Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 867992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #705 dnia: Styczeń 28, 2010, 05:09:32 am »
Darujcie sobie lepiej First Squad, bo srodze się zawiedziecie (chyba że nie oczekujecie czegokolwiek). Tak płytkiego anime dawno widziałem. Do tego bohaterowie to oskubane do łysego archetypy, których charaktery różnicuje wygląd. Fabuła cieniutka i nieciekawa. Akcja fajna może w dwóch momentach, ale jak się nad tymi momentami bardziej zastanowić to bzdurne niemożebnie.
Żałowałem poświęconego na ten film czasu.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #706 dnia: Styczeń 28, 2010, 06:20:08 am »
Przykładam się do obejrzenia First Squad. Oglądał to ktoś w ogóle? Warto jest się tym fatygowac(w końcu to jest rosyjsko- japońska produkcja):) ;-)?

Szukaj wersji z wyciętymi komentarzami "ekspertów". Nic nie wnoszą, psują klimat i są ogólnie do D.

Znalazłem swoją starą ocenę
Jestem na świeżo po obejrzeniu First Squad i w porównaniu do trailerów rozczarowuje.
Jednak nie jest to złe anime. Plusy za ogólny pomysł i realia. Gorzej już z prowadzeniem fabuły i wykonaniem konkretnych wątków. Oprócz głównych bohaterów cała reszta postaci wydaje się jakby była nie wiadomo skąd ani po co, pojawiają się sceny którym jakby brakowało początku i końca, bardzo dużo chaosu. Oglądałem wersję z wypowiedziami różnych ludzi, które, nie wiem, miały dodać realizmu historii? Ale powodowały efekt wręcz odwrotny (po takich wypowiedziach miałem myśli, co za durnoty ja oglądam) dodatkowo nic one nie wnoszą do samej fabuły więc jeśli ktoś będzie to oglądam to polecam wersję pociętą gdzie ktoś litościwie to wyciął. Rosyjski dubbing w większości postaci jest fajny i profesjonalnie zrobiony miałem jednak wrażenie, że lepiej by to brzmiało gdyby jeszcze Niemcy mówili po niemiecku.
Ogólnie spodziewałem się czegoś innego ale dzięki ostrzeżeniom Sir_Ace nie przeżyłem jakiegoś zawodu. Dostałem zwykła animkową fabułę dla nastolatków podrasowaną krwią i przemocą z kilkoma fajnymi pomysłami ale gorszą realizacją.
A animacja według mnie wcale nie jest taka dobra, szczególnie jak na kinówkę. Przynajmniej mnie nie zachwyciła jakoś szczególnie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2010, 06:26:22 am wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #707 dnia: Styczeń 28, 2010, 10:25:43 am »
A ja FS miło wspominam. Film jest krótki, przez co nie zdąży się znudzić, opinie ekspertów przewijałem. Akcja i fabuła całkiem ciekawe, brawa za pomysł i realia (o czym wspomniał już wyżej Ganossa). Spodobał mi się też rosyjski dubbing. Nie spodziewałem niczego wielkiego, miał dostarczyć rozrywki i dostarczył, czego chcieć więcej po kreskówce ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #708 dnia: Styczeń 28, 2010, 12:05:23 pm »
Co sądzicie o Darker than Black 2  ?

Ja napisałem co mi się podobało, a co nie.

Powiem szczerze, że oglądałem 10 odcinków pod rząd bo naprawdę było wciągające i bardzo wiele rzeczy mi się podobało, ale po co dali takie smutne i bezsensowne zakończenie ? Zresztą ona tego nie chciała.

Co o tym sądzicie ? Ten cały "prezent" dla Suou większego sensu nie miał ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2010, 12:15:36 pm wysłana przez anfan »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #709 dnia: Styczeń 28, 2010, 12:54:19 pm »
Właśnie obejrzałem Soul Eater i muszę bardzo mi się podobało. Zaciekawiło mnie no i  humor mi pod pasował, który dla mnie momentami był druzgocący. Moje ukłony za te anime. Dawno nie widziałem czegoś takiego.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #710 dnia: Styczeń 28, 2010, 03:23:56 pm »
A ja FS miło wspominam. Film jest krótki, przez co nie zdąży się znudzić, opinie ekspertów przewijałem. Akcja i fabuła całkiem ciekawe, brawa za pomysł i realia (o czym wspomniał już wyżej Ganossa). Spodobał mi się też rosyjski dubbing. Nie spodziewałem niczego wielkiego, miał dostarczyć rozrywki i dostarczył, czego chcieć więcej po kreskówce ?

Naprawdę niczego więcej niż zaoferował FS od anime nie oczekujesz?

Mnie tam zanudził straszliwie ten film.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #711 dnia: Styczeń 28, 2010, 03:32:14 pm »
:-?
A ja mam PS3 ale nie mam kasy na Valkyria Chronicles..., to może sie jakoś dogadamy? :doubt:
Ha, Freyu - bardzo ci dziękuję za propozycję. Niestety chwilowo jestem nawet w gorszej sytuacji niż ty, bo nie mam kasy ani na grę, ani na konsolę. :(
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #712 dnia: Styczeń 28, 2010, 03:47:28 pm »
Co sądzicie o Darker than Black 2  ? Uważacie podobnie jak ja czy inaczej ?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #713 dnia: Styczeń 28, 2010, 03:52:11 pm »
Desert Punk - całkiem fajna komedia akcji w post-apokaliptycznych klimatach. Choć wyprodukowane w 2004 to zrobione bardziej na starą, dobrą modłę. Na razie jestem na 10tym epku i dobrze się bawię :)

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #714 dnia: Styczeń 28, 2010, 04:39:04 pm »
Wiesz co dobre :). Desert Punk to niestety mało popularne i bardzo niedocenione anime (co zresztą podkreśliłem na Azunime), ale do mnie trafiło idealnie. Na uwagę zasługują przede wszystkim bohaterowie, którzy zachowywali się racjonalnie w świecie, w którym nie było miejsca na skrupuły.  Jeśli była okazja kogoś orżnąć to ją wykorzystywano, jeśli przeciwnik miał przewagę to się wycofywano, co w dzisiejszych anime nie może mieć miejsca. Główny bohater miałby uciekać ?! Przecież to hańba! Cóż, nie w Desert Punku.
Jeśli komuś brakuje dobrej serii przygodowej to polecam.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #715 dnia: Styczeń 28, 2010, 04:42:17 pm »
Valkyria Chronicles po 5 odcinkach. Co to ma być za shit tak w ogóle ? Na razie dużo gorsze niż pierwsze pięć odcinków Darker Than Black 2, a nawet gorsze niż pierwsze 5 odcinków Asura Cryin. Również  Bakuretsu Tenshi, a tym bardziej doskonałe wprost Soukou no Strain było dużo lepsze jeśli chodzi o klimat i inne elementy również jak choćby kreska i muzyka.
Jakieś takie płytkie to anime. Nic się w nim ciekawego nie dzieje no i w dodatku ta parodia wojny jest odpychająca.

I jeszcze te kretyńskie sceny romansowe pokazują. Główna bohaterka taka przeciętna jest i nie umywa się na razie do innych żeńskich postaci choćby tej w Darker Black 2. Co prawda anime ma bardzo lekki klimat, ale nie sądziłem, że będzie aż takie głupkowate i dziwne.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2010, 05:00:30 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #716 dnia: Styczeń 28, 2010, 04:59:39 pm »
Na uwagę zasługują przede wszystkim bohaterowie(...)

Cudowni z nich oportuniści. Też bardzo przypadło mi to do gustu. Żadnego pardonu, żadnego honoru - skuteczność się liczy :D Jedyne co irytuje to gonitwa głównego bohatera za biustami (choć są z tym związane kapitalne miejscami gagi :))

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #717 dnia: Styczeń 28, 2010, 05:16:53 pm »
Naprawdę niczego więcej niż zaoferował FS od anime nie oczekujesz?

Mnie tam zanudził straszliwie ten film.

Pierwsza sprawa taka, że FS wcale mało nie zaoferował, przynajmniej mnie. Nie dłużył mi się i nie potrzebowałem dwóch podejść żeby go skończyć. Inna, że po seriach które stawiają na akcję nie oczekuję dużo.
Od dawna to na książki stawiam i po nich oczekuję jak najwięcej, ponieważ  przy nich najmniej się rozczarowuję.
A czytałes może Powrót Karmazynowej Gwardii ? ;)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Lord Kupa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #718 dnia: Styczeń 28, 2010, 05:40:43 pm »
Wiesz co dobre :). Desert Punk to niestety mało popularne i bardzo niedocenione anime
+1
Desert Punk jest mocarny. Mimo komediowego charakteru, czuć było surowość post-apokaliptycznego świata, gdzie rzadkie oznaki współczucia i dobroci są bezlitośnie wykorzystywane. A i główny bohater to mistrzostwo świata - z jednej strony piekielnie inteligenty, przebiegły i egoistyczny badass, a z drugiej strony taki zboczony Al Bundy - co by nie robił i tak zawsze znajdzie się ktoś (życie ;p) kto wyr^cha go w pupsko.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2010, 05:46:47 pm wysłana przez Lord Kupa »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #719 dnia: Styczeń 28, 2010, 07:36:44 pm »
Zastanawiam się czy w ogóle oglądać po 6 odcinkach to Valkyria Chronicles. To jest nie tyle, że nudne ale jakie idiotyczne, głupie, nieśmieszne. Nie wiem co to w ogóle ma być. Po prostu nie chce mi się tego oglądać. Może to ze względu na bardzo dobre anime co ostatnio oglądałem jak na przykład Darker Black 2. Coś w tym jest, że po obejrzeniu lepszego anime nie ma się chęci na oglądanie tego gorszego.


 

anything