Autor Wątek: MAC OSX 86  (Przeczytany 3685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Phantom

MAC OSX 86
« dnia: Czerwiec 27, 2009, 10:59:58 am »
Mam oryginalny system Mac OS X Leopard i mam też pytanie. W jaki sposób mogę zainstalować go na zwykłym PC (Intel). Podobno jest taka możliwość tylko trzeba odpowiednio zmodyfikować ten OS. Proszę o konkretne podpowiedzi a posty typu "tutaj znajdziesz wszystko na ten temat" ewentualnie odnośniki do konkretnych tutoriali :)
z-ca koordynatora działu Techno Gildia.pl

Offline adiego

Odp: MAC OSX 86
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2009, 11:55:44 pm »
Kiedys sie tym cholernie interesowalem, bo wkurzal mnie windows i chcialem posmakowac macosa... Coz, doszedlem do informacji, ze nie ma takiej mozliwosci o ktorej piszesz. Owszem, mozna Winde zainstalowac ale na MacBooku. W odwrotna strone idzie to kiepsko. Mialem okazje miec w lapce MacOs'a i probowalem go zainstalowac na PC. Niby instalator sie odpalil ale dalej... "cisza". Tak wiec darowalem sobie i teraz jestem szczesliwym posiadaczem XP, ktory broni sie przed taka Vista znakomicie. I nie wyobrazam sobie pracy na czyms innym:) Choc MacOs wyglada fajnie i gdybym mial tylko wiecej kaski, to zainwestowalbym w MacBooka. Tam jest Photosho, a to glowne narzedzie mojej pracy:)
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Phantom

Odp: MAC OSX 86
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2009, 04:42:51 pm »
Zainstalowałem, ale system sie nie bootował więc sobie darowałem... Poczekam na Windows 7.
z-ca koordynatora działu Techno Gildia.pl

Offline SubGenius

Odp: MAC OSX 86
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2009, 11:13:24 am »
Jak to niema takiej możliwości ?

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Main_Page A tutaj ? Całe wiki temu poświęcone - krok po kroku.

Nawet firmy się zajmowały sprzedażą takich hacków - OSX na normalnym PC ? (http://osnews.pl/ostateczna-kleska-psystara/

A jak komuś się niechcę robić samemu wedle wiki (choć IMHO tam jest pełno poradników nawet takich dla complete begginers z obrazkami :D) to ściąga sobie z TPB gotowy obraz ISO z OSX przystosowanym do pracy na intelu (wszystkie drivery potrzebne ziintegrowane), wypala na DVD9 i instaluje jak normalny system ;]

To proszę mi tutaj nie mówić, że się nie da - albo, że są cholerne problemy. Owszem są problemy jak ktoś ma kompa nie na Intelu (i lekkie problemy z kartami ATI) ale w 99% innych przypadków wszystko działa jak cudo ;]

P.S.
I tak czyste BSD lepsze o 200% niż ten cały OSX oparty na BSD ...
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning