trawa

Autor Wątek: Seiyuu, czyli dużo więcej niż tylko dubbing  (Przeczytany 21651 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Seiyuu, czyli dużo więcej niż tylko dubbing
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 01, 2009, 12:43:52 pm »
Wśród anglojęzycznego dubbingu anime perełką na którą trafiłem jest Tenchi Muyo. Imo to jap. wersja wypada blado w tym konkretnym przypadku, ale jedynie chlubny wyjątek.

A ogólnie do produkcji animowanych zachodnich nie mam zastrzeżeń (do polskich dubbingów też). Często świetni aktorzy podkładają głos i wychodzi to kapitalnie.

Po prostu, tak jak już wspomniano, poza Japonią to nie jest zawód, a dorywcza praca jedynie. Dlatego poza znanymi aktorami podkładającymi głos dla wysokobudżetowych produkcji kilku producentów reszta to niespełnieni aktorzy, dla których jest to jedynie sposób na dorobienie - tacy zazwyczaj podkładają głos do anime wydawanych poza Japonią (wyjątkami jest takie Tenchi Muyo bądź Mononoke Hime i inne filmy Miyazakiego)
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2009, 12:47:33 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Seiyuu, czyli dużo więcej niż tylko dubbing
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 01, 2009, 05:32:56 pm »
Jako ciekawostkę zapodam, że w serii Kareshi Kanojo no Jojou w ramach zapowiedzi następnego odcinka mamy 'żywe' ujęcie z planu nagraniowego i dwie seiyuu siostrzyczek bohaterki wrzeszczące ww. zapowiedź do mikrofonu. IMO ciekawa odmiana ;-)
Pamiętam, szczególnie Yamamoto Maria - fajny z niej kociaczek, szkoda trochę że później bardziej przeszła na stronę mocy idolki. Ale z drugiej strony, widząc coś takiego trudno się specjalnie dziwić ;)

Cytuj
No i od czasu Nany jestem wielkim fanem pani, co się zowie Hirano Aya. Potrafiła pięknie oddać charakter rozwydrzonej, ale i nieszczęśliwej księżniczki Reiry (robiła też za Haruhi, Konatę czy Misę, ale to tylko szczegół) ;-)
Hirano Aya, spoko dziewczyna, aczkolwiek moim zdaniem meneżeria wszelaka robi jej wielką krzywdę wpychając na siłę gdzie tylko się da. Choć z drugiej strony trochę trudno się dziwić... z takim życiorysem: premiera jako seiyuu w wieku 14 lat (i to od razu w głównej roli jako Lumiere w Kiddy Grade)

Z tym, że działa to i w drugą stronę, tzn. jako aktorzy w filmach Japońce wypadają blado w porównaniu do aktorów amerykańskich czy francuskich IMO
A tu się zgodzę, mam dokładnie to samo odczucie :)

Cytuj
Ikue Ohtani (jako Pikachu jest boska ;) )
A jako Hime-chan to już nie? ;)
Ja ją własnie za ten taki Himeko-podobny głos uwielbiam przede wszystkim.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Seiyuu, czyli dużo więcej niż tylko dubbing
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 01, 2009, 06:07:49 pm »
(...)
A jako Hime-chan to już nie? ;)
Ja ją własnie za ten taki Himeko-podobny głos uwielbiam przede wszystkim.
To była oczywista oczywistość więc nawet nie wspominałem ;). Głos Gasha z Konjiki no Gash Bell to również majtersztyk, jako Konohamaru z Naruto też świetnie wypadła.  Podejrzewam też, że fani One Piece'a to samo powiedzieliby o Tonym Chopperze.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Dino

Odp: Seiyuu, czyli dużo więcej niż tylko dubbing
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 01, 2009, 08:00:21 pm »
Orikasa Fumiko? mów mi wuju ;D ... choć niestety, jej gwiazda już chyba nieodwołalnie przygasa. Ale zawsze ją bardzo lubiłem, kilka ról naprawdę miała supermocarnych. Np Miu z Ichigo Mashimaro :) Albo Pacificę z Scrapped Princess. Hikaru z Figure 17... Kaayę z Druagi i Shirley z Code Geassa też lubiłem :)
Z podanych przez ciebie ról znam jedynie Shirley ^^' Niemniej znam i lubię ją z kilku innych: Victorii z Hellsinga, Haru z Xam'da, Rizy z nowego FMA, Kyubei z Gintamy, Azusy z GTO. We wszystkich tych rolach bardzo mi się podoba ale i tak najbardziej lubię ją jako Rukię z Bleacha ^^

Zgadzam się z tym co było mówione o słabej grze aktorskiej Japończyków. Nieb widziałem wprawdzie wielu japońskich filmów ale oglądając takie Death Note'y, Cassherna itp. strasznie mnie irytowała słabizna aktorów. I też się dziwię, jak to jest że jako seiyuu są świetni, a grając live już nie tak bardzo.

A tak z innej beczki, już kiedyś o tym pisałem, ale naprawdę piękny głos ma Miranda i chętnie posłuchałbym dubbingu z jej udziałem :D.
O, jestem zdecydowanie za! Słuchanie Jej w Onsenie to czysta przyjemność ^^

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Seiyuu, czyli dużo więcej niż tylko dubbing
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 01, 2009, 08:32:36 pm »
O ja... Przed chwilą umarłem. Check this out (na początku jest reklama):
http://www.tonightshowwithconanobrien.com/video/clips/conan-and-andy-do-manga-072409/1139088/

Przerywnik "Fullmetal Alchemist" czytany przez Amerykańców w FMA:B już nigdy nie bedzie brzmiał tak samo.

Edit:
I jeszcze Akira Ishida podkładający 7 głosów (tylko audio):
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2009, 08:46:27 pm wysłana przez Góral »
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Ganossa

Odp: Seiyuu, czyli dużo więcej niż tylko dubbing
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 01, 2009, 08:47:39 pm »
Wolałbym już ich improwizację niż oficjalną amerykańską wersję.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Seiyuu, czyli dużo więcej niż tylko dubbing
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 01, 2009, 09:10:39 pm »
A może to była oficjalna amerykańska wersja ;) ?
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Seiyuu, czyli dużo więcej niż tylko dubbing
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 02, 2009, 02:01:10 am »
To była oczywista oczywistość więc nawet nie wspominałem ;). Głos Gasha z Konjiki no Gash Bell to również majtersztyk, jako Konohamaru z Naruto też świetnie wypadła.  Podejrzewam też, że fani One Piece'a to samo powiedzieliby o Tonym Chopperze.
Ja ją polubiłem już jako Shiratori Yukinę z Nadesico. A już jej udział w dramie CD "Ruriruri nanaban shoubu" (siedem pojedynków Ruriruri) mnie kompletnie rozwalił. Nie spoilując zbytnio, Ruri Hoshino była wyzywana na pojedynki przez poszczególnych członków załogi, którym się wydawało (frajerzy ;p) że są ją w stanie czymś zagiąć. Ostatnim kto rzucił rękawice była właśnie Yukina, a kategorię wybrała doprawdy bezczelną w swej arogancji: "kime serifu" czyli pojedynek na trademarkowe powiedzonka... :lol:

Kannazuki no Miko, odcinek pierwszy i pierwsze słowa Makoto (granej przez Ohtani Ikue): "Hii--me--ko!" ...i szeroki grrrrrin człowiekowi sam wypływa na usta :D

A jeśli ktoś przypadkiem jeszcze nie widział - oto pikachu w całej okazałości:

O ja... Przed chwilą umarłem. Check this out (na początku jest reklama):
http://www.tonightshowwithconanobrien.com/video/clips/conan-and-andy-do-manga-072409/1139088/
Profanacja ;p

Z podanych przez ciebie ról znam jedynie Shirley ^^' Niemniej znam i lubię ją z kilku innych: Victorii z Hellsinga, Haru z Xam'da, Rizy z nowego FMA, Kyubei z Gintamy, Azusy z GTO. We wszystkich tych rolach bardzo mi się podoba ale i tak najbardziej lubię ją jako Rukię z Bleacha ^^
Hihihi ^^ Ale fakt że bardziej pamiętam ją z ról.. hmm, nieco bardziej grzecznych dziewczynek ;) Prawdą jest też że Orikasa ma jedną z najbardziej niesamowitych możliwości modulacji swojego głosu. Rozpoznać ją ze słuchu naprawdę nie jest łatwo... konia z rzędem temu kto rozpozna np. Rukię i Miu jako graną przez tę samą osobę.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hollow

Odp: Seiyuu, czyli dużo więcej niż tylko dubbing
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 25, 2010, 08:08:00 am »
Jeden z japońskich magazynów opublikował listę najpopularnijszyk kobiet - seiyuu wybranych w Japonii przez kobiety:


1) Romi Park (Edward Elric - "Fullmetal Alchemist", Tōshirō Hitsugaya - "Bleach", Teresa - "Claymore").
2) Rie Kugimiya (Alphonse Elric - "Fullmetal Alchemist", Taiga Aisaka - "Toradora", Shana - "Shakugan no Shana", Louise - "Zero no Tsukaima").
3) Nana Mizuki (Fate Testarossa - "Magical Girl Lyrical Nanoha", Hinata Hyūga - "Naruto", Tamao Tamamura - "Shaman King").
4) Mitsuki Saiga (Maria Ross - "Fullmetal Alchemist", Makoto Kousaka - "Genshiken", Debitto - "D.Gray-man").
5) Junko Minagawa (Ryoma Echizen - "Prince of Tennis", Cornelia Li Britannia - "Code Geass", Joshua Christopher - "Chrono Crusade").
6) Yuki Kaida (Kurapika - "Hunter x Hunter", Shusuke Fuji - "Prince of Tennis", Echidna - "Queen's Blade").
7) Aya Hirano (Misa Amane - "Death Note", Haruhi Suzumiya - "Suzumiya Haruhi no Yūutsu", Konata Izumi - "Lucky Star").
8) Miyuki Sawashiro (Puchiko - "Di Gi Charat", Perrine H. Clostermann - "Strike Witches", Canaan - "Canaan").
9) Maaya Sakamoto (Hitomi Kanzaki - "Vision of Escaflowne", Mishio Amano - "Kanon", Haruhi Fujioka - "Ouran High School Host Club").
10) Junko Takeuchi (Naruto - "Naruto", Gon Freecss - "Hunter x Hunter", Thomas the Tank Engine - "Thomas and Friends").

Offline Shirosama

Odp: Seiyuu, czyli dużo więcej niż tylko dubbing
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 25, 2010, 12:50:03 pm »
Lubię Rie Kugimiya, Nana Mizuki i Aya Hirano. Można powiedzieć, że te 3 najbardziej kojarzę z tej listy.



Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Seiyuu, czyli dużo więcej niż tylko dubbing
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 25, 2010, 04:09:55 pm »
Widać że to baby wybierały - nie ma Yukarin, Itou Kanae czy Kawasumi Ayako.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2010, 05:27:45 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Seiyuu, czyli dużo więcej niż tylko dubbing
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 19, 2011, 07:31:33 pm »
Zobaczcie tą Seiyuu (Yuuki Aoi) ma zaledwie 19 lat, a podstawiała głos do anime nawet mając 12 lat. Teraz tak patrzę na listę postaci i widzę, że wiele z nich to moje ulubione. Podczas oglądania zauważyłem, że ma taki fajniutki głosik choć akurat głos Korony i Miny Tepes wyglądał mi na całkiem inny. No, ale widocznie seiyuu tak potrafią.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=creator&creatorid=1625

PS:

Ciekawe, że seiyuu podstawiające głos za małe dziewczynki bywają również niepełnoletnie.

Offline Sir_Ace

Odp: Seiyuu, czyli dużo więcej niż tylko dubbing
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 19, 2011, 08:40:51 pm »
Mnie z kolei te piskliwe głosiki zawsze niemiłosiernie irytowały. Co kto lubi.

Moimi bogiem seiyuu jest Wakamoto Norio (btw. ID 2 na anidb). Ciężko znaleźć bardziej władczy głos. Sam bez wahania poszedłbym za takim antybohaterem ;)
Inny ciekawy gościu - Nakai Kazuya. Uwielbiam, kiedy gra wariatów i wydziera się wniebogłosy  :biggrin:
I'd like to be a tree

Offline Hollow

Odp: Seiyuu, czyli dużo więcej niż tylko dubbing
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 20, 2011, 02:16:01 pm »
A mi ostatnio przypadły do gustu postacie, pod które podkłada głos Hanazawa Kana

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=creator&creatorid=176

i Sugita Tomokazu

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=creator&creatorid=45

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Seiyuu, czyli dużo więcej niż tylko dubbing
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 20, 2011, 10:06:16 pm »
Ach, Hanazawa Kana, Potemayo ty moje, omochikaeri!! :) Też ją bardzo lubię, potrafi wymodulować bardzo charakterystyczny styl głosu którego mógłbym słuchać w nieskończoność a który to radował nasze uszy m.in. w takich rolach jak Kobato, Hanazono Sakura (Maid-sama), Tsukimi (Kuragehime), Mikan (To Love Ru), Nessa (Fractale) czy choćby aktualnie Mayuri ze Steins;Gate. Jak by było tego mało, to w RLu jest również wysoce kjutną osóbką... jak zwykle na tubie można znaleźć więcej materiałów z nią w roli głównej i na jej temat, a na zachętę pozwolę sobie wrzucić to:
Kana Hanazawa in 2007
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

 

anything