trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 868203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4950 dnia: Grudzień 01, 2017, 09:44:55 am »
Oglądaj, oglądaj : ) Anime na początku przykuło mnie oprawą wizualną i pomysłem na świat, a potem utrzymała postaciami i fabułą, aż do ostatniego epka, który sprawił, że moja dziewczyna ryczała jak bóbr, a i mnie ścisnęło za gardło.
Zapowiedziany jest już 2gi sezon/OVA lub film z dość mrocznym wątkiem - już nie mogę się doczekać, bo tam dopiero będzie się działo. A im niżej, tym jeszcze ciekawiej : )

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4951 dnia: Grudzień 01, 2017, 10:36:23 am »
Ostatnio to jest w sumie jakaś reguła... dla przykładu podobnie stylistyka odstrasza w Shoujo Shuumatsu Ryokou (girls' last tour) a to w sumie animiec baardzo swoim przekazem podobny do Yokohama Kaidashi Kikou.

Co prawda jak ktoś szuka tutaj story trzymającego w napięciu to Made in Abbyss lepsze, bo GLT to przykład typowego Iyashikei, ale właśnie w klimacie postapo co zmienia naprawdę dużo bo proste i na pozór banalne dialogi między bohaterkami w tej serii naprawdę skłaniają do myślenia i dają ciekawą perspektywę (mówimy o bohaterkach dla których pozostałości naszego świata i koncepcje takie jak dom, bóg czy muzyka są owiane tajemnicą bo one wychowywały się w zupełnie innej rzeczywistości).
Stąd całość bardzo mi właśnie yokohame przypomina.

Ogólnie jak ktoś lubi takie refleksyjne spokojne serie to polecam gorąco :)

https://www.youtube.com/watch?v=zFn9oCIUGgI
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2017, 10:41:57 am wysłana przez wyspa »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4952 dnia: Grudzień 01, 2017, 11:22:10 am »
O, dzięki, że mi o tym anime przypomniałeś - wrzucę je sobie na ruszt w weekend.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4953 dnia: Grudzień 02, 2017, 12:50:18 am »
Shoujo Shuumatsu Ryokou czytam jako mangę niemal od początku jak pojawiły się chyba 2-3 rozdziały i normalnie co tydzień sprawdzam czy jest coś nowego. :)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4954 dnia: Grudzień 04, 2017, 09:28:04 am »
I jak tam, Hunter? Made in Abyss oglądnięte? : )

Ja jestem po pierwszym epku Shoujo Shuumatsu Ryokou - bardzo sympatyczne. A tam jest jakaś fabuła, czy to typowa opowieść drogi? Nie chcę się na coś nastawiać, a potem tego nie dostać.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4955 dnia: Grudzień 04, 2017, 10:10:37 am »
I jak tam, Hunter? Made in Abyss oglądnięte? : )

Ja jestem po pierwszym epku Shoujo Shuumatsu Ryokou - bardzo sympatyczne. A tam jest jakaś fabuła, czy to typowa opowieść drogi? Nie chcę się na coś nastawiać, a potem tego nie dostać.
Raczej typowa opowieść drogi. Dostajemy co prawda szczątkowe info o świecie w trakcie ale nic wprost i nie zapowiada się aby to miało ciągnąć jakiś główny wątek :)

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4956 dnia: Grudzień 12, 2017, 04:42:08 pm »
Kimi no Na wa. - Bardzo dobry film i do tego łatwo dać się wciągnąć w historie. Niby temat z zamianą ciał oklepany, ale podczas oglądania nie przeszkadza.  Jest to jeden  z tytułów, który warto obejrzeć, polecam 8,5/10.

Blame - od NETLIFX'a, o ile prędzej te psychodeliczne parę odcinków, które wydano prędzej jakoś się ode mnie odbiły i nie dałem rady obejrzeć. Tak właśnie ten film był bardzo dobry. Inaczej przedstawiona treść tym razem trafiła do mnie, gdzie na końcu chciało się oglądać dalej i poznawać dalsze losy. Jeśli w taki sposób prowadzona jest manga to jestem  chętny do niej zajrzeć. 8,5/10

   Eiga Koe no Katachi - wisienka na torcie. Obejrzałem jeden bardzo dobry film, potem następny bardzo dobry i pomyślałem, że następny będzie przyćmiony przez poprzednie, a okazało się, że wręcz był najlepszy. To jest pozycja "must see", która zrobiła na mnie duże wrażenie. Historia i koleje rzeczy o znęcaniu się nad nie słyszącą  dziewczynką. Bardzo mi się podobało  brakuje mi tylko wyjaśnieniu albo może dopowiedzeniu/ukazaniu kilku relacji bohaterów. Jak dla mnie za szybkie ucięcie zakończenia. 9/10

Patema inverted - najsłabsza pozycja, ale przez to, że reszta postawiła wysoki poziom. Ogólnie seria w porządku, śmieszne motywy z trzymaniem odwróconych ludzi. 7,5/10

Offline iruken

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4957 dnia: Grudzień 18, 2017, 07:00:01 am »
Ja polecam Made in abyss :D Bardzo mocno wciąga ;D

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4958 dnia: Grudzień 19, 2017, 10:02:19 pm »
I jak tam, Hunter? Made in Abyss oglądnięte? : )

Ze sporym poślizgiem, bo końcówka roku itp, ale oglądnięte.

Powiem, że tytuł wgniata, zwłaszcza, że jak się okazało już wcześniej czytałem trochę o świecie Abyssa, ale kompletnie zapomniałem tytułu. :razz:
Cóż mogę powiedzieć, kreska i styl kompletnie nastawiają na całkowicie inną historię, ma się wręcz wrażenie, że to będzie ciekawa i wesoła opowieść o dzieciakach chcących liznąc trochę przygody. Ot taki okres szczenięcy. Ale z biegiem czasu klimat robi się gęstszy i coraz mroczniejszy, a nasza "dziura" to wcale nie taka mekka poszukiwaczy jakby się mogło wydawać.
I muszę przyznać, że zaczynając oglądać nie starałem się nastawiać na cokolwiek, choć z lekka miałem w podświadomości iż będzie to ciężki klimat, ale... Praktycznie od spotkania Ouzen klimat stawał się coraz cięższy, a ostatnie 2-3 epizody (tutaj ukłon w stronę autorów za ten 40 minutowy wgniatacz na koniec) to istny pocisk w czaszkę.

Teraz przyznaję, że styl i kreska pasuje idealnie i umożliwia wpasowanie się w małoletnich bohaterów, wręcz mam wrażenie, że jakakolwiek zmiana w stronę "poważnego" stylu zmniejszyło o ile kompletnie nie zniszczyło wrażeń.
Muzyka jakoś szczególnie się nie wybijała, ale nie mogę jej zarzucić niczego złego. Po prostu dobrze dopasowana, lekko nucąca, bez zbędnej liryki psującej świat.
I chyba najważniejsze postacie, główni bohaterowie, w sumie z lekka typowi, ale może przez to człowiek się tak przywiązuje i wczuwa w klimat. Z drugiej strony takie postacie jak Ouzen, czy Nanachi skrajnie odmienne, a jednak w pewien sposób podobne.
W sumie nie będę chyba odstawał, jak napiszę, że najbardziej właśnie polubiłem Ouzen i Nanachi, plus Mitty.

To zdecydowanie nie jest "bajka" dla dzieci, tylko poważny, poruszający tytuł, ale starszego widza, rzekłbym wręcz, nie dla kogom o miękkim sercu, bo Made in Abyss potrafi je wykręcić.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4959 dnia: Grudzień 31, 2017, 04:00:29 pm »
Made in Abyss - tak jak Hunter napisał to nie coś w stylu "cute girls doing cute things", a taka madoka poszukiwaczy :) Polecam 9,5/10, ale kiedy ciąg dalszy? Chyba nie prędko, bo i mangi mało.

Stray gogs - fajny przeciętniak, choć z początku bardzo słaby. Nie jest to Abyss, ale można oglądać. 7/10

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4960 dnia: Styczeń 01, 2018, 09:21:45 am »
Jak to, mało? Jest już zapowiedziany 2gi sezon : )

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4961 dnia: Styczeń 01, 2018, 12:05:25 pm »
A no to super :), bo ten drugi sezon myślałem, że bardziej okrzyknięty przez fanów. Jeszcze jak zobaczyłem na jakimś read'erze mang, że są 43 chaptery to już całkiem pomyślałem, że nie prędko.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4962 dnia: Styczeń 02, 2018, 01:43:36 am »
Ja nie wytrzymałem i wyszukałem mangę. Generalnie historia leci tak samo a anime to zaledwie 26 rozdziałów mangi, zatem obecne 43 spokojnie starczy na kolejne 13 odcinków. 
Po trochu jestem teraz na siebie zły, bo można powiedzieć iż zaspoilerowałem sobie co się będzie działo dalej, a muszę stwierdzić, że anime ma dużo lepszy i mocniejszy wydźwięk niż manga. Przeczytałem wszystkie rozdziały do momentu w którym kończy się anime i jakoś manga nie wzbudziła takich emocji. Choć nadal nie jest to lekka historia dla dzieci. Jestem na 31 rozdziale i wgryzam się w biurko by nie czytać dalej.
hmm, mimo wszystko Ouzen jest tak samo mroczna w anime jak i mandze. :p

No i czekam na drugi sezon starając się nie czytać mangi.  :shock:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4963 dnia: Styczeń 03, 2018, 07:25:26 am »
Ja tam od razu po oglądnięciu anime zacząłem rozglądać się za mangą. Połknąłem z miejsca wszystko, co zostało przetłumaczone :p

Zgodzę się, że anime nie dość, że wiernie adaptuje mangę, to jeszcze dokłada sporo od siebie i dzięki temu ma od mangi o wiele większą siłę przekazu. Dlatego również czekam na 2gi sezon, bo wiem co tam będzie i jeżeli będzie to tak dobrze zrobione, jak był zrobiony sezon 1szy, to będzie masakra totalna : )

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4964 dnia: Styczeń 09, 2018, 03:14:07 pm »
Zgodzę się z Wilkiem w tym, że anime dobrze adaptuje a nawet "podkręca" mangę. Ale jakoś tak czytając te kilka rozdziałów mangi mam wrażenie, że wiedząc co się stanie, anime już nie będzie miało takiego uderzenia jak poprzednio (chodzi o sezon 1).

Nie mniej czekam z niecierpliwością na drugi sezon, no i postacie Prushki i Bondrewda (ten chory po...) :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau