Autor Wątek: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish  (Przeczytany 173937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 02, 2011, 11:21:53 pm »
Poniżej kolejna już, dwunasta edycja podręcznika do Warheim Fantasy Skirmish, większość zmian w stosunku do edycji poprzedniej znajduje się TUTAJ. Pozostałe zmiany, to głównie zasady dla nowych kompanii (między innymi bretonnskich Rycerzy Graala, Muszkieterów z Nuln czy pochodzących z Tileii Psów Wojny oraz Piratów z Sartosy) o jakie wzbogacił się podręcznik, który liczy obecnie 613 stron. I właśnie o objętości podręcznika będzie następny akapit.

Podręcznik liczy 613 stron i ta liczba może zniechęcać graczy. Jednak by cieszyć się rozgrywką w WFS nie jest konieczna znajomość całego podręcznika. Zasady podstawowe, których opanowanie jest konieczne do płynnej rozgrywki zamieszczone są w Rozdziałach I - VIII i zajmują około 30 stron. Co więcej, gracze którzy wcześniej grali w Mordheim czy Warhammer Fantasy Battle nie będą mieli większych problemów z opanowanie zasad Warheim.

Najwięcej stron (niemal 300) zajmuje rozdział VIIII poświęcony opisom kompanii oraz zasadom którym podlegają dowodzone przez gracza drużyny. By grać nie jest konieczna znajomość zasad wszystkich kompanii, które występują w Warheim, a jedynie tej, którą dowodzić będzie gracz.

Kolejne rozdziały zawierają informacje, które wzbogacają rozgrywkę w WFS ale których dokładna znajomość nie jest wymagana, ważne by gracz wiedział, gdzie szukać konkretnej informacji - a w tym pomóc może dość dokładny spis treści. Z czasem, z każdą rozegraną potyczką zasady utrwalą się i konieczność korzystanie z podręcznika będzie coraz rzadsza.
Dwunasta edycja podręcznika zawiera komplet zasad potrzebnych do rozgrywania potyczek na polach bitew Starego Świata. I choć z pewnością pojawią kolejne edycje, to wszystkim miłośnikom Warhammera polecam zapoznanie się z zasadami WFS. A następnie rozgrywanie emocjonujących potyczek - szczególnie w systemie kampanii, który daje naprawdę dużo możliwości i radości.

Z pewnością pojawią kolejne edycje, w których dodane zostaną zasady kilku kolejnych drużyn (planuję spisać zasady dla Sióstr Sigmara, Nieumarłych z Khemri i być może Kultu Pogromców z Karak Kadrin oraz Kislevitów). Powoli przymierzam się też do wzbogacenia podręcznika o grafiki i diagramy wyjaśniające działanie niektórych zasad.

Nie ukrywam, że liczę też na pomoc i odzew graczy, w każdej materii dotyczącej podręcznika. Przyda się pomoc tłumaczy, chętnych przetłumaczyć materiały z języka angielskiego oraz 'korektorów' gotowych odnaleźć i poprawić wszelkie błędy stylistyczne i literówki. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na forum WFS.

Raz jeszcze zachęcam wszystkich do zapoznania się z podręcznikiem, współpracę przy dalszym rozwoju WFS oraz życzę udanej zabawy w czasie rozgrywania potyczek.
*2 strony na 1 arkusz - do druku

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 06, 2011, 06:28:03 pm »
Czarownica (Najemne Ostrze) na podstawie pomysłu Malakida & Sister_of_Mercy przedstawionego w wątku na Azylium.

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 23, 2011, 11:52:00 am »
Po zakończeniu kolejnego etapu prac nad figurkami i makietami nadeszła pora na prace przy podręczniku do Warheim FS.
Na początek zająłem się Kultem Pogromców z Karak Kadrin i przyznam, że to z drużyna z która póki co mam najwięcej problemów.
Na początku dowódcą kompanii miał być Pogromca Demonów, ale jako że podlega on zasadzie Fanatyk (dzięki której zdaje automatycznie wszystkie testy CP no i nie może być dowódcą kompanii w której służy) drużyna byłaby niemożliwa do rozbicia.
Sięgnąłem więc do dodatku do WFB - Storm of Chaos, gdzie umieszczono zasady dla armii Pogromców z Karak Kadrin. Generałem armii może być król Ungrim Ironfist - który tylko częściowo podlega zasadom pogromców - i z tego rozwiązania skorzystałem, uznałem, że kompanią będą dowodzić potomkowie/krewni Króla Pogromców, podobnie jak on niosący brzemię ślubów króla Baragora. Tyle że nazwa "Tan Pogromców" jakoś mi nie leży. Ktoś ma jakąś lepszą propozycję?
Kolejni bohaterowie to Kowal Run lub Mistrz Inżynier z Karak Kadrin, podobnie jak "Tan Pogromców" częściowo podlegający zasadom Pogromcom.
Dwóch ostatnich bohaterów to Pogromca Smoków i Pogromca Gigantów.
Wybór stronników nie jest zbyt duży, do dyspozycji są Trollobójcy, Kaprowie* (Long Drong's Slayer Pirates) oraz Synowie Grimnira* (Slayer Doomseekers) oraz Żyrokopter.
Jeśli ktoś ma pomysły jak urozmaicić (na przykład poprzez dodatkową jednostkę stronników) czy też odróżnić tę kompanię od pierwszej drużyny krasnoludów to chętnie zapoznam się z propozycjami. Zapraszam do dyskusji.

* Bardzo chętnie zamienię te nazwy na coś lepszego :)

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 27, 2011, 04:32:54 pm »
Kolejny etap prac nad podręcznikiem to spisanie zasad dotyczących gier wieloosobowych. Jeżeli macie jakieś uwagi, pomysły, uważacie że coś pominąłem albo wymyśliliście kolejne warianty gry wieloosobowej piszcie!

OnLine|DownLoad

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 01, 2011, 09:24:46 pm »
Karty zadań specjalnych to pomysł żywcem zaczerpnięty z gry Umbra Turris. Jako, że uważam pomysł za świetny pozwoliłem sobie umieścić go jako zasady opcjonalne w Warheim.
Obecnie wygląda to tak:

OnLine|DownLoad

Gdyby ktoś miał pomysły, zapraszam do dyskusji.

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 16, 2011, 05:03:58 pm »
Spisałem zasady dla Sióstr Sigmara. Wersja 0.1.
Czytajcie, szukajcie błędów, itd.

OnLine|DownLoad

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 23, 2011, 01:33:49 am »
Siostry Sigmara. Wersja 2.0.
Czytajcie, szukajcie błędów, itd.

OnLine|DownLoad

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 25, 2011, 02:55:53 pm »
Spisałem zasady dla Zbrojnej chorągwi z Kisleva:

OnLine|DownLoad

Gdybyście mieli jakieś uwagi, sugestie, propozycje lub znaleźli jakieś literówki, błędy itd. piszcie TUTAJ.

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 05, 2011, 02:22:54 pm »
Skończyłem prace nad kolejną, 13 edycją podręcznika do Warheim Fantasy Skirmish. Tym razem udostępniam podręcznik w trzech wersjach.



Pierwsza wersja o roboczej nazwie (2na1) przeznaczona jest do drukowania. Poza okładką i stroną tytułową podręcznik zapisany jest w formacie 2 stron na 1 arkusz.
Rozmiar pliku: 22.18MB
Ilość stron: 341
DownLOAD|OnLINE

Druga wersja zapisana jest w formacie 1 strony na 1 arkusz.
Rozmiar pliku: 21.05MB
Ilość stron: 679
DownLOAD|OnLINE

Trzecia wersja to *.pdf w którym zawarte są główne zasady potrzebne do rozgrywania potyczek w Warheim Fantasy Skirmish.
Rozmiar pliku: 3.24MB
Ilość stron: 24
DownLOAD|OnLINE

Ponadto, w przypadku problemów ze ściągnięciem wszystkie wersje są dostępne na chomikuj.pl.

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 12, 2011, 02:03:11 pm »
Wersja 2.0 zasad dla Leśnych Elfów z Athel Loren.

OnLine|DownLoad

Gdybyście mieli jakieś uwagi, sugestie, propozycje lub znaleźli jakieś literówki, błędy itd. piszcie TUTAJ.

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 19, 2011, 11:22:03 pm »
Weekendowe wieczory poświęciłem na prace nad podręcznikiem do WFS. Na warsztat wziąłem umiejętności specjalne drużyn, a także walki, strzeleckie, akademickie, siłowe i szybkościowe.
Liczbę umiejętności w każdej z kategorii zwiększyłem do 10.
Poniżej znajduje się pdf zawierający tabele z umiejętnościami walki, strzeleckimi, akademickimi, siłowymi i szybkościowymi.
Umiejętności specjalnej poszczególnych drużyn opublikuję w zbliżającej się aktualizacji podręcznika.

OnLine|Download

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 25, 2011, 03:02:23 pm »
Jako, że szanowne państwo-draństwo różnymi drogami dopominało się, aby zmienić cel rozgrywki scenariuszy tak, by nie zawsze gra musiała kończyć się rozbiciem przeciwnika, zmodyfikowałem nieco scenariusze.
Wszelkie uwagi i propozycje mile widziane.

DownLoad|OnLine
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2011, 03:06:07 pm wysłana przez quidamcorvus »

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 29, 2011, 01:59:56 pm »
Jako, że ostatnio dotarł do mnie zamówiony jakiś czas temu Army Book dotyczący Orków & Goblinów odświeżyłem nieco zielonoskórą kompanię, która w kolejnej wersji podręcznika będzie wyglądać następująco:

OnLINE|DownLOAD


Ponadto, jeśli wszystko się uda. W kolejnej edycji powinny pojawić się zasady dla Łowczego stada Dzikich Orków i być może Nocnych Goblinów.

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 02, 2011, 10:46:07 am »
Szanowne państwo-draństwa zechce się zapoznać z zamieszczonymi poniżej zaktualizowany i zasadami dla Orków & Goblinów oraz zasadami nowek kompanii, czyli na polowanie wyrusza Łowcze plemię Dzikich Orków.

Orki & Gobliny: OnLINE|DownLOAD

Łowcze plemię Dzikich Orków: OnLINE|DownLOAD

Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane.

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 12, 2011, 01:18:30 am »
Zapraszam do lektury kolejnego raportu bitewnego, z którym można zapoznać się TU, TU lub TU.