trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 868215 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #945 dnia: Marzec 29, 2010, 04:50:28 am »
Obejrzałem ostatnio też Kurokami w sumie 23 odcinki smętnej sztampy na obrabiany po raz tysięczny temat Ździsiu pierdoła spotyka super dziewczyne z nieziemskimi mocami i razem wyruszają by uratować świat przed zagładą przy okazji zbierając mini-harem. Znaków szczególnych czy czegoś innego odróżniającego od tłumu nie stwierdzono, nawet kreska brzydka a muzyka jak cała reszta do zapomnienia. Tylko dla zatwardziałych fanów gatunku.

No niestety, z anime zrobili smutną sztampę. Poczytaj mangę. Tam główny bohater całkiem pozytywnie wyróżnia się na tle podobnych produkcji.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #946 dnia: Marzec 29, 2010, 05:43:19 am »
Tam główny bohater całkiem pozytywnie wyróżnia się na tle podobnych produkcji.
Niby w mandze jest studentem, a w anime jeszcze uczył się w szkole średniej.

Offline Michaelius

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #947 dnia: Marzec 29, 2010, 08:55:50 am »
Ale ty bzdury piszesz. Oczywiście możesz je pisać bo przecież ci nie zabronię.

Po pierwsze w tym anime nie ma haremu. Po drugie to anime jest arcydziełem i ma jedną z najlepszych animacji, a wiele walk jest pokazanych perfekcyjnie dokładnie i efektownie (czym dalej tym lepiej).

Hehe lubie pisać "bzdury" ;)
Nie wiem co takiego fajnego widziałeś w walkach bo jak dla mnie wszystkie one powielają schemat najpierw trochę się pokopiemy z obowiązkowym kopem wysyłającym przeciwnika w ściane/samochód/cokolwiek innego twardego co było w okolicy, a potem przejście do okładania się mocami ala Dragon Ball z obowiązkowymi tekstami o tym jaki to przeciwnik potężny jest.

Hmm Mange chyba poczytam bo znowu w kolejnej pozycji doganiam aż do aktualnego chapteru :)
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #948 dnia: Marzec 29, 2010, 12:53:24 pm »
Nie wiem co takiego fajnego widziałeś w walkach bo jak dla mnie wszystkie one powielają schemat najpierw trochę się pokopiemy z obowiązkowym kopem wysyłającym przeciwnika w ściane/samochód/cokolwiek innego twardego co było w okolicy, a potem przejście do okładania się mocami ala Dragon Ball z obowiązkowymi tekstami o tym jaki to przeciwnik potężny jest.
Nie rozumiesz o co chodzi jak widzę.
Te walki nie były dziecinne (a to zaleta) i jak już pisałem świetnie pokazane co jest bardzo rzadkie w anime.
Widziałem chociażby te walki w Asura Cryin i mimo, że tam ktoś mógł je uznać za efektowne to jednak ogólnie nie miały w sobie czegoś wyróżniającego.
A te w Fate Stay Night to też najwyższy poziom w anime mimo, że są całkiem inne niż w Kurokami.

Nawet lepiej nie porównuj jakieś DB (czy innych tasiemców przypadkiem) do Kurokami.

Zresztą nie chcę się powtarzać, ale anime (mimo trochę liniowej fabuły czyli od słabszego do najsilniejszego) było również w tym względzie ciekawe. Co najmniej 2 razy były zwroty akcji, których nikt się nie mógł spodziewać.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #949 dnia: Marzec 29, 2010, 01:01:44 pm »
Kolejne bezargumentowe combo, ale 'co najmniej dwa zwroty akcji' to według ciebie dużo lub choćby wystarczająco? Jeśli poważnie były tylko dwa, to seria naprawdę przegrywa z DB...
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #950 dnia: Marzec 29, 2010, 01:06:58 pm »
Kolejne bezargumentowe combo, ale 'co najmniej dwa zwroty akcji' to według ciebie dużo lub choćby wystarczająco? Jeśli poważnie były tylko dwa, to seria naprawdę przegrywa z DB...
Nie bądź żałosny i nie mów takich bzdur.
Zresztą jeśli nie oglądałeś to się nie odzywaj.


Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #951 dnia: Marzec 29, 2010, 01:15:38 pm »
Cytuj
jeśli nie oglądałeś
No tak, Tetsuo się chowa, Anfan to pierwszy i największy na świecie Newtype...

Cytuj
nie mów takich bzdur.
Jakich? W końcu sam napisałeś, że były co najmniej dwa. Wiem, że to może oznaczać 2, 3 albo 1500, ale jakoś tak to zabrzmiało... A w DB 'trochę' tych zwrotów było (choćby z racji ilości odcinków)

Cytuj
Zresztą to się nie odzywaj
A ja na to staropolskie 'Bo co?'

Ale niech ci będzie, nie będę się wtrącał, nawet jeśli napiszesz, że Lech Kaczyński narysował Death Note'a...
I'd like to be a tree

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #952 dnia: Marzec 29, 2010, 02:50:28 pm »
Cytuj
Lech Kaczyński narysował Death Note'a...
Jego Note jest już zapełniony... ;-)

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #953 dnia: Marzec 29, 2010, 05:48:57 pm »
O Ladies vs Butlers mogę powiedzieć tyle. Nie tak miała wyglądać końcówka.

Niedobrze, że na koniec trochę popsuli to anime. Wymyślili jakiś beznadziejny dzień sportu i kazali wszystkim dziewczynom założyć te ohydne, zboczone Bloomers (a wcześniej ich nie było). Te śmieszne japońce prawie zawsze je używają w anime jako fetysz dla jakichś zboczeńców dlatego tego nie lubię (na szczęście z tego co wiem to jest ich coraz mniej).

Zresztą ten dzień sportu to były najgłupsze sceny w Ladies vs Butlers. Już nic gorszego nie mogli wymyślić. Idiotyczny dzień sportu dali w ostatnich odcinkach.

Uważam również, że główny bohater jest zbyt tępy bo pod koniec anime stała się denerwująca ta jego niedomyślność.

Jako duże wady mogą wymienić tą żałosną, bardzo dziecinną i tępą dyrektorkę (stanowczo przesadzała i początkowo sądziłem że ją polubię, ale się nie dało) i pokrakę Shikikagami Sanae niezdarną do takiego stopnia, że brak słów.

Natomiast fajniutka była Saikyou Tomomi, a nawet polubiłem Sernię Iori Frameheart. No i oczywiście te dwie fajne lolitki czyli Ousawa Mimina i Pina Sformkran Est. I jaki ciekawy fanserwis był z nimi.

Zresztą Tomomi też była bardzo ładna i fajny miała charakter.

Niestety przez beznadziejny dzień sportu i zakończenie oceniam tylko 6.5/10, ale bez tych odcinków było by 8/10.

Zobaczcie jakie to słodkie.

http://www.sankakucomplex.com/wp-content/uploads/2010/03/ladies-versus-butlers-episode-11-loli-sausage.gif
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2010, 06:16:04 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #954 dnia: Marzec 29, 2010, 07:10:42 pm »

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #955 dnia: Marzec 29, 2010, 09:06:39 pm »
Anfan, dlatego pisałem, że jeśli nie mieć zbytnich oczekiwań fabularnych to seria przejdzie. Jako całokształt w mojej pamięci zapadła jako seria nie rewelacyjna, ale też nie tragiczna. Wyszedł z tego średniak, choć zapowiadało sie na początku na coś ciekawego.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #956 dnia: Marzec 29, 2010, 09:21:56 pm »
Anfan, dlatego pisałem, że jeśli nie mieć zbytnich oczekiwań fabularnych to seria przejdzie. Jako całokształt w mojej pamięci zapadła jako seria nie rewelacyjna, ale też nie tragiczna. Wyszedł z tego średniak, choć zapowiadało sie na początku na coś ciekawego.
No tak jak pisałem bardzo mnie zawiodło zakończenie.
Liczyłem na przynajmniej w miarę fajny finał, ale to co zrobili było beznadziejne.

Był na przykład bardzo fajny odcinek 8 i 9. Zresztą było ich więcej.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #957 dnia: Marzec 30, 2010, 06:09:33 pm »
Dobra, jestem świeżo po 444 epkach "ONE PIECE". I mogę powiedzieć że dawno czegoś tak bardzo dobrego nie widziałem.
Jestem tym zachwycony  :p, dla mnie po prostu świetne. Co tu dużo mówić: fantastyczna historia(wbrew sobie  przez 444 trzeba się na pocić żeby pamiętać o ogólnym  celu tego anime. Bardzo wciągające  są poboczne ciekawostki które są z tym świetnie powiązane.), fantastyczni bohaterowie, świetny jak dla mnie humor, który utrzymuję się przez cały czas nie tracąc swojego poziomu. Jest jeszcze wszelaka rozmaitość dzięki czemu seria ciągle wydaję się świeża i chętna  do oglądania, czego nie mogę powiedzieć o Naruto czy Bleach.
No i najważniejsze seria dostaję coraz to większego kopa i jeszcze bardziej wciąga w swój świat.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2010, 06:15:32 pm wysłana przez Jackal »

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #958 dnia: Marzec 30, 2010, 06:43:28 pm »
Kiedyś naprawdę próbowałem, ale po ~70 ep nie wytrzymałem. Po mojemu seria dziwaczna zbyt bardzo, żeby to normalnie (tzn. z normalnym, poważnym nastawieniem) oglądać, i zbyt mało, żeby ją podpiąć pod absurd. Poza tym infantylizm, kolorki i SDki.
Zdaję sobie sprawę, że skoro tylu ludzi serię zachwala, a jeden nie mogę się na niej poznać, to pewnie ze mną jest coś nie tak, ale cóż...
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #959 dnia: Marzec 30, 2010, 06:48:01 pm »
Wapniak z Ciebie i tyle. Ze mnie też zresztą :)

Oglądam sobie Hyper Police. Przeprosiłem się z serią po dobrych 10 latach - kiedyś widziałem 10 epków na jakimś konwencie i potem tego dorwać nie mogłem. A seria zacna, choć też pewnie nie każdy ją doceni, bo starociem trąci. Ale ja lubię takie starocie, a Sakura ma świetną seiyū, którą mógłbym słuchać w kółko :)

 

anything