trawa

Autor Wątek: Eldarskie warzywa na 1500  (Przeczytany 3385 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michaelius

Eldarskie warzywa na 1500
« dnia: Wrzesień 06, 2009, 01:35:23 pm »
Z racji , ze dawno nie gralem to co powiecie na taki warzywny list na Czajnikowa lige w Starym Swiecie (1HQ, zakaz triplowania slotow):

1 Autarch (melta+power weapon+mandiblasters) 100

1 Fire Prism (naked) 115
1 Fire Prism (naked) 115
1 Falcon (brigthlance) 145

5 Dire Avengers (w Falconie) 60
9 Dire Avengers 108
    Wave Serpent (brightlance+stones) 145
10 storm guardians (2xflamer) + warlock (destructor) 127
    Wave Serpent (brightlance+stones) 145

6 fire dragons 96
    Wave Serpent (shuricannons+stones) 110
5 striking scorpions + exarch (claw) 123   //z autarchem
   Wave Serpent 110

Total 1499

Wrzucilbym Night Spinnera zamiast Falcona, ale wacham sie czy warto wywalic na niego 50 funtow (IAA + conversion kit).

Jak sadzicie warto cos zmienic ?
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Breaker

Odp: Eldarskie warzywa na 1500
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2009, 02:17:44 pm »
o moj boze, ze tez jeszcze ktos nie pokara piorunem takich co pisza takie rospy.

po pierwsze primo-fire prisma i falcona wystawia sie tylko i wylacznie dla holofielda, bez tego ulepszenia w ogole nie ma sensu ich wystawiac, poza tym bez kamykow to tez lipa.

lance na transporterach to herezja- nigdy nie trafiaja a placisz miliardy, jak juz wystawiac to tylko scattery ewentualnie cannony

w ogole bawi mnie to- walisz niewiadomo ile punktow w mieciutkie serpenty a to co naprawde powinienes dopakowac czyli HS dajesz gole... bez sensu kompletnie

musisz co koniecznie wywalic- najlepiej skorpionow z ich serpentem, za te punkty sensownie dopakuj HS i wez moze zamien tego autarcha na cokolwiek- moze byc nawet avatar, na pewno bedzie od niego lepszy. autarcha wystawia sie do ewentualnego kijowego komba z hawkami i skyleapem. poza tym koles jest bezuzyteczny

zreszta rospiska jest pozbawiona jakichkolwiek plusow- ani to szybko nie lata (bo jak lata to nie strzela), ani w combacie nie walczy, ani konkretnie nie strzela... naprawde w ta gre nie da sie wygrac nie zabijajac przeciwnika ani troche... a w tej rospie do zabijania jest 10 guardianow z 3 miotaczami i tyle.
his place is ready to recieve the gift of the eldar

Offline karlvant

Odp: Eldarskie warzywa na 1500
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2009, 03:24:19 pm »
o moj boze, ze tez jeszcze ktos nie pokara piorunem takich co pisza takie rospy.

po pierwsze primo-fire prisma i falcona wystawia sie tylko i wylacznie dla holofielda, bez tego ulepszenia w ogole nie ma sensu ich wystawiac, poza tym bez kamykow to tez lipa.

lance na transporterach to herezja- nigdy nie trafiaja a placisz miliardy, jak juz wystawiac to tylko scattery ewentualnie cannony

w ogole bawi mnie to- walisz niewiadomo ile punktow w mieciutkie serpenty a to co naprawde powinienes dopakowac czyli HS dajesz gole... bez sensu kompletnie

musisz co koniecznie wywalic- najlepiej skorpionow z ich serpentem, za te punkty sensownie dopakuj HS i wez moze zamien tego autarcha na cokolwiek- moze byc nawet avatar, na pewno bedzie od niego lepszy. autarcha wystawia sie do ewentualnego kijowego komba z hawkami i skyleapem. poza tym koles jest bezuzyteczny

zreszta rospiska jest pozbawiona jakichkolwiek plusow- ani to szybko nie lata (bo jak lata to nie strzela), ani w combacie nie walczy, ani konkretnie nie strzela... naprawde w ta gre nie da sie wygrac nie zabijajac przeciwnika ani troche... a w tej rospie do zabijania jest 10 guardianow z 3 miotaczami i tyle.

Taki mądrala a połowa rad nic nie warta.

Offline Michaelius

Odp: Eldarskie warzywa na 1500
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2009, 03:53:41 pm »
Ale ktora polowa ?  :badgrin:
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline b00g

Odp: Eldarskie warzywa na 1500
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2009, 05:27:14 pm »
Parę razy grałem w 5 ed. Eldarami i kilka rzeczy mogę powiedzieć. Farseer na motorze do latającej kawalerii najlepiej się sprawdza. Co do serpentów to wcale nie są takie miękkie. Jeżeli jesteś początkującym eldarskim graczem warto pogooglować za "eldar bible 5ed" (może gdzieś to mam, jak będziesz zainteresowany to daj znać na pm to wyślę). Dire Avenger`s najlepiej mi sie prawdzali po 10szt.

pzdr.

Offline Michaelius

Odp: Eldarskie warzywa na 1500
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2009, 06:05:58 pm »
Parę razy grałem w 5 ed. Eldarami i kilka rzeczy mogę powiedzieć. Farseer na motorze do latającej kawalerii najlepiej się sprawdza. Co do serpentów to wcale nie są takie miękkie. Jeżeli jesteś początkującym eldarskim graczem warto pogooglować za "eldar bible 5ed" (może gdzieś to mam, jak będziesz zainteresowany to daj znać na pm to wyślę). Dire Avenger`s najlepiej mi sie prawdzali po 10szt.

pzdr.

Dzieki, wiem o czym mowisz i czytalem. I taki do konca poczatkujacy nie jestem  ;-)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2009, 07:20:24 pm wysłana przez Michaelius »
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Eldarskie warzywa na 1500
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 06, 2009, 07:14:23 pm »
I taki do konca poczatkujacy nie jestem  ;-)

W końcu powrót  :lol:

Offline Zly

Odp: Eldarskie warzywa na 1500
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 12, 2009, 11:26:22 pm »
Dodam swoje trzy grosze jeśli pozwolisz:

1. Prismy bez HF są ok, ale kamyki by się przydały by móc się schować jak nie można strzelać.

2. Autarch w tej konfiguracji jest rzeczywiście słaby, zamiast niego może jakiś farseer choćby po to by mieć wardingi.

3. Scorpioni out na rzecz herlakow, też mogą w serpie z farseerem jeździć.

4. Falcon dostaje dużo strzałów więc HF koniecznie, i można myśleć o rakiecie.

5. Lance na serpach złe nie są, zwłaszcza że ppanca u eldarów nigdy za wiele.

6. Boli mocno brak pestek ale może herlaki nadrobią.

7. Spinner całkiem nieźle może zastąpić pestki, zwłaszcza że wozisz nim odział który ma pilnować własnego znacznika.

8. Wcisnąć gołe motorki, które z rezerw będą coś zajmować.

9. Dragoni mogą dostać flamer i crack shota by niewelować także brak pestek.


Może to coś pomoże ale generalnie to kawaleria ma pod górkę teraz i sprawdza się jako tako tylko z radami na motorach.
Obsługa fotograficzna imprez i uroczystości.
Portrety, plenery, fotografia reklamowa i nie tylko.
Szybko i profesjonalnie:-). Faktury Vat.
790 333 553 lub priv.

 

anything