Autor Wątek: Rewolucje  (Przeczytany 162691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Rewolucje
« dnia: Lipiec 08, 2003, 08:08:27 am »
mkam krótkie pytanie. czy ktoś kojarzy komiks rewolucje? czekam na opinie o tym komiksie.
***
www.revolutiones.republika.pl
cały album dostepny z tej strony.
***
ms

Offline graves

rewolucje
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2003, 08:33:36 am »
Czytałem kiedyś pierwszą część na Esensji. Mnie się to podoba.  :D
Lubię komiksy Skutnika.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline wilk

Re: rewolucje. co to jest??
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2003, 11:16:47 am »
Cytat: "murtaugh"
mkam krótkie pytanie. czy ktoś kojarzy komiks rewolucje? czekam na opinie o tym komiksie.
***
www.revolutiones.republika.pl
cały album dostepny z tej strony.
***
ms

Ha, czyzby to sam Mateusz Skutnik?  :D

Juz kilka razy pisalem o Rewolucjach. Ale jesli jest nowy temat to powtorze - jak dla mnie bomba! :) Chcialbym to zobaczyc na papierze w albumie, koniecznie w kolorze. Oby tylko Arena wydrukowala to w kolorze (bo jak pisze na tej stronie, cos tam ma sie z Rewolucji pojawic).

Anonymous

  • Gość
rewolucje w arenie.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2003, 11:27:53 am »
jam ci jam ci.
o rewolucjach w arenie: jeszcze daleka droga do tego. ale może bedzie szansa na wydanie całego albumu. ale raczej nie w kraju :-)
m
no ale ja proszę o opinie o tym komiksie. konkretnie. jak najwięcej. się potem wydrukuje taką długą listę podpisów i pokaże jakiemuś wydawcy. może się skusi.

Offline sqty

rewolucje
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2003, 11:46:01 am »
Zdaje sie ze ta stronka jest jeszcze w budowie,niewiele tego ..............
Widziałem wcześniej jakiś komiks SQUTnika(bynajmniej nim nie jestem)-oryginalne podejście,podobne do Gawronkiewiczowskiego-ładne.
Ciekaw jestem tylko jak autor odnajdzie się w innej estetyce przedstawiania np.postaci.Jakoś nie mogę sobie wyobrazić ,żeby rysował wszystkie historie w tym jednym stylu,różne opowieści wymają przecież róznych sposobów patrzenia,raz realistycznie,raz groteskowo.Chyba,że chce pozostać autorem jednego dzieła(w różnych wariantach)...ale jednorazowo jest to bardzo w porządq komiks,na poziomie
lt;<<<<<<<<<<St@y R3b3l>>>>>>>>>>>>

Offline wilk

rewolucje
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2003, 11:47:27 am »
Konkretnie?

W moim przypadku bylyby to prawie same superlatywy. Jedynie czcionka moglaby byc ciut bardziej czytelna.

A poza tym swietne "landrynkowe" kolory. Oryginalny a w dodatku rzetelny styl rysunku. Fabula niekiedy absurdalno - ironiczno - filozoficzno - smutna, ze tak powiem a dla mnie to jest strzal w dziesiatke. Mimo ze sa to dwa rozne komiksy to nasuwa mi sie skojarzenie z Mikropolis tylko tam jest chyba jednak wiecej humoru.

Dlaczego nie w Polsce? :( Nikt nie chce?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
rewolucje
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 08, 2003, 12:40:40 pm »
Ja tam bym to kupil. Nie lubie czytac komiksow z komputera, wiec Rewolucji tez nie przeczytalem, ale pierwsza plansza wymiata i na papierze chcialbym to dolaczyc do zbioru.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Anonymous

  • Gość
rewolucje
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 08, 2003, 02:14:15 pm »
Cytat: "xionc"
Ja tam bym to kupil. Nie lubie czytac komiksow z komputera, wiec Rewolucji tez nie przeczytalem, ale pierwsza plansza wymiata i na papierze chcialbym to dolaczyc do zbioru.


pierwsza plansza to pikuś przy następnych, szczególnie gdzieś tak od połowy albumu :-P
ms

Offline Janek Pietkiewicz

rewolucje
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 08, 2003, 06:16:31 pm »
Ja się załamałem głównie przez kompletnie nieczytelną czcionkę :(. Przebrnąłem przez pierwsze dwa odcinki (tzn. numery esensji), a potem już tylko oglądałem obrazki  :oops:

Offline graves

rewolucje
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 08, 2003, 06:42:09 pm »
Cytat: "sqty"
Zdaje sie ze ta stronka jest jeszcze w budowie,niewiele tego ..............

Na pewno jest w budowie. Kiedyś było jeszcze  :D :
"Alicja","Aparat","Bielizna","Debata" ,"Dział torebek" ,"Krótkie niby nieme","Morfołaki","Raczej wertykalne","Stołówka","Stryfelek","Tele Tele"
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Anonymous

  • Gość
literki i takie tam
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 09, 2003, 08:04:52 am »
no z tymi literkami w pierwszych rewolucjach na esensji to słabizna, ja wiem. to były moje pierwsze wrzuty skanerowe, ale u mnie jeszcze wyglądało jako tako, tylko esensjonarze to jeszcze u siebie konwertowali, i się spikseliło. przepraszam za niedogodności. zapewniam, że w obecnym stanie materiał ten przygotowany do ewentualnego druku ma zmienione liternictwo.

graves - to co powymieniałeś to były działy z pierwszej starej strony. ze dwa lata temu jak nie więcej. teraz revolutiones.republika.pl nie jest w budowie, ona jest taka mała. nie ma to być biblioteka tego komiksu, tylko małe portfolio i jak na razie dział dobrze.
m

Offline rorkboy

rewolucje
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 09, 2003, 12:39:06 pm »
rewolucje czytalem kiedys w calosci w pismie esensja i komiks ten nalozyl mi filtr invert na zwoje mozgowe na wiele dlugich tygodni. artyzm niespotykany gdzie indziej w polskim komiksie jest jednoczesnie koronkowy, z drugiej strony do bolu poruszajacy, i w tym wlasnie tkwi moment zastanowienia, bo w to jedno z tych dziel w ktorych nie chodzi o przedstawienie jakiejs historii, zanucenie melodii, wyryczenie sloganu, to jest przedstawienie pewnej osobistej fazy, stanu swiadomosci, nierektyfikowanego jestestwa ktore napie#$@la  prosto z czyjejs glowy. to czyjes mysli i sny - az strach patrzec ciociu.
ttp://pocztowki.blox.pl

Anonymous

  • Gość
invert filtr
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 09, 2003, 01:52:52 pm »
Cytat: "rorkboy"
rewolucje czytalem kiedys w calosci w pismie esensja i komiks ten nalozyl mi filtr invert na zwoje mozgowe na wiele dlugich tygodni. artyzm niespotykany gdzie indziej w polskim komiksie jest jednoczesnie koronkowy, z drugiej strony do bolu poruszajacy, i w tym wlasnie tkwi moment zastanowienia, bo w to jedno z tych dziel w ktorych nie chodzi o przedstawienie jakiejs historii, zanucenie melodii, wyryczenie sloganu, to jest przedstawienie pewnej osobistej fazy, stanu swiadomosci, nierektyfikowanego jestestwa ktore napie#$@la  prosto z czyjejs glowy. to czyjes mysli i sny - az strach patrzec ciociu.


dzieki wielkie. zapewne ucieszy cię fakt, że rewolucje składają się już z trzech albumów, czwarty jest w trakcie rysowania, a scenariusz do piątego już leży grzecznie i czeka. tylko teraz czekać na wydafcę......
ms

Offline mykupyku

rewolucje
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 09, 2003, 05:59:25 pm »
o rewolucjach na forum pojawiła sie krótka dyskusja - komiks zebrał same pochwały i za styl, kolor, wyobraźnię jak i za całkiem fajne fabuły


gdyby ukazał się w formie albumu kupiłbym


czy inne historie są fabularnie bardziej rozbudowane, czy też są to raczej krótsze formy?
opyright by mykupyku

Anonymous

  • Gość
rewolucje next gen.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 10, 2003, 08:00:12 am »
Cytat: "mykupyku"
o rewolucjach na forum pojawiła sie krótka dyskusja - komiks zebrał same pochwały i za styl, kolor, wyobraźnię jak i za całkiem fajne fabuły


gdyby ukazał się w formie albumu kupiłbym


czy inne historie są fabularnie bardziej rozbudowane, czy też są to raczej krótsze formy?



o rany. amnie przy tym nie było... :-(
drugi album skłąda się podobnie jak pierwszy z siedmiu krótkich form, tylko tym razem już nie połączonych przejściami, tylko każdy ma stronę tytułową własną. jedna z nich ukazała się jakies dwa lata temu w świecie komiksu. inna ma być w znakomiksie, jeszcze inna w arenie, ale to wszystko jeszcze pływa.
trzecie rewolucje to jedna historia, bez słów, na 24 strony. przygotowana jest do druku w stripburgerze w przyszłym roku. czwarte właśnie rysuję :-), to będzie też jedna historia na 32 strony. no i mam scenariusz na piątą część full album 46 stron.

yghm -  a może tamta dyskusja o rewolucjach ejst jeszcze gdzieś dostępna?... bo bym sobie chetnie poczytal, albo pokazał potencjalnym wydawcom.
ms