Autor Wątek: hiszpańskie horrory  (Przeczytany 13290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline znajomy_królika

hiszpańskie horrory
« dnia: Sierpień 08, 2009, 09:09:03 am »
Co myślicie o hiszpańskich horrorach? Ja do te pory widziałem kilka, z czego "Sierociniec" przeraził mnie jak żaden film do tej pory. Klimat zbudowany przez twórców, zaskakujący scenariusz i fantastyczne zdjęcia sprawiły, że chyba już na zawsze będę o tym filmie pamiętać. Teraz podobno w kinach ma się pojawić jakiś nowy hiszpański horror. Ktoś coś o nim słyszał? Ja widziałem zwiastun i sądzę, że film zapowiada się na zbliżony klimatem do Sierocińca. Co myślicie?

Offline placek

Odp: hiszpańskie horrory
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2009, 01:13:31 pm »
Witam. Ja rowniez zlyszalem o tym filmie, widzialem tez zwiastun. Sierociniec zrobil na mnie piorunujace wrazenie, wiec poprzeczka dla No-do jest ustawiona baaaardzo wysoko.Ale znajac zdolnosci hiszpanskich tworcow, to zapowiada sie niezle:)

Offline znajomy_królika

Odp: hiszpańskie horrory
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2009, 08:26:15 am »
Szczerze mówiąc, nie przeceniałbym zdolności hiszpańskich twórców:) wiadomo, różnie może wyjść. Mnie do kina ciągnie, bo po obejrzeniu Sierocińca uświadomiłem sobie, że naprawdę dobry horror wcale nie musi uciekać się do takich chwytów jak wypruwanie flaków czy zalewanie krwią całego ekranu, żeby porządnie przestraszyć. Ba! Nie musi być tez w nim psychopatycznego i nieśmiertelnego mordercy! Brakuje mi takich filmów w polskich kinach, dlatego ucieszyłem się słysząc o nowej hiszpańskiej produkcji, która ma pojawić się na naszych ekranach.

Offline pożeracz snów

Odp: hiszpańskie horrory
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2009, 06:51:15 pm »
O a ja nie słyszałem o tym filmie :oops:... kino hiszpanskie lubie - więc może ktoś mi powie o czym jest film (oczywiście w kilku słowach) - żebym wiedział czy warto się wybrać. Dzięki i pozdrawiam

Offline surmik

Odp: hiszpańskie horrory
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2009, 11:29:48 am »
Tu znajdziesz sporo: http://www.film.gildia.pl/filmy/el_orfanato

A jeżeli chodziło Ci o ten nowy: Wezwani to tu http://www.film.gildia.pl/filmy/no-do
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2009, 06:42:35 pm wysłana przez surmik »
Pozdrowienia,
Marek

Offline kfoker

Odp: hiszpańskie horrory
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2012, 11:45:31 am »
Sierociniec to najlepszy hiszpański horror :D

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: hiszpańskie horrory
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2012, 12:33:29 pm »
Z hiszpańskich horrorów polecam "Apartament" bodajże z 2006 roku. Film trwa 60 minut, także wątki nie są niepotrzebnie rozwlekane, jak to ma imho często sytuację w gatunku. 

Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline mikolajdrew

Odp: hiszpańskie horrory
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 28, 2012, 04:08:55 pm »
Labirynt Fauna, Oczy Juli i REC (pierwsza część) to jedne z lepszych perełek hiszpańskiego kina:)
pozdrawiam

Offline Horreur

Odp: hiszpańskie horrory
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 05, 2012, 07:12:25 pm »
To kwestia mojegu gustu, wolę mocniejsze, brutalniejsze i dosadniejsze horrory, dlatego nie jestem fanką Sierocińca, ale Labirynt Fauna uwielbiam. Jest według mnie ciekawszy, bo jest w nim więcej akcji i podoba mi się pomieszanie konwencji baśni z horrorem. Chociaż jeśliby się przyjrzeć niektórym baśniom, to dużo im do krwawej jatki nie brakuje :wink: Nie widziałam niestety Rec, ale na pewno to za niedługo uczynię, bo jedna osoba powiedziała mi, że to "najgłupszy i najbardziej krwawy i bezsensowny film jaki widziała", a druga gorąco polecała jako coś genialnego, co jest bardzo zachęcające :biggrin:
Follow the white rabbit.

Offline riksza

Odp: hiszpańskie horrory
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 22, 2013, 07:42:17 pm »
Ja też uwielbiam Sierociniec, właśnie dlatego, że nie ma tam brutalnych scen pełnych krwi i zmasakrowanych trupów. W ogóle mnie takie "bajery" nie straszą, a raczej pozostawiają pewien niesmak i rozczarowanie. Co do innych hiszpańskich horrorów, to polecam REC (ale tylko pierwszą i drugą część).
Dobre strony www http://www.bestnetsolution.pl oprócz przejrzystości i płynnego działania, charakteryzują się również odpowiednią treścią merytoryczną. Klient dzisiaj chce mieć wszystkie istotne informacje w jednym miejscu.

Offline molokina

Odp: hiszpańskie horrory
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 04, 2013, 10:34:43 am »
Sierociniec mnie chyba bardziej wzruszał niż przerażał. nie ma nic gorszego chyba dla rodziców od śmierci dzieci.

Offline Kardamonka

Odp: hiszpańskie horrory
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 23, 2014, 11:50:18 am »
z moich doświadczeń dotyczących hiszpańskich horrorów, mogą powiedzieć, że zazwyczaj są mało straszne ;)

Offline kasia-em

Odp: hiszpańskie horrory
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 06, 2014, 06:25:13 pm »
A ja lubię atmosferę hiszpańskich horrorów, zgodzę się, że są mało straszne, ale są często takie malownicze, melancholijne i za to je lubię.
Gamers don't die. They respawn!

Offline Konik89

Odp: hiszpańskie horrory
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 08, 2014, 10:39:15 am »
Rec 1 i 2 z Hiszpańskich były cudowne 3 to już lipa :P

 

anything