trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 868104 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4875 dnia: Styczeń 02, 2017, 04:38:48 am »
Hunter x Hunter (2011). Musze zaznaczyć ze z zasady nie oglądam już shonenów a serii mających ponad 100 odcinków unikam jak ognia ale o tej przeczytałem wiele dobrego i zrobiłem wyjątek.Jestem po 58 odcinkach i jak na razie jestem bardzo zadowolony.Niby to shonen ale walki jest w nim bardzo mało, opiera się on na fabule i postaciach.Fabuła potrafi być nieprzewidywalna a zwroty akcji naprawdę są zwrotami akcji.Jest to jeden z nielicznych shonenów w którym postacie drugoplanowe naprawdę się liczą i mają wpływ na rozwój wydarzeń.Postacie niepotrafiące walczyć ale mające inne talenty często są bardziej użyteczne od wojowników.Czarne charaktery też potrafią zaskoczyć niestandardowym tokiem myślenia.Trupa Fantomów(banda złodziei i zabójców wyznająca specyficzny kodeks honorowy) wyjątkowo przypadła mi do gustu.Jeśli doliczyć brak fillerów dostajemy potężną mieszankę .

Na minusy dał bym postać głównego bohatera który jest skrajnie sztampowy i nierealistyczny.Gada głupoty i podejmuje nielogiczne decyzje kierując się głosem serca ale dla niego wszystko kończy się dobrze.O zgrozo idzie się do tego przyzwyczaić a z czasem przestaje tak irytować. Poza tym  niektóre walki są zwyczajnie słabe.Niektórym może się też nie spodobać tempo zawiązywania akcji i rozwijania wątków postaci ale dla mnie nie jest to specjalny problem.

Jestem naprawdę zdziwiony ze u nas to anime jest tak mało znane.Po pierwsze jest dobre po drugie bardzo u nas znane Naruto wyraźnie czerpało inspiracje (czytaj: często zwyczajnie kradło pomysły) z HxH.
Obawiam się tylko ze potem poziom bardzo spadnie.Jednym z wielu powodów dla których odpuściłem sobie shoneny jest to ze wiele z nim ładnie zaczyna ale pod koniec rozsypuje się w szwach (Naruto,Bleach,Beelzebub).Z tego co czytałem to jeśli chodzi o HxH potem jest tylko lepiej (sławny Chimera ant arc) więc z jednej strony jestem nastawiony bardzo optymistycznie z drugiej strony doświadczenie każe zachować rezerwę.   
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2017, 04:42:46 am wysłana przez Zeromus »
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4876 dnia: Styczeń 02, 2017, 04:12:19 pm »
Według mnie to właśnie arc z trupo fantoma jest najlepszy [klimat], potem jest słabszy i ostatni o tych mrówkach jest do przegryzienia, ale ma super momenty takie jak walki pewnych osób czy postacie nowe..

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4877 dnia: Styczeń 02, 2017, 05:33:36 pm »
Też ostatnio wróciłem do oglądania HxH i również jestem zachwycony! Kwintesencja tego, czym powinien być naprawdę dobry shounen. Esencjonalną przygodą z wieloma pomysłami na wątki, światy, bohaterów, walki. Autor zdaje się sypać nimi z rękawa i robi to lekką ręką. Odcinki zlatują mi jeden za drugim.

Odrobinę mam wrażenie, jakbym oglądał pierwszego Dragon Balla, tylko o wiele barwniejszego. :)

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4878 dnia: Styczeń 02, 2017, 06:03:02 pm »
Wersja z 1999 r. jest dużo lepsza. Rozwinięcie tutaj: https://myanimelist.net/forum/?topicid=443899&show=100#msg45815233

Edit:
Po polsku też coś tan napisałem: http://anime.tanuki.pl/strony/anime/4098/komentarze/#217445
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2017, 12:08:57 pm wysłana przez Góral »
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4879 dnia: Styczeń 03, 2017, 05:12:21 pm »
Mam wrażenie, że ta dyskusja już się tutaj wcześniej odbyła. :) I choć zgaduję, że poprzednie anime mogło być pod pewnymi względami lepsze, to wciąż jednak - nie mogę nic zarzucić wersji 2011. Seiyuu są dla mnie w porządku i wszystkie głosy mi odpowiadają, tempo również mnie zadowala. Przez anime idzie się jak burza, wszystko sprawia wrażenie zwariowanej przygody. Szkoda mi tylko soundtracku, jeżeli w poprzedniej wersji był rzeczywiście lepszy.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4880 dnia: Styczeń 03, 2017, 09:17:10 pm »
@Skrzydlaty
Taa, parę stron wcześniej.

A z innej beczki, zacząłem przeglądać ten wątek w poszukiwaniu swojej opinii dotyczącej Votomsa (świetne anime i zdecydowanie najlepsze z gatunku mecha), ale niestety nie znalazłem kopii mojej mini-recenzji, którą zamieściłem na Azunime. Szkoda, że ta strona padła.

Anyway, "nostalgłem", szczególnie gdy zacząłem czytać posty w pierwszej części tego wątku: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,27160.0.html
Swoją drogą przydałoby się, żeby Ijon dorzucił linka do OP-a (pierwszego posta).

9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4881 dnia: Styczeń 04, 2017, 07:08:58 am »
71 pierwszy odcinek Hunter x Hunter.Nigdy nie sądziłem ze da się zrobić coś takiego jak emocjonujący mecz zbijaka  ale to anime kolejny raz zdołało mnie zaskoczyć.Ten arc przeszedł z zbierania kart do gry w zbijaka z drużyną piratów a teraz do partyzanckiej walki  z bandą morderców.
Utwierdza mnie to w przekonaniu ze kluczem do sukcesu shounena jest ciągłe eksperymentowanie i zaskakiwanie czytelnika.Weźmy Np. egzamin na chounina w Naruto.Przeszedł on z testu pisemnego do survivalu w lesie a zakończył się walkami na arenie.Był to czas kiedy czytałem tą mangę z przyjemnością.Pod koniec mangi mamy dosłownie kilkadziesiąt walk z  ożywionymi wojownikami Kabuto.Wszystkie kończą się tak samo- zapieczętowaniem nieumarłego w ten czy inny sposób.Był to ten moment w którym moim zdaniem poziom wyraźnie spadł.
Podobnych przykładów jest wiele.Choćby  Bleach  poszedł z nastolatka z wielkim mieczem polującego na potwory do infiltracji bazy wojskowej w celu uwolnienia przetrzymywanej tam koleżanki a potem doszło do pojedynków samurajów władających magicznymi mieczami.W tym czasie oglądałem tą serie z prawdziwą przyjemnością.Potem przez dosłownie kilka lat mamy ciąg walk kolejnych shinigami z randomowymi arrancarami.Gdzieś w tym czasie straciłem zainteresowanie serią.Przykładów można by mnożyć.

Reasumując HxH jak na razie udało się uniknąć popadnięcia w schematy i kopiowania poprzednich historii oraz nadużywania typowych dla gatunku cliche.Naprawdę mam nadzieje ze ten animiec zdoła utrzymać poziom do końca ale jak już pisałem doświadczenie każe mi zachować rezerwę. 
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4882 dnia: Styczeń 04, 2017, 07:41:05 am »
Swoją drogą przydałoby się, żeby Ijon dorzucił linka do OP-a (pierwszego posta).
Ależ proszę bardzo - gotowe. :)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Pierniczek

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4883 dnia: Styczeń 06, 2017, 04:12:48 pm »
W tym roku obejrzała chyba tylko dwa anime, które mi się podobały: Shokugeki no Soma i ReLife. (pomijając obejrzane powtórnie starocie). Chyba się starzeje...  :cool:

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4884 dnia: Styczeń 07, 2017, 01:13:45 am »
propsuje shokugeki no soma, dobra seria

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4885 dnia: Styczeń 07, 2017, 05:04:44 pm »
Girls und Panzer der MOVIE - jak sama nazwa wskazuje film kinowy i bezpośrednia kontynuacja anime. Po wygranych zawodach okazuje się, że facet który obiecał uratować szkołę oszukał bohaterki. Szkoła zostaje zamknięta. Aby ją uratować muszą znowu walczyć. Tym razem z profesjonalną drużyną z 30 czołgami. Dodatkowo aby wygrać muszą zniszczyć wszystkie czołgi. Film ma 2 godziny i jest naprawdę świetny. Są w nim tylko dwie walki, ale są tak efektowne i dynamicznie przedstawione, że wszystkie inne w tym anime wypadają słabo. Zwłaszcza kamera na poziomie kierowcy robi spory efekt. Jak dla mnie 9,5/10.

Właśnie obejrzałem i na gorąco nie wyrażam aż takich zachwytów. Solidna produkcja ale niczym specjalnym się nie wyróżnia w porównaniu do serii. Moim zdaniem twórcy trochę przegięli z niektórymi akcjami (diabelski młyn i rollercoaster). A ostatni pojedynek przypominał bardziej Need for Speeda. Takie akcje dużo lepiej sprawdziły się w Girls und Panzer: This is the true battle of Anzio! gdzie szybkość była uzasadniona i napędzała emocje.
Niestety w filmie została całkowicie olana sprawa przeciwnika. Do tej pory w każdej walce były dwie strony. I mimo kibicowaniu Oarai, poznawało się, i praktycznie w każdym przypadku nawiązywało sympatię do ich przeciwniczek. Charaktery były wyraziste i choć stereotypowe to nie irytowały. I poznawało się nie tylko dowódców, ale co najmniej kilka dziewczyn z przeciwnej drużyny miało jakiś swoje chwile. Tutaj mimo całego filmu jest tego zdecydowanie mniej. W moim przypadku było zero sympatii dla strony przeciwnej.
Ale moje narzekania wynikają głownie z wysokiego poziomu poprzednich produkcji. Film jest obowiązkowy dla fanów serii a jeśli odpuścić sobie realizm działania broni pancernej to każdy powinien przy nim się dobrze bawić.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4886 dnia: Styczeń 07, 2017, 05:57:38 pm »
No cóż. Mi się podobało (chociaż nie da się ukryć, że scena z diabelskim młynem była przegięciem), zwłaszcza scena walki z tym gigantycznym czołgiem. Kojarzysz może kim jest i skąd się wzięła ta Mika co ciągle pogrywała na tych strunach? Jakoś z znikąd jej nie kojarzę...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2017, 06:01:00 pm wysłana przez Hollow »

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4887 dnia: Styczeń 07, 2017, 06:56:21 pm »
Kompletnie nie mam pojęcia.
Co do walki z wielkim czołgiem to pojedynek z Mausem był lepszy.
Tak jak mówiłem, film jest fajny, to wszystko już było i to lepiej zrobione w serii i oavce.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4888 dnia: Styczeń 09, 2017, 10:08:09 am »
Anyway, "nostalgłem", szczególnie gdy zacząłem czytać posty w pierwszej części tego wątku: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,27160.0.html

O ja - zatopiłem się w tym starym temacie i przeczytałem dobre 50 stron. Ale fajne rozmowy wtedy były, ile osób się wypowiadało, a jak dawno to było - to już 10 lat.

A żeby spamu nie było, to dokończyłem sobie ostatnio kilka serii, korzystając ze świątecznej przerwy.

Bungou Stray Dogs (drugi sezon też) - całkiem solidne anime, którego akcja dzieje się w naszych czasach, ale są w nich też obecni ludzie z różnymi tajemniczymi zdolnościami. Niewydarzony główny bohater uciekając przed tropiącym go demonem i ogólnie całym światem trafia do dość ekscentrycznej agencji detektywistycznej zrzeszającej ludzi z różnymi mocami.
Anime naprawdę fajnie zrobione, z kilkoma ciekawymi postaciami, fajnymi pomysłami na moce oraz walkami. Do tego fajni "źli goście" oraz niezły background do całej fabuły i relacji miedzy postaciami. Ciut mi to Cowboya Bebopa przypominało : ) Polecam od razu oglądnąć oba sezony, bo pierwszy jest widocznie gorszy od drugiego, ale jako całość fajnie współgrają i nie ma zgrzytu przy starcie drugiego sezonu.

K: Return of Kings - takie ładne nic, tak jak to było i w przypadku pierwszej części. Anime nie jest złe, ale brakuje mu jakiejkolwiek głębi. Jest za to masa ładnych postaci, świetna kreska, walki i ujęcia, a i fabuła beznadziejna nie jest i zakończenie nie takie tragiczne.
Do oglądnięcia, szczególnie, gdy komuś się pierwsza część podobała.

Chaos Dragon: Sekiryuu Seneki - specyficzne anime, z wadami, które wiem że są, ale nie potrafię ich zauważyć. Do mnie to anime po prostu trafiło. Prawdopodobnie dzięki temu, że bezpardonowo podeszło do kilku tematów, trup ściel się gęsto i jest jedna zła postać, która wybitnie trafiła w moje gusta.
Niemniej nie będę polecał.

Shuumatsu no Izetta - sporo zmarnowanego potencjału, ale w sumie nie wiem, jak go dobrze wykorzystać. Chyba trzeba byłoby przerobić opowiadaną historię i zabrać się do niej od całkowicie innej strony. Bo historia prosta jest i opowiada o losach młodej wiedźmy i młodej księżniczki, której wiedźma obiecała pomóc w obronie "Szwajcarii" przed "Niemcami" w alternatywnych czasach WW II.
Anime stara się nie być naiwne, ale jednak jest, skupia się często na mało ciekawych rzeczach, gdy widza ciągnie w całkiem inną stronę, no i prosta jak budowa cepa końcówka.
Ale jakoś oglądnąłem to przymykając oko na sporo rzeczy i nawet mi się podobało. Nie polecam jednak, bo na pewno można coś ciekawszego oglądnąć.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4889 dnia: Styczeń 09, 2017, 11:27:30 am »
Chaos Dragon: Sekiryuu Seneki - specyficzne anime, z wadami, które wiem że są, ale nie potrafię ich zauważyć. Do mnie to anime po prostu trafiło. Prawdopodobnie dzięki temu, że bezpardonowo podeszło do kilku tematów, trup ściel się gęsto i jest jedna zła postać, która wybitnie trafiła w moje gusta.
Niemniej nie będę polecał.

Największym minusem tej serii dla mnie był sam bohater. Był on totalną pi*rdołą. Wszyscy za niego podejmowali decyzje, a on to się godził. A jak już pytali to zacinał się, jąkał i w końcu dalej go olewali. Jego kumple za niego postanowili wznieść rebelię i zrobić go jej przywódcą, inni postanowili za niego, że pójdzie na wyprawę, a niektórzy nawet postanawiali za niego, że kogoś zabije. Dawno tak słabej postaci nie widziałem.