trawa

Autor Wątek: Rewolucje  (Przeczytany 162721 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Macias

rewolucje
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 04, 2003, 12:03:18 pm »
do N.N - pojecie "artystyczny belkot" zostalo wymyslone juz jakis czas i to nie przeze mnie.nie jest specjalnie nobilitujace,ale nie uwazam,zeby bylo szczegolnie obrazliwe.jesli jednak kogos obrazilem,to przepraszam i zapowiadam,ze dla mnie "A.B" to okreslenie pewnej konwencji i w takim sensie mam zamiar stosowac ( N.N sugeruje przyjrzec sie topicowi "Polscy rysownicy w naszej cenie"- wtedy dopiero ponajezdzasz,ze cham jestem)
napisalem,ze nie podchodza mi komiksy murtaugha,wyjasnilem moje zastrzezenia,ale tez zauwazylem,ze doceniam,ze cos robi. uwazam wiec,ze nie obrazilem go.jest inaczej?

Anonymous

  • Gość
rewolucje
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 04, 2003, 12:21:10 pm »
Cytat: "Macias"
do N.N - pojecie "artystyczny belkot" zostalo wymyslone juz jakis czas i to nie przeze mnie.nie jest specjalnie nobilitujace,ale nie uwazam,zeby bylo szczegolnie obrazliwe.jesli jednak kogos obrazilem,to przepraszam i zapowiadam,ze dla mnie "A.B" to okreslenie pewnej konwencji i w takim sensie mam zamiar stosowac ( N.N sugeruje przyjrzec sie topicowi "Polscy rysownicy w naszej cenie"- wtedy dopiero ponajezdzasz,ze cham jestem)
napisalem,ze nie podchodza mi komiksy murtaugha,wyjasnilem moje zastrzezenia,ale tez zauwazylem,ze doceniam,ze cos robi. uwazam wiec,ze nie obrazilem go.jest inaczej?


nie no luzik. pewnie ze nie obraziles nikogo. dla mnie artystyczny belkot to wyrazenie pejoratywne i komiksy z tego gatunku sa dla mnie bezwartosciowe. czytalem "polscy rysownicy w naszej ocenie". z większością sie zgadzam. doceniam twoje uwagi, nie zgadzam sie ale wiem, ze mozesz to widziec zupelnie inaczej i respekt. tyle.
m

Offline Macias

rewolucje
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 04, 2003, 12:25:04 pm »
dla mnie "rewolucje" nie sa bezwartosciowe.to,ze mnie sie nie podobaja nie znaczy,ze uwazam je za totalny chlam.po prostu -do mnie nie trafia taki komiks.
choc oprawa graficzna "rewolucji" mi nie pasi,to faktem jest,ze calkiem ciekawie zostaly narysowane postacie.wiec moze jednak nie jestem takim chamem,skoro potrafie dostzec plusy tego komiksu :?:  :wink:

N.N.

  • Gość
rewolucje
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 04, 2003, 12:29:49 pm »
Cytat: "Macias"
do N.N - pojecie "artystyczny belkot" zostalo wymyslone juz jakis czas i to nie przeze mnie.nie jest specjalnie nobilitujace,ale nie uwazam,zeby bylo szczegolnie obrazliwe.jesli jednak kogos obrazilem,to przepraszam i zapowiadam,ze dla mnie "A.B" to okreslenie pewnej konwencji i w takim sensie mam zamiar stosowac ( N.N sugeruje przyjrzec sie topicowi "Polscy rysownicy w naszej cenie"- wtedy dopiero ponajezdzasz,ze cham jestem)
napisalem,ze nie podchodza mi komiksy murtaugha,wyjasnilem moje zastrzezenia,ale tez zauwazylem,ze doceniam,ze cos robi. uwazam wiec,ze nie obrazilem go.jest inaczej?

Nie wszyscy wiedzą, że "artystyczny bełkot" to określenie pewnej konwencji i równiez nie wszyscy potrafią się wspiąc na wyżyny Twojego intelektu i zrozumieć subtelności rozróżnień, jakie stosujesz. W związku z tym uprzejma prośba - zniż się czasem do poziomu takich jak ja i używaj określeń jednoznacznie zrozumiałych przez kogoś, kto posługuje się wyłacznie potoczną polszczyzną.
Z góry dziękuję.

Offline Macias

rewolucje
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 04, 2003, 12:38:20 pm »
wybacz,ale inaczej nie moge-wez ty sie odczep N.N. to,ze nie wyczailes o co chodzi z "AB" to nie moja brocha.wyjezdzasz z chamami itd.wiec sie nie dziw,ze mnie to irytuje.i daj sobie na wstrzymanie z txtami w stylu " moglbys sie znizyc do moejgo,jazke niskiego w porownaniu do twojego poziomu" itp. bo to zaden argument jest.z murtaugh sprawe sobie wyjasnilismy,ale widze,ze ty dalej masz problem.

Anonymous

  • Gość
rewolucje
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 04, 2003, 01:17:30 pm »
pax panowie, pax.

Offline Macias

rewolucje
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 04, 2003, 01:41:14 pm »
Cytat: "murtaugh"
pax panowie, pax.
chcesz pokoju,szykuj sie na wojne :wink:

Offline graves

rewolucje
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 04, 2003, 01:47:31 pm »
Cytat: "N.N."
Nie wierzę, że można wypełnić 46 stron nastrojową opowieścią, w której nie ma żadnych zdarzeń. Na przykład pokazywać, że facet mieszka sobie w latarni i na końcu umiera... Można natomiast opowiedzieć historię kobiety żołnierza (drugi epizod "Rewolucji"), ale na pewno trzeba opowiedzieć ją w inny sposób niż w krótkiej formie....
Przypowieść to krótka forma (moim zdaniem). Jestem ciekaw, czy autor ma pomysł na długą alegorię, czy zamierza zmieniać styl, czy też wymyślił sobie jeszcze coś innego...

To jak murtaugh może powiesz jak będzie wyglądała druga część i odpowiesz przy okazji na parę pytań :?:  :D
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Anonymous

  • Gość
rewolucje
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 04, 2003, 02:05:31 pm »
Cytat: "graves"
To jak murtaugh może powiesz jak będzie wyglądała druga część i odpowiesz przy okazji na parę pytań :?:  :D

jak to jak będzie wyglądała?
ona już wygląda od około roku, od czasu gdy ją skończyłem. teraz robię czwórkę i piątkę. trójka jakoś przeleciała w międzyczasie, narysowałem ja w kwietniu, ma 24 strony, powstałą w jakies 20 dni.
a jakie pytania?
m

Offline graves

rewolucje
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 04, 2003, 02:20:09 pm »
1. kiedy będzie można zobaczyć dwójkę (i trójkę). czy czekasz na wydanie u któregoś z wydawców, czy też wrzucisz na jakiś e-magazyn (jak to było z Esensją i pierwszą częścią Rewolucji) w odcinkach :?:
2. czy część druga to kontynuacja pierwszej, czy też osobna opowieść :?:
3. czy każda część składa się z jednej opowieści, czy też jest zbiorem różnych :?:
na razie tyle. myślę, że inni dopiszą więcej
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline graves

rewolucje
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 04, 2003, 02:23:22 pm »
z pierwszego pytania się wycofuję. przeczytałem właśnie odpowiedź na twojej stronie w necie :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Anonymous

  • Gość
rewolucje
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 04, 2003, 02:43:12 pm »
Cytat: "graves"
1. kiedy będzie można zobaczyć dwójkę (i trójkę). czy czekasz na wydanie u któregoś z wydawców, czy też wrzucisz na jakiś e-magazyn (jak to było z Esensją i pierwszą częścią Rewolucji) w odcinkach :?:
2. czy część druga to kontynuacja pierwszej, czy też osobna opowieść :?:
3. czy każda część składa się z jednej opowieści, czy też jest zbiorem różnych :?:
na razie tyle. myślę, że inni dopiszą więcej


druga część to osobne siedem nowych historii. formuła trochę zmieniona, w pierwszej części były tzw pomosty pomiędzy opowieściami, w drugim tomie każda z historii ma swoją stronę tytułową z małym rysunkiem na środku i tytułem.
przypomniało mi sie, ze jedna z tych historii z drugiej części jest na wraku
http://www.wrak.pl/index.php3?strona=nazywo&img=kolekcjoner_1
mozna sobie obejrzec.
ponadto co laczy dwa pierwsze tomy - pojawia się ponownie wątek żebraczki i dziecka, pojwia sie też ten gościu w fioletowym stroju faraona, który w pierwszej cześci przemykał tylko pomiędzy opowieściami. w drugiej ejst na podobnej zasadzie. w koncu opowiem kiedys również jego historię, tylko na razie jej jeszcze nie wymyslilem.
pytanie trzecie - tylko dwa pierwsze tomy to zbiory. dalsze trzy to pojedyncze historie.
rewolucji nie wrzucę już na jakis e-magazyn, czekaja na lepsze czasy w polsce. zagranicą już nie czekają. moze czasami jakas pojedyncza historia się pojawi, na przykłąd zapewne w pażdzierniku po konwencie opublikuję na gildii historie konwentową pt "rentagen", (to nie literówka, komiks nazywa się rentagen).
tyle.
m

Anonymous

  • Gość
antologia wrzesień
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 04, 2003, 03:03:28 pm »
no to sobie sprawdziłem info - rzeczywiście rewolucje ukażą się w antologii wrzesień. z uwagi na tematykę, czas akcji został w tym komiksie przesunięty z wczesnych lat 1900 do roku 1943, dziesięć czarno białych stron - to będzie odmiana. bardzo mnie ciekawi odbiór tej historii prze czytelników. podobnie mnie ciekawił odbiór historii o aids. jest on dosyć pozytywny, za co dziękuję.
ms

Anonymous

  • Gość
rewolucje
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 08, 2003, 07:32:21 am »

Anonymous

  • Gość
rewolucje
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 19, 2003, 03:20:11 pm »
kolejne info z rewolucji.
na oficjalnej stronie,
czyli
www.revolutiones.republika.pl

pojawil sie kadr z nadchodzacej antologii wrzesien.
kto ma ochote nasycic wzrok jeszcze przed zakupem to zapraszam.
m

 

anything