Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 868293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #465 dnia: Grudzień 28, 2009, 03:19:10 pm »
Tu nie chodzi o to żeby dużo pisać, ale żeby w ogóle nie pisać jeśli ma się zamiar wkleić jedynie buźkę. Forum to nie czat.
Uh-oh. Właśnie dlatego że to jest forum a nie czat mogłem sobie na to pozwolić.
To że akurat ty nie zrozumiałeś co tu śmiesznego to twój problem.
Inni (ci co oglądali) zrozumieli o co mi chodziło.

Cytuj
I sory, cokolwiek tam by się nie działo później nie byłbym w stanie brać na poważnie widząc np. rozpruwanie flaków w wykonaniu loli
Kolejny dowód że ty tak naprawdę tego nie oglądałeś.
A może nawet i oglądałeś ale uprzednio przesiąkłeś jakimiś bzdurami przeczytanymi na necie, tak że potem "wiedziałeś już wszystko i niczym cię ta seria nie zaskoczyła". W szczególności "rozpruwaniem flaków w wykonaniu loli". Których to tak naprawdę w całej serii, suprise suprise, nigdy nie było. Reszta bez komentarza, bo nie będę powtarzać tego co już inni wyłuszczyli przede mną.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2009, 03:23:26 pm wysłana przez richie »
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #466 dnia: Grudzień 28, 2009, 08:53:58 pm »
Nawet jakby obdzierali ze skóry albo ładnie zeskrobywali ciało do kości (i byłoby to pokazane realistycznie) wątpię żebym mrugnął. 
Ty się chwalisz czy ośmieszasz ?
Z Higurashi był ten problem, że seria była przesycona przemocą i gdy się pojawiała co i rusz nie robiła wrażenia.
Higurashi było podzielone na etapy czyli różne światy i nie było aż tak przesycone przemocą. Już bardziej słowo szaleństwo pasuje. Z tym, że elementów komediowych też było trochę Najlepsze jednak to przeznaczenie, albo jak mała rzecz może wpłynąć na zachowanie innych osób.
Choć ty tego zapewne nie rozumiesz bo nie oglądałeś.
Właśnie tego czego nie zrozumiałeś, przez co wrzuciłeś tę serię do tandetnych horrorków epatujących latającymi na prawo i lewo flakami, wypruwanymi przez loli o słodkich oczętach.
Może jakieś przykłady ? Czy to za wiele.
Prawdę mówiąc takie anime są rzadkością co przed chwilą napisałeś.
mnie np znudził drugi sezon Higurashi, bo wszystkiego co mnie interesowało domyśliłem się i nie widziałem sensu dalej oglądać tego anime.
Był ciekawszy niż I wilku.
Poniżej mały spojler.

Spoiler: pokaż
A w Higurashi OAV dowiedziałem się, że ta dziewczynka jest czarownicą (w sensie jednej osobowości). Prawdę mówiąc końcówka II sezonu pokazała czarownicę ale nic więcej nie wyjaśniali o tym nawet w OAVkach. Tylko parę słów na końcu.
I to było głupie bo mogli wyjaśnić jak to się zaczęło. Czyli wszystko o Rice.


Po raz kolejny: spojler tagi nie gryzą! Ja chyba zacznę.
Mi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2009, 08:40:56 am wysłana przez Miranda »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #467 dnia: Grudzień 29, 2009, 05:33:01 am »
Był ciekawszy niż I wilku.

Rozumiem, że to prawda objawiona i każde inne zdanie jest błędne?

A spoilery można ukrywać, zrób to.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #468 dnia: Grudzień 29, 2009, 05:59:41 am »
Nie słuchaj, był definitywnie słabszy. No ale nie mogło być inaczej, gdyż wszystkie tajemnice zaczęły się wyjaśniać. Odarło to pierwszą serię z jej mistycznego klimaciku, od którego podczas oglądania sztywniały włosy na nogach.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #469 dnia: Grudzień 29, 2009, 07:57:50 am »
Nie słuchaj, był definitywnie słabszy. No ale nie mogło być inaczej, gdyż wszystkie tajemnice zaczęły się wyjaśniać. Odarło to pierwszą serię z jej mistycznego klimaciku, od którego podczas oglądania sztywniały włosy na nogach.
Ten twój mistyczny klimat to najlepiej jakbyś nic nie wiedział.

Lubię klimat tajemnicy, ale jak jest cały czas to anime na tym traci.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #470 dnia: Grudzień 29, 2009, 08:14:14 am »
I? Lubimy właśnie taki klimat. Masz jakiś problem z zaakceptowaniem tego?

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #471 dnia: Grudzień 29, 2009, 08:19:40 am »
Skończyłem właśnie Hellsinga Ultimate 7. Wiele rzeczy w życiu widziałem, nieraz hektolitry krwi przelewały mi się przez ekran, myślałem przeto że już nic mnie pod tym względem nie zaskoczy. Was I ever wrong. Sprostujcie mnie jeśli się mylę, ale ten odcinek to chyba najkrwawsze 44 minuty w historii anime. Krew jest w nim od początku do końca, nie brakuje jej niemal ani przez chwilę. Nie leży na podłodze czy ścianach - ona się leje, chlusta, tryska, pływa, można w niej brodzić po pas. Masakra. Podczas seansu banan nie schodził mi z ryja ani na sekundę. Moc i geniusz, mam nadzieję że nie spuszczą z tonu w kolejnych epach.
A ty Wilku szanuj swoje nerwy. Ja mam ci o tym przypominać? :P
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #472 dnia: Grudzień 29, 2009, 08:26:15 am »
I? Lubimy właśnie taki klimat. Masz jakiś problem z zaakceptowaniem tego?
Czyli lubisz jak nic nie wiesz ?
No OK.

Mi się podobało, że w II sezonie tak ładnie wszystko wyjaśniali.
Czyli coraz więcej i więcej aż w końcu wszyscy wiedzieli co się stanie i znali przyszłość.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #473 dnia: Grudzień 29, 2009, 08:38:34 am »
Ja mam ci o tym przypominać? :P

Szanuję : ) Szef z biura wyszedł, a ja się uwinąłem z obowiązkami to spamuję Gildię ; )

Czyli lubisz jak nic nie wiesz ?

Lubię, jak mogę się wszystkiego domyśleć (pierwszy sezon), a nie jak mi podają wszystko na tacy potwierdzając jedynie to czego się domyśliłem (drugi sezon).

Czegoś jeszcze nie rozumiesz bądź nie akceptujesz?


btw. Skończyłem Pandorę - świetne anime (poza dwoma ostatnim epkami). Alice jest świetna, a i Oza polubiłem; Xerxes to w ogóle jedna z ciekawszych postaci jakie widziałem. Ciekawe czy zrobią drugi sezon i jak wyprostują fabułę by współgrała z mangą (bo w ostatnich odcinkach anime popłynęli)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2009, 08:41:58 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #474 dnia: Grudzień 29, 2009, 08:49:39 am »
Szanuję : ) Szef z biura wyszedł, a ja się uwinąłem z obowiązkami to spamuję Gildię ; )

Lubię, jak mogę się wszystkiego domyśleć (pierwszy sezon), a nie jak mi podają wszystko na tacy potwierdzając jedynie to czego się domyśliłem (drugi sezon).
Nie mogłeś się domyślić po obejrzeniu I sezonu kto zabija. Można było jedynie mieć kilka domysłów, ale domyślić się, że to na pewno ta postać nie było można.

btw. Skończyłem Pandorę - świetne anime (poza dwoma ostatnim epkami). Alice jest świetna, a i Oza polubiłem; Xerxes to w ogóle jedna z ciekawszych postaci jakie widziałem. Ciekawe czy zrobią drugi sezon i jak wyprostują fabułę by współgrała z mangą (bo w ostatnich odcinkach anime popłynęli)
Czy ty już o tym nie pisałeś, że oglądałeś ?
Ja już też pisałem o tym czyli, że to byle co. Zarówno Alice jak i Oz są nieciekawi i denerwujący.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #475 dnia: Grudzień 29, 2009, 09:00:56 am »
(...)
W szczególności "rozpruwaniem flaków w wykonaniu loli". Których to tak naprawdę w całej serii, suprise suprise, nigdy nie było. (...)
Surprise, surprise, w żadnym anime (AFAIK) nie było rozpruwania flaków (co najwyżej były pokazane jelita). Podobnie jak w Monsterze nie było łamania paznokci (ale przycinanie w okrutny sposób do samego koniuszka palca). Spodziewałem się, że dla myślącego człowieka nie będzie zbyt trudno wyłapać, że przerysowałem tutaj. Ty jednak wolałeś się skupić na wykorzystaniu tego do zdyskredytowania mojej wypowiedzi i uznania ją za nieważną z powodu źle wstawionego przecinka (podpowiedź: znów przejaskrawienie). Więcej korzystaj z argumentów, a mniej z wycieczek osobistych to będziemy mogli podyskutować.
Higurashi no Naku Koro ni obejrzłąem do 12 odc. i odpadłem. EOT.

A on-topic, po chwilowej przerwie znów zabrałem się za Cross Game i dojechałem do 36 odc. Pomimo tego, że wprowadzono tu trochę fillerów seria dalej jest świetna i całkiem miło oglądało się zmagania Aoby na boisku. Adachi, sądząc po jego dialogach, to mistrz ciętej riposty, prawie w każdym odcinku zdarzy się tekst, którym można by zgasić niejedną osobę.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #476 dnia: Grudzień 29, 2009, 09:13:50 am »
A oglądnąłem ostatnio też Spice & Wolf II - bardzo dobre anime, imo lepsze od pierwszego sezonu, choć to dość subiektywna opinia. Było tu mniej wątków a więcej o budowaniu relacji między bohaterami, co mi akurat przepadło do gustu. Graficznie śliczne, muzycznie też (o openingu już wspominałem - cudeńko), Horo dalej zasługuje na miejsce wśród moich ulubionych postaci i rehabilituje się po tej nieszczęsnej OAVce. Mnóstwo ok.

No i drugi sezon Darker Than Black dobiegł końca. Na pewno konkretniejszy od pierwszego i lepiej się go oglądało z uwagi na mniejszą ilość odcinków i wyrazistą oś fabuły, ale ostatni odcinek znowu zamieszał pozostawiając w moim przypadku pewien niesmak. Niemniej, pomimo kilku wkurzających rzeczy jak niepotrzebne wątki ze środka serii, anime bardzo fajne.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #477 dnia: Grudzień 29, 2009, 09:33:15 am »
No i drugi sezon Darker Than Black dobiegł końca. Na pewno konkretniejszy od pierwszego i lepiej się go oglądało z uwagi na mniejszą ilość odcinków i wyrazistą oś fabuły, ale ostatni odcinek znowu zamieszał pozostawiając w moim przypadku pewien niesmak. Niemniej, pomimo kilku wkurzających rzeczy jak niepotrzebne wątki ze środka serii, anime bardzo fajne.

wczoraj obejrzałem pierwsze 6 odcinków i strasznie się wkręciłem w tą serię, ale widzę że twórcy nie uczą się na błędach i zakończenie znowu spieprzyli.  :D A 12 odcinków to największy plus chyba


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Miranda

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #478 dnia: Grudzień 29, 2009, 09:41:58 am »
Hje, ja Darkera 2 sobie całego wczoraj obejrzałam. Czytając komentarze na AC doszłam do wniosku, że seria jednak zyskuje, jeżeli ogląda się ją w całości na raz. Nie zdążyłam się znudzić, albo wybitnie zdenerwować fillerami. Konkrety w spojlerze:

Spoiler: pokaż
Przyjemnie oglądało się przemianę Heia - miałam wrażenie, jakby po utracie mocy kontraktora powoli odzyskiwał ludzkie uczucia. Z kolei przemiana Suou stanowiła ciekawą przeciwwagę. I jak na samym początku serii narzekałam, że to nie Hei jest już głównym bohaterem, tak z czasem wyszło to serii na lepsze.
Zakończenie było zrobione potwornie na siłę, spokojnie mogli ostatni odcinek robić na przynajmniej dwa. Niemniej, pomysł z drugą ziemią wydał mi się dość ciekawy.
I co, trzecia seria za rok? Chyba, że OAVki coś wyjaśnią (taaa jasne :P).
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #479 dnia: Grudzień 29, 2009, 11:39:24 am »
Skończyłem właśnie Hellsinga Ultimate 7. Wiele rzeczy w życiu widziałem, nieraz hektolitry krwi przelewały mi się przez ekran, myślałem przeto że już nic mnie pod tym względem nie zaskoczy. Was I ever wrong. Sprostujcie mnie jeśli się mylę, ale ten odcinek to chyba najkrwawsze 44 minuty w historii anime. Krew jest w nim od początku do końca, nie brakuje jej niemal ani przez chwilę. Nie leży na podłodze czy ścianach - ona się leje, chlusta, tryska, pływa, można w niej brodzić po pas. Masakra. Podczas seansu banan nie schodził mi z ryja ani na sekundę. Moc i geniusz, mam nadzieję że nie spuszczą z tonu w kolejnych epach.

zgadzam się :D
ten odcinek należał do Sears, oj piękne to było :) aż chce się więcej. I do tego genialny pomysł na ending.
i miałem tylko taką cichą nadzieję że twórcy odpuszczą sobie
Spoiler: pokaż
nekrofilię
, ale nie odpuścili, byli wierni mandze


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

 

anything