Autor Wątek: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish  (Przeczytany 174081 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #180 dnia: Lipiec 01, 2014, 02:38:21 am »

Dziś mam dla was trzy odnośniki.


Na blogu opublikowałem podsumowanie miesiąca, tak więc możecie sprawdzić, czy czegoś nie pominęliście.


Ponadto, w ramach poniedziałków wpisów fluffowych zapraszam do lektury tekstu poświęconego świętom i świętom religijnych w uniwersum Warhammer Fantasy:


A w niedzielę na blogu opublikowałem #172 wydanie Zebranych z tygodnia.

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #181 dnia: Lipiec 15, 2014, 05:05:34 am »

Pora nadrobić zaległości.


Po pierwsze na blogu jest już dostępne #174 wydanie Zebranych z tygodnia.




Po drugie szanowne państwo-draństwo może zapoznać się z kolejnym wpisem przybliżającym historię magii w uniwersum Warhammer Fantasy.


I po trzecie przygotowałem i opublikowałem zasady dla kompanii Jeźdźców Wilków do gry bitewnej Warheim Fantasy Skirmish.


Jak zwykle wszelkie uwagi, sugestie i komentarze mile widziane.

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #182 dnia: Lipiec 19, 2014, 12:25:16 am »

Mówiłem już kiedyś, że nie znoszę lata? Nie znoszę. Podobnie jak ciepłej wódki i spoconych kobiet. Moje Panie śpią, ja mam wolne pomiędzy nocnymi zmianami, a że jest tak gorąco, że malować się nie chce to postanowiłem w końcu przeredagować modlitwy, którymi w Warheim FS mogą posługiwać się DUCHOWNI.


W sumie jest to efekt pracy Sister of Mercy nad nowymi zaklęciami, które jakiś czas temu pojawiły się w sieci.


Poniżej szanowne państwo-draństwo znajdzie plik ze wspomnianymi wcześniej modlitwami. Jak zwykle wszelkie uwagi, komentarze i sugestie mile widziane. Szczególnie te dotyczące ewentualnych literówek i stylistyki.


Przy okazji przypominam o zaktualizowanej wersji podręcznika w wersji WiP, którą można pobrać STĄD.


MODLITWY

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #183 dnia: Lipiec 25, 2014, 02:22:10 am »

Zaktualizowałem Rozdział XXI: Elementy terenu na polu bitwy w podręczniku do gry Warheim FS.


Zmiany polegały na zwiększeniu do 11 ilości lokacji i poszczególnych elementów terenu. Przy czym te ostatnie losowane są teraz za pomocą rzutu 2K6 co oznacza różne prawdopodobieństwo wylosowania konkretnych terenów.


Jak zwykle mam do szanownego państwa-draństwa prośbę. Przeczytajcie tekst i dajcie znać o ewentualnych literówkach, błędach stylistycznych czy wszelkich innych uwagach i sugestiach jakie powstaną w waszych głowach.


Rozdział XXI: Elementy terenu na polu bitwy

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpień 15, 2014, 04:35:07 pm »

Cytat: quidamcorvus
Jako, że szanowne państwo-draństwo od dłuższego czasu domaga się modyfikacji scenariuszy w taki sposób by istniała alternatywne zakończenie dla rozbicia przeciwnika, wpadłem na pewien pomysł.


W scenariuszach którym celem jest zbieranie rozrzuconych po polu bitwy znaczników kosztowności proponuję wprowadzić następujące zmiany.


Ilość rozrzuconych po polu bitwy znaczników kosztowności ustalałoby się poprzez zsumowanie rzutów K3+1 wykonywanych przez każdego z graczy. Natomiast
Cytuj
Rozgrywka zostaje zakończona, gdy jedna z kompanii podniesie więcej niż połowę rozmieszczonych na polu bitwy znaczników kosztowności lub gdy jedna z drużyn nie zda testu rozbicia.
I teraz pytanie czy pogrubiony zapis jest czytelny i zrozumiały, czy proponujecie to zapisać w inny sposób?


Powyższe zmiany wiązałyby się także z tym, że w wyniku alternatywnego zakończenia gry, przeciwnik zatrzymywałby ewentualne znaczniki kosztowności, które zdobył w czasie gry. Obecnie modele 'wyrzucają' znaczniki podczas Ucieczki! wynikającej z rozbicia.


Co o tym sądzicie?


Ewentualne odpowiedzi w miarę możliwości można zamieszczać TUTAJ.

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #185 dnia: Sierpień 28, 2014, 09:49:51 pm »
Johann Schweinepulver, Świniopas z Oldenlitz - pierwsza Postać Dramatu do Warheim FS. Zapraszam do lektury zasad i reguł. Wszelkie komentarze, uwagi i spostrzeżenia jak zwykle mile widziane :)


Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #187 dnia: Wrzesień 13, 2014, 03:20:25 pm »
Monstrum Meistera Bergholtza - druga Postać Dramatu do Warheim FS. Zapraszam do lektury zasad i reguł. Wszelkie komentarze, uwagi i spostrzeżenia jak zwykle mile widziane :)

Offline Snifkot

Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #188 dnia: Wrzesień 16, 2014, 10:52:50 am »
powinieneś to trochę ułatwić i wydać w postaci książki ;)

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #189 dnia: Październik 03, 2014, 02:08:15 am »

Pozwolę sobie wrzucić informację o nowej edycji podręcznika do gry Warheim Fantasy Skirmish.


A szanowne państwo-draństwo zechce podzielić się tą, jakże radosną, informacją ze swoimi znajomymi i znajomymi znajomych, czy coś...


Oczywiście wszelkie polubienia i komentarze mile widziane.


Zachęcam do lektury, a przede wszystkim do gry! O ile oczywiście, nie odstrasza was turowa mechanika związana z uniwersum Warhammer Fantasy ;)

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #190 dnia: Listopad 05, 2014, 11:32:41 pm »

Dziś mam dla was pliki z zaktualizowanymi Kartami Zadań Specjalnych do Warheim FS. Pierwszy odnośnik prowadzi do kart, do których grafikę przygotował Pepe, a drugi link to plik przygotowany przez Sister of Mercy.


Tradycyjnie już pliki można pobrać/obejrzeć na scrib.com...


Wersja Pepe|Wersja SofM


...oraz DropBoxie.


Wersja Pepe|Wersja SofM


Zachęcam także do odwiedzenia działu DownLoad gdzie znajdziecie więcej plików do Warheim FS.




Jak zwykle wszelkie uwagi, pomysły, komentarze i oferty współpracy mile widziane.

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #191 dnia: Listopad 13, 2014, 04:34:45 am »

Dziś mam dla was zasady dla Plemienia Leśnych Goblinów, to kolejna kompania Zielonoskórych do Warheim FS.


Wszelkie uwagi, sugestie i komentarze oczekiwane.

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #192 dnia: Listopad 21, 2014, 12:39:26 am »
Na blogu zamieściłem propozycje zmian dotyczącą scenariuszy i Punktów Kampanii w Warheim FS.

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #193 dnia: Luty 24, 2015, 11:08:40 pm »

Z dwumiesięcznym poślizgiem prezentuję szanownemu państwu-draństwu wstępne zasady dla kompanii Nocnych Goblinów do gry Warheim FS.


Zachęcam do lektury i komentowania.


Wszelkie uwagi i pomysły mile widziane.


OnLINE|DowNLoaD

Offline quidamcorvus

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish
« Odpowiedź #194 dnia: Marzec 04, 2015, 10:16:49 pm »

Korzystając z przygotowanych przez Pepe grafik zrobiłem karty wzgórz, czyli pierwszy z elementów terenu na polu bitwy w Warheim FS.


DowNLoaD|OnLInE


Więcej pomocy do gry znajdziecie TUTAJ.

 

anything