Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 867783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #540 dnia: Styczeń 02, 2010, 02:37:43 pm »
Od początku o niej per "wiedźma" się mówi. Nawet tytuł któregoś z pierwszych epków to "księżniczka i wiedźma" czy coś w ten deseń.
No OK. Może i tak być.
CC na pewno jest mniej mdła niż oczekiwałem - nie wiem dlaczego spodziewałem się po niej Rei z pizzą ;) Na razie jestem po 14tym epku i imo anime zasługuje na 9/10
CC jest kuudere.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #541 dnia: Styczeń 02, 2010, 02:44:01 pm »
Dirty Pair TV. Kawał porządnej, rozrywkowej serii. Jeśli ktoś oglądał już jakieś przygody tych słodkich agentek 3WA nie powinien się zawieść. W serii nie ma jakiegoś głównego wątku i głównego arcy wroga. Każdy epizod to inna sprawa. Anime trzyma poziom i nie ma jakiś mocnych wahań od przyjętego standardu. Serii TV, moim zdaniem, jakościowo bliżej jest do Project EDEN niż Nolandii i Flight 005.  
Teraz czas na 10 odcinkową OVA.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #542 dnia: Styczeń 02, 2010, 05:16:36 pm »
Od początku o niej per "wiedźma" się mówi. Nawet tytuł któregoś z pierwszych epków to "księżniczka i wiedźma" czy coś w ten deseń.
Sam Leluch czasem się do niej zwraca per "wiedźma". A anime jest jednym z najlepszych jakie widziałem, może po za karate-mechami, ale i to da się wytrzymać, zwłaszcza, że ich specyfika mogła rzeczywiście pozwolić na pewne ruchy.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #543 dnia: Styczeń 02, 2010, 06:56:14 pm »
Obejrzałem Utawarerumono OVA 02 i co tu dużo mogę napisać. Opening przepiękny, a sam odcinek może był trochę lepszy niż I choć dużej różnicy nie było.

Mała dawka fanserwisu (bardzo mała) również była. Ogólnie oglądało się przyjemnie, nie było denerwujące więc oceniam 8/10.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #544 dnia: Styczeń 02, 2010, 09:06:57 pm »
Skończyłem pierwszy sezon CG. Jestem pod wrażeniem, muszę to przyznać. Lubię tak zbudowaną fabułę, gdzie bohater jest totalnie poniewierany : ) Kurde, naprawdę dobre anime, w pełni zasłużone 9/10 - spokojnie nadaje się jako materiał na dobrą książkę (trochę w przyszłość w klimatach mroczniejszej space opery), ale ten cliffhanger na koniec 25cio epkowej serii to mogli sobie darować : )

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #545 dnia: Styczeń 02, 2010, 09:15:13 pm »
Zakończenie istotnie jest lekko diwne, może zapatrzyli się na NGE :p, ale i tak dużo lepsze od co po niektórych anime.
Wilku, jak nic musisz zobaczyć 2 serię, trochę się wyjaśnia, no i klimat imho nie jest gorszy od jedynki, a stwierdziłbym iż wydaje się lepszy (przynajmniej miejscami).
Tak czy inaczej obie serie to mocne 9/10, albo co tam 9,5/10 :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #546 dnia: Styczeń 02, 2010, 09:19:08 pm »
Końcówka nie była niejasna, była po prostu ucięta :P Podejrzewam, że dranie od początku, albo od początku wywęszenia sukcesu, planowali drugą serię i stąd taka, a nie inna końcówka. Na pewno oglądnę CG R2 - nie odpuszczę :)

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #547 dnia: Styczeń 02, 2010, 09:52:48 pm »
Po Utawarerumono oglądam Denpa Teki na Kanojo czyli Electromagnetic Girlfriend. Polecam bo naprawdę świetne. Są tylko dwie OAV jak na razie.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6322

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #548 dnia: Styczeń 03, 2010, 09:39:24 am »
Oglądasz nieskończoną serię? Nie poznaję kolegi ;) Już od jakiegoś czasu ostrzę sobie na to zęby, ale w tym przypadku poczekam na całość; za wolno to wychodzi - tydzień jeszcze mogę poczekać na kolejny epek, ale nie 10 miesięcy.

EDIT: jestem po 2 epkach R2 i średnio mi się podoba. Za duża skala, wszyscy mają Geass'y - w pierwszym sezonie fabuła fajnie i sukcesywnie się rozwijała, a tu rozgardiasz od początku. Może potem to się ułoży jakoś, ale na razie nie robi to na mnie dobrego wrażenia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2010, 11:52:45 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #549 dnia: Styczeń 03, 2010, 01:28:39 pm »
Właśnie dlatego to obejrzałem bo nie chcę aż tak długo czekać. Anime szczególnie się wyróżnia bardzo wysokiej jakości kreską. Jedyne co bym mógł mu zarzucić to pewne problemy z logiką w tym anime, ale ponieważ to całkiem ciekawe to jakoś można to tolerować.

A właśnie oglądam Asura Cryin i jestem po 3 odcinkach. Muszę powiedzieć, że anime jest wspaniałe i mam nadzieję, że nadal będzie takie fajne bo na razie wszystkie negatywne opinie, które widziałem są żałosnymi bzdurami.
Demon jest naprawdę fajniutki (wprost cudny). Duch zresztą również bardzo sympatyczny. Na nic na razie nie można narzekać w tym anime.


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #550 dnia: Styczeń 03, 2010, 02:21:46 pm »
wszystkie negatywne opinie, które widziałem są żałosnymi bzdurami.

A czy jest możliwa jakaś niebzdurna negatywna opinia o czymś co lubisz?

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #551 dnia: Styczeń 03, 2010, 02:30:22 pm »
A czy jest możliwa jakaś niebzdurna negatywna opinia o czymś co lubisz?
Oczywiście. Każda opinia w stylu "nie podobało mi się to anime bo ten element mi się nie podobał, to było źle zrobione". Ale najważniejszy jest styl napisania takiej opinii.

Jeśli również zawiodę się na tym anime i uznam je za marnie zrobione, a żeby tak się stało to musi być albo nudne, brzydkie i/lub denerwujące.

Jak widzę tak słodkie postacie jak ten demon to ani jednego złego słowa nie można napisać o tym anime.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #552 dnia: Styczeń 03, 2010, 03:35:29 pm »
Cytuj
EDIT: jestem po 2 epkach R2 i średnio mi się podoba. Za duża skala, wszyscy mają Geass'y - w pierwszym sezonie fabuła fajnie i sukcesywnie się rozwijała, a tu rozgardiasz od początku. Może potem to się ułoży jakoś, ale na razie nie robi to na mnie dobrego wrażenia.
Ale w tej bajce właśnie o to chodzi. Nie nastawiaj się na logikę, tu ma być trzęsienie ziemi a potem napięcie będzie narastać. Podobna konstrukcja, jak TTGL, tylko prezentowana mniej bezczelnie.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #553 dnia: Styczeń 03, 2010, 04:35:24 pm »
Przynajmniej dla mnie jest za dużo tego wszystkiego. W pierwszej części umiejętnie dawkowali zwroty akcji i różnego typu rewelacje, a tu normę wyrobili w pierwszych 7iu epkach ;) Totalnie przestało mnie już cokolwiek ruszać w drugim sezonie albo zaskakiwać. Oglądać oczywiście będę dalej, źle serii nie oceniam, ale imo zabili skutecznie przedramatyzowaniem dramatyzm pierwszego sezonu.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #554 dnia: Styczeń 03, 2010, 04:43:54 pm »
Przynajmniej dla mnie jest za dużo tego wszystkiego. W pierwszej części umiejętnie dawkowali zwroty akcji i różnego typu rewelacje, a tu normę wyrobili w pierwszych 7iu epkach ;) Totalnie przestało mnie już cokolwiek ruszać w drugim sezonie albo zaskakiwać. Oglądać oczywiście będę dalej, źle serii nie oceniam, ale imo zabili skutecznie przedramatyzowaniem dramatyzm pierwszego sezonu.
II sezon w niczym nie jest gorszy niż I. Podobnie jak w Higurashi. Tam też II sezon nie był gorszy od I.
Natomiast II sezon Code Geass będzie miał więcej dramatycznych scen choć aż tak smutnej jak w I sezonie nie będzie.
A zresztą już o tym pisałem w temacie o Code Geass.

Ale za to OP w Code Geass sezon II jest boski. Coś pięknego.

 

anything