciekawości sam zobaczę) bo inaczej to co podajesz jest nic nie warte

Offline maximumcarnage

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4326 dnia: Kwiecień 16, 2014, 07:13:53 pm »
Same linki nic nie znaczą bo przecież nie będę specjalnie oglądał tych filmów, żeby potem ci napisać że nic takiego w nich nie było. Zamieść kilka konkretnych kadrów z gore z udziałem dzieci (dziewczyn) albo przynajmniej podaj czas takich scen (wtedy z ciekawości sam zobaczę) bo inaczej to co podajesz jest nic nie warte

Wobec tego nie mamy o czym rozmawiać. Podałem przykłady, a Tobie szkoda czasu na obejrzenie paru filmów. Ja też mógłbym napisać "podaj sceny z anime, które są twoim zdaniem hardcorowe". Takie podejście to brak szacunku dla rozmówcy.
BTW Pozwól jednak, że pozostanę przy swoim i nie Narzucaj mi proszę swojego zdania. Sceny z anime wcale mną nie wstrząsnęły i pisanie, że był to hardcore nie zmieni poziomu mojej wrażliwości.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4327 dnia: Kwiecień 16, 2014, 07:42:40 pm »
Wobec tego nie mamy o czym rozmawiać. Podałem przykłady, a Tobie szkoda czasu na obejrzenie paru filmów. Ja też mógłbym napisać "podaj sceny z anime, które są twoim zdaniem hardcorowe". Takie podejście to brak szacunku dla rozmówcy.
Szacunek do rozmówcy ma polegać na oglądaniu jakichś filmów i to mimo tego, że i tak jestem pewien, że nie zawierają tak mocnych scen jak w Corpse Party? Jeślibyś był pewien tego co piszesz to sam zrobiłbyś te kadry i podał linki do nich albo przynajmniej wskazał czas tych "wyjątkowo okrutnych i smutnych gore scen z dziećmi".

A ja akurat podałem konkretne sceny z Corpse Party. Najbardziej wzruszające były dwie jak dla mnie. Trzeba pamiętać, że oni byli całkowicie niewinni i znaleźli się w tej szkole (wymiarze) wyłącznie przez przypadek. Co innego celowo ryzykować swoje życie, a co innego cierpieć i umierać z nie swojej winy.

BTW Pozwól jednak, że pozostanę przy swoim i nie Narzucaj mi proszę swojego zdania. Sceny z anime wcale mną nie wstrząsnęły i pisanie, że był to hardcore nie zmieni poziomu mojej wrażliwości.
Widocznie dla ciebie ważniejsze jest co innego niż uczucia, wiek, płeć zabijanych osób i konkretny kontekst danej sceny, czyli dlaczego dana osoba została zabita, w jakiej sytuacji, jakie było jej nastawienie i ile można było zrobić żeby ją ocalić, a co najważniejsze jaki był jej charakter (bo od tego w dużym stopniu zależy czy będzie jej żal). To są właśnie najważniejsze czynniki decydujące o dramatyczności i emocjach, które dana śmierć wywołuje. Przykładowo samo cierpienie bez śmierci jest wielokrotnie mniej smutne od cierpienia kończącego się śmiercią.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4328 dnia: Kwiecień 16, 2014, 07:56:36 pm »
Maximum, rozumiesz już, z kim rozmawiasz? Jak anfi kogoś nie lubi, to choćby go przez pół odcinka torturowali - nie będzie to okrutne. A jak śmierć spotka smutną i ładną dziewczynkę, którą anfi polubił, to będzie to okrutne.
Taka nasza MiA'owa patologia : )

Offline maximumcarnage

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4329 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:00:51 pm »
Maximum, rozumiesz już, z kim rozmawiasz? Jak anfi kogoś nie lubi, to choćby go przez pół odcinka torturowali - nie będzie to okrutne. A jak śmierć spotka smutną i ładną dziewczynkę, którą anfi polubił, to będzie to okrutne.
Taka nasza MiA'owa patologia : )

Rozumiem i chyba kończę, bo w zasadzie szkoda mi czasu skoro rozmówca wie bez oglądania, że nie mam racji.

Ale za przykłady podobnych albo ostrzejszych anime będę bardzo wdzięczny. Chyba się wkręcam w tematykę :smile:

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4330 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:11:02 pm »
Nie oglądałem, ale po przeczytaniu tego co piszecie podobne mi się wydało Another.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4331 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:19:11 pm »
Rozumiem i chyba kończę, bo w zasadzie szkoda mi czasu skoro rozmówca wie bez oglądania, że nie mam racji.
Domyślam się na zasadzie logiki, że aż takich scen tam nie ma, a jeśli ty twierdzisz na 100 procent, że są takie sceny to czekam na kadry, urywki scen lub przynajmniej czas i tytuł filmu gdzie coś takiego znajdę. :)
Oczywiście nie muszą być takie same, ale przynajmniej coś co uważasz za najmocniejszego.
Ale za przykłady podobnych albo ostrzejszych anime będę bardzo wdzięczny. Chyba się wkręcam w tematykę :smile:
Zabijanie dzieci (tym bardziej w taki sposób) to najostrzejsze sceny jakie można zobaczyć w jakichkolwiek filmach i anime (Corpse Party nawet mnie zaskoczyło pod tym względem). Odnośnie anime to jest jeszcze Another (głównie 2 ostatnie odcinki) Higurashi i Narutaru.  Poza tym warto obejrzeć Saikano i Elfen Lied.

Oczywiście jest więcej takich anime, ale zazwyczaj nie są to tak mocne sceny (i całe szczęście). Oczywiście cały czas mowa o brutalnej i krwawej śmierci.

maximumcarnage, pamiętaj tylko że w przypadku takich anime musisz oglądać wersje Blu-Ray bo inaczej będzie cenzura.

Nie oglądałem, ale po przeczytaniu tego co piszecie podobne mi się wydało Another.
Jest trochę podobne. Jak ktoś preferuje klimat horroru + gore to również mu się spodoba.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 08:23:39 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4332 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:22:06 pm »
Ale za przykłady podobnych albo ostrzejszych anime będę bardzo wdzięczny. Chyba się wkręcam w tematykę :smile:

Z anime to nie bardzo, bo Corps Party rzeczywiście jest krwawe, ale w ten animowany sposób, gdzie anime głównie epatuje na czystym gore - ot flaki tu, flaki tam, a tam dalej dźgają nożyczkami. Za grosz prawdziwej grozy, prawdziwego dobrze ukazanego cierpienia postaci. W końcu to tylko anime z jego dość ograniczonym wachlarzem środków stylistycznych, bo przecież gry aktorskiej tu nie ma, a mimika zazwyczaj jest ukazana w umowny sposób. Jak nie potrafisz się przesadnie związać po pół godzinie z animowaną postacią, to nie ma czego szukać.

Offline maximumcarnage

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4333 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:26:22 pm »
Jak nie potrafisz się przesadnie związać po pół godzinie z animowaną postacią, to nie ma czego szukać.

Nie w tym rzecz, ze nie potrafię się związać, bo to anime mi się podobało. Po prostu mną nie wstrząsnęło. Pamiętam natomiast, że bardzo lubiłem takie rzeczy jak "Grobowiec świetlików" czy "Mój sąsiad, Totoro".

BTW A jest coś mocniejszego w jakichś innych gatunkach? Nie bardzo znam się na tych podziałach (anime, hentai itd.)

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4334 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:32:15 pm »
W końcu to tylko anime z jego dość ograniczonym wachlarzem środków stylistycznych, bo przecież gry aktorskiej tu nie ma, a mimika zazwyczaj jest ukazana w umowny sposób. Jak nie potrafisz się przesadnie związać po pół godzinie z animowaną postacią, to nie ma czego szukać.
I właśnie brak gry aktorskiej powoduje, że śmierć  i cierpienie jest znacznie smutniejsze niż w zwykłych filmach. Zdajesz sobie sprawę, że śmierć postaci, które polubisz w anime zazwyczaj wywołuje większe emocje niż udawana śmierć jakiejś aktorki (nawet dziecka)? Oglądając film aktorski masz często wrażenie sztuczności (szczególnie jak w grę wchodzą istoty/zjawiska nadprzyrodzone), a w anime wszystko pasuje i dzięki temu lepiej wczuwasz się w losy i emocje postaci. Po prostu od razu wiesz, że zachowanie tamtych postaci to nie gra i dzięki temu są bardziej prawdziwe (oczywiście głosy są podłożone, a zachowania mogą być lepiej lub gorzej przedstawione, ale mimo wszystko to coś całkiem innego).

I właśnie w anime łatwiej jest ukazać cierpienie za pomocą mimiki bo nawet jeśli mina nie jest do końca adekwatna to jednak potrafi niesamowicie szokować i tego w filmach z prawdziwymi aktorami nie uświadczysz.

Zresztą Corpse Party to nie tylko gore, ale także świetny horor, gdyż były sceny, które naprawdę mogły przestraszyć (jeśli oglądasz w nocy, samemu i przy zgaszonym świetle i na całym ekranie).

Nie w tym rzecz, ze nie potrafię się związać, bo to anime mi się podobało. Po prostu mną nie wstrząsnęło. Pamiętam natomiast, że bardzo lubiłem takie rzeczy jak "Grobowiec świetlików" czy "Mój sąsiad, Totoro".
Grobowiec Świetlików nie ma nic wspólnego z anime gore. A jeśli Corpse Party ciebie nie zszokowało to już ci mówię, że nic mocniejszego nie ma. Oczywiście są znacznie dłuższe anime bo serie TV, ale analizując niektóre sceny to muszę przyznać, że nienormalni są producenci czegoś tak skrajnie okrutnego.

W dodatku wybrali bad end.
BTW A jest coś mocniejszego w jakichś innych gatunkach? Nie bardzo znam się na tych podziałach (anime, hentai itd.)
Hentai = zboczeniec itp. Słowo nie ma nic wspólnego z gatunkiem anime.

I jak ci tłumaczę są inne anime ze scenami gore, ale tak mocne jak w Corpse Party to jeszcze końcówka Another (chociaż i tak trochę słabsze).

To zrobili w stosunku do Yuki i łamało wszelkie granice okrucieństwa.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=47953
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 08:47:00 pm wysłana przez Shirosama »

 

anything