Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 888165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1110 dnia: Maj 31, 2010, 02:22:57 am »
Obejrzałem dzisiaj (skoro po północy to i wczoraj) anime "Saint Seiya The Lost Canvas" i było po prostu cudne graficznie i nie tylko pod tym względem było lepsze niż wcześniejsze Saint Seiya.
Konstrukcja anime jest inna to znaczy bardziej zaskakująca czyli nie wszystkie wydarzenia dało się przewidzieć co jest dużym plusem dla tego anime. Poza tym pomysł na fabułę i postacie jest świetny. Wcześniej takich relacji nie było.
Muszę przyznać, że bohaterowie niesamowicie wypiękniali. Nie spodziewałem się aż takiej różnicy w kresce. Atena i Pandora są przepiękne.
A jako ciekawostkę powiem, że Atena w tym anime ma całkiem inny charakter niż miała w całym wcześniejszym Saint Seiya (gdyż to kto inny).
Oczywiście prawie wszystkie postacie są nowe bo anime jest prequelem całego Saint Seiya czyli również tej bardzo długiej najstarszej serii TV.

Ma 13 odcinków i naprawdę denerwujące jest znowu to przerwanie fabuły. Praktycznie tak samo jak było w poprzednim Saint Seiya o Hadesie. A całe anime było wydawane tylko na Blu-Ray więc wychodziło po 2 odcinki co 2 miesiące.

Oceniam je 9/10 gdyż już poprzednie mi się bardzo podobały, a to ma wiele zmian i to raczej na lepsze.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1111 dnia: Maj 31, 2010, 08:18:04 am »
Ma 13 odcinków ale to nie koniec, czekam na II sezon...
Bardzo podobała mnie się Pandora w tym anime.

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1112 dnia: Maj 31, 2010, 11:04:09 am »
Ja oglądam Orphen'a i musze powiedzieć że jestem zadowolona. Klimatem przypomina mi Slayersów, chociaż trochę przeszkadza mi voice acting Magjica. Kojarzy mi się z Euphie z CG. Owa aktorka niestety ma dość specyficzny głos. Ale  ogólnie daję na razie temu anime 9/10. Nie jest ambitne czy nei ma też skomplikowanej fabuły czy postaci, ale ma w sobie to coś :)

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1113 dnia: Maj 31, 2010, 12:20:22 pm »
Ja oglądam Orphen'a i musze powiedzieć że jestem zadowolona. Klimatem przypomina mi Slayersów,

o, muszę się tym zainteresować bo bardzo dawno niczego fajnego w realiach fantasy nie widziałem (chyba że Dragon Age się liczy :P)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1114 dnia: Maj 31, 2010, 04:20:40 pm »
Już dawno się tak nie męczyłem - dwa miesiące oglądam drugą serię Gundama 00, a końca ciągle nie widać. Za to kretynizmów i głupich zwrotów akcji 10x więcej niż w pozostałych Gundamach.

Ja chcę kolejny odcinek Unicorna...
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1115 dnia: Maj 31, 2010, 05:13:33 pm »
Przykłady grafiki w najnowszym Saint Seiya. Nie spodziewałem się aż takiej różnicy. To jest przepiękne.

« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2010, 05:21:13 pm wysłana przez anfan »

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1116 dnia: Czerwiec 03, 2010, 01:23:29 pm »
Powinienem się uczyć, ale przypadkiem wpadłem na Spice and Wolf.
++ niezła kreska
++++ Horo
- czasem zbyt wiele ekonomii
-- kakofonia zamiast muzyki
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2010, 02:18:05 pm wysłana przez Sir_Ace »
I'd like to be a tree

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1117 dnia: Czerwiec 03, 2010, 01:36:05 pm »
Zgadzam się co do ekonomii, ale nie zgadzam się co do muzyki.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1118 dnia: Czerwiec 03, 2010, 01:51:24 pm »
Powinienem się uczyć, ale przypadkiem wpadłem na Spice and Wolf.
++ niezła kreska
++++ Horo
- czasem zbyt wiele ekonomii
-- kakofonia zamiast muzyki
Ekonomia nie przeszkadzała gdyż była ciekawa, a muzyka była fajna. Szczególnie OP.
Natomiast jakość wizualna świetna.


Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1119 dnia: Czerwiec 03, 2010, 06:40:06 pm »
Ekonomie dało się jeszcze przetrwać, fakt było jej sporo, ale poniekąd o tym traktuje też seria. Nie wiem jak to zaliczyć, nowa kategoria - anime handlowe/ekonomiczne. :)

A muzyka wg mnie była bardzo dobra, choć specyficzna (ja akurat lubię takie klimaty). Można albo polubić, albo znienawidzić.
Kreska jak i efekty też stoją wysoko.

A jakbyś chciał się zabrać za serię drugą to od razu uprzedzę, że tam głównie występuje Lawrence, Horo jest jakby na drugi plan zrzucona. I nadal jest dużo ekonomi. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1120 dnia: Czerwiec 03, 2010, 07:15:27 pm »
Ekonomie dało się jeszcze przetrwać, fakt było jej sporo, ale poniekąd o tym traktuje też seria. Nie wiem jak to zaliczyć, nowa kategoria - anime handlowe/ekonomiczne. :)
Chyba nie taka nowa:
Oishinbo Nichibei Kome Sensou | Oishinbo: Japan-America Rice War
Jeszcze nie oglądałem ale tytuł brzmi zachęcająco.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1121 dnia: Czerwiec 03, 2010, 07:20:30 pm »
Nie no, rozumiem, że ciężko by tu było wrzucić rock czy pop, i że te skrzypki i fujarki to jedyny słuszny wybór, ale (całkowicie abstrahując od stylu) każdą muzykę można zagrać lepiej lub gorzej. Ta wydaje mi się po prostu zbyt jazgotliwa (choć z drugiej strony może to wina mocnej kompresji dźwięku w kopii).
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1122 dnia: Czerwiec 03, 2010, 08:53:44 pm »
Nie no, rozumiem, że ciężko by tu było wrzucić rock czy pop, i że te skrzypki i fujarki to jedyny słuszny wybór, ale (całkowicie abstrahując od stylu) każdą muzykę można zagrać lepiej lub gorzej. Ta wydaje mi się po prostu zbyt jazgotliwa (choć z drugiej strony może to wina mocnej kompresji dźwięku w kopii).
Może być zapodał przykład tej muzyki co ci się nie podobała bo jakoś oglądałem oba sezony i ani jednego nieprzyjemnego rytmu nie kojarzę.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1123 dnia: Czerwiec 03, 2010, 09:44:11 pm »
Pewnie, wolisz zapis nutowy czy melodię zapisaną słownie ('La la lalalala laaa')?

A tak na poważnie - nie uważam, że moja opinia jest najlepsza i niepodważalna; wiem, że to, co ja nazywam kocią muzyką, innym może się bardzo spodobać. Odmienność gustów i tyle.
I'd like to be a tree

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1124 dnia: Czerwiec 04, 2010, 01:07:55 am »
Chyba nie taka nowa:
Oishinbo Nichibei Kome Sensou | Oishinbo: Japan-America Rice War
Jeszcze nie oglądałem ale tytuł brzmi zachęcająco.
Obu serii nie znam, stąd takie a nie inne zdanie napisałem :)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau