trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 867878 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #435 dnia: Grudzień 27, 2009, 01:28:21 pm »
Warto zaczynać Umineko no Naku Koro ni? Czy to może kaszanka niewarta wspomnienia?
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #436 dnia: Grudzień 27, 2009, 02:04:45 pm »
Warto zaczynać Umineko no Naku Koro ni? Czy to może kaszanka niewarta wspomnienia?
Ja czytałem różne bzdury, że niby czym dalej tym gorzej, ale wkrótce również to zaczynam oglądać i ocenię czy faktycznie słabe czy to jedynie wymysły niektórych fanów. Lecz wpierw II sezon Haruhi obejrzę i jeszcze pewne, krótkie serie.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #437 dnia: Grudzień 27, 2009, 02:07:33 pm »
Ja jestem po 14 epach, nawet fajne, jest watek kryminalny, jest jakiś tam spisek, raczej nie jest to szczególnie krwawe, a przynajmniej u mnie zaliczyłbym na średnio krwiste. :P
Ale nawet spodobał mi się sposób na magie i ogólny pomysł jak udowodnić, że magia to nie magia.
Powiem tak, po pierwszym epku dużo nie oczekuj, później wydaje się że akcja zapier...la, ale w efekcie tak gdzieś od 6, czy 7 odcinka akcja naprawdę robi się ciekawa.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #438 dnia: Grudzień 27, 2009, 02:19:29 pm »
Mnie straszliwie to anime od siebie odstraszyło - wrzucono tam wszystko co się da, wymieszano i posypano kolorowym konfetti. Kicz nieziemski, zero konkretnego klimatu (no chyba że "WTF" uznamy za klimat), masa wyciągniętych z kapelusza rzeczy. Nie pociągnąłem przy tym długo, a nawet czytanie o dalszych epkach było nieprzyjemne.

Ja czytałem różne bzdury, że niby czym dalej tym gorzej, ale wkrótce również to zaczynam oglądać i ocenię czy faktycznie słabe

Czekaj czeka, to nie oglądałeś, nie oceniłeś, a zdanie tych co oglądali uważasz za bzdurne? Wszyscy zdrowi?

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #439 dnia: Grudzień 27, 2009, 02:38:18 pm »
Mnie straszliwie to anime od siebie odstraszyło - wrzucono tam wszystko co się da, wymieszano i posypano kolorowym konfetti. Kicz nieziemski, zero konkretnego klimatu (no chyba że "WTF" uznamy za klimat), masa wyciągniętych z kapelusza rzeczy. Nie pociągnąłem przy tym długo, a nawet czytanie o dalszych epkach było nieprzyjemne.

Czekaj czeka, to nie oglądałeś, nie oceniłeś, a zdanie tych co oglądali uważasz za bzdurne? Wszyscy zdrowi?
Nie rozumiesz jak widzę. Jeśli ma być podobne do Higurashi to nie może być słabe.
I nawet nie wiem co musi w tym anime być żeby było słabe. Musi totalnie nie mieć klimatu ani fajnych postaci żeby nazwać je słabe lub być bardzo denerwujące.

Obejrzę je dopiero w wersji 1280x720.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #440 dnia: Grudzień 27, 2009, 02:49:29 pm »
Jeden odcinek spróbuję. A dalej się zobaczy.
Dzięki za opinie.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #441 dnia: Grudzień 27, 2009, 02:58:19 pm »
Jeśli ma być podobne do Higurashi to nie może być słabe.

Sęk w tym, że nie jest podobne. Jedynie jest zrobione wg tego samego schematu. Oglądniesz to zrozumiesz.

Jeden odcinek spróbuję. A dalej się zobaczy.
Dzięki za opinie.

Początek jest zwodniczy - obiecuje to co w Higurashi, a potem dostajesz kiczem, niedorzecznością i głupotą między oczy.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #442 dnia: Grudzień 27, 2009, 03:00:18 pm »
Jeden odcinek spróbuję. A dalej się zobaczy.
Dzięki za opinie.
Obawiam się że jeden odcinek będzie absolutnie, ale to absolutnie niemiarodajny.
Powiem szczerze - ja obejrzałem całość, i sam do tej pory nie wiem co mam o tym sądzić...
Ech, muszę się zmobilizować i w końcu spłodzić ten ostatni, podsumowujący opis :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #443 dnia: Grudzień 27, 2009, 03:23:28 pm »
Szczerze, to Higurashi mnie znudziło i nigdy go nie skończyłem.
Więc raczej to tym bardziej sobie odpuszczę. Bo głupota, która kreuje się na coś poważniejszego coraz bardziej mnie irytuje.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #444 dnia: Grudzień 27, 2009, 06:23:51 pm »
Szczerze, to Higurashi mnie znudziło i nigdy go nie skończyłem.
Bo głupota, która kreuje się na coś poważniejszego coraz bardziej mnie irytuje.
Higurashi jest jedną z tych serii w których w pełni rozumie się o co chodziło w pierwszym odcinku dopiero po obejrzeniu ostatniego.Jeśli zatem nie oglądałeś do końca to wstrzymaj się z komentowaniem tego tytułu.Nie jest to po prostu anime które można zrozumieć albo oceniać po kilku odcinkach.Wystarczy powiedzieć ze cała pierwsza seria jest wstępem a prawdziwy główny bohater obejmuje ster dopiero w drugiej.Nie jest to klasyczny komercyjny tytuł gdzie w każdym odcinku musi być efektowna walka i jakaś słodka moe, w niektórych odcinkach pozornie nic się nie dzieje i wiele rzeczy które pozornie sensu nie mają nabiera sensu po odcinkach 10 albo i 20.       
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #445 dnia: Grudzień 27, 2009, 06:29:33 pm »
To co wyciąłeś "Więc raczej to tym bardziej sobie odpuszczę." i dalsze zdanie odnosiło się do Umineko a nie Higurashi i opierałem to twierdzenie na opinii Wilka z posta powyżej.
Jeśli ktoś zrozumiał inaczej i poczuł się urażony to przepraszam.

Moja opinia o Higurashi jest taka, że po pewnym czasie znudziło mnie swoją powtarzalnością, i tylko tyle.

Nie jest to klasyczny komercyjny tytuł gdzie w każdym odcinku musi być efektowna walka i jakaś słodka moe
Ranisz mnie myśląc, że w anime zależy mi właśnie na tych elementach.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2009, 06:41:30 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #446 dnia: Grudzień 27, 2009, 06:34:55 pm »
Higurashi jest jedną z tych serii w których w pełni rozumie się o co chodziło w pierwszym odcinku dopiero po obejrzeniu ostatniego.Jeśli zatem nie oglądałeś do końca to wstrzymaj się z komentowaniem tego tytułu.Nie jest to po prostu anime które można zrozumieć albo oceniać po kilku odcinkach.Wystarczy powiedzieć ze cała pierwsza seria jest wstępem a prawdziwy główny bohater obejmuje ster dopiero w drugiej.Nie jest to klasyczny komercyjny tytuł gdzie w każdym odcinku musi być efektowna walka i jakaś słodka moe, w niektórych odcinkach pozornie nic się nie dzieje i wiele rzeczy które pozornie sensu nie mają nabiera sensu po odcinkach 10 albo i 20.       

też nie dotrwałem do końca Higurashiego. A teksty typu "nie widziałeś całości, nie masz prawa komentować" zostaw anfanowi. A skoro twórca nie potrafił mnie zainteresować, wciągnąć na tyle by obejrzeć całość to nie widzę powodu dla którego nie miałbym wyrażać negatywnej opinii. Niekomercyjny czyli jaki ? Dla idei twórcy go zrobili ?
Jedyną rzeczą, która zyskała cholernie dużo w moich oczach po przeczytaniu ostatniej strony jest Historia twojego życia, najdoskonalsze opowiadanie jakie w życiu czytałem, cała reszta nie zasługuje na takie stwierdzenie (pełne zrozumienie dopiero po przeczytaniu całości), ale to wina mistrzostwa Chianga.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #447 dnia: Grudzień 27, 2009, 06:43:38 pm »
też nie dotrwałem do końca Higurashiego.
Powiem dla ciebie i tobie podobnych coś takiego.
W tym anime najlepsza to była ta zmiana postaci z dobrych i miłych w bardzo niebezpieczne i straszne (i mniejsza z tym, że to mogły być przewidzenia).
Coś takiego było wspaniałe. No i ta cała niesamowita tajemnica tego anime.
Może denerwować I sezon przez to, że nie ma wyjaśnień tego wszystkiego. Dlatego musicie zrozumieć, że II sezon dopiero wszystko po kolei tłumaczy.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #448 dnia: Grudzień 27, 2009, 07:21:32 pm »
Też nie dałem rady dotrwać do końca. Po 12 odc. porzuciłem serię, oglądanie ciągle tego samego z różnej perspektywy w wykonaniu twórców Higurashi w ogóle mnie nie przekonało. Ani to straszne dla mnie nie było, ani śmieszne, ale zwyczajnie nudne. Ta zmiana postaci o której pisze anfan wkurzała mnie. Nie wiem co tu było przerażającego, drastycznych scen niby nie brakowało, ale jakoś w ogóle na mnie nie wpływały (a takie łamanie paznokci w Monsterze jak najbardziej). Kolejna przereklamowana seria, która doczekała się równie popularnych klonów.

A aktualnie oglądam anime Space Adventure Cobra, świetna seria rozrywkowa z sympatycznym głównym bohaterem, wspaniale narysowanymi kobietami i bajeranckimi czarnymi charakterami. Miodzio. Ganossa pewnie zresztą to potwierdzi. Co ciekawe seria w ogóle się nie zestarzała, rysunki są tu zadziwiająco staranne, a akcja jest dynamiczna. Polecam (choć na razie obejrzałem jedynie 12 odc.).

Niedawno z kolei skończyłem oglądać dwie wspaniałe serie. Pierwsza to Votoms, czyli najlepsze mecha-anime jakie miałem okazję oglądać (szerzej wypowiedziałem się na Azunime pod recenzją Tassadara). Druga natomiast to Kemono no Souja Erin. Po obejrzeniu ostatniego odcinka jeszcze przez długi czas rozmyślałem o tej serii z rozdziawioną gębą. Jeszcze na temat żadnego anime nie miałem ochoty tak dyskutować jak było to w przypadku KnSE. Ilość tekstu jaką napisałem na jego temat wystarczyłaby na kilkanaście stron A4 pisane 12 Times New Roman. Już nawet nie chce mi się powtarzać jaka to perełka jest. Na tanuki bardzo obszernie wypowiedziałem się na jego temat (chętnie zrobiłbym to tutaj, ale nie było z kim rozmawiać na jego temat). Szkoda, że jest to tak mało popularna seria.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #449 dnia: Grudzień 27, 2009, 07:38:52 pm »
To co wyciąłeś "Więc raczej to tym bardziej sobie odpuszczę." i dalsze zdanie odnosiło się do Umineko a nie Higurashi i opierałem to twierdzenie na opinii Wilka z posta powyżej.
Jeśli ktoś zrozumiał inaczej i poczuł się urażony to przepraszam.

To ja źle zrozumiałem twój post i to ja przepraszam.

A teksty typu "nie widziałeś całości, nie masz prawa komentować" zostaw anfanowi.

Normalnie to bym się zgodził ale nie w przypadku Higurashi.W tym anime chodzi o to by odkryć  co się naprawdę stało i kto i dlaczego zabija.Jeśli ktoś nie dotrwał do końca i nie poznał rozwiązania zagadki to naturalnie ze nie ma prawa komentować  fabuły .
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

 

anything