Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 868072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #480 dnia: Grudzień 29, 2009, 12:59:58 pm »
Porywam się na Urusei Yatsura. Zobaczymy czy wytrwam do końca. Przy Ranmie odpadłem ale to wina czytanego wcześniej komiksu. Oglądanie drugi raz tego samego nie przypadło mi do gustu.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #481 dnia: Grudzień 29, 2009, 01:39:37 pm »
Surprise, surprise, w żadnym anime (AFAIK) nie było rozpruwania flaków (co najwyżej były pokazane jelita). Podobnie jak w Monsterze nie było łamania paznokci (ale przycinanie w okrutny sposób do samego koniuszka palca). Spodziewałem się, że dla myślącego człowieka nie będzie zbyt trudno wyłapać, że przerysowałem tutaj. Ty jednak wolałeś się skupić na wykorzystaniu tego do zdyskredytowania mojej wypowiedzi i uznania ją za nieważną z powodu źle wstawionego przecinka (podpowiedź: znów przejaskrawienie). Więcej korzystaj z argumentów, a mniej z wycieczek osobistych to będziemy mogli podyskutować.
Och wybacz proszę, ale takie już mam prywatne hobby: usadzanie kogoś gdy ten ewidentnie pi*rdoli :D
Twoją cenną naukę o stylu dyskusji, oraz tego co w niej jest dozwolone a co nie jednakowoż przyjąłem do wiadomości i z pewnością nie omieszkam wykorzystać jej w przyszłości.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #482 dnia: Grudzień 29, 2009, 01:59:20 pm »
Właśnie Wilku jak tam najnowsze Spice & Wolf 2 się prezentuje, mam zamiar obejrzeć, kumpel mówił, że ponoć w drugiej części skupili się bardziej na Lawrensie niż Horo. Bo nie powiem jedynka była znakomita z piękną muzyką.

A czy ktoś oglądał Asura crying, dostałem od kumpla, że niby fajne, ale po pierwszym epku jakoś nie mam przekonania.

No i ostatecznie dokończyłem Utawamerumono (czy jak się tam pisało tą cholerę), mam mieszane uczucia, z jednej strony fajne, np. wątek powstania mieszkańców tego świata, czy ogólne zachowanie bohaterów, z drugiej jakoś tak mi czegoś brakowało, jakby ktoś wpadł na świetny pomysł, a później części z tego nie wykorzystał.
Pomijam już takie rzeczy jak np powtarzające się ujęcia walk, czy wygląd demonów, które bardziej mnie śmieszyły niż przerażały.
Jednak mimo to dałbym duży plus, zwłaszcza za postacie (pomijając człowieka-zorro-maska).
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #483 dnia: Grudzień 29, 2009, 02:15:22 pm »
kumpel mówił, że ponoć w drugiej części skupili się bardziej na Lawrensie niż Horo.
W kilku odcinkach niestety tak :sad:
No i ostatecznie dokończyłem Utawamerumono (czy jak się tam pisało tą cholerę)
Po obejrzeniu anime też nie umiałem zapamiętać tytułu  :D udało mi się dopiero po przejściu gry.
 
z drugiej jakoś tak mi czegoś brakowało, jakby ktoś wpadł na świetny pomysł, a później części z tego nie wykorzystał.
Miałem podobne uczucia(choć i tak anime jest w moim top 4).Choć anime dość wiernie oddaje fabułę gry to niektóre wątki i tak zostały zmienione lub pominięte.Choćby w anime zupełnie pominięto fabułę czarnych charakterów którzy w anime często pojawiają się znikąd i nie wiadomo właściwie  czemu atakują głównych bohaterów.W grze wszyscy mieli swoje motywy,historie i osobowość.Samo zakończenie z anime różni się od tego z gry dwoma scenami.     
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #484 dnia: Grudzień 29, 2009, 02:42:41 pm »
Surprise, surprise, w żadnym anime (AFAIK) nie było rozpruwania flaków (co najwyżej były pokazane jelita).
Mało w życiu widziałeś.

A czy ktoś oglądał Asura crying, dostałem od kumpla, że niby fajne, ale po pierwszym epku jakoś nie mam przekonania.
Twój instynkt cię nie zawodzi, potem robi się dużo gorzej. Wprowadzają elementy które kompletnie do siebie nie pasują, tworząc z tego niestrawną i ciężką do przełknięcia, gęstą papkę.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #485 dnia: Grudzień 29, 2009, 03:15:01 pm »
Właśnie Wilku jak tam najnowsze Spice & Wolf 2 się prezentuje, mam zamiar obejrzeć, kumpel mówił, że ponoć w drugiej części skupili się bardziej na Lawrensie niż Horo. Bo nie powiem jedynka była znakomita z piękną muzyką.

Jak wcześniej pisałem, bardziej podobało mi się od części pierwszej. Rzeczywiście jest więcej o Lawrence, ale nawet chwilowa nieobecność Horo wiele o niej mówi. Ogólnie Lawrence wyrabia się przy Horo w tej serii i robi się coraz bardziej wyszczekany : ) Ogólnie wszystko rozbija się o uczucia między nimi, a przedstawione jest to w bardzo fajny sposób.



A co do Utawarca, to jedyne co mi w nim nie pasowało to końcówka - nie cierpię takich motywów w fabule, jakby to wszystko było bardziej normalne, względnie bardziej fantasy, to wiele lepiej by mi się to oglądało.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #486 dnia: Grudzień 29, 2009, 03:58:30 pm »
Twój instynkt cię nie zawodzi, potem robi się dużo gorzej. Wprowadzają elementy które kompletnie do siebie nie pasują, tworząc z tego niestrawną i ciężką do przełknięcia, gęstą papkę.
Heh, czyli jeszcze ze mną nie tak źle.  :p
Jednak pierwsze zobaczę S&W2 a może później jeśli nie będę miał pomysłu to zobaczę to AC.

A co do Utawarca, to jedyne co mi w nim nie pasowało to końcówka - nie cierpię takich motywów w fabule, jakby to wszystko było bardziej normalne, względnie bardziej fantasy, to wiele lepiej by mi się to oglądało.
Jakbym czytał siebie, mi kompletnie nie pasowały te mechy z końcówki, owszem, mogliby np. jakie machiny oblężnicze użyć, albo działa (wszak nitroglicerynę zrobili :p, czarny proch jest łatwiejszy). Magia tych skrzydlatych jakoś mi nie przeszkadzała odnosiła się do grawitacji więc można to wytłumaczyć iż mieli jakieś połączenia z interfejsem z jakąś maszynką (ot choćby ta satelita). Ale i tak sama końcówka, że nie było właściwego Happy Endu miała u mnie plusa, ostatnio oglądałem za dużo serii z takimi zakończeniami.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #487 dnia: Grudzień 29, 2009, 06:26:22 pm »
Oglądam to 11 eyes, ale ni w ząb w tym cokolwiek ciekawego. Znowu tajemnica na zasadzie "nic nie wiesz i lądujesz w bajorku absurdu", znowu krzyżówki moe z loli o tajemnych mocach, znowu twarda moe z kataną, znowu jakiś gość z traumą z dzieciństwa i tajemną mocą z tych niby słabych co się budzą z czasem, znowu jakiś aspołeczny i potężny mister "mam was w d*** sam sobie poradzę", znowu jakieś potworki urwane z choinki, znowu oszczędzanie na animacji gdzie w jednej scenie potrafią w kółko powtarzać te same ujęciai i znowu design gdzie moe ubrane są w falbanki i masę wstążek w mundurkach przypominających sukienki lalek. Brrrr. 5/10 głównie za kolorową kreskę.
Zapomniałbym o moe co mówić nie umie i wszystko bazgrze na kartce, oraz loli moe co wygląda tak cute-cute a jest małym potworkiem. 4/10 jednak.
Tutaj macie moewatość wylewająca się z ekranu w pełnej krasie:

Pierwszy raz oglądam, męczę się i mam z tego jakąś masochistyczną satysfakcję.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2009, 06:34:16 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #488 dnia: Grudzień 29, 2009, 06:34:15 pm »
Podobała mi się w tym jedna rzecz. Koleś był zdecydowany i chyba naprawdę podkochiwał się w tej swojej sąsiadeczce. Zresztą z wzajemnością, co widać już po pierwszym odcinku.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #489 dnia: Grudzień 29, 2009, 06:37:50 pm »

A czy ktoś oglądał Asura crying, dostałem od kumpla, że niby fajne, ale po pierwszym epku jakoś nie mam przekonania.

No i ostatecznie dokończyłem Utawamerumono (czy jak się tam pisało tą cholerę), mam mieszane uczucia, z jednej strony fajne, np. wątek powstania mieszkańców tego świata, czy ogólne zachowanie bohaterów, z drugiej jakoś tak mi czegoś brakowało, jakby ktoś wpadł na świetny pomysł, a później części z tego nie wykorzystał.
Pomijam już takie rzeczy jak np powtarzające się ujęcia walk, czy wygląd demonów, które bardziej mnie śmieszyły niż przerażały.
Jednak mimo to dałbym duży plus, zwłaszcza za postacie (pomijając człowieka-zorro-maska).
Asura Crying obejrzę bo sam jestem, ciekaw czy dobre czy słabe.
Nie wiem o jakich mówisz demonach, ale w tym anime to walczyli raczej z ludźmi. Kolejne sobie rzeczy ubzdurałeś. Ta maska wyglądała świetnie i jak zrozumiałeś (choć zapewne nie) główny bohater nie miał wyboru czy ją chce nosić czy nie. Ona nie służyła do zasłaniania twarzy. Już rozumiesz ? Dlatego nie ma sensu porównywanie z anime gdzie bohater może decydowań czy chce założyć maskę czy nie.

A co do Utawarca, to jedyne co mi w nim nie pasowało to końcówka - nie cierpię takich motywów w fabule, jakby to wszystko było bardziej normalne, względnie bardziej fantasy, to wiele lepiej by mi się to oglądało.
Końcówka to wyciskacz łez. Już chyba bardziej smutno się nie mogło skończyć.

A anime można przetłumaczyć "Jedyna istniejąca pieśń". Ta piosenka na końcu była boska.

Jakbym czytał siebie, mi kompletnie nie pasowały te mechy z końcówki, owszem, mogliby np. jakie machiny oblężnicze użyć, albo działa (wszak nitroglicerynę zrobili :p, czarny proch jest łatwiejszy). Magia tych skrzydlatych jakoś mi nie przeszkadzała odnosiła się do grawitacji więc można to wytłumaczyć iż mieli jakieś połączenia z interfejsem z jakąś maszynką (ot choćby ta satelita). Ale i tak sama końcówka, że nie było właściwego Happy Endu miała u mnie plusa, ostatnio oglądałem za dużo serii z takimi zakończeniami.
Jednym słowem uważam, że nie znasz się i bzdury wypisujesz.

A oglądnąłem ostatnio też Spice & Wolf II - bardzo dobre anime, imo lepsze od pierwszego sezonu, choć to dość subiektywna opinia. Było tu mniej wątków a więcej o budowaniu relacji między bohaterami, co mi akurat przepadło do gustu. Graficznie śliczne, muzycznie też (o openingu już wspominałem - cudeńko), Horo dalej zasługuje na miejsce wśród moich ulubionych postaci i rehabilituje się po tej nieszczęsnej OAVce. Mnóstwo ok.

Czyli tak oceniasz jak ja.

Z tym, że podział całego anime na dwa wątki po 6 odcinkach był takim średnim pomysłem.


Darker than Black 2 już jest w całości więc muszę to obejrzeć. I sezon taki jakiś średni był. Może II będzie lepszy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2009, 07:32:53 pm wysłana przez anfan »

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #490 dnia: Grudzień 29, 2009, 06:46:27 pm »
Pierwszy raz oglądam, męczę się i mam z tego jakąś masochistyczną satysfakcję.
Miałem to samo oglądając Sisters of Wellber. Wytrzymałem do końca  :lol:
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #491 dnia: Grudzień 29, 2009, 06:50:45 pm »
Miałem to samo oglądając Sisters of Wellber. Wytrzymałem do końca  :lol:

Nie będę gorszy i też wytrzymam :)


btw. Anfan zaczyna trollować znowu.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #492 dnia: Grudzień 29, 2009, 07:25:18 pm »
Zapewne wiecie, że Hayate no Gotoku to było anime, którego obejrzałem zaledwie 3 odcinki bo taki nieśmieszny kretyznim z niego wypływał, że nie dało sie więcej oglądać. To niby miała być parodia, ale zarazem tak dziecinna, głupia, denerwująca, nieśmieszna, że musialem zrezygnować z oglądania.

LECZ w drodze wyjątku obejrzałem ostatnio samą OAVkę Hayate no Gotoku. To jeden odcinek więc tak wyszło.
Powiem szczerze, że postaci jest bardzo dużo, ale fajnych było mniej niż więcej.
Szczególnie mi się spodobała Katsura Hinagiku. Po prostu prześliczna i nie jest denerwująca w przeciwieństwie do tej głupiej głównej bohaterki (Sanzen`in Nagi). Segawa Izumi  też po tej oave była fajna.




« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2009, 07:31:12 pm wysłana przez anfan »

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #493 dnia: Grudzień 29, 2009, 07:31:59 pm »
A ja obniżę poziom i odpowiem
Niepotrzebnie dokończyłeś Utawarerumono bo widać, że nie nadajesz się do tego anime.
A ja widzę, że Ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

Nie wiem o jakich mówisz demonach, ale w tym anime to walczyli raczej z ludźmi.
A główny bohater, oraz Dii, to niby nie zamieniali się na demony (przynajmniej w moim tłumaczeniu tak na nich mówili), fakt, technicznie rzecz biorąc to oni byli jednym, ale w praktyce zostali rozdzieleni czyli mamy dwa "demony", liczba mnoga. Oj Anfan, by takiego ważnego szczegółu nie pamiętać.
Co do ludzi to też bym do końca się nie zgodził, bo to była rasa sztucznie wyhodowana przez ludzi, zresztą pan Maska tez nie był do końca człowiekiem...i kto tu nie rozumie.

Kolejne sobie rzeczy ubzdurałeś. Ta maska wyglądała świetnie i jak zrozumiałeś (choć zapewne nie) główny bohater nie miał wyboru czy ją chce nosić czy nie. Ona nie służyła do zasłaniania twarzy. Już rozumiesz ? Dlatego nie ma sensu porównywanie z anime gdzie bohater może decydowań czy chce założyć maskę czy nie.
Oczywiście, że rozumiem, maskę mu wszczepili na stałe, po to by zamknąć w nim tego "demona", inaczej mówiąc nieśmiertelność, oraz potężną moc, stanowiła swoisty symbol, czy raczej urządzenie do wywoływania tej mocy.
To, że nie mógł jej zdjąć, czy dawała mu jakieś moce nie ma nic wspólnego z tym, że mogę go po prostu nie lubić.

Jednym słowem nie znasz się i bzdury wypisujesz.
Jednym słowem nie rozumiesz i piszesz to co pierwsze Ci przyjdzie do głowy.
Nigdzie w swojej wypowiedzi nie zanegowałem, że zakończenie jest złe, wg, mnie jest bardzo dobre , po za paroma wyjątkami, jak np. mechy które wyskakiwały ni z gruchy ni z pietruchy, tak jakby ktoś na 5 odcinków prze końcem obejrzał NGE i postanowił, że tez doda mechy.
Może w grze było to jakoś ładnie połączone, nie wiem bo nie grałem.



A teraz cytay miesiąca:

Oczywiście możesz sądzić inaczej bo to moje zdanie.Czyli tak oceniasz jak ja.

innymi słowy: Możesz mieć własne zdanie, pod warunkiem iż uważasz tak samo.
 :lol:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #494 dnia: Grudzień 29, 2009, 07:44:01 pm »
Nigdzie w swojej wypowiedzi nie zanegowałem, że zakończenie jest złe, wg, mnie jest bardzo dobre , po za paroma wyjątkami, jak np. mechy które wyskakiwały ni z gruchy ni z pietruchy, tak jakby ktoś na 5 odcinków prze końcem obejrzał NGE i postanowił, że tez doda mechy.
Może w grze było to jakoś ładnie połączone, nie wiem bo nie grałem.
Z tymi mechami to chyba kpiny sobie robisz. Zapewne masz na myśli tych bardzo potężnych wrogów w boskich zbrojach.
Gadanie na wszystko mechy głupkowato brzmi bo to anime nie jest z gatunku mechy.

Czy demon może być Bogiem ? Czy Bóg może być demonem ?

A tą maskę to nie wiem czy ktoś mu wszczepiał. Jak Bóg przejął nad nim kontrolę to oznaką tego była właśnie ta maska.
Tylko, że on po prostu zapomniał o tym.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2009, 07:48:04 pm wysłana przez anfan »