trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 867793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #690 dnia: Styczeń 24, 2010, 07:26:42 pm »
Cytuj
Soukou no Strain bardzo fajne anime
zanim spojrzałem co to już czułem że odpadam..., i tak też się stało.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #691 dnia: Styczeń 24, 2010, 07:30:34 pm »
zanim spojrzałem co to już czułem że odpadam..., i tak też się stało.
Nie masz pojęcia co to za anime więc nie wiem po co w ogóle w taki sposób się wypowiadasz. Lecz jeśli nie lubisz bardzo walk w kosmosie itp to nie jest dla ciebie to anime.


Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #692 dnia: Styczeń 25, 2010, 02:20:51 pm »
Hundred Stories dobre anime z kilkoma poważnymi wadami. Twórcy nie za bardzo mogli się chyba zdecydować na docelową grupę odbiorców. Seria niby przeznaczona dla starszych, ale momentami miałem wrażenie że jest na poziomie dla 14-15 latków. Po prostu była dla mnie za mało seinen, i to nie ze względu na ilości przemocy i erotyki ale na dziecinność niektórych sytuacji i prowadzenia fabuły. Przykładem ostatni odcinek.
Następne to główny bohater. Pisarczyk jest straszliwie irytujący. Jego zachowanie bardziej przypomina jakąś postać z głupawej szkolnej komedii. Wogóle moim zdaniem nie pasuje do tej serii. postać pokrewna do bubka z Claymora.
Animacja jest ciekawa i ładnie pasuje do opowiadanych historii ale jest kiepska jakościowo. Animatoży mogli się lepiej postarać.
Ogólnie seria dobra ale bez przesady. Bardzo fajny opening i niezły ending. Ciekawa animacja. Nie uważam żeby czas poświęcony serii był zmarnowany.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #693 dnia: Styczeń 25, 2010, 11:32:28 pm »
Bakuretsu Tenshi obejrzałem. Anime jest z 2004 roku i było całkiem dobre w dużym stopniu dzięki rewelacyjnej muzyce i bardzo dobrej kresce. Odcinki były dosyć ciekawe choć później miałem wrażenie, że są zbyt podobne do siebie.

Szkoda, że w anime nie było praktycznie w ogóle fanserwisu. W całym anime za to dużo walk, a niektóre nawet efektowne choć to 3D zbyt sztucznie wyglądało.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2010, 12:32:32 pm wysłana przez anfan »

Offline Ginko

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #694 dnia: Styczeń 27, 2010, 12:14:29 pm »
Ja właśnie skończyłem oglądac Valkyria Chronicles. Tytuł fajnie się zapowiadał przez pierwsze 6 epizodów ale potem stracił na mocy...
Zakończenie strasznie dziwne, mam co do tej serii mieszane uczucia chociaż fajny jest motyw z użyciem okresu I wojny światowej.
Haruhi Suzumiya's fan


Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #695 dnia: Styczeń 27, 2010, 12:47:32 pm »
Ja właśnie skończyłem oglądac Valkyria Chronicles. Tytuł fajnie się zapowiadał przez pierwsze 6 epizodów ale potem stracił na mocy...
Zakończenie strasznie dziwne, mam co do tej serii mieszane uczucia chociaż fajny jest motyw z użyciem okresu I wojny światowej.
Motyw jak i ogólnie cały pomysł na serię jest genialny jak dla mnie, niestety w anime schrzanili to, właśnie tak po 6-7 epku, choć można dalej jeszcze kilka ciekawszych akcji zobaczyć, to ogólnie anime dało ciała.
Mangę czytałem, wydała mi się lepiej zrobiona niż anime, ale i tak nie umywa się do gry.
Powiem, że gdybym miał trochę kasy na zbyciu to kupiłbym Plejke, tylko po to by zagrać w VCh, bo gra jest naprawdę świetnie zrobiona i ma kilka bardzo ciekawych pomysłów w systemie kontroli i dowodzenia..uh jednostkami (?).  :D

EDIT:
Po za tym jakoś i ilość szczegółów na postaciach między grą a anime jest tak wielka jak rów Mariański...

np, tutaj fota jak wygląda Isara...co prawda to art, ale identyczna jest w grze.


i mały kjutaśny gratis z mojej kolekji :p
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2010, 12:55:39 pm wysłana przez Hunter Killer »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #696 dnia: Styczeń 27, 2010, 04:12:43 pm »
Powiem, że gdybym miał trochę kasy na zbyciu to kupiłbym Plejke, tylko po to by zagrać w VCh, bo gra jest naprawdę świetnie zrobiona
Podtrzymuję.

Cytuj
i ma kilka bardzo ciekawych pomysłów w systemie kontroli i dowodzenia..uh jednostkami (?).  :D
Kto by przypuszczał że połączenie sterowania rodem ze starusieńkiego UFO czy Laser Squada ze strzelaniną FPS może dać tak znakomite rezultaty.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #697 dnia: Styczeń 27, 2010, 06:10:41 pm »
Kto by przypuszczał że połączenie sterowania rodem ze starusieńkiego UFO
Taa, też widziałem pewne podobieństwa. Choć grałem w to lata temu  :)


czy Laser Squada ze strzelaniną FPS
A Laser Squada nie znam, nie mniej widać, że ktoś z działu produkcyjnego sięgnął po stare tytuły.   :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #698 dnia: Styczeń 27, 2010, 06:16:17 pm »
Obejrzałem Darker than Black: Ryuusei no Gemini i już chciałem je wysoko ocenić, ale co to za totalnie kretyńskie zakończenie.
Po prostu jak w najgłupszych anime. Co oni w ogóle wymyślili z Suou na końcu to brak słów. Nie wiem po co tylko.
Zresztą prawie wszystko to co pokazali w ostatnim odcinku było takim idiotyzmem, że nawet w I sezonie chyba czegoś takiego nie było.

Za 10 pierwszych odcinków bym ocenił to anime 9/10, a z powodu beznadziejnego zakończenia tylko 8/10 je ocenię, a może nawet 7.5/10.
Ogólnie w pełni się zgadzam z ocenami średnimi anidb czyli, że najgorsza była końcówka (co widać po ocenie tymczasowej i całości).

Chcieli zrobić uzupełnienie I sezonu, ale mogło lepiej im wyjść, a przynajmniej to zakończenie mogli fajniejsze zrobić, a nie takie głupkowate.

Za to piękna kreska/animacja (wysokiej jakości tła i w ogóle) i dobra muzyka, a o doskonałym openingu nawet nie muszę wspominać są dużym plusem tego anime.

PS:
Valkyria Chronicles spróbuję zacząć oglądać bo ciekaw jestem czy klimat tego anime przypadnie mi do gustu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2010, 06:30:19 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #699 dnia: Styczeń 27, 2010, 08:15:23 pm »
A Laser Squada nie znam,
Polecam, jeśli grafika nie odstraszy - bodaj 8 kolorów. Był swego czasu remake pod Windows, ale tak skaszanili obsługę i sterowanie że szkoda gadać. Ale stara wersja to jedna z nielicznych gier, o których można powiedzieć że wygląda tak samo praktycznie na każdej platformie: czy to Commodore 64 (lub inny 8-bitowiec), czy Amiga, czy PC DOS.

Cytuj
nie mniej widać, że ktoś z działu produkcyjnego sięgnął po stare tytuły.   :D
Yup, i świetnie mu to wyszło. Ja generalnie nie lubię strategii i taktyki, rzadko która gra tego typu mnie pociąga. Ale dla Valkyrii autentycznie kupiłbym sobie PS3.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #700 dnia: Styczeń 27, 2010, 08:35:46 pm »
Cytuj
Yup, i świetnie mu to wyszło. Ja generalnie nie lubię strategii i taktyki, rzadko która gra tego typu mnie pociąga. Ale dla Valkyrii autentycznie kupiłbym sobie PS3.
:-?
A ja mam PS3 ale nie mam kasy na Valkyria Chronicles..., to może sie jakoś dogadamy? :doubt:

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #701 dnia: Styczeń 27, 2010, 08:45:53 pm »
Bardzo smutne były sceny z tą rosyjską blondynką (Tania) i zakończenie z Suou w Darker than Black: Ryuusei no Gemini.
Z tą pierwszą to nie wiem po co coś takiego zrobili. Mogło się dobrze zakończyć, a przez to było mi smutno.

Suou bardzo łatwo można było polubić (i jedynie w nielicznych scenach coś jej zarzucić). Bardzo mi się spodobała (i zaskoczyła) scena jak Suou rzucała tymi kawałkami szkła. Największą wadą anime było idiotyczne zakończenie wątku z Suou. Już naprawdę kompletny bezsens to był.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2010, 09:09:37 pm wysłana przez anfan »

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #702 dnia: Styczeń 27, 2010, 09:46:09 pm »
A ja mam PS3 ale nie mam kasy na Valkyria Chronicles..., to może sie jakoś dogadamy? :doubt:
Ale na necie jest w cenie ok 150 zł + wysyłka, to znacznie mniej niż PS3 :P
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ginko

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #703 dnia: Styczeń 27, 2010, 11:17:34 pm »
Przykładam się do obejrzenia First Squad. Oglądał to ktoś w ogóle? Warto jest się tym fatygowac(w końcu to jest rosyjsko- japońska produkcja):) ;-)?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2010, 11:31:55 pm wysłana przez Ginko »
Haruhi Suzumiya's fan


Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #704 dnia: Styczeń 28, 2010, 12:43:31 am »
Ja właśnie tego szukam, na razie obejrzałem koreańską "bajkę" Aachi and Ssipak, powiem, że niezłe to, ba efekty specjalne stoją na wysokim poziomie. Jak znajdę chwile to opiszę.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau