Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 888723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4305 dnia: Marzec 24, 2014, 10:29:02 am »
No i skończyło się Log Horizon. Powiedziałbym, że straszna szkoda gdyby nie to, że zapowiedziano już drugi sezon : ) Bardzo fajne anime, odkrywcze w swojej prostocie i stonowanym klimacie. Dość już walki o życie i często naciąganego dramatyzmu z pominięciem tego, co obecne w każdy mmo - npc'tów, questów, żyjącego świata. A w Log Horizon właśnie ten żyjący własnym życiem świat mamy pokazany w całej krasie. Do tego bardzo fajni bohaterowie, wyważone i zgrabnie poprowadzone wątki, nienachalny humor. Naprawdę bardzo przyjemna seria do oglądnięcia, z czasem wciągająca jak odkurzacz. Mnie podeszło w stu procentach. Trzeba rozglądnąć się za novelkami, może ktoś przetłumaczył je na jakiś ludzki język.
EDIT: jest 6 tomów przetłumaczone : )

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4306 dnia: Marzec 24, 2014, 04:05:29 pm »
Log Horizon (...) zapowiedziano już drugi sezon 

Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4307 dnia: Marzec 24, 2014, 04:30:10 pm »
Szkoda, że trzeba czekać, ale dobrze, że w ogóle będzie. Zwłaszcza, że w ostatnim odcinku pojawiła się pewna dość ciekawa postać (i do tego z największym biustem w całym anime).

Okularnicy w tym anime wymiatają ;-)

A nowelki czytam od dawna i naprawdę wciąga. Świetnym pomysłem są pierwsze strony rozdziałów ze statystykami postaci:


Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4308 dnia: Marzec 24, 2014, 09:08:04 pm »
Podłączam się do waszych opinii o Log Horizonie. :)

Ale najgorsze, że został już tylko jeden odcinek do końca Kill La Kill. Kurcze polubiłem ten Gurran Lagganowy klimat kreski i wariactw Mako. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Lord Kupa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4309 dnia: Marzec 24, 2014, 11:08:07 pm »
Legend of the Galactic Heroes
Space opera o konflikcie dwóch wielkich nacji, widzianym oczami bohaterów walczących po obu stronach barykady. Anime skierowane zdecydowanie do dojrzalszego widza, i to nie ze względu na okazjonalnie występującą brutalność, a poruszaną tematykę. Dużo tutaj rozważań na temat systemów politycznych, władzy i jej roli, patriotyzmie, sprawiedliwości, lojalności itd. Owe rozważania przybierają często postać długich monologów/dialogów, tak więc tępo akcji jest dosyć powolne, zwłaszcza w porównaniu do współczesnych produkcji. Niektóre spostrzeżenia wygłaszane przez postacie, były naprawdę fajne i ciekawe, np.: o tym, że żołnierze są w pierwszej kolejności lojalni wobec własnych pensji, a nie państwa, władzy czy jakieś ideologii xD.
Do plusów anime niewątpliwe trzeba również zaliczyć multum ciekawych i niejednoznacznych postaci (Oberstein!!! który w pełni zasługuje na trzy wykrzykniki ;p), a także oprawę audio/video, która mimo upływu czasu dalej trzyma poziom.
Nie jest to jednak anime bez wad (przynajmniej w mojej ocenie). Miejscami wieje nudą. Bitwy w kosmosie, mogły być dużo ciekawsze. Armie opisywane są tylko i wyłącznie ilością statków. Nie ma tu mowy o klasach oraz typach okrętów bojowych i ich uzbrojeniu itd. Za mało tu mikro zarządzania flotą i jak dla mnie bitwy są gorsze, niż te z serii Crest/Banner of the Stars.
Podsumowując: LoGH na pewno nie wszystkim przypadnie do gustu i czasami nudzi niemiłosiernie. niemniej jednak świetne postacie i fabuła robią swoje, czyniąc to anime produkcją jedyną w swoim rodzaju. Moja ocena to 7-8 na 10 plus znaczek "zapadające w pamięć i intrygujące na tyle, by chciałoby mi się napisać o tym posta".

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4310 dnia: Marzec 30, 2014, 07:35:40 pm »
Space Pirate Captain Harlock - najnowszy film kinowy o kosmicznym piracie z blizną. Bohaterem anime w gruncie rzeczy nie jest tytułowy pirat, a młody szpieg, który dostał się na okręt i ma za zadanie zabić Harlocka. Wizualnie wygląda to świetnie (zwłaszcza bitwy kosmiczne), fabularnie dość naciągane, ale dość przyjemnie się to ogląda. Średnio można to ocenić na 7.5/10

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4311 dnia: Marzec 31, 2014, 11:52:43 am »

Cytuj
Space Pirate Captain Harlock

Niedawno w przypływie żądzy oglądania archaicznego space anime zabrałem się do oglądania serii Uchuu Kaizoku Captain Harlock z 1979 r. Niestety wytrzymałem tylko cały jeden odcinek, ponieważ to anime pod każdym względem jest już nieoglądalne. Kreski nie będę się czepiał, bo to były pionierskie czasy Daimosa, ale fabuła szoruje kilem o mieliznę i wydaje się jak gdyby dodatkiem do pomysłu piratów w kosmosie. Wow, wymyśliliśmy znakomity crossover! Małomówny protagonista w czerwonej pelerynie! Teraz musimy dorzucić do tego jakąś fabułę i ludzie będą zadowoleni. ; p


Być może w kolejnych odcinkach coś tam się zaczyna dziać, ale na trzeźwo nie byłem w stanie wytrzymać więcej. : p
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4312 dnia: Kwiecień 08, 2014, 02:05:36 pm »
Obejrzałem horror o nazwie Corpse Party: Tortured Souls i muszę przyznać, że jestem zaskoczony tym jak wyjątkowo okrutne i smutne było to anime. Gore z  dziećmi w roli głównej (zarówno gimnazjalistki jak i licealistki).
Są 4 OAVki, ale była jeszcze wcześniejsza 15 minutowa, którą należało obejrzeć na początek.

Ogólnie muszę przyznać, że anime bardzo dobrze sprawdziło się jako horror, gdyż naprawdę nietrudno było się przestraszyć (oglądając tak jak należy oglądać horrory), a klimat grozy, niepewności i strachu wyszedł wyjątkowo dobrze. Chwilami miałem wrażenie, że jest nawet lepiej niż było w przypadku Another. Zresztą oba anime mają sporo ze wspólnego, jeśli chodzi o pomysł i przykładanie dużej wagi do dokładnego przedstawienia scen zabijania dzieci). Twórcy naprawdę na siłę chcieli wzruszyć widza, czyli najpierw tworząc słodkie sceny, a potem pokazując okrutną śmierć tego dziecka i to często poprzedzoną strachem, płaczem i cierpieniem.

Oczywiście można na siłę szukać jakieś niedoskonałości (chwilami trochę dziwne zachowania postaci, czy jakaś mała dawka zbędnego w tym przypadku fanserwisu). Mimo to klimat horroru nie został zaburzony i anime na pewno nie można uznać za jakieś zabawne. Nie było ani jednej takiej sceny.

Japończycy jak nikt inny potrafią łączyć horrory z dramatem bo nie wiem czy ktoś może powiedzieć, że okrutne zabijanie niewinnych dzieci go nie wzrusza i nie szokuje.
Nawet zakończenie było koszmarne. Ten natłok dramatu i śmierci przy oglądaniu 4 OAVek naraz był nawet męczący.

Uważam, że twórcy trochę przeginali w niektórych scenach, gdyż ledwo dało się to oglądać (szczególnie to niesamowicie okrutne zabijanie dziewczynek).

Uwielbiam horrory anime (zwykłe również) i dramaty (w tym wyciskacze łez), gdyż są to produkcje najczęściej bardzo wciągające i to nawet wtedy jak mają pewne wady bo wiadomo, że nic nie jest doskonałe.

8/10


Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4313 dnia: Kwiecień 15, 2014, 10:14:37 pm »
Cytuj
Obejrzałem horror o nazwie Corpse Party: Tortured Souls i muszę przyznać, że jestem zaskoczony tym jak wyjątkowo okrutne i smutne było to anime. Gore z  dziećmi w roli głównej (zarówno gimnazjalistki jak i licealistki).
Ja też tak miałem normalnie "Piły " i inne wysiadają w przedbiegach.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4314 dnia: Kwiecień 16, 2014, 09:09:35 am »
Ja też tak miałem normalnie "Piły " i inne wysiadają w przedbiegach.
Po prostu Japończycy dobrze wiedzą, że największe emocje powoduje zabijanie (szczególnie okrutne)  dzieci, a dzięki anime jest to prostsze, gdyż nie ma problemów z prawdziwymi aktorami i związanymi z tym kontrowersjami.

Corpse Party to nie jedyne tak chore anime bo jest ich znacznie więcej jak chociażby Another.


Offline maximumcarnage

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4315 dnia: Kwiecień 16, 2014, 11:44:21 am »
Chociaż jestem animowym noobem, to zachęcony opisem zdecydowałem się obejrzeć "Corpse Party: Tortured Souls" i szczerze mówiąc moje wrażenia kompletnie nie pokrywają się z opinią Shirosamy. Nie wiem o jakim okrucieństwie i scenach przemocy mówimy skoro de facto nic tu nie jest pokazane. Mamy scenę "przed", mamy scenę "po ", a kompletnie nie wiemy co się działo w trakcie. Prawdę mówiąc dla mnie jest to bardziej stylistyka przypominająca amerykańskie horrory dla nastolatków typu "Oszukać przeznaczenie" niż jakieś filmy typu gore. Można wymienić kilkaset filmów fabularnych cec**jących się o wiele większą brutalnością, a przecież anime ma w tym aspekcie większe pole do popisu. Tym bardziej utwierdza mnie to w przekonaniu, że nie mamy tu do czynienia z dziełem nad wyraz brutalnym ani tym bardziej "chorym".
Mnie w każdym razie ani nie przeraziło ani nie dotknęło natomiast zaintrygowało. Konkretnie zaintrygowało mnie wyjaśnienie tej tajemnicy, a spora liczba niedomówień spowodowała że nie uważam czasu za stracony. Bardzo fajnie się oglądało.
I teraz pytanie. Możecie polecić coś w podobnej stylistyce? Może być nawet coś mocniejszego.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4316 dnia: Kwiecień 16, 2014, 04:26:29 pm »
Chociaż jestem animowym noobem, to zachęcony opisem zdecydowałem się obejrzeć "Corpse Party: Tortured Souls" i szczerze mówiąc moje wrażenia kompletnie nie pokrywają się z opinią Shirosamy. Nie wiem o jakim okrucieństwie i scenach przemocy mówimy skoro de facto nic tu nie jest pokazane. Mamy scenę "przed", mamy scenę "po ", a kompletnie nie wiemy co się działo w trakcie. Prawdę mówiąc dla mnie jest to bardziej stylistyka przypominająca amerykańskie horrory dla nastolatków typu "Oszukać przeznaczenie" niż jakieś filmy typu gore. Można wymienić kilkaset filmów fabularnych cec**jących się o wiele większą brutalnością, a przecież anime ma w tym aspekcie większe pole do popisu. Tym bardziej utwierdza mnie to w przekonaniu, że nie mamy tu do czynienia z dziełem nad wyraz brutalnym ani tym bardziej "chorym".
Mnie w każdym razie ani nie przeraziło ani nie dotknęło natomiast zaintrygowało. Konkretnie zaintrygowało mnie wyjaśnienie tej tajemnicy, a spora liczba niedomówień spowodowała że nie uważam czasu za stracony.
A co ty w ogóle oglądałeś? Bo na pewno nie Corpse Party. W dodatku piszesz najzwyczajniej w świecie bzdury, gdyż nie było w tym anime żadnych niedomówień. Wszystko zostało dobrze wyjaśnione, ale należało oglądać je dokładnie i ze  zrozumieniem.

Jest 15 minutowe wprowadzenie i 4 OAVki.

Po drugie nie ma raczej nic bardziej brutalnego, jeśli chodzi o anime, a w filmach aktorskich w ogóle nie ma takich scen, więc zapewne nie podałbyś ani jednego przykładu mocniejszej produkcji. Pamiętaj, że zabijanie gore to jedno, a zabijanie dzieci, a w dodatku dokładnie pokazane jest czymś nieporównywalnie mocniejszym. Sceny śmierci w Corpse Party to już szczyt okrucieństwa i brutalności, a w dodatku praktycznie wszystko zostało dokładnie pokazane i to na dzieciach. Więc nie wiem co ty za brednie wypisujesz o niedokładnym pokazaniu. W żadnych filmach i w prawie wszystkich innych anime nie ma nic bardziej okrutnego. Sceny śmierci pokazali, aż zbyt dokładnie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 04:32:09 pm wysłana przez Shirosama »

Offline maximumcarnage

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4317 dnia: Kwiecień 16, 2014, 04:31:32 pm »
Myślę, że umiem czytać a ktoś tu się najwyraźniej podniecił nie mając argumentów i nie może znieść odmiennego zdania.
Ale zacznijmy od początku. Chodzi o to anime? http://www.animezone.pl/odcinki-online_corpse-party-tortured-souls

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4318 dnia: Kwiecień 16, 2014, 04:37:02 pm »
Myślę, że umiem czytać a ktoś tu się najwyraźniej podniecił nie mając argumentów i nie może znieść odmiennego zdania.
Ale zacznijmy od początku. Chodzi o to anime? http://www.animezone.pl/odcinki-online_corpse-party-tortured-souls
Nie oglądam anime online bo to żenada, ale tytuł oczywiście  się zgadza (jednak to sequel, gdyż jest jeszcze 15 minutowy prequel, który obowiązkowo należało obejrzeć przed tymi 4 OAVkami).

Zresztą co innego mieć odmienne zdanie, a co innego pisać rzeczy nieprawdziwe (chociażby to, że prawie nic nie pokazywali i że anime pozostawiło wiele niejasności) i to bez żadnych argumentów, czyli chociażby przykładów mocniejszych produkcji, jeśli takie istnieją.



Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4319 dnia: Kwiecień 16, 2014, 04:39:07 pm »
maximumcarnage, tak tylko podszepnę dobrą radę, że niektórzy u nas nie bez powodu mają shirosamę (anfana) zablokowanego na forum

choć w samym temacie wiele nie pomogę, zupełnie nie mój gatunek