Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 868080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #720 dnia: Styczeń 28, 2010, 08:36:13 pm »
Nie wiem, jak tam oglądałem VCh, zaraz po Spice and Wolf 1 i Tears to Tiara i jakoś nie odczułem, że jest beznadziejne. Choć z miejsca mogę dodać, VCh im dalej w las tym gorzej.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #721 dnia: Styczeń 28, 2010, 08:52:48 pm »
Nie wiem, jak tam oglądałem VCh, zaraz po Spice and Wolf 1 i Tears to Tiara i jakoś nie odczułem, że jest beznadziejne. Choć z miejsca mogę dodać, VCh im dalej w las tym gorzej.
Dla mnie te postacie w anime jak i ta wszechobecna bajkowa dziecinada i głupota wojskowych (nawet generałów) są czymś zniechęcającym zwłaszcza, że na typową komedię to anime nie wygląda. Główna bohaterka (Alice) już w I odcinku pokazała brak rozumu co w następnych już nawet nie powinno być zaskakujące. To jakaś tsundere (i to z tych mało ciekawych).

A w 7 i 8 odcinku dorzucili jakiegoś kretyńskiego tsundere boy, który również jest irytujący. No i jak pisałem te żałosne wątki romansowe już kompletnie dobijają to anime. Lepiej by się oglądało bez tego jak dla mnie.

Jedyne co może uratować to anime to jakaś magia, coś zaskakującego i ciekawego (choćby tragiczna śmierć jakiejś ważnej postaci). Lecz jeśli będzie więcej tak głupich relacji tsundere i głównego bohatera (plus jego kolega powiernik) to niedobrze. Fabularnie anime tez nudne jak na razie.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #722 dnia: Styczeń 28, 2010, 10:29:27 pm »
Anfan, jak chcesz się męczyć, to końcówka jest nawet w niektórych momentach ciekawa, w sumie jest kilka przebłysków czegoś większego, ale nie nastawiaj się, że to będzie rozbudowane na miarę EL, czy GiTS.
Fabuła jest prosta do bólu, w sumie to można ją podsumować tak: Fabuła wzięta prosto z gry (a tym samym tytule), ciśnięta w 26 odcinków i okrojona z chyba wszystkiego ciekawszego po za głównym wątkiem (wojna).
Jak dla mnie zmarnowali naprawdę dobry tytuł.

A teraz jeśli nie czujesz się na siłach tego oglądać to daruj sobie, bo lepiej raczej nie będzie,
Spoiler: pokaż
choć ginie kilka kluczowych postaci i nawet b. dobrze zrobili śmierć Isary, czytaj zerżnęli w 90% to co jest w grze.


Powodzenia w wytrwałości i samozaparciu.   ;-)

Edit:
Zapomniałbym, muzyczka z 1 opu mi się podobała, za to drugi opening zrobili chyba kretyni, bo z miejsca zdradza co będzie na 6 odcinków przed faktem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2010, 10:36:28 pm wysłana przez Hunter Killer »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #723 dnia: Styczeń 29, 2010, 02:14:44 am »
Spoiler: pokaż
W grze też zginęła? No to pier..., nie kupuję. To była jedna z najgłupszych, najbardziej niepotrzebnych i najsmutniejszych śmierci w anime jaką widziałem.

A końcówkę oglądałem jak po grudzie, chyba ze dwa miesiące. Już lesze było to co się przed nią działo. Chociaż ten ep gdy
Spoiler: pokaż
w Alicji obudziła się krew Valkyrii i dała pierwszy popis swoich umiejętności
był boski.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #724 dnia: Styczeń 29, 2010, 07:12:14 am »
A końcówkę oglądałem jak po grudzie, chyba ze dwa miesiące. Już lesze było to co się przed nią działo.

Miałem tak samo, zupełnie nie potrafiłem ogarnąć tego co zrobili.
Ale już śmierć osoby którą oznaczyliście w spoilerach oceniłem na plus, przynajmniej coś się działo, jest wojna a ofiar po stronie dobrych i tak było mało


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #725 dnia: Styczeń 29, 2010, 10:57:03 am »
Tenchi z tego co się orientuje w grze masz kilka ścieżek i pewne akcje mogą się odbyć na 2 czy więcej możliwości, na ile to prawda i ile jest tych "wyborów" to nie wiem, ale tak słyszałem.

Zresztą jak pisze Konował tam jest woja i chociaż mi też było szkoda tej postaci, to jednak pokazało, że to też są ludzie.
Owszem końcówka jest kretyńska, ale podałem bo tam w sumie też masz jeden akcent
Spoiler: pokaż
 ginie Faldio
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ginko

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #726 dnia: Styczeń 29, 2010, 11:53:19 am »
Mimo tego jak ocenialiście First Squad to i tak obejrzałem tą pozycję xD.

Wstawki które się pojawiają podczas oglądania jednak coś wnoszą, jest to nieudana próba wniesienia jakiegoś większego sensu i nawiązania do rzeczywistości historycznej(wzorowali się chyba na Kompani Braci lecz z mizernym skutkiem). Natomiast historycy wypowiadają się jak to ich wywiad pracował nad tajną bronią, okultyzmem i przewidywaniem przyszłości ale moim zdaniem to nie prawda gdyż takie maszyny nie istniał naprawdę. Autorom chodziło chyba by widz uwierzył, że ten tytuł jest oparty na faktach historycznych. Do tego jeszcze z jakim entuzjazmem wypowiadają się ruscy historycy(ten naród ma chyba propagandę w genach już wpisaną).

Ale mimo to fajnie mi się oglądało. Proste nie wymaga myślenia... W sam raz na zabicie czasu.

Ale jednak się zawiodłem... Czyżby w planach było wydanie drugiej części? Trailery tego animca ukazywały jakieś maszyny kroczące, niemieckiego oficera fanatycznie walczącego z główna bohaterką, sceny ze snajperem w tle czy też dośc ciekawe zabiegi graficzne rodem z matrixa. Żadna z powyżej wymienionych akcji nie miała miejsca w tym filmie...
Haruhi Suzumiya's fan


Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #727 dnia: Styczeń 29, 2010, 12:04:17 pm »
Zresztą jak pisze Konował tam jest woja i chociaż mi też było szkoda tej postaci, to jednak pokazało, że to też są ludzie.

Nie grałem w wymienioną grę ani nie oglądałem anime ale ogólnie wysoko cenię produkcję gdzie nie boją się zabijać również postaci pozytywnych.Bardzo irytuje mnie syndrom nieśmiertelności postaci pozytywnych,jaki istnieje choćby w bleachu,a wskrzeszanie postaci które przed chwilą zginęły ,nieszczęsny ostatni odcinek Mai Hime,wywołuje u mnie odruch wymiotny.Niestety te dwa czynniki rządzą sporą ilością mang  i większością anime.Dzięki bogu zawsze zostaje mi ukochana Battle Angel Alita:Last Order gdzie autor jest bezwzględny  :D.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #728 dnia: Styczeń 29, 2010, 01:20:11 pm »
Ja lubię wskrzeszanie postaci gdy jest to robione z głową, jakimś pomysłem. Strasznie irytuje mnie jak ktoś przeżyje wyrwanie serce czy ucięcie głowy (choć ty wyjątkiem jest oczywiście Duszołap :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #729 dnia: Styczeń 29, 2010, 01:44:40 pm »
Zeromus, anime owszem, choć są trupy i u złych i u dobrych, to jak na wojenne realia ci "dobrzy" tracą dość mało. Zależy jeszcze jak patrzeć, czy na zwykłe postacie trzecioplanowe, czy na głównych bohaterów.
Nie wiem jak w grze, ale chyba każda postać ma tam możliwość na zgon w określonym momencie.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #730 dnia: Styczeń 29, 2010, 04:03:04 pm »
Myślałem, że już nie biorą mnie takie anime ale Cosplay Complex obejrzałem z wielką przyjemnością. Rozwaliła mnie ta seria swoim humorem. A podchody Jenny do Atheny były pierwsza klasa.

Nie grałem w wymienioną grę ani nie oglądałem anime ale ogólnie wysoko cenię produkcję gdzie nie boją się zabijać również postaci pozytywnych.
Nic tak nie wpływa na dramatyzm jak definitywna śmierć postaci którą zdążyło się polubić.
Berserk pod tym względem wymiatał.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2010, 04:07:28 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #731 dnia: Styczeń 29, 2010, 04:19:58 pm »
Nic tak nie wpływa na dramatyzm jak definitywna śmierć postaci którą zdążyło się polubić.
Święta słowa.I nie tylko dramatyzm ale i często realizm bo jak widzę co zrobiono z niektórymi postaciami w kilku anime lub mangach(przoduje tu Bleach) a one i tak przeżyły...Najlepsze ze taki Tite nawet nie stara się wytłumaczyć jakim cudem jego postacie przeżywają takie obrażenia(np.wyrwanie połowy tułowia) a wielu fanów nie pyta traktując to jako coś normalnego.

Berserk pod tym względem wymiatał.
Berserk to jedna z lepszych mang jakie miałem przyjemność czytać.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #732 dnia: Styczeń 29, 2010, 04:26:10 pm »
A podchody Jenny do Atheny były pierwsza klasa.

Umierałem ze śmiechu przy tych scenach :D

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #733 dnia: Styczeń 29, 2010, 04:33:43 pm »
Świetny ten II opening w Valkyria Chronicles (lepszy niż I). Nawet jeśli coś pokazuje co będzie później to nic złego.
W OP sobie mogą na to pozwolić. W bardzo wielu op w różnych anime pokazują sceny, które będą później.
Zresztą ma to nawet zaletę gdyż bardziej zachęca do oglądania anime.

Najbardziej w anime nie lubię kłamliwych op czyli, że pokazują jakieś bzdurne sceny, których w anime nie będzie choćby w Nyan Koi i mnóstwo innych.


« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2010, 01:50:15 am wysłana przez anfan »

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #734 dnia: Styczeń 30, 2010, 12:29:48 am »
Ok po 64 epkach Slayersów stwierdziłem iż tża się trochę od nich oderwać i teraz oglądam ich na zmianę z Michiko to Hatchin. Jak na razie 2epki za mną ale animu wygląda na prawdę interesująco, Latynoskie klimaty i ciekawa historia połączona z jak mi się wydaje całkiem niezłymi bohaterami :). Kreska też niczego sobie dość oryginalna choć niektórzy mogą powiedziec iż "zamerykanizowana" choć mi to zupełnie nie przeszkadza :)
Mały Trailer jakby ktoś chciał obejrzeć.

 

anything