Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 868282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #525 dnia: Styczeń 01, 2010, 01:39:00 pm »
Teraz by należało odpisać, że sam jesteś...
No, ale będę kulturalny nie napiszę. Ta kreska jest piękna więc nie pisz takich rzeczy.

Ta kreska wcale nie jest podobna do tej w K-On. Jak można takie bzdury pisać. A kadr miał tylko jedno na celu. Uwiecznić fajną minę jaką zrobiła Haruhi, a nie pokazać styl kreski. Choć to widocznie za trudne do zrozumienia było.

Bo co, bo obrażam kreskę? lol
Wiem wiem, Ty zabraniasz mieć innym odmienne gusta od Twoich, a przynajmniej głosić, że ma się odmienne gusta, heh

A kreska jest podobna, każdy to widzi, poza Tobą - zrób sobie prezent na nowy rok i idź do okulisty. Takich "fajnych min" to masz w K-ON na pęczki - nie ma czego uwieczniać.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #526 dnia: Styczeń 01, 2010, 01:43:52 pm »
Bo co, bo obrażam kreskę? lol
Wiem wiem, Ty zabraniasz mieć innym odmienne gusta od Twoich, a przynajmniej głosić, że ma się odmienne gusta, heh

A kreska jest podobna, każdy to widzi, poza Tobą - zrób sobie prezent na nowy rok i idź do okulisty. Takich "fajnych min" to masz w K-ON na pęczki - nie ma czego uwieczniać.
Człowieku zrób zdjęcia postaciom z K-On i Haruhi i porównaj.
Głupotą jest porównywać całkiem inne anime. Ta kreska w Shanie jest właśnie podobna do tej w Haruhi 2.
Wystarczy na oczy popatrzeć. W I sezonie Haruhi była podoba kreska.

I co z tego, że są miny w K-On ? Tu chodzi o Haruhi bo bezsensem jest oglądanie jednego anime przez pryzmat innego.

PS:

A tak w ogóle to kręcenie filmu w Haruhi  2 jest rewelacyjne. To jedne z najlepszych odcinków. To, że Kyon się zdenerwował było zaskakujące.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2010, 01:49:35 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #527 dnia: Styczeń 01, 2010, 01:53:05 pm »
A czy ja anime porównuję? Czy ja postacie porównuję? Kreskę porównuję, która ewidentnie została zapożyczona.
Cóż, okulistą nie jestem - selektywnej ślepoty nie uleczę.

Jako ciekawostka dla normalnych ludzi:

jak widać nawet po sieci krążą takie arty, ale śmiało Anfanie, możesz negować co chcesz, choćby i to, że Ziemia kręci się do o koła Słońca - wolna wola :)



EOT: z koniem nie będę się kopał.

btw. zastawiałem się ostatnio jakie to hity pominąłem ostatnimi laty i wyszło mi, że DN, Monster oraz Code Geass. Jako że ten pierwszy wydaje mi się totalnie przereklamowany, na drugi nie mam ochoty, to zostaje Code Geass, którego popularność od zawsze mnie ciekawiła. Dziś sobie kilka epków na wieczór wrzucę na ruszt.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2010, 02:23:53 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #528 dnia: Styczeń 01, 2010, 02:37:33 pm »
Wilku nie obraź się, ale to było żałosne. Jeśli to ma być takie podobne to naprawdę już się nie ośmieszaj.

Widziałem już to zdjęcie dawno temu więc mnie nim nie zaskoczyłeś. Oglądałem K-On i oglądam Haruhi i kreska się znacznie różni (a widzę bardzo dobrze). Nie powiem, że całkowicie jest inny styl, ale pisanie, że to ta sama kreska jest co najmniej śmieszne. W Haruhi jest lepsza kreska i nie ma nic poza pewnymi podobieństwami. Dam może później parę zdjęć dla porównania.

Spójrz może tutaj i zastanów się nad tym.

http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/people.php?id=48699
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2010, 03:58:09 pm wysłana przez anfan »

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #529 dnia: Styczeń 01, 2010, 05:06:10 pm »
Nie wiem, może nie powinienem zostawać grafikiem, albo mam złe oczy...ale skoro nie tylko ja widzę podobieństwa w kresce, to pewnie kreska z Haruhi 2 jest podobna do K-ONa.

Ale o


Jak dla mnie te same oczy, nos, usta, nawet linia twarzy podobna.
Na pewno co inne to kolorystyka, przejścia w Haruji są bardziej tonalne, płynniejsze, K-ON ma bardziej komiksowy styl, czyli ostre przejścia.
Jak dla mnie dużej różnicy nie ma między tymi obrazkami.

Natomiast, upieranie się iż kreski są zupełnie różne w tym przypadku jest z góry skazane na niepowodzenie, każdy widzi co jest na ekranie i jedynie ignoranci i ludzie nie potrafiący obiektywnie patrzeć, widzą co chcą.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #530 dnia: Styczeń 01, 2010, 05:15:55 pm »
To w ogóle obraza porównywać tą postać z K-On do Haruhi (oczywiście dla Haruhi). Nie będę się upierał, że to całkowicie inne kreski bo tak nie jest :)
Tylko podczas oglądania zwracam uwagę na całość czyli kolory, połyski itp mają duży wpływ na wygląd postaci.
I charaktery co oczywiste tez są bardzo ważne.

W K-On była znacznie bardziej "koślawa" kreska (i wyblakłe barwy) dlatego nie spodobało mi się to porównanie do Haruhi.

Poza tym to zdjęcie Haruhi co zamieściłem pokazywało ją skonsternowaną. I pasowało do mojej opinii po Endless Eight.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2010, 08:58:03 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #531 dnia: Styczeń 01, 2010, 08:44:57 pm »
Oglądam sobie Geass'a  pierwszy sezon. No ciekawe to. Graficznie trochę się zawiodłem - jakoś spodziewałem się lepszej grafiki i reżyserii, a tu sporo scen na odwał (widać BD wersja to nie wszystko). Przechodząc do porządku dziennego nad światem przedstawionym, to całość ma całkiem przyjemny poważny klimat. Zoabaczymy jak tam dalej będzie (mam uczulenie na CC po tej tonie artów co z nią widziałem).

Kurcze, polubiłem Leloucha po tekście "The world cannot be changed with pretty words alone" :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2010, 08:51:46 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #532 dnia: Styczeń 01, 2010, 08:56:19 pm »
mam uczulenie na CC po tej tonie artów co z nią widziałem.
Grzeszysz bo to najfajniejsza i najładniejsza dziewczyna z tego anime. Jednak za rzadko ją pokazywali. I najpierw się ogląda anime, a dopiero później przegląda (ewentualnie) te "tony artów" z nią związane.

A Haruhi 2 obejrzałem w całości i napiszę na początek w temacie o Haruhi opinię.

I następne to chyba obejrzę II sezony pod rząd Asura Cryin (chyba).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2010, 08:59:41 pm wysłana przez anfan »

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #533 dnia: Styczeń 01, 2010, 09:08:04 pm »
Grzeszysz
Pier..niczysz.
Wiedźma była fajna owszem, wszystkie postacie w CG były fajne, ale każdy ma prawo do nielubienia przynajmniej jednej postaci.

Wilku, CC jest fajna, później jak się więcej pokazuje da się polubić, tylko zapomnij o artach. Jedyna laska która wygląda sexy z tym seroludkiem od pizza hut.  :lol:
Za projekty odpowiadały panie z CLAMPa i początkowo sceptycznie podchodziłem do tytułu (jakoś nie przepadam za kreską CLAMPa), ale po obejrzeniu na prawdę było fajne. A ja uwielbiam mecha i zawsze patrzę krytycznie, doszukując się plusów i minusów.  ;-) Więc oglądaj bo czeka na Ciebie druga seria, która IMHO jest równie dobra.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #534 dnia: Styczeń 01, 2010, 09:13:56 pm »
Przez tą pizze z artów ją znielubiłem :)

btw. jak to jest - Leluch może hipnotyzować tą samą osobę kilka razy czy nie? Bo na braciszku to działało co najmniej dwukrotnie, a potem jak próbował na innych to tylko raz. Jak to jest? Błąd scenarzystów czy jest to potem jakoś sensownie wytłumaczone?

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #535 dnia: Styczeń 01, 2010, 11:04:38 pm »
Nie może, moc Lelucha jak było pokazane w pierwszym sezonie działa tylko raz na daną osobę.
Jednak jeśli skasowało się poprzedni Geass na danej osobie, to można było użyć tego samego Geassa ponownie na tej samej osobie.
Pomarańczek, miał Geass Canceler.

A pizza jak pizza, sponsorowała pewnie to wlepili ją jako promocje, tak czy inaczej postać jest fajna. Szkoda, że zjechałeś sobie do niej nastawienie, nim obejrzałeś serię, ale i tak da się ja lubić. No i niezapomniana scena jak C.C. jest przerażona, jak gigantyczna pizza wylatuje w powietrze na festynie.  :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #536 dnia: Styczeń 02, 2010, 07:40:58 am »
To że się zraziłem nie znaczy że nie mogę się odrazić, co zrobiłem zaraz po tym jak tylko wiedźma się odezwała :) Ma charakterek i można ją polubić. Na razie jestem po 7mym epku i mnóstwo ok jak dla mnie.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #537 dnia: Styczeń 02, 2010, 01:46:49 pm »
To że się zraziłem nie znaczy że nie mogę się odrazić, co zrobiłem zaraz po tym jak tylko wiedźma się odezwała :)
Eee tam, nie musisz się bardzo starać, dla mnie CC tak samo była mdła konsekwentnie przez całą serię. I nie widziałem żadnych artów z pizzą przed jej oglądaniem.
A tak po za tym: "DN bardziej przereklamowany od CG"??  :roll:
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #538 dnia: Styczeń 02, 2010, 01:57:35 pm »
To że się zraziłem nie znaczy że nie mogę się odrazić, co zrobiłem zaraz po tym jak tylko wiedźma się odezwała :) Ma charakterek i można ją polubić. Na razie jestem po 7mym epku i mnóstwo ok jak dla mnie.
Oglądaj, oglądaj Wilku bo to bardzo dobre anime. Lepsze niż II sezon Haruhi.

A to gadanie, że ona jest wiedźmą to nie jest spoiler ? Skoro jesteś blisko początku, a już o tym wiesz. Jak się nie mylę to mówiła to dopiero pod koniec I sezonu.


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #539 dnia: Styczeń 02, 2010, 02:08:41 pm »
Od początku o niej per "wiedźma" się mówi. Nawet tytuł któregoś z pierwszych epków to "księżniczka i wiedźma" czy coś w ten deseń.


Riczu: CC na pewno jest mniej mdła niż oczekiwałem - nie wiem dlaczego spodziewałem się po niej Rei z pizzą ;) Na razie jestem po 14tym epku i imo anime zasługuje na 9/10