trawa

Autor Wątek: Christophe Blain  (Przeczytany 25326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Christophe Blain
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 09, 2015, 07:45:37 pm »
Opinie na stronie sklepu gildii to prawdziwa kopalnia słów mądrości. O 'Kronikach dyplomatycznych':Dufaux jako Mistrz Scenariusza, prosze prosze... Na kolana, Blainy, Sfary, Trondheimy!
I dalej:
cholera, nie wiedziałem, jaki ze mnie tępy prostak! teraz już wiem, ale przynajmniej swoją niską kulturę w życiu prywatnym mogę usprawiedliwić tym, że koledzy z forum zarazili mnie tym cholernym Blainem! po chwili refleksji i krótkim rachunku sumienia, wydaje mi się też, że to musi być kwestia wychowania, zdaje się, że już w przedszkolu rodzice i babcia czytali mi Blaina przed zaśnięciem, damnation!! niechaj Babcia smaży się w piekle na tym swoim cholernie cholernym Krześle!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Komediant

Odp: Christophe Blain
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 10, 2015, 12:06:37 am »
doszła jedna nowa, dla której wiarygodność tożsamości autora jest dla mnie niepewna:
Cytat: Jerzy Szyłak
Przeczytałem ten komiks z niekłamaną przyjemnością i z jeszcze większą przyjemnością oglądałem - współtworzące to dzieło - rysunki Blaina. Dowcip jest tutaj błyskotliwy, pomysły graficzne niebanalne i zaskakujące. Całość oryginalna i świeża. Szczerze polecam wszystkim, którzy lubią inteligentną rozrywkę.


Ee, jak dla mnie brzmi jak Jerzy Szyłak.
Oby jak najwięcej zarażało sie Blainem, okolice premiery "Kronik" i "Sokratesa" to, po paru latach blainowej posuchy, idealna pora.

Offline janjedlikowski

Odp: Christophe Blain
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 10, 2015, 12:16:24 am »
Ukazała się jakaś Recenzja tego komiksu?

Szkoda, że na 6 tom Pirata Izaaka już się chyba nie doczekamy ze strony Blaina...
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2015, 12:32:10 am wysłana przez janjedlikowski »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Christophe Blain
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 10, 2015, 08:57:20 am »
Ee, jak dla mnie brzmi jak Jerzy Szyłak.
Abstrahując całkowicie od samej treści przywołanych komentarzy, mnie jedynie zastanawia, co komentator podpisany jako "Jerzy Szyłak" miał na myśli, gdy nadawał swojemu komentarzowi tytuł "Perła przed wieprze"? Kto (lub co) wg niego jest tutaj ową "perłą", a kto (lub co) "wieprzami"?

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Christophe Blain
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 10, 2015, 09:51:09 am »
Abstrahując całkowicie od samej treści przywołanych komentarzy, mnie jedynie zastanawia, co komentator podpisany jako "Jerzy Szyłak" miał na myśli, gdy nadawał swojemu komentarzowi tytuł "Perła przed wieprze"? Kto (lub co) wg niego jest tutaj ową "perłą", a kto (lub co) "wieprzami"?
Perła to Szyłak .
Wieprze to my.
Dobre.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Christophe Blain
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 11, 2015, 02:35:18 pm »
doszła jedna nowa, dla której wiarygodność tożsamości autora jest dla mnie niepewna:


po lekturze nie pozostaje nic innego jak przyznać rację Panu Jerzemu, a negatywne komentarze ze sklepu Gildii uznać po prostu za debilizmy. choć Kroniki napisane są na zasadzie "gadających głów", to okazały się bardzo inteligentną i porywającą rozrywką. sam nie wiem kiedy skończyłem czytać, tak gładko mi ten komiks wszedł. widać, że autorzy dobrze bawili się opisując świat wielkiej polityki (sam ze trzy razy mocno parsknąłem :smile: ), że mieli wspólną wizję i widać, że udało im się ją zrealizować. kolejny wielki komiks, w którym czuć synergię między scenarzystą i rysownikiem. bardzo polubiłem Abela Lanzaca (a może Antonina Baudry) - chyba za to, że pokazał, że polityk też człowiek.

Offline Motyl

Odp: Christophe Blain
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 11, 2015, 04:23:30 pm »
Ukazała się jakaś Recenzja tego komiksu?

Szkoda, że na 6 tom Pirata Izaaka już się chyba nie doczekamy ze strony Blaina...

Kronik dyplomatycznych? Całkiem sporo, można prześledzić na fb wydawnictwa - https://www.facebook.com/timoficisiwspolnicy?fref=ts
W radio Lublin też o kronikach było w audycji Halo komiks.

Offline piotrassss

Odp: Christophe Blain
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 11, 2015, 05:31:08 pm »
Szkoda, że na 6 tom Pirata Izaaka już się chyba nie doczekamy ze strony Blaina...

Nigdy nic nie wiadomo. Kot Rabina był także w podobnej sytuacji..

Można dać like-a na koncie facebookowym 6-tego tomu Pirata Izaaka:
https://www.facebook.com/isaaclepiratet6

Offline janjedlikowski

Odp: Christophe Blain
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 11, 2015, 06:16:38 pm »
Nigdy nic nie wiadomo. Kot Rabina był także w podobnej sytuacji..

Można dać like-a na koncie facebookowym 6-tego tomu Pirata Izaaka:
https://www.facebook.com/isaaclepiratet6

Już dałem :)

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Christophe Blain
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 10, 2015, 08:42:47 am »
Całkiem sympatyczny ten półpiesek, przynajmniej po tych kilku zajawkowych planszach - już mi się bardziej podoba niż wszystkie komiksowe koty (z kotem rabina włącznie!).
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Christophe Blain
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 09, 2015, 10:21:20 am »
Znakomite te Kroniki dyplomatyczne! Blain i Lanzac pokazują nam politykę od kuchni, i choć polityka zupełnie mnie nie obchodzi, to komiks ten przeczytałem z wielkim zainteresowaniem. Fajny, oszczędny i zapewne szybki styl rysowania wybrał Blain, oprócz tych kilku ludzi z otoczenia ministra i wnętrz gabinetów, niewiele tu miał to narysowania, to jeszcze zdarzają się kadry pozbawione tła i "ramki":



Często wygląda to jak jakieś humorystyczne stripy gazetowe. Duże brawa dla Timofa, bo sięgnął po bardzo ryzykowny tytuł - mam nadzieję, że Kroniki będą w stanie przedrzeć się do czytelnika przez te sterty komiksów mainstreamowych.

Swoją drogą, zastanawialiście się jakby wyglądały takie Kroniki dyplomatyczne oparte na wspomnieniach kogoś z otoczenia któregoś z naszych ministrów? Choćby tego:



Nie wiem czy takich Kronik dyplomatycznych nie musiałby narysować Burns, Ott, czy Brun...

Offline misiokles

Odp: Christophe Blain
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 09, 2015, 12:15:16 pm »
Osoba po lewej już straciła stanowisko, więc materiału byłoby mało w tym przypadku.

Offline mica

Odp: Christophe Blain
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 10, 2015, 05:33:00 pm »
za to osoba po prawej dostarcza tego materiału w nadmiarze.

ramirez82

  • Gość
Odp: Christophe Blain
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 11, 2016, 10:37:45 am »
"Sokrates. Pół-pies" to kolejny znakomity komiks Blaina! Scenarzysta Joann Sfar, autor Kota Rabina być może nie chcąc dyskryminować najlepszego przyjaciela człowieka, pokusił się o stworzenie również filozofującego psa. Skojarzenia z Kotem Rabina podczas lektury nasuwają się same, ale dla mnie na podobnych głównych bohaterach i wynikających z tego sytuacji, podobieństwa obu komiksów kończą się. Dużym atutem "Sokratesa" jest osadzenie akcji w mitologii greckiej i ogólnie zabawa tymi mitami, ciekawie prezentują się Herakles, Odyseusz, czy Homer. Niestety, Sfar i Blain mają na koncie serie, które zawiesili, lub po prostu od kilka lat ich nie kontynuują - nie mogło być inaczej w przypadku ich wspólnego komiksu, trzeci tom "Sokratesa" z 2009 roku, kończy się w takim momencie... w dodatku z zapowiedzią obiecującą ciąg dalszy w 4 tomie pt. "Król Edyp", który do dziś nie powstał.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Christophe Blain
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 11, 2016, 12:43:18 pm »
Niestety, Sfar i Blain mają na koncie serie, które zawiesili, lub po prostu od kilka lat ich nie kontynuują - nie mogło być inaczej w przypadku ich wspólnego komiksu, trzeci tom "Sokratesa" z 2009 roku, kończy się w takim momencie... w dodatku z zapowiedzią obiecującą ciąg dalszy w 4 tomie pt. "Król Edyp", który do dziś nie powstał.

Też był to dla mnie cios, jak rozgorączkowany po lekturze siadłem do komputera i zorientowałem się, że następnego tomu nie ma i nie wiadomo czy (a tym bardziej kiedy) będzie.
Mam jednak nadzieję, że jeśli kiedyś powstanie, to WK wyda go jako osobny tomik, jak zrobili z "Kotem rabina" (gdzieś słyszałem, że gdy już prace nad integralem "Kota" były na ukończeniu, dowidzieli się, że Sfar właśnie kończy "Nie będziesz miał bogów cudzych...").

I też uważam, że podobieństwo między "Sokratesem" a "Kotem rabina" jest tylko pozorne i właściwie kończy się po pierwszym zeszycie.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

 

anything