trawa

Autor Wątek: Jiro Taniguchi  (Przeczytany 104512 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hans

Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 14, 2010, 08:45:12 pm »
hans, sceny akcji są! Walki wręcz są naprawdę fajnie narysowane ;)

Jasne, że sceny akcji są :) Niestety zupełnie bez pomysłu - wszystkie podobne do siebie i to jest mój główny zarzut. Fabuła jest im podporządkowana, służy jedynie jako krótkie wprowadzenie. Narysowane są świetnie, co napisałem na początku, i początkowo nie ma na co narzekać. Ale po kolejnych nie wnoszących nic nowego rozdziałach, które powielają tylko ten sam schemat, same rysunki przestają wystarczać :(

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 18, 2010, 05:45:46 pm »
Jestem świeżo po lekturze. Hanami, jak zwykle, ma u mnie plusa za wydanie. Dużo stron, niska cena, dobry papier, skrzydłka itp.
Rysunki, (jak to u tego autora) - świetne. Jednak nigdy nie lubiłem jego nijakich twarzy. Tutaj mamy dodatkowy problem. W komiksie występują japońce, japońce w pióropuszach, japońce z brodą i w stroju górnika, japońce w mundurach itd. Gdyby nie atrybuty i stroje akcja mogłaby mieć miejsce w Tokio).
Zgadzam się z poprzednikami, że scenariusz ssie. I to bardzo. Takiej scenariuszowej kupy dawno nie czytałem. Nijaka historyjka o nijakich ludziach. Czcigodni do porzygania supersamurajowie spotykają czcigodnych, że ja p... Indian. I co dwie strony toczą walki ze złymi do szpiku kości brudnymi/głupimi/okrutnymi białymi łamiącymi traktaty. Właśnie skończyłem czytać komiks, a nawet nie wiem, jak się dwaj główni bohaterowie (czcigodny samuraj używający szlachetnego ju-jitsu i czcigodny samuraj używający jeszcze bardziej szlachetnego łuku) nazywają. Serio, nie pamiętam ich imion, ani tych japońskich, ani tych, które otrzymali później. I co więcej, wisi mi to. Narracja jest straszliwie słaba, jak sama historyjka.
Przez całą lekturę mocno walczyłem z chęcią porzucenia tego komiksu bez doczytywania go do końca. Na szczęście (!) czyta się go bardzo szybko, gdyż kwestie wypowiadane przez postacie nie są ani istotne, ani ciekawe, ani też wiele ich nie ma. Połowa to "oaajj!!" "ejooo!" i "ahoj!"
Nie przeszkadzał mi za to lekko drętwy język, którym rozmawiają ze sobą   bohaterowie, o czym pisało kilka osób powyżej. Pasowało to nawet do   mojego wyobrażenia tego, jak porozumiewają się ze sobą Japończycy i   Indianie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2010, 06:31:33 pm wysłana przez YohnJossarian »

Offline adro

Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 16, 2013, 09:32:30 pm »
Hanami ma wrocic do wydawania komiksow Taniguchiego. Wiem, ze ten autor ma spore grono fanow w Polsce(ja tez sie do niego zaliczam) i ta wiadomosc na pewno ucieszy wielbicieli talentu Pana T.  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 17, 2013, 10:50:47 am »
Są jakieś przecieki odnośnie tytułów?
Czy jest w ogóle ktoś komu nie podoba się jego twórczość?! :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 17, 2013, 03:43:04 pm »
Czy jest w ogóle ktoś komu nie podoba się jego twórczość?! :smile:
Ja przeczytałem Ratownika i zrobiłem "meeeh"  :biggrin:

Ale pewnie sięgnę po coś podobno dużo lepszego, typu Odległa dzielnica. Na razie Ratownik przegrywa u mnie w mangach z Opowieścią panny młodej bardzo wyraźnie. Nie poczułem mistrzostwa Taniguchiego czytając Ratownika.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2013, 07:55:13 pm wysłana przez Death »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 17, 2013, 04:09:07 pm »
Ojoj naprawdę? Dla mnie Ratownik był świetną lekturą. Może zakończenie nieco przekombinowane rodem z kina akcji, ale historia fajnie opowiedziana.
Podniebny Orzeł, Zoo zimą też fajne mangi. Każda inna i różna, a przy tym każda dobra.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline graves

Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 17, 2013, 05:41:12 pm »
Hanami ma wrocic do wydawania komiksow Taniguchiego. Wiem, ze ten autor ma spore grono fanow w Polsce(ja tez sie do niego zaliczam) i ta wiadomosc na pewno ucieszy wielbicieli talentu Pana T.  :razz:
pzdr
Super. Biorę wszystko w ciemno od tego pana.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 17, 2013, 08:01:02 pm »
Podniebny Orzeł, Zoo zimą też fajne mangi. Każda inna i różna, a przy tym każda dobra.
Uuu, ta pierwsza to jeden z najbardziej przyziemnych komiksowych nielotów japońskich, z jakimi miałem do czynienia. :p

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 17, 2013, 08:10:18 pm »
Uuu, ta pierwsza to jeden z najbardziej przyziemnych komiksowych nielotów japońskich, z jakimi miałem do czynienia. :p

Uuu, a to czemu? ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 17, 2013, 08:27:42 pm »
Uuu, a to czemu? ;)
Zapraszam na czwartą stronę tego tematu. :)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 18, 2013, 08:49:29 am »
Zapraszam na czwartą stronę tego tematu. :)

No tak... Dzięki:)
Muszę wrócić do tego komiksu, bo czytałem jakiś czas temu i pamiętam, że ubawiłem się całkiem nieźle, ale może warstwa graficzna przysłoniła mi fabułę;)

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline adro

Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 18, 2013, 07:41:24 pm »
No ja tez mam znajomych, ktorzy srednio przepadaja za tworczoscia Taniguchiego. Ot gusta i gusciki
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 08, 2014, 10:35:24 am »
Ostatnie lata były dla mnie, z różnych względów, lekkim rozbratem z komiksem, przez ostatni tydzień przeczytałem więcej komiksów niż przez minione trzy lata. W ramach nadrabiania zaległości sięgnąłem po ostatnie dwa z wydanych u nas komiksów Taniguchiego których wcześniej nie miałem okazji przeczytać.

"Ikar", to spore rozczarowanie, jak zwykle wspaniałe rysunki Taniguchiego (szczególnie urzekła mnie sekwencja ze szczęśliwym lewitującym noworodkiem), to Moebius się nie wysilił, trochę z mitu, trochę z "Akiry", groteskowi źli naukowcy, przynudnawa naparzanka przez pół komiksu, niedokończone wątki, jakby zarzucone, np. po co wprowadzać wątek z "ruchem oporu z próbówki", skoro w ogóle nie zostało to rozwinięte.

"Podniebny Orzeł", zniechęcony do zakupu licznymi negatywnymi opiniami, zaniechałem go więc kilka lat temu, tymczasem komiks ten bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Jasne, historia jest bardzo prosta, z jasnym podziałem na dobrych i złych, ale nie raziło mnie to w żaden sposób. Opowieść o dwóch samurajach którzy po ucieczce z Japonii odnajdują się na nowo w życiu pośród Indian, czytało mi się płynnie i wartko. Co więcej nie raził mnie tez językowo, bo również pasuje do mojego wyobrażenia jak powinny się te postacie wyrażać, ot choćby to osławione "odczuwamy silne zmęczenie", myślę, że XIX-wieczny samuraj przywykły do powściągania emocji i formalnych odpowiedzi mógłby właśnie tak powiedzieć.

Do tej pory najlepszym tytułem Taniguchiego jaki czytałem, i jednym z najlepszych komiksów jakie w ogóle kiedykolwiek czytałem, była "Odległa Dzielnica", mam więc nadzieję, że jego komiksy będą się jeszcze ukazywać w Polsce.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2014, 10:38:40 am wysłana przez 4-staczterdzieściicztery »
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Julek_

Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 07, 2014, 07:51:37 am »
Witamy z powrotem na forum, 4-staczterdzieściicztery. mam nadzieję, że teraz będziesz miał nieco więcej czasu na lekturę komiksów.

Offline vision2001

Odp: Jiro Taniguchi
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 07, 2014, 08:59:56 am »
"Ikar", to spore rozczarowanie, jak zwykle wspaniałe rysunki Taniguchiego (szczególnie urzekła mnie sekwencja ze szczęśliwym lewitującym noworodkiem), to Moebius się nie wysilił, trochę z mitu, trochę z "Akiry", groteskowi źli naukowcy, przynudnawa naparzanka przez pół komiksu, niedokończone wątki, jakby zarzucone, np. po co wprowadzać wątek z "ruchem oporu z próbówki", skoro w ogóle nie zostało to rozwinięte.
Mam podobne odczucia odnośnie tego tytułu. Finał był taki, że manga dość szybko poszła na allegro... Zrobiło się miejsce na półce na kolejne tytuły, za otrzymaną kasę ze sprzedaży IKARa. :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything