Autor Wątek: Skąd brać mangę po angielsku i japońsku?  (Przeczytany 12654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arucardpl

Skąd brać mangę po angielsku i japońsku?
« dnia: Wrzesień 20, 2009, 12:43:37 pm »
Jeśli chodzi o wydania anglojęzyczne to:
http://www.empik.com/
http://krainaksiazek.pl/
http://sakurashin.na.allegro.pl/

Z tego też miejsca prosiłbym o pomoc, jeśli ktoś zna tanie sklepy z mangą japońską to proszę o podzieleni się adresami :)

Offline Sir_Ace

Odp: Skąd brać mangę po angielsku i japońsku?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2009, 02:28:16 pm »
I'd like to be a tree

Offline Hollow

Odp: Skąd brać mangę po angielsku i japońsku?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2009, 03:59:27 pm »
www.honya.pl

Mój ulubiony sklep. Jak czegoś nie mają zawsze można poprosić o sprowadzenie.

Offline Arucardpl

Odp: Skąd brać mangę po angielsku i japońsku?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2009, 06:50:20 pm »
www.eBay.pl
Z ebaya też czasami kupuję ale często koszty wysyłki potrafią naprawdę zaboleć.

www.honya.pl

Mój ulubiony sklep. Jak czegoś nie mają zawsze można poprosić o sprowadzenie.
Ale te ceny odstraszają. Taki Bleach za 42,50?

Offline FurryThales

Odp: Skąd brać mangę po angielsku i japońsku?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2010, 08:06:47 pm »
Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi za odkopanie tematu sprzed prawie roku.

Jeśli kogoś interesuje sprowadzanie mang w języku angielskim, to szczerze mogę polecić BookCity.pl. Jakiś czas temu na innym forum przedstawiłem małe porównanie między cenami na BookCity oraz Krainie Książek:
One Piece vol.1: bookcity | kraina książek
Higurashi When They Cry, Volume 1: bookcity | kraina książek
Rosario+Vampire, Volume 1: bookcity | kraina książek
Berserk, Volume 1: bookcity | kraina książek (w krainie książek obecnie brak produktu, ale cena przewyższała kwotę 50zł)
Dogs, Volume 1: Bullets & Carnage: bookcity | kraina książek
W niektórych przypadkach te różnice nie są ogromne, ale przy większym zamówieniu, powiedzmy 5 tomów, to już trochę jest ;) W dodatku, na BookCity zamówienia powyżej 190zł są wysyłane kurierem za darmo, nawet te za pobraniem. Prócz tego wspomniany w pierwszym poście Empik jest dobrym miejscem gdzie można sobie małe co nie co zamówić, jednak straszne braki tam mają, a przy niektórych pozycjach po samej okładce trzeba się orientować który to tomik jakiejś mangi jest :/

Offline Ganossa

Odp: Skąd brać mangę po angielsku i japońsku?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2010, 08:14:31 pm »
To co mnie ostatnio interesuje, czyli Gunsmith Cats Burst jest tam tańszy o 2 złote na tomie.
Przy następnych zakupach się zobaczy.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Skąd brać mangę po angielsku i japońsku?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 22, 2010, 04:13:51 pm »
Dobrze wiedzieć, bo przymierzam się do sprowadzenia kilku tomów i zastanawiałem się gdzie to zrobić. Jednak z Krainy też pewnie skorzystam, bo nie odpuszczę załatwienia sobie In Wilder, The Beast Doth Lament, a ten jest tylko po japońsku.

Offline Ganossa

Odp: Skąd brać mangę po angielsku i japońsku?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 22, 2010, 04:18:47 pm »
Jakbyś zasłyszał gdzieś o wydaniu angielskiej wersji to będę wdzięczny za sygnał.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hollow

Odp: Skąd brać mangę po angielsku i japońsku?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 22, 2010, 04:22:41 pm »
A ja chyba sobie kupię Dogs po angielsku.

Od jakiegoś czasu działa znowu sklepik Honya.pl . Niestety na razie mają dość skromną ofertę.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Skąd brać mangę po angielsku i japońsku?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 22, 2010, 04:35:02 pm »
Jakbyś zasłyszał gdzieś o wydaniu angielskiej wersji to będę wdzięczny za sygnał.

Niestety nie ma oficjalnego tłumaczenia, a fanowskiemu się zdechło.

Offline FurryThales

Odp: Skąd brać mangę po angielsku i japońsku?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 22, 2010, 07:53:25 pm »
A ja chyba sobie kupię Dogs po angielsku.

Od jakiegoś czasu działa znowu sklepik Honya.pl . Niestety na razie mają dość skromną ofertę.
Ceny jak zawsze wywalone w kosmos, chyba jedynie warto tam się za artbookami rozejrzeć, swego czasu mieli ich naprawdę sporo.

Offline kolkimorki16

Odp: Skąd brać mangę po angielsku i japońsku?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2023, 11:08:00 pm »

Możesz znaleźć mangę po japońsku na kilka różnych sposobów:


Sklepy internetowe: Istnieje wiele japońskich sklepów internetowych, które sprzedają mangę. Możesz przeglądać te sklepy i zamawiać mangę online. Niektóre popularne sklepy to Kinokuniya, CDJapan czy YesAsia.


Biblioteki: W niektórych większych bibliotekach lub w instytucjach kultury japońskiej można znaleźć mangę w języku japońskim. Możesz sprawdzić lokalne biblioteki lub centra kultury w swoim regionie.


Sklepy specjalizujące się w kulturze japońskiej: W niektórych miastach istnieją sklepy specjalizujące się w produktach związanych z Japonią. Takie sklepy często oferują mangę w języku japońskim.


Strony internetowe: Istnieje wiele stron internetowych, na których można czytać mangę online. Możesz znaleźć zarówno darmowe, jak i płatne opcje. Upewnij się, że wybierasz legalne źródła, aby wspierać twórców mangi.


Kolekcjonerzy i targi: Jeśli jesteś w Japonii lub masz dostęp do targów lub konwentów związanych z kulturą japońską, możesz znaleźć mangę w języku japońskim od sprzedawców lub kolekcjonerów.


Pamiętaj, że czytanie mangi w języku japońskim może być wyzwaniem, jeśli nie znasz tego języka. Jednak może to być również doskonałym sposobem na naukę japońskiego, jeśli jesteś zainteresowany językiem i kulturą Japonii zobacz pieprzyć eronino.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2023, 12:11:40 pm wysłana przez kolkimorki16 »

Offline karpiar199

Odp: Skąd brać mangę po angielsku i japońsku?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 28, 2023, 09:22:14 pm »

Jeśli szukasz tanich sklepów z japońską mangą, to polecam spróbować:


1. Sklepy internetowe specjalizujące się w komiksach i mangach, takie jak "Manga Polska" lub "Mangarden".
2. Portale aukcyjne, na których można znaleźć używane egzemplarze mangi, na przykład Allegro czy OLX.


Pamiętaj jednak, że cenę mogą wpływać różne czynniki, takie jak stan egzemplarza, popularność tytułu czy edycja (np. limitowana). Dlatego warto porównywać oferty różnych sklepów i platform, aby znaleźć najlepszą okazję.


elagancki szal do płaszcza, szaliki wełniane, chusta z wełny, chusty jedwabne damskie, włoskie szale damskie
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2023, 06:23:07 pm wysłana przez karpiar199 »