trawa

Autor Wątek: Armoured Battale Group 2000  (Przeczytany 2404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline the best of IG

Armoured Battale Group 2000
« dnia: Wrzesień 03, 2009, 01:16:26 pm »
Jako że zawsze lubiłem AC-kę, a niedawno Forgeworld zrobił "mały" update ABG, czyli jej młodsze krewniaczki, to postanowiłem coś wyskrobać na podstawie tego army listu. Zaznaczam, ze to na razie wstępna wykmina, nie mająca na razie niestety pełnego pokrycia w modalach, ale testy i tak będą. Mi wydaje się fajna, choć jak to bywa w pancerkach, straszna bieda jest ze scoringami.

No i mam nadzieję, że koszta się zgadzają - za cholerę nie mogę zapamietać ile kosztuje mistyk  :sad: .

HQ

Company Command tank 1 [210]
- exterminator
- bolce na sponsonach
- cammo netting
- h. stubber

Company Command tank 2 [210]
- conqueror
- bolce na sponsonach
- cammon netting
- angur shells

Elity

Squadron command tank 1 [180]
- vanquisher
- lascannon
- co-axial h.stubber

Armoured fist command squad [105]
- 3 flamer
- vox-caster
- chimera

Inqisitor (DH) [111]
- tarot
- bolter
- 2x gun servitor z h. bolterem
- 2x mistyk
- 2x familliar

TR

Tank sqadron 1 [200]
- eradicator
- slick loader
- bolce

Tank sqadron 2 [190]
- leman russ
- slick loader
- bolce

Tank squadron 3 [205]
- executoner
- lascannon

2x Armoured fist squad [145]
- plazma
- lascannon
- vox-caster
- chimera

FA

Flame tank squadron [130]
- Bene wolf
- f. flamer

Armoured Sentiniel squadron (1) [70]
- multiple rocker pod

HS

Artilery strike [100]
- bombard shell

Wiem, ze prezentuje tu prawie całą plejadę gwardyjskich czołgów, ale jak dają, to czemu nie skożystac ?

Dowódcy zapewniają pestki, rozróznienie na exterminatora i zdobywcę by nie było w armii monotoni, pozatym zawsze chciałem wypróbować angur shellsy  :badgrin: ( takie miłe pociski obniżające pancerz trafionego pojazdu )

Dowódcy szwadronów do tank huntingu i marine huntingu

TR czołgi do zasypywania celów plackami, eradykator do niszczenia tego co siedzi w coverze.

Benka roli wyjaśniać nie trzeba.

Sentiniel do niszczenia hordówek

A uderzenie artyleryjskie - no cóż, kto by nie chciał 7" blasta z AP 3, nie  :lol: ? szczególnie wielokrotnego użytku  :D .

Co sądzicie ?

My little Space Marine
 I used to wonder what battle could be
 My little Space Marine
 Until you shared your bolter with me
 Big Tanks, tons of guns, a beautiful armor faithful and strong
 Sharing honor, it's an easy feat and the Emperor makes it all complete!
 Oh my little Space Marine
 Don't you know you are my very best battle brother!

Offline rocho

Odp: Armoured Battale Group 2000
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2009, 04:57:31 pm »
słabo to widzę
IMO szkoda "marnować" tego BS 4 dla exterminatora imo lepiej sprawdza się  vanquisher z laską co-axial h.stubber i ace gunnerem daje to dwa strzały jeden najczęściej z przerzutem z głównego działa i jeden z laską z S10 przeciw pojazdom i najlepiej mieć 2 takie czołgi

inkwizytor za drogi w stosunku do tego co robi lepiej chyba wyjdzie wystawić opcje najtańszą  tarotem i dwoma misticami

Armoured fist command squad to też strata punktów bo jeśli dodamy do niego to co można przyoszczędzić na inkim to spokojnie wejdzie nam np eradikator (a nie jest to najlepszy tank w gwardii) który zrobi więcej
sam eradicator slick loader mieć nie może bo jego działo to broń heavy

executoner to też za droga zabawka lepszy już zwykła cytrynka z slick loader  czy demol

dobre są też exterminatory z ace gunnerem bardzo uniwersalne bo możemy i kutać po piechocie jak i spokojnie niszczyć pojazdy z AV 12 i mniej

troopsy co niestety przykre lepiej rozwiązać za pomocą inkwizycji czy nawet krootów w ostateczności, bo AFS są biedne i miękkie

ten sentinel też jakiś nieszczególny  :D

Cytuj
A uderzenie artyleryjskie - no cóż, kto by nie chciał 7" blasta z AP 3, nie  ? szczególnie wielokrotnego użytku   .

na pewno każdy by chciał ale przegrywa ono starcie z mantysią poza tym ta celność i losowość dyskwalifikuje wsparcie artyleryjskie jako skuteczny oręż

to takie moje przemyślenia po jak na razie 4 grach na nowych zasadach ABG