Autor Wątek: TOP 20 z Tm-Semic  (Przeczytany 8925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
TOP 20 z Tm-Semic
« dnia: Lipiec 06, 2003, 03:07:11 pm »
piszcie co myślicie na temat Top 20 z wydawnictwa Tm-Semic zawartej w nowym KZ
jakie komixy według Was powinny się tam znaleźć. oczywiście nie musi byc tego 20, ale z 5 co najmniej. no to start!!! :wink:  :D
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline Janek Pietkiewicz

TOP 20 z Tm-Semic
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2003, 03:16:10 pm »
Właściwie moja lista byłaby bardzo podobna, wywaliłbym z niej tylko "Aliens: Labirynt". Była to całkiem niezła historia, ale nie jestem do końca pewien, czy zasługująca na umieszczenie obok choćby "Ostatniego Arkham".
Poza tym prawdopodobnie zamieniłbym "Spidermany" na jeszcze któreś numery "Batmana", ale powoduje mną niczym nie uzasadnione uprzedzenie.

Offline Voytek

TOP 20 z Tm-Semic
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2003, 03:53:45 pm »
Brakuje mi tam pierwszego grubego Punishera WAR ZONE z '93 roku(128 str!!!).Najlepsza moim zdanie historia w polskim wydaniu pogromcy i w ogole jeden z lepszych komiksow tm-semic.
Przyznam sie ze wszystkiego  nie czytalem z TOP20 niestety nie mialem tej przyjemnosci :cry:
ex, Drugs & CS!

Offline Arusiek

TOP 20 z Tm-Semic
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2003, 04:00:22 pm »
Troche za duzo Spiderow i Batmanów. Ogólnie jest ok. Co do 1 miejsca nie ma watpliwosci, Weapon mogłoby byc o oczko wyzej. Dziwi mnie że nie było np. Ghosta 2099, Heroes Return, pierwszego mega marvela (cierpienie ze Spiderem) i Hulka. Czesci tych tytułów nie czytałem

Offline JANKE'S

TOP 20 z Tm-Semic
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2003, 04:37:07 pm »
DevilRed połknąłeś haczyk  :)
Jako laik w tym temacie powiem tylko że z tej listy Sąd na Gotham był pierwszym komiksem amerykańskim który mnie zwalił z nóg i zaczął zmieniać nastawienie do amerykańszczyzny. Do dziś to moja ulubiona pozycja w kolekcji. Zastanawiam sie czy by sobie nie dokupić kilku pozycj z tej listy.
Czy Tm-Semic wydał coś Mignoli?

Offline pookie

TOP 20 z Tm-Semic
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2003, 04:41:23 pm »
Sanctum w Batmanie - bardzo dobre i plakat z Wolviem i Cable w X-men poster book, czy jakoś tak.
 for Pookie

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
TOP 20 z Tm-Semic
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2003, 05:31:43 pm »
X-Men Poster Book z 93'(warte teraz kilkadziesiąt pln) plus okładka Lobo: Nieamerykańscy Gladiatorzy
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

SAD

  • Gość
TOP 20 z Tm-Semic
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2003, 05:34:29 pm »
Zdecydowanie Torment zamiast Perceptions. Dorzuciłbym jeszcze Dar (the Amazing Spider-Man 2/1998) i Shrieking (ASM 11/1996 i 12/1996).

Offline Macias

TOP 20 z Tm-Semic
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 06, 2003, 05:37:13 pm »
wywalilbym spiderman:zmysly,lobo:nieamerykanscy....,green lantern ( choc ten ostatni byl fajny,ale bez przesady).
co bym dorzucil?na pewno heros reborn-bardzo udany wystep pana Larrocy w naszym kraju i niezly klimacik.komiks moze nie gleboki,ale w.g mnie jeden z lepszych z tm-semic.
zastanowilbym sie nad ktoryms z heros return.
x-tinction agenda ( to juz w ogole skandal,ze zadna z pozycji x-men nie znalazla sie na liscie,co nie DevilRed :wink:  ) za rysunki i klimat
nominowalbym tez dark empire,fatal atrractions.
jesli mozna zaliczac do tej listy pozycje funmedia,to dorzucam jeszcze :USM#1-7 i ASM seria :wink: .no,moze jeszcze JLA2
a w ogole,to ide zobaczyc do siebie co tam TM-semic wydal i jeszcze cos dopisze :D

Offline Inszy

TOP 20 z Tm-Semic
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 06, 2003, 06:24:51 pm »
Uznając listę KZ za wyjściową, to przeprowadziłbym takie zmiany (kolejność przypadkowa):

Pozycje do usunięcia:
+ Lobo: Nieamerykańscy gladiatorzy
+ Spider-Man: Zmysły
+ Aliens: Labirynt
+ Spider-Man: Ostatnie Łowy Kravena (może i klasyk, ale mnie nudził :P )
+ Superman: The Man of the Steel

Pozycje do dodania:
+ Superman: Red Glass
+ Batman: Idiota
+ X-Men: Dark Phoenix Saga
+ Spiderman: Torment
+ Transformers: Most Donikąd
+ Spawn #1 (rezerwowo :wink: )

Oczywiście pamięć bywa zawodna i różnie by to mogło wyglądać po przeczytaniu tego co leży na półkach.
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline konradkonrad

TOP 20 z Tm-Semic
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 06, 2003, 06:31:05 pm »
Większosci rzeczy nie czytałem, więc się nie wypowiem.
Ale z tych które mi zapadły w pamięć był nie wymieniony tu Batman McKeevera. I strasznie się zdziwiłem, że Aliens Labirynth (zresztą całkiem niezły) ma scenariusz Jima Woodringa, autora bardziej znanego z mocno pojechanego Franka z Fantagraphics.

Offline graves

TOP 20 z Tm-Semic
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 06, 2003, 06:42:01 pm »
Czytałem i mam wszystkie pozycje z listy.
Usunąłbym aliens i najlepsi wrogowie  oraz zmysły (ze spidera), supermana -the man of steel.
Dodałbym: Torment (spider), punisher (war zone -pierwszy gruby punisher), Batman vs Predator, Silver surfer -Moebiusa. Te akurat mi przyszły teraz na myśl :wink:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Inszy

TOP 20 z Tm-Semic
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 06, 2003, 06:44:16 pm »
O tak!
"Batman vs. Predator" (pierwszy) jak najbardziej zasługuje na miejsce w czołówce.
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Mav82

  • Gość
TOP 20 z Tm-Semic
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 06, 2003, 06:52:02 pm »
na liscie brakowalo mi:
ghost rider (Mega Marvel 2)
ghost rider 2099 (jeden z moich pierwszych komiksow, ktore moznaby okreslic slowem "cyberpunk")
spider-man: maski, cierpienie, numery Buscemy&DeMatteisa
x-men: dark phoenix saga, numery 1-2/95 (claremont&lee)
punisher 5/93 (genijalny pojdynek franka z bushwalkerem, imo - najlepszy puni wogole:) )
batman vs predator I i II  (moze nie jakies wielkie perelki, ale bardzo przyjemnie sie je czyta)

natomiast z pozycji ktore znalazly sie na liscie zupelnie nie podobaly mi sie:
Aliens: Labirynt (gniot)
Spider-Man: Zmysły (swietny poczatek, ale im fabula posuwala sie do przodu, tym bylo gorzej)
Lobo: Nieamerykańscy gladiatorzy (gniot)

Offline Kuvery

TOP 20 z Tm-Semic
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 06, 2003, 10:12:32 pm »
A ja bym dodał do listy Spidera: nikt nie zatrzyma władcy murów. Brutalny i prosty ale zrobił na mnie spore wrażenie. Ten tytuł mnie upewnił do wydawania kasy na Amerykę. A później było coraz lepiej...