trawa

Autor Wątek: Jiro Taniguchi  (Przeczytany 104568 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 08, 2014, 07:13:29 am »
Witamy z powrotem na forum, 4-staczterdzieściicztery. mam nadzieję, że teraz będziesz miał nieco więcej czasu na lekturę komiksów.

Witaj xDrugiej, z czasem na czytanie jest lepiej, pomogła zmiana miejsca pracy, teraz dojeżdżam ok. 50 minut autobusem, więc spokojnie mogę ten czas poświęcić na lekturę.
Nie ukrywam, że chętnie poświęciłbym ten czas na czytanie nowych komiksów Taniguchiego.

Mam podobne odczucia odnośnie tego tytułu. Finał był taki, że manga dość szybko poszła na allegro... Zrobiło się miejsce na półce na kolejne tytuły, za otrzymaną kasę ze sprzedaży IKARa. :smile:

Tak jak właściwie nigdy mi scenariusze Moebiusa nie podchodziły, to w tej historii mnie po prostu zanudził, takie to rozwleczone. Znacznie lepsze wrażenie, ta opowieść zrobiła by na mnie gdyby ją radykalnie odchudzić, poobcinać wszystkie wątki prócz głównego i zrobić to na kilkunastu planszach, choć nie przeczę, z przyjemnością patrzę na kążdy kadr Taniguchiego.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 14, 2014, 09:10:36 pm »
Wkrótce nowa manga Jiro od Hanami:

Cytuj
Naszą kolejną nowością będzie "Samotny smakosz" (Kodoku no gurume). Autorami są Jirō Taniguchi (chyba wśród lubiących nasze wydawnictwo autora "Odległej dzielnicy" czy "Wędrowca z tundry" przedstawiać nie trzeba?) oraz Masyuki Kusumi. Historia człowieka, który uwielbia jeść! W Japonii sprzedała się w ponad 4 milionach egzemplarzy, we Francji cały pierwszy nakład sprzedał się na pniu, a reedycja wyszła w prestiżowym cyklu "Ecritures". Na podstawie komiksu został nakręcony serial, którego popularność przeszła wszelkie oczekiwania i obecnie emitowany jest czwarty sezon - http://bit.ly/1l6CkIn (tu można zobaczyć, jak wygląda główny bohater w wersji komiksowej i serialowej). Więcej informacji i okładkę powinniśmy pokazać do końca miesiąca (gdy tylko skończy się sezon urlopowy w Japonii). Wtedy też prześlemy więcej informacji! #manga #jdrama #komiks #jedzenie

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 22, 2014, 07:28:44 am »
Doskonała wiadomość! Sporo już słyszałem na temat tego komiksu od koleżanki, która czytała kiedyś włoskie wydanie, twierdziła nawet, że to najlepszy Taniguchi, również od "Odległej Dzielnicy". Czekam z niecierpliwością.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Death

Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 25, 2014, 09:46:13 pm »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 25, 2014, 09:57:22 pm »
To jeszcze dodam, że cena okladkowa to 34,90.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline koziorozec1979

Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 26, 2014, 12:16:41 pm »
Ojoj naprawdę? Dla mnie Ratownik był świetną lekturą. Może zakończenie nieco przekombinowane rodem z kina akcji, ale historia fajnie opowiedziana.
Podniebny Orzeł, Zoo zimą też fajne mangi. Każda inna i różna, a przy tym każda dobra.
Ja miałem (zdaje się żę podobnie jak Death) z Ratownikiem bardzo ciężką przeprawę ,czytałem ten komiks chyba z pól roku, niestety wcale nie z braku czasu tylko z braku zainteresowania co będzie dalej. Odległą dzielnicę przeczytałem szybko (porównując do Ratownika) ale też nie porwała mnie. Fabuła w obu przypadkach nie była moim zdaniem tak dopracowana ja rysunki.
Mam podobne odczucia odnośnie tego tytułu. Finał był taki, że manga dość szybko poszła na allegro... Zrobiło się miejsce na półce na kolejne tytuły, za otrzymaną kasę ze sprzedaży IKARa. :smile:
Miałem tak samo
Uuu, ta pierwsza to jeden z najbardziej przyziemnych komiksowych nielotów japońskich, z jakimi miałem do czynienia. :razz:
trafnie powiedziane

Czy jest w ogóle ktoś komu nie podoba się jego twórczość?! :smile:
wychodzi na to że chyba tak
ale
Doskonała wiadomość! Sporo już słyszałem na temat tego komiksu od koleżanki, która czytała kiedyś włoskie wydanie, twierdziła nawet, że to najlepszy Taniguchi, również od "Odległej Dzielnicy". Czekam z niecierpliwością.
zachęcony tymi polecankami i tak pewnie znowu ulegnę, kupię i spróbuje od nowa, ech

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 07, 2014, 05:16:28 pm »
Ktoś już przeczytał ten kuchenny komiks? :) Ja powoli kończę i mam wrażenie, że nie każdemu przypasuje. Tytuł bardzo specyficzny i paradoksalnie może się spodobać tym, którzy z komiksem mają mało wspólnego do tej pory.
 
Najcenniejsze są tam same dania i ukazana kultura związana z pożywieniem w Japonii. Jeśli ktoś nie jest fascynatem tego meijsca to może mieć problem przy tej lekturze, bo fabuła jest tylko pretekstem do innych rzeczy,
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 08, 2014, 09:14:53 am »
Najcenniejsze są tam same dania i ukazana kultura związana z pożywieniem w Japonii. Jeśli ktoś nie jest fascynatem tego meijsca to może mieć problem przy tej lekturze, bo fabuła jest tylko pretekstem do innych rzeczy,

no ja fascynatem nie jestem, a problemów z lekturą nie miałem ;) dla mnie Samotny smakosz to jeden z najlepszych komiksów 2014 (a przeczytałem dużo). bardzo lubię takie niespieszne, pozbawione właściwie akcji opowieści. dodatkowo widać tutaj pasję i ogromny szacunek do tradycji i kuchni japońskiej. niesamowita rzecz...

Offline graves

Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 19, 2014, 10:02:09 am »
Wczoraj skończyłem czytać "Samotnego smakosza".
Dwa dni trwało zanim przetrawiłem ten komiks, ze względu na jego dużą monotonię.


Chciałbym parafrazując bohatera powiedzieć: "Ciam. Ciam. Mlask. Dobre!"


Niestety jednak mnie nie smakowało. Nie jest to zła pozycja. Można się bardzo dużo dowiedzieć o kulturze kulinarnej kraju kwitnącej wiśni, ale... No właśnie. Nowelki są dość do siebie podobne. Dużą rolę odgrywają tutaj dołożone opisy. Kwestia w tym, że te opisy chociaż dosyć dokładne są dla mnie (zupełnego laika) zupełnie nieczytelne. Opisanie, że potrawa składa się ze składników, które są w naszym kraju zupełnie nieznane - nic nie daje.
Graficznie komiks, jak zwykle u Taniguchiego - pierwsza klasa.
Jednak z powodu na powyższe oceniam go najsłabiej z wszystkich dotychczas przeczytanych przeze mnie komiksów tego autora.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Nightmare in My Head

Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 02, 2014, 12:40:19 am »

[size=78%]Czego chcecie od Ikara? Moim zdaniem był świetny.[/size]
[/size]
[/size][size=78%]Najsłabszą mangą Taniguchiego jest dla mnie Podniebny Orzeł - kurcze, to było żałosne.Normalnie Japoński rasizm  rozkwicie, po oczywiście Indianie nie pokonali Custera sami, tylko pokonało go dwóch Japończyków bo nauczyli Indian Jujitsu. Nieważne, że Indianie mają własne techniki walki. Od tak zdegradować całą kulturę do "dzikusów" których "cywilizowany" człowiek musi nauczyć sztuk walki i używania "lepszych, japońskich łuków". Tak samo rasistowskie jak Tańczący z Wilkami albo Ostatni Samuraj. Straciłem sporo szacunku do autora po tej lekturze.[/size]

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 02, 2014, 08:58:44 am »
Rasizm, rasizm wszędzie!  :roll:
 
Od tak zdegradować komiksową historię przygodową, która nie ma ambicji być opowieścią historyczną i opartą na faktach do rasizmu...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

ramirez82

  • Gość
Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 02, 2014, 09:17:33 am »
W tym kontekście również Django Tarantino jest rasistowskim filmem, wszak to biały zrobił z czarnego rewolwerowca.

Offline Nightmare in My Head

Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 02, 2014, 03:04:16 pm »
Rasizm, rasizm wszędzie!  :roll:
 
Od tak zdegradować komiksową historię przygodową, która nie ma ambicji być opowieścią historyczną i opartą na faktach do rasizmu...


Nawet jak piszesz powieść przygodową o innej kulturze, powinieneś był pisać o niej z szacunkiem. A tu Taniguchi tego nie zrobił.

Offline adro

Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 02, 2014, 06:58:16 pm »
Tanczacy z wilkami rasistowski  :shock: :???: . Ja chyba inny film ogladalem. To samo dotyczy ostatniego samuraja.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 02, 2014, 07:01:52 pm »

Nawet jak piszesz powieść przygodową o innej kulturze, powinieneś był pisać o niej z szacunkiem. A tu Taniguchi tego nie zrobił.

Zawsze można zgłosić do Nigdy Więcej, aby zakazali sprzedaży  :wink:
 
a na poważnie to chyba sporooo przesadzasz. Sprawa godna Tin tina w Kongo. Gdzie Ty tam widzisz rasizm to ja naprawdę nie wiem...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope