Autor Wątek: Binio Bill  (Przeczytany 43867 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Damian xyz

Binio Bill
« dnia: Wrzesień 09, 2009, 09:04:52 am »
Taką informację zaserwował Jarek:
http://wrak.pl/index.php?strona=aktu&n=2009/09/07

Bardzo mnie cieszy ta informacja. Ciekawe ile będzie kosztował album i kiedy następne.

Offline skil

Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2009, 09:07:23 am »
świetna wiadomość :D
ale okładka - paskudna









qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

ramirez82

  • Gość
Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2009, 10:29:39 am »
Dobrze że będzie Binnio Bill, ale szkoda że nie będzie to jakieś wypasione wydanie zbiorcze, coś na wzór tego Raczkiewicza co Ongrys na pażdziernik zapowiada. Nie narzekam, ale mogli by o coś takiego się postarać.

Offline beanus

Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 09, 2009, 10:33:59 am »
IMHO znacznie lepsza od oryginalnej

http://www.kazet.bial.pl/2005_03/gfx/temat/bb24.JPG

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2009, 11:32:35 am »
Biorę!!!

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 09, 2009, 11:54:33 am »
miałbym odpuścić takiemu komiksowi ? jest już na czele mojej listy "to buy" :)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Mefisto76

Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 09, 2009, 01:02:05 pm »

 Cholera, kolejny MUST HAVE!  :evil:

 Zdecydowanie za dużo tego dobrego jak na jedne MFK....
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Damian xyz

Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 09, 2009, 01:14:17 pm »
Niby coraz mniej tych wydawnictw, ale jak już coś wydają to konkretnie :-) Co oczywiście cieszy.

ramirez82

  • Gość
Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2009, 07:31:37 am »
Swoją drogą, w newsie o Binio Billu na alei komiksu, na końcu jest taka informacja: W przygotowaniu jest też książka o Jerzym Wróblewskim pióra Macieja Jasińskiego.

Z chęcią bym zakupił taką książkę. Oby się im udało.

Offline Mefisto76

Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 10, 2009, 09:58:44 am »
Swoją drogą, w newsie o Binio Billu na alei komiksu, na końcu jest taka informacja: W przygotowaniu jest też książka o Jerzym Wróblewskim pióra Macieja Jasińskiego.

Z chęcią bym zakupił taką książkę. Oby się im udało.

Własnie, czy ktoś wie co z tą książką?
Okładka znana jest chyba od kilku lat: http://www.aqq.com.pl/a_bydgoszcz2.html ,
ale dlaczego jej jeszcze nie ma?
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 10, 2009, 11:02:04 am »
Własnie, czy ktoś wie co z tą książką?
Okładka znana jest chyba od kilku lat: http://www.aqq.com.pl/a_bydgoszcz2.html ,
ale dlaczego jej jeszcze nie ma?

najłatwiej zadać pytanie Jasińskiemu, jeżeli dobrze kojarzę, to przeciez jest na tym forum, i w pewnym momencie mocno się udzielał.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Manis

Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 10, 2009, 06:19:10 pm »
najłatwiej zadać pytanie Jasińskiemu, jeżeli dobrze kojarzę, to przeciez jest na tym forum, i w pewnym momencie mocno się udzielał.

Zostałem wywołany do odpowiedzi, więc muszę publicznie złożyć samokrytykę. Książka powstaje, ale nie tak szybko jakbym chciał. Żeby ją dokończyć musiałbym iść na 3 miesiące urlopu i nic innego w tym czasie nie robić. Przyczyna tego stanu rzeczy jest prosta. Gdy rozpoczynałem pracę nad książką, założyłem optymistycznie, że uda mi się przeanalizować i opisać wszystkie dokumenty, które zachowały się w domu córki Jerzego Wróblewskiego. Ale po czasie okazało się, że ogrom materiałów otrzymałem od innych osób, np. syna Stefana Weinfelda, czy wydawców, którzy współpracowali z rysownikiem (u niektórych poza korespondencją zachowały się np. oryginalne rysunki). Oczywiście wszystko to chciałbym w publikacji zawrzeć, a to wymaga czasu, czasu i jeszcze raz czasu.

Na pocieszenie jednak napiszę, że jest niemal pewne, że w komiksie "Binio Bill i Szalony Heronimo" znajdzie się nieco zmodyfikowany fragment książki poświęcony losom Binio Billa, a w nim wiele ciekawych informacji oraz szkice Jerzego Wróblewskiego.


Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 10, 2009, 07:08:12 pm »

Czyli prawdopodobnie ksiązka wcześniej niż na następny MFKiG na pewno nie wyjdzie ? (a to i tak chyba zbyt optymistyczny termin)

världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline graves

Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 10, 2009, 07:40:21 pm »
Bardzo się cieszę, że "już" otrzymamy Binio Billa i być może coś jeszcze.
Czyżby się spadkobiercy jednak dogadali  :?:
Już myślałem, że najwcześniej za 8 lat dostaniemy wszystko od Mistrza Wróblewskiego :)
Czyli kiedy minie 25 lat od śmierci i będzie wolno każdemu wydać cokolwiek sobie zamarzy :)

Edit:
Właśnie się dowiedziałem, że na wygaśnięcie praw od śmierci autora, trzeba po wejściu do Unii czekać 95 lat :roll: To nie dożyję.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2009, 08:51:13 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Grim Knight

Odp: Binio Bill
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 10, 2009, 10:48:47 pm »
Chyba że Unia Ci opłaci hibernację przed śmiercią ;)
to rzuca ten cień wysoki na świat i na bruk Paryża? Kto sponad dachów się zbliża, widmowy, szarooki? Fantomasie, czy to ty wydobywasz się zza mgły?