trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 868168 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 19, 2009, 10:50:32 pm »
Nie oglądaj dalej jak ci się nie podoba.


Chyba kpisz ja nie rzucam serii w połowie. Widziałem o wiele gorsze i oglądałem całe więc...

Zagraj w grę. Tam wszystko jest lepiej wyjaśnione.
hmmmmmmmm prawdę powiedziawszy nie grałem w gry tego typu związanych z animami(no może bleach na ps2 który jest miodny), no ale zobaczymy.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 20, 2009, 01:21:23 pm »
Ale za to lepsza jest gra Tears to Tiara od gry Utawarerumono pod względem scenek erotycznych. W Tears są ładniejsze i lepiej pokazane.
Kwestia gustu.Dla mnie sceny erotyczne w Tears to była w większości czysta pedofilia i po prostu je przewijałem.Ale w Utawarerumono scenki też jakoś nie imponowały,zresztą było ich tylko kilka(po jednej na dziewczynę) i wszystkie pod sam koniec gry.Prawda jest taka ze jakby w Uterze zrezygnować z erotyzmu to było by to bez żadnej różnicy dla całości.Tears to trochę inna historia bo tak któraś z dziewcząt co pół godzinny zrzucała ciuszki i każda po kilka razy.
Nie wiem jak to dalej pójdzie ale na razie Utawarerumono to anime o niczym bardzo obojętne, Według mnie(osoba która lubi animce) mojego kumpla(który średnio lubi oglądać) i współlokatora (który nie oglądał i był osoba postronną).
 
A ja dałem mu 10/10.Jeden z czterech tytułów który ujrzał ode mnie tą ocenę.
Zagraj w grę. Tam wszystko jest lepiej wyjaśnione.
Prawda.Jeśli chodzi o głównych bohaterów lub fabułę to nie ma jakiś ogromnych różnic ale w grze każdy czarny charakter ma swoją fabułę i historie.Jest wyjaśnione czemu robi to co robi.W anime źli często pojawiają się nie wiadomo skąd i nie wiadomo czemu robią tak a nie inaczej choćby
Spoiler: pokaż
ten siwowłosy imperator w anime podpala własną stolicę i nie jest zwyczajnie wytłumaczone czemu tak robi.Można odnieść wrażenie ze to zwykły świr.W grze tłumaczy czemu tak zrobił-sam zbudował tą stolicę tak jak stworzył własne imperium z niczego.Wolał je spalić niż pozwoli by wpadło w ręczę wroga.
   
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 20, 2009, 01:29:24 pm »
Kwestia gustu.Dla mnie sceny erotyczne w Tears to była w większości czysta pedofilia i po prostu je przewijałem.
Ja kolekcjonuję CG z różnych gier i mam ich z 200 GB.
Jaka pedofilia ? Ile miały lat. Poniżej 12 czy 10 ?
Albo nie wiesz co to słowo oznacza.

Spoiler: pokaż
ten siwowłosy imperator w anime podpala własną stolicę i nie jest zwyczajnie wytłumaczone czemu tak robi.Można odnieść wrażenie ze to zwykły świr.W grze tłumaczy czemu tak zrobił-sam zbudował tą stolicę tak jak stworzył własne imperium z niczego.Wolał je spalić niż pozwoli by wpadło w ręczę wroga.
   
To był świr bo tylko świr zabija niewinnych ludzi (choć w tym anime nie ma ludzi) i takie wytłumaczenie nic nie zmienia.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 20, 2009, 02:08:11 pm »
Albo nie wiesz co to słowo oznacza.
Pedofilia, mój drogi Anfanku, oznacza seks z osobami poniżej 15 roku życia.Nie które panienki w Tears wyglądały może na 10 i proszę cie nie tłumacz mi że tak nie było bo nie mam ochoty tego słuchać.
To był świr bo tylko świr zabija niewinnych ludzi (choć w tym anime nie ma ludzi) i takie wytłumaczenie nic nie zmienia.
Jeśli mnie pamięć nie myli to ja nie pisałem ze przemoc była tam usprawiedliwiona tylko ze źli tłumaczyli tak czemu się jej dopuszczają co pozwala bliżej poznać ich charaktery i motywy. 
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 20, 2009, 02:18:41 pm »
Pedofilia, mój drogi Anfanku, oznacza seks z osobami poniżej 15 roku życia.Nie które panienki w Tears wyglądały może na 10 i proszę cie nie tłumacz mi że tak nie było bo nie mam ochoty tego słuchać.
A ile miały faktycznie lat w tej grze nie napiszesz ? Że wyglądały to nie istotne.
Pedofilia to nie jest seks z wszystkimi poniżej 15 lat gdyż pedofil to osoba która ma skłonność do dzieci które jeszcze nie są w okresie dojrzewania.
Jeśli mnie pamięć nie myli to ja nie pisałem ze przemoc była tam usprawiedliwiona tylko ze źli tłumaczyli tak czemu się jej dopuszczają co pozwala bliżej poznać ich charaktery i motywy. 
Ja nie pisałem, że napisałeś nieprawdę.
Owszem motywy w anime pominęli, ale zaznaczyłem jedynie, że i tak był świrem nawet jeśli było tak jak napisałeś.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 20, 2009, 02:29:05 pm »
Że wyglądały to nie istotne.
Właśnie ze bardzo istotne.Wybacz mi ze nie jestem Otaku i ale jak mi pokażą nagą dziewczynkę to dla mnie to jest pedofilia i mało mnie obchodzi ile ona ma lat w świecie anime.
Ja nie pisałem, że napisałeś nieprawdę.
Owszem motywy w anime pominęli, ale zaznaczyłem jedynie, że i tak był świrem nawet jeśli było tak jak napisałeś.
Nie, nie pisałem nie prawdy i kolejny raz powtarzam: nie pisałem ze nie był szalony.Pisałem tylko ze w anime nikt nie tłumaczy jego motywów i można odnieś wrażenie ze nie ma żadnych a co za tym idzie nie posiada osobowości podczas gdy w  grze był on złożoną postacią której wszystkie akcje były umotywowane i wytłumaczone.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 20, 2009, 02:35:56 pm »
Właśnie ze bardzo istotne.Wybacz mi ze nie jestem Otaku i ale jak mi pokażą nagą dziewczynkę to dla mnie to jest pedofilia i mało mnie obchodzi ile ona ma lat w świecie anime.
Ja też nie jestem Otaku lecz przykładowo ktoś kto nie ma pojęcia o anime może powiedzieć, że taka Shana ma 10 czy 12 lat.
Postacie w anime jednak zazwyczaj jeśli są zwykłymi ludźmi to wyglądają podobnie do wieku.
Ale to wszystko jest również styl kreski, który wiele osób może mylić.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 20, 2009, 02:41:46 pm »

Ale to wszystko jest również styl kreski, który wiele osób może mylić.

Z tym akurat mogę się zgodzić.W wielu mangach/anime/grach postacie wyglądają nie adekwatnie to swojego wieku.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 21, 2009, 01:44:55 pm »
KimiKiss Pure Rouge

Jak to wypada względem ~ Various Heroines ~ (mangi)? Bo manga fajna była.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 21, 2009, 02:02:20 pm »
Jak to wypada względem ~ Various Heroines ~ (mangi)? Bo manga fajna była.
Wiem tylko, że anime Kimikiss jest nędzne, głupie i denerwujące.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 25, 2009, 04:14:09 pm »
Huh, w końcu dokończyłem sobie dropniętego Basquasha!. Uczucia mieszane - z jednej strony widać było głębokie inspiracje gainaxowymi produkcjami (głównie ttgl, choć i żółta vespa się znalazła 8)), co wyszło serii na dobre, z drugiej ogólny chaos, który ogólnie lubię w anime, prezentował się niestety to lepiej, to gorzej. No i wciskanie pod koniec gdzie się tylko dało logo Nike'a trochę mnie wybijało z rytmu; w Code Geass mieliśmy takie akcje przynajmniej przekazywane w sposób humorystyczny, tutaj w kluczowych momentach psuli zabawę najazdem na mechobuty ostentacyjnie upstrzone reklamą. No ale, ogólnie miła seria.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 25, 2009, 04:29:21 pm »
Początkowo miałem bardzo pozytywne wrażenia i seria prezentowała się dla mnie co najmniej wyśmienicie, ale potem wzięło się i sfilcowało - wyszła seria w miarę dobra, miejscami średnia.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 25, 2009, 10:51:27 pm »
Sengoku Basara

Seria premierę miała jakoś na wiosnę, kiedy też obejrzałem pierwsze odcinki, niestety stary komp nie wyrabiał przy 1280x720 więc dopiero niedawno byłem w stanie spokojnie dokończyć tą serię.

Ma fajną kreskę i walki, plusem też jest muzyka w tle. Na złość twórcy postanowili dodać fabułę, denerwujących bohaterów, nudne dialogi i koszmarny dubbing (zwłaszcza przy Nobunadze chce się włączyć mute). Większość dialogów skupia się na tym jak ktoś jest wspaniały/zły, bohaterowie dużo krzyczą a ich relacje między sobą są nieciekawe a fabuła skupia się na walce ze złym lordem który chce wszystko i wszystkich zniszczyć.

Ale walki są fajne, kiedy już bohaterowie przestaną gadać i w końcu wyciągną miecze/noże/kosy/topory/cokolwiek zaczyna robić się ciekawie i aż chce się obejrzeć kolejne uderzenie o sile wybuchu atomowego (jak to ktoś już wcześniej określił)

A i pełno tutaj absurdów jak np. samotna wojowniczka ninja wyciąga, nie wiadomo, skąd większy i dużo cięższy od niej karabin gatlinga

mocne 5 :) na 10


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 27, 2009, 01:24:04 pm »
Hell Girl 3. Poniżej macie przykład w jaki sposób tworzą "tragedie" w tym anime w ciągu jednego odcinka.

Kierowca autobusu wjeżdża na skrzyżowanie, chce się zatrzymać, ale hamulce nie działają. Więc jest w krytycznym stanie i umiera w szpitalu podobnie jak niektórzy inni pasażerowie. Ludzie przychodzą sobie jak nic do niego do szpitala żeby coś mu powiedzieć (do słuchu) bo nie wiedzą że umarł (a to w takim razie skoro żona obok to może być do niej). Komisja badająca usterki (???) stwierdza, że to nie wina pojazdu (czyli wina kierowcy) mimo, że nawet inni mówią że hamulce źle działały. Sąsiedzi naklejają obraźliwe kartki na drzwiach gdzie mieszka żona tego kierowcy z córką (teksty w stylu mordercy, wynoście się itp ???). Wszyscy koledzy dziewczynki (to podstawówka) się od niej odwracają w szkole i nienawidzą bo rodzice im tak karzą. Ta kobieta nie wiadomo czemu staje się ciężko chora.
Pielęgniarka w szpitalu mówi żeby poszła gdzie indziej bo ją nie przyjmie (???) .Wszyscy źle o niej szeptają.
Potem ciężko chora wychodzi z córeczką ze swojego mieszkania (wszyscy nadal źle o niej mówią) do jakiegoś opuszczonego domku. Chciała tam umrzeć i zabić swoją córkę lecz zrezygnowała. Sama umarła. Córka poszła z powrotem do domu, przytuliła się do misia i jakiś czas później umarła.
To nie jest żaden nieszczęśliwy zbieg okoliczności ani wykluczenie społeczne. To jest tak bardzo gniotowata, sztuczna, bezsensowna bajka, że 0/10 jest najlepszą oceną.
Spotkałem się w bardzo wielu anime z przedramatyzowaniem, ale to co się działo w tym anime (bez żadnego sensu zresztą) jest czymś nieakceptowalnym (możliwe że jeszcze gorzej to wyszło z powodu upychania w jednym odcinku).
Prawie wszystkie odcinki z tych 26 miały podobne schematy czyli nie liczył się sens i najczęściej wszystko było jednostronne (bo inaczej nie zmieścili by się widocznie w jednym odcinku).

Rozumiem, że to anime dla gimnazjalistów no ale bez przesady. Wstawiać prawie same niemyślące postacie, sztucznie wykreowane (bez cech rzeczywistych) do anime jest przegięciem.
Bardziej realistyczne są komedie anime od tego sztucznie przedramatyzowanego shitu.

Japończycy żeby ocalić inną osobę przed wypiciem trucizny (wiedząc że to trucizna) sami ją piją ? A zresztą nieważne.
Wysyłanie do piekła ludzi za zwykłe słowa nie po myśli drugiej osoby lub nawet za próbę pomocy osobie pokrzywdzonej lub dosłownie za nic (taki kaprys) też miały miejsce w anime.
Albo kolejny przykład. Wystarczy, że ktoś w tym anime zrobi zdjęcie jak jakaś uczennica idzie se normalnie ulicą z jakąś nieznaną osobą i to wystarcza w tym gniocie żeby był skandal, koniec świata, problemy rodzinne i piekielna linia.
A powody dlaczego z nim była (że np miał ją odprowadzić w jakieś miejsce) mają WARTOŚĆ ZERO. W tym anime w ogóle wytłumaczenia osób nie mają znaczenia, albo ich nie ma w ogóle.

Jeśli mowa o krótkich fabułach jedno odcinkowych to bardzo dobrze wypadło to w VPM bo tu niestety nie.

Różne błahostki w tym anime są przedstawione jak co najmniej pożar własnego domu.

Oceniam 1/10 bo mimo lepszego 24 odcinka dobrych odcinków nawet nie było 10 procent.

Jak komuś to nie przeszkadza albo uważa że zachowania aż takie nierealne nie były to może ocenić wyżej.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 27, 2009, 06:58:46 pm »
Valkyria Chronicles- naprawdę dobre anime a nawet całkiem bardzo dobre, dla tych co nie zaczęli oglądać ze względu na dość negatywne wypowiedzi uber fanow gry- jest co oglądać a oni się nie znają bo spodziewali się "objawienia" a ty tylko "bardzo dobra"  seria.