Autor Wątek: Avatar  (Przeczytany 50894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radan

Avatar
« dnia: Sierpień 24, 2009, 10:17:01 am »
Witajcie!

O tym filmie jest dosyć głośno, mimo iż do premiery daleko. Kilka linków:
http://www.film.gildia.pl/filmy/avatar
http://www2.avatarmovie.com/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Avatar_(film)
http://www.filmweb.pl/f299113/Avatar,2009

Ludzie gadają, że będzie to rewolucja w dziedzinie efektów specjalnych/technologii 3D/(...). Zwiastun 2d nie zaowiada jednak żadnej rewolucji. Podobno ta przełomowość jest widoczna dopiero w trójwymiarze, jak twierdzą ci, którzy obejrzeli 15-minutowy pokaz. No właśnie. Był ktoś z Was na wspomnianym pokazie? Jakie wrażenia?

I co sądzicie o tym filmie? Wiem, że trudno oceniać po zwiastunie i zarysie fabuły, ale pobawmy się w jasnowidzów :). Czy spodziewacie się arcydzieła? A może kina nowej przygody? A może Cameron zbyt długo odpoczywał, wyszedł z wprawy i zaserwuje nam pretensjonalny badziew?
Liczę na odzew ;-).

PS.: Z pewnością ludzie często i gęsto będą porównywać ze sobą "District 9" i "Avatar"... Będzie się działo...

Offline Dziex

Odp: Avatar
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2009, 05:18:54 pm »
Niby to nie pierwsza akcja marketingowa tego typu, ale śmieszy mnie strasznie hype wokół tego filmu, wystarczy wypuścić parę plotek, kilka fotek na których nic nie widać i wszyscy robią pod siebie. Organizowanie seansów kilkunastominutowego fragmentu filmu to już w ogóle totalne przegięcie no ale należy pogratulować twórcom pomysłu na zarobienie dodatkowej forsy.

W każdym razie znajomy który od paru miesięcy przy każdej rozmowie o kinematografii wspominał ten tytuł po obejrzeniu trailera przeżył srogie rozczarowanie :<

Offline Radan

Odp: Avatar
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2009, 05:31:41 pm »
Jak chyba każdy. Ale podobno ten pokaz robił dobre wrażenie. Podobno.

Offline Qraq

Odp: Avatar
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2009, 06:51:19 pm »
a ja czekam

wielu ludzi ma to do siebie, że wystarczy im kilka fajnych haseł marketingowych i już niewiadomo co sobie wyobrażają. Mi wystarczy trailer i już wiem że chcę to obejrzeć.

z tego co wiem dostaniemy bajkę sf o niesamowitej oprawie - nie wiem jak inni, ale ja lubię star Wars, to i Avatar mi się moze spodobać.


Offline krawiec[PL]

Odp: Avatar
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2009, 10:20:39 pm »
ale ja lubię star Wars, to i Avatar mi się moze spodobać.



Jeżeli fani SW to zobaczą to pewnie zaczną strzelać :)
Życie to one man show.

Offline Idaan

Odp: Avatar
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2009, 10:37:53 pm »
E tam tańczący z wilkami w kosmosie. Tzn pewnie pójdę i zobaczę, ale Cameron się skończył na Titaniku.

Offline krawiec[PL]

Odp: Avatar
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2009, 12:00:47 am »
E tam tańczący z wilkami w kosmosie. Tzn pewnie pójdę i zobaczę, ale Cameron się skończył na Titaniku.

Ja bym poszedł dalej, na pierwszym Terminatorze się skończył, ot co!
Życie to one man show.

Offline Radan

Odp: Avatar
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 25, 2009, 08:50:27 am »
Ale może znowu się zacznie? Kto wie?

Offline darksphere

Odp: Avatar
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2009, 09:40:46 pm »
... mimo wszystko Avatar będzie świetnym kandydatem do wytyczenia nowej jakości w filmach animowanych. Sądząc po trailerach warstwa graficzna będzie bardzo bogata. Wiele scen będzie renderowanych na silnikach podobnych do tych wykorzystywanych we współczesnych grach komputerowych, które już stały się klasykami. W zasadzie to w przypadku trailera filmu i gry możemy poczuć się nieco zagubieni; oba filmu są generowane w podobny sposób -  ujęcia, sposób pokazywania akcji, itp.. czyżby producenci filmowych animacji i twórcy gier tworzyli właśnie machinę napędzającą się wzajemnie?
Mniejsza jednak o to, póki co, czekam na jedno i drugie :)
Produkcją nota bene zajmują się ludzie, mający pojęcie o tym czym jest prawdziwa hardcoreowa heroic s-f (vide TITANIC). Klimat podobny jak we wczesnych książkach LeGuin (Planeta Wygnania; czy Świat Roccanonna) -taka osobista refleksja :)))))

http://www.youtube.com/watch?v=87KgGbWL3iE&feature=fvsr ANIMACJA
http://www.youtube.com/watch?v=xTWLBuTak6I FILM TRAILER
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2009, 09:44:10 pm wysłana przez darksphere »

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Avatar
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 25, 2009, 04:19:46 pm »
Właśnie przed chwilą wróciłem z kina, i dalej nie mogę się pozbierać. Naprawdę, to jeden z najbardziej epickich filmów ostatnich lat, wszystko jest w tej produkcji doskonałe, od efektów, poprzez pomysł/fabułę/historię, postacie... ten film po prostu trzeba zobaczyć, najlepiej w 3D (tak jak ja), jednak sądzę, że i bez tego nikt nie będzie  rozczarowany. Wprawdzie nigdy nie byłem wielkim fanem Camerona, ale po obejrzeniu Avatara pokochałem Jamesa, na zawsze
11/10
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2009, 10:57:25 pm wysłana przez TC »
RIP Gildio...

Offline Nite

  • Redaktor GGK
  • Zbrojmistrz bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 155
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Precz z Komuną!
    • Gildia.pl
Odp: Avatar
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 25, 2009, 08:57:21 pm »
Dziś obejrzałem Avatara, niestety w zwykłym kinie, nie zmienia to jednak faktu, że film wywarł na mnie piorunujące wrażenie. Świat wykreowany przez Camerona pochłonął mnie w całości. Efekty wizualne, fabuła, Pandora... tą produkcję trzeba zobaczyć bez dwóch zdań. Nadal nie mogę wyjsć z szoku  :shock: Zastanawiam się nad kolejną wizytą, tym razem w IMAX :D

Offline Dziex

Odp: Avatar
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 25, 2009, 09:52:48 pm »
W każdym razie znajomy który od paru miesięcy przy każdej rozmowie o kinematografii wspominał ten tytuł po obejrzeniu trailera przeżył srogie rozczarowanie :<
Dzisiaj był w kinie i jest zachwycony.

Offline Radan

Odp: Avatar
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 25, 2009, 10:51:03 pm »
TC, przez Ciebie będę się miotał z niecierpliwości aż do wtorku.

Offline vanswirr

Odp: Avatar
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 26, 2009, 10:24:35 pm »
Byłem, oglądałem w 3D. Fabularnie prosty jak konstrukcja cepa, ale wizualnie i emocjonalnie, na młot Thora !
Film urywa dupę, GENIALNY !!!!!. to trzeba zobaczyć w kinie w 3D. ABSOLUTNIE KONIECZNIE !!!!!
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline azrael88

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 443
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • vel Morgan Bernhardt
Odp: Avatar
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 27, 2009, 07:41:54 pm »
Fabularnie to nie jest lepszy od Pocahontas, ale wizualnie, w 3D, to zamiata wszystko co do tej pory widziałem.

Dystrykt z mety mi się nie spodobał, moim zdaniem do Avatara nie ma nawet co porównywać.

 

anything