trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 868175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4860 dnia: Lipiec 20, 2016, 10:30:50 am »
Ben-To - Sato Yo to licealista kochający się w grach od SEGI. Pewnego dnia zahacza o pobliski warzywniak w celu kupienia sobie drugiego śniadania. Kiedy już ma otworzyć pudełeczko ze swoim nabytkiem, nagle bohater traci przytomność. Gdy wraca do sklepu, okazuje się, że wszystkie bento zostały wyprzedane! Dowiaduje się, że w owym warzywniaku toczy się swego rodzaju gra wojenna, a gracze zwani "Wilkami" rywalizują między sobą o przecenione drugie śniadanie. Yarizui Sen, przewodnicząca Klubu Za-Pół-Ceny, zmusza Yo by do niech dołączył i wziął udział w tej dziwnej grze. Anime to średniak bez większej głębi ani sensu. Jest to jednorazowa komedyjka, którą można obejrzeć dla relaksu i zapomnieć o niej.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4861 dnia: Lipiec 20, 2016, 10:31:13 pm »
Popieram miałem takie same odczucia, da się przez to przebić i to tyle.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4862 dnia: Lipiec 22, 2016, 10:25:52 pm »
Przeczytałem i obejrzałem właśnie Korosensei - Assassination Classroom.
Zaczęło się od fotki na internetach jako "sad anime" i tak oto w 3 dni przerobiłem mangę i anime (przed kulminacją obejrzałem anime trochę wyrywkowo ale zawsze ;p ).

Kurde jaki to fajny tytuł. Na początku myślałem, mehh jakaś tam szkolna komedyjka pewnie, ale w miarę zgłębiania fabuły zaczyna to naprawdę fajnie budować klimat i historie. Nie jest to zwykła komedyjka o szkolnym życiu... powiedziałbym jest to cholerny komediodramat. Tak dobry, że po skończeniu mangi i puszczeniu sobie przedostatniego epizodu 2 serii po prostu mnie wgniotło. No i ta melodia w tle z animca....


Jak ktoś chce sympatyczną komedię i wyciskacza łez to polecam... idę płakać gdzie indziej. T.T
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4863 dnia: Lipiec 23, 2016, 12:00:43 am »
Uo, obejrzałem tylko pierwszy sezon anime i było ok, ale nie wiedziałem, że drugi tak daje czadu. Będę musiał nadrobić. :)

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4864 dnia: Lipiec 23, 2016, 05:06:32 pm »
Chciałem obejrzeć sobie jakieś walki mechów więc zabrałem się z Gundam Iron-Blood Orphans. To co zobaczyłem zdołowało mnie. Gundamy zawsze były o wojnie i konflikcie, ale tu mamy taki ładunek negatywnego przesłania, że można złapać depresję na dłużej. Mamy to dzieci-żołnierzy, niewolnictwo, korupcję, przekręty polityczne, wszelakie mafie i inne mało przyjemne rzeczy. Bohater też nie jest wzorem do naśladowania. Jest on najemnikiem, byłym chłopcem-żołnierzem i totalnym socjopatą. Bez zmrużenia oka wali z pistoletu między oczy bez względu czy wali do kobiet czy dzieci. Walki robotów ograniczają się do tego kto pierwszy zmiażdży przeciwnikowi kokpit. Mamy też i bohaterkę. Jest ona idealistką chcącą postulować na Ziemi o niepodległość kolonii na Marsie. W rzeczywistości jej własny ojciec wystawił ją na zamach jej politycznym przeciwnikom, a ci którzy ją wspierają chcą aby zginęła na oczach kamer i tym samym została symbolem rewolucji.
I takiego to mamy Gundama. Jeśli ktoś liczy na rozrywkę przy oglądaniu srogo się zawiedzie. Wolę już Emo-Kirę z SEEDa, który płakał po każdym zabitym wrogu. Tam przynajmniej były efektowna walki. Tu czeka nas jeden wielki dół.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4865 dnia: Lipiec 24, 2016, 10:10:44 pm »
Uo, obejrzałem tylko pierwszy sezon anime i było ok, ale nie wiedziałem, że drugi tak daje czadu. Będę musiał nadrobić. :)
Oglądaj, oglądaj, naprawdę warto. :)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4866 dnia: Sierpień 09, 2016, 06:57:17 pm »
Jeżeli kogoś korci obejrzeć jakieś cute girls doing cute things w naprawdę śmiesznej odsłonie, to polecam z całego serducha Joshiraku. W oryginale mangę opracował Kouji Kumeta, odpowiedzialny także za Sayonara Zetsubou Sensei.

Mamy zatem masę większych i mniejszych odniesień, ale jest też tona zwykłych gagów, humoru czarnego, humoru abstrakcyjnego, humoru przeznaczonego dla dorosłych, w sumie nigdy nie wiadomo do końca co się zaraz wydarzy na ekranie. Jestem autentycznie pod wrażeniem, póki co daję 9/10, ale aspekt komediowy, to zdecydowana dziesiątka. :smile:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2016, 07:00:52 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4867 dnia: Sierpień 22, 2016, 08:45:45 am »
Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu - już 21 z 25 odcinków. Mam nadzieję, że to nie koniec. Materiału powinno jeszcze trochę być, anime popularne na tyle, by zaczęli tłumaczyć LN. Niech te dvd dobrze się sprzeda i niech robią drugi sezon : )

To co naprawdę mnie trzyma przy tym anime, to nieprzewidywalność historii i miejscami jej totalna bezpardonowość. Tu naprawdę nie da się przewidzieć, co czeka nas na koniec odcinka. Jak dorzucić do tego świetnych bohaterów głównych (Rem!!!, ale nawet Subaru jest fajnie rozbudowaną postacią) i nawet drugoplanowych oraz bardzo dobrą kreskę i animację, to otrzymujemy anime, którego kolejne odcinki wypatruję z utęsknieniem.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4868 dnia: Sierpień 31, 2016, 08:48:14 pm »

Final Fantasy XV - Kingsglave. Jest to prequel do gry. Akcja tej animacji komputerowej została umiejscowiona podczas ostatnich dni konfliktu między Imperium, a pewnym królestwem. Królestwu zostało tylko jedno miasto otoczone magicznym polem siłowym, ale zamiast atakować Imperium wysyła doradcę imperatora aby zaproponował traktat pokojowy. I jak to zwykle bywa w tego typu produkcjach nic nie idzie jak powinno. Bohaterem jest niejaki Nyx - żołnierz oddziału Kingsglave. Oficjalnie jest to elitarna jednostka ludzi obdarowanych przez króla magią, aby walczyli z wrogami królestwa. Nieoficjalnie jest to grupa uchodźców z podbitych terenów, których teraz się wysyła na pierwszą linię frontu aby walczyli z imperium, którego głównymi jednostkami są roboty i demony. I ten właśnie Nyx znalazł się w środku spisków, zamachów, porwań i innych równie wesołych wyrażeń.
Fabuła jest przewidywalna do bólu, postacie płytkie i tak sztuczne (nawet jak na stworzone komputerowo) , że nawet najsmutniejsze momenty nie potrafią wywołać żadnych emocji, a potwory wyglądają dziwnie (nie wiadomo gdzie to ma d... a gdzie mordę). Dodatkowo tylko to oglądając można z grubsza domyślić się fabuły gry
Spoiler: pokaż
 (chyba po raz kolejny jednym z głównych złych będzie prawa ręka imperatora, który okaże się tylko manipulować władcą, a że koleś ma jeden dziwny rękaw w kształcie czarnego skrzydła może nawet znaczyć, że nie jest do końca człowiekiem)
. Dla tych co grają w grę może dadzą temu z 6/10. Inni może 4.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4869 dnia: Wrzesień 04, 2016, 10:16:18 pm »
Kill la kill - bardzo fajnie się oglądało przez wzgląd na styl rysowania i w szczególności na motor całej serii czyli - Mankanshoku Mako, a te jej kibicowanie samej sobie do lusterka pokonało mnie :). Przyznaje też, że po pewnym czasie trochę adrenalina serii przygasła i brakowało tego czegoś, ale seria dzielnie broni się bohaterami i jeśli ktoś lubi rysowanie w stylu TTGL z komediowym akcentem  i nie haczą mu rysowane cycki to śmiało może oglądać. 8/10 do pewnego momentu potem 7/10

Log Horizon - według mnie bardzo solidna seria wciągająca bez reszty. Z najgorszym możliwym zakończeniem tzn. rozszerzenie fabuły na szeroki horyzont, zrobienie dużo smaczków i ciekawostek, i zakończenie ze względu na brak materiału na dalszy ciąg. Nota na drugi sezon jest dość zaskakująco niska i w sumie żeby nie polecanka znajomego "obejrzyj SAO i Log Horizon' pewnie bym się nie zabrał. jednak takie motywy spodobały mi się dość bardzo. Jeśli chodzi o bohaterów to nie miałem jakiegoś ulubionego, a bardziej wszyscy go tworzyli , 8,5/10

---

Psycho pass 2 + movie - kontynuacja pierwszej serii, ten tytuł mocno mi podszedł. Są bardzo dobrzy bohaterowie ciekawa historia i do tego genialna muzyka z endingu, która pod koniec odcinka idealnie wpasowuję się w ostatnie sceny odcinka i miażdży oglądającego po całości :). Kupiło mnie i ciężko przestać oglądać następne odcinki. Fakt faktem jest trochę głupawek, ale można przymknąć oko i cieszyć się resztą. 9/10

A Letter to Momo -  tutaj oglądając uświadomiłem sobie, że kompletnie zapomniałem o tym rodzaju klimatu/historii. Mam na myśli ten rodzaj grafiki, takie jak by wyważenie i rodzaj historii powoli wciągający widza. Fajnie co jakiś czas obejrzeć coś takiego dla odskoczni.  8/10

Working!!! - trzeci i prawdopodobnie ostatni sezon losów pracowników Wangarii. Seria na pozór taka sobie, ale ma fajne elementy takie jak Yamada - yamada world :), czy losy sióstr Takanaschiego + Popura. Trzeci sezon bardzo dobrze zakończa  serie łącząc dane osoby. 7,5/10
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2016, 08:33:49 am wysłana przez Jackal »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4870 dnia: Październik 02, 2016, 09:13:17 am »
Working!!! - trzeci i prawdopodobnie ostatni sezon losów pracowników Wangarii.

Nie do końca bo w tym sezonie mamy serię WWW.Working. Anime o innej restauracji tej sieci w innym mieście.


A ja skończyłem drugą serię Utawarerumono. Słabe toto. Przez większość czasu nic się nie dzieje. Większość odcinków jest poświęcona relacjom między bohaterem, a poszczególnymi dziewczynami. Mamy tam kilka walk, dwie bitwy i zero jakiegokolwiek sensu. Jedynym plusem było pokazanie co się działo z bohaterami pierwszej serii i ukazanie co się stało w przeszłości co doprowadziło do wyniszczenia rodzaju ludzkiego. Dodatkowo nie ma żadnego konkretnego zakończenia, ale nie ma co się dziwić skoro 3 część gry wyszła z miesiąc temu i na zakończenie fabuły znowu przyjdzie nam czekać kilka lat.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2016, 06:45:42 pm wysłana przez Hollow »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4871 dnia: Październik 03, 2016, 04:37:31 pm »
Aha, w ten sposób, ale raczej o tamtej restauracji nic nie będzie. Machnąłem ręką, bo myślałem, że jakaś podróbka wychodzi, a jeśli to o tym samym tylko o innej placówce to w sumie z ciekawości zobaczę.

Akame ga kill - prawdę mówiąc nie spodziewałem się tak dobrego kina do samego końca.
Spoiler: pokaż
Przez całą serię umierają bohaterowie głównej grupy. Szkoda mi było Shele [w okularach], bo moją sympatie wygrała, gdy w pierwszych chwilach jej poznania czyta książkę "Sto sposobów leczenia kretynizmu'" :). Później seria ciekawie się rozwijała i pochwała się należy za końcówkę i to, że jednak Esdeath i Tatsumi jakoś zostali razem.
Polecam 9/10


Boys Over Flowers = Hana Yori Dango - szkolny romans w starym stylu, a i odcinków sporawo. Chyba właśnie liczba odcinków co przełożyło się momentami na nie miłosierne wydłużanie sytuacji, rozmów, wspomnień itd. Generalnie fajne i z zaskakującą końcówką, ale zachowanie ludzi po za głównymi postaciami [plus główna bohaterka] to momentami złamuje zachowaniem,. 7/10  można obejrzeć

Dennou Coil - bardzo porządny tytuł, który dużo zyskuje z kolejnymi obejrzanymi odcinkami. Z prostych zabaw dla dzieci z okularami wyrosło na wciągający tytuł z mrocznymi tajemnicami itd. Na plus z pewnością fabuła, postacie, a minusów praktycznie się nie dopatrzyłem. 8,5/10 polecam
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2016, 08:16:49 pm wysłana przez Jackal »

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4872 dnia: Listopad 09, 2016, 09:28:57 pm »
Kareshi Kanojo no Jijou - cud malina, stare romansiło Gainaxu, które tylko przypomniało mi o tym, że było to moje pierwsze ulubione studio. Niesamowita lekkość w prowadzeniu narracji, świetne dialogi, lekka abstrakcja. Jestem w trakcie, ale niesamowicie mi się podoba.

Mob Psycho 100 - adaptacja pierwszej (głośnej) mangi legendarnego ONE'a. Jeżeli ktoś jest fanem One Punch Mana, to gorąco zachęcam do obejrzenia tej pozycji. Równie zakręcona i dynamiczna, przeplatana wątkami komediowymi. Warto przygotować się tylko na to, że nie ma tutaj obecnej upiększonej kreski Muraty, tylko mamy do czynienia z surową adaptacją oryginalnych rysunków ONE'a. Dla mnie super. 

Obejrzałem też kilka innych animu, choć nie wszystkie zrobiły na mnie jakieś wielkie wrażenie. Po Hellsing Ultimate spodziewałem się więcej,  Diamond no Ace było super, ale to trzeba być fanem serii sportowych i baseballu, a OVA Shelter jest z kolei to ciekawym przykładem tego, że być może współpraca wschodu z zachodem przy anime będzie się z kolejnymi latami pogłębiać.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4873 dnia: Listopad 11, 2016, 11:37:52 am »
Kareshi Kanojo no Jijou - cud malina, stare romansiło Gainaxu, które tylko przypomniało mi o tym, że było to moje pierwsze ulubione studio. Niesamowita lekkość w prowadzeniu narracji, świetne dialogi, lekka abstrakcja. Jestem w trakcie, ale niesamowicie mi się podoba.

Potwierdzam, oglądałem jakiś rok temu i dokładnie te same odczucia. Ten styl rysowania robi pewnego rodzaju swoisty klimat, a jak własnie dorzucić się ciekawych bohaterów to mamy wciągającą serię. Źałowałem, że nie na podstawie całości chciałem przerzucić się na mangę ale jakoś nie mogę znaleźć chwili.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4874 dnia: Listopad 19, 2016, 04:41:11 pm »
Girls und Panzer der MOVIE - jak sama nazwa wskazuje film kinowy i bezpośrednia kontynuacja anime. Po wygranych zawodach okazuje się, że facet który obiecał uratować szkołę oszukał bohaterki. Szkoła zostaje zamknięta. Aby ją uratować muszą znowu walczyć. Tym razem z profesjonalną drużyną z 30 czołgami. Dodatkowo aby wygrać muszą zniszczyć wszystkie czołgi. Film ma 2 godziny i jest naprawdę świetny. Są w nim tylko dwie walki, ale są tak efektowne i dynamicznie przedstawione, że wszystkie inne w tym anime wypadają słabo. Zwłaszcza kamera na poziomie kierowcy robi spory efekt. Jak dla mnie 9,5/10.