trawa

Autor Wątek: Netbook czy laptop?  (Przeczytany 59907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid N

Netbook czy laptop?
« dnia: Czerwiec 05, 2009, 06:17:42 am »
Co byście wybrali i czemu? Osobiście rozważam kupno netbooka, ale nie wiem... A co Wy sądzicie o tych zabawkach ?

http://www.techno.gildia.pl/publicystyka/netbooki
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2009, 06:38:23 am wysłana przez Dawid N »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Netbook czy laptop?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2009, 07:02:35 am »
Dla mnie zdecydowanie netbook. Laptop jest mi zbędny - mam kompa w domu i w pracy, nie potrzebuję takie mocy obliczeniowej/graficznej gdzieś w terenie - starczy mi netbook, bo daje dokładnie to co potrzebuje: małe rozmiary, ale funkcjonalność pełnoprawnego kompa. Dostęp do netu, word/excel, programy jakie tylko przyjdą mi do głowy. Ekran wystarczającej wielkości, procesor też. Grać na tym nie będę, filmów też nie będę oglądał więc netbook jest dla mnie idealnym rozwiązaniem.

Offline Qraq

Odp: Netbook czy laptop?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2009, 02:06:40 pm »
kumpel akurat uważa, ze netbook to zabawka która wystawia właściciela na pośmiewisko.
... ale on ma wielgachnego laptopa 17'' więc można mu wybaczyć. De gustibus...

A ja pobawiłem się netbookiem kumpla i stwierdziłem, że poza prockiem ma identyczne parametry co mój obecny laptop, więc w pełni by mi wystarczył. I ten rozmiar i waga, ehhh...

Offline Hellspawn

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 669
  • Total likes: 0
  • Pijesz? Pije! Jaki znak Twój? Orzeł Biały!
Odp: Netbook czy laptop?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2009, 12:56:29 am »
a ja powiem tak - moze i do samej pracy biurowej wystarczylby mi netbook...

ALE

cubase potrafi mi teraz zapchac 4GB ramu  i caly procesor w czasie oborobki dzwieku, takze laptop to jedyny slyszny wybor dla tych, ktorzy potrzebuja przenosnego komputera przydatnego do czegos wiecej niz excel.
Love sucks....... true love swallows.

Musley... why have You forsaken me!

Offline Phantom

Odp: Netbook czy laptop?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 15, 2009, 09:20:44 am »
Myśle że netbook o dobrych paramaterach będzie lepszy od laptopa, których chyba masz już ze 3 więc po co ci kolejny ;> :D
z-ca koordynatora działu Techno Gildia.pl

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Netbook czy laptop?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2009, 11:49:12 am »
Moi drodzy w chwili obecnej laptop i notebook są terminami używanymi wymiennie. Podział pod zwględem wielkośći/parametrów który definiował te nazwy oficjalnie już nie istnieje.

Jedynym obecnie terminem jawnie określającym gabaryty jest w tej chwili pojęcie subnotebooka, czyli małego urządzenia o rozmiarach bliskich wymiarom kartki A4 i wadze ok 1kg.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2009, 11:53:03 am wysłana przez Gabriel »
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline Qraq

Odp: Netbook czy laptop?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2009, 01:28:20 pm »
nie notebook tylko netbook. My mówimy o netbookach

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Netbook czy laptop?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 17, 2009, 10:22:58 am »
ahaha... ślepy jestem... zamykam się w sobie i nic już nie mówię :D
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline eban

Odp: Netbook czy laptop?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2009, 04:56:05 pm »
Dla osob ktore pracuja w wordzie, sprawdzaja maila czy odbieraja wiadomosci gieldowe, czesto w podrozy - tylko i wylacznie netbook. Duza mobilnosc, male zuzycie energii, a moc obliczoniowa i tak nie jest szczegolnie potrzebna.

Osobom ktore potrzebuja mobilnosci do bardziej zaawansowanych prac w rodzaju grafikow czy projektantow polecam normalnego laptopa. Podobnie tym ktorzy chca miec cos mobilnego co jednoczesnie stanie w domu, nie bedzie zajmowac duzo miejsca i bedzie mozna sobie na tym poczytac.

Graczom i wszystkim innym ktorzy mobilnosci nie potrzebuja - tylko i wylacznie stacjonarka.

Offline Ryceros

Odp: Netbook czy laptop?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2009, 07:29:58 pm »
nic dodać, nic ująć.

Offline adiego

Odp: Netbook czy laptop?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 03, 2009, 12:00:49 am »
Pozwole sobie odpowiedziec, bo mam do czynienia na codzien zarowno z laptopem jak i netbookiem:)

Dla osob ktore pracuja w wordzie, sprawdzaja maila czy odbieraja wiadomosci gieldowe, czesto w podrozy - tylko i wylacznie netbook. Duza mobilnosc, male zuzycie energii, a moc obliczoniowa i tak nie jest szczegolnie potrzebna.

Zgadza sie - do takich prac wystarcza netbook za 1000 pln albo i mniej. Swietna maszyna do pisania + cos wiecej. Jesli ktos duzo odbiera maili i podrozuje, to jest idealne rozwiazanie. Do pracy mobilnej jak najbardziej.

Osobom ktore potrzebuja mobilnosci do bardziej zaawansowanych prac w rodzaju grafikow czy projektantow polecam normalnego laptopa. Podobnie tym ktorzy chca miec cos mobilnego co jednoczesnie stanie w domu, nie bedzie zajmowac duzo miejsca i bedzie mozna sobie na tym poczytac.

Osobiscie pracuje na co dzien chocby z Photoshopem i wiem doskonale, ze praca na 15" to minimum. Tak wiec netbook w moim przypadku odpada. Widzialem osobe, ktora probowala cos tam w gimpie tworzyc na Eee, ale... nie moglem na to patrzec:D

Graczom i wszystkim innym ktorzy mobilnosci nie potrzebuja - tylko i wylacznie stacjonarka.

Albo wypasiony laps za XXX kola, ale faktycznie lepiej zainwestowac w stacjonarke lub... konsole:)
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Netbook czy laptop?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 06, 2009, 11:31:03 am »
Czekamy na netbooki z nvidia Ion. Wtedy myślę, że te urządzenia na prawdę zaczną być atrakcyjne.
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline Ryceros

Potrzebuję netbooka!
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 10, 2010, 05:50:23 pm »
Podłącze się pod ten temat, bo nie chcę mi się robić nowego.
 
Potrzebuję netbooka.
Głównie na studia (pisanie notatek, ale i film sobię puszczę w trasie, czy z internetu skorzytam słuchając muzy na foobarze).
Słowem, szukam fajnego, lekkiego i funkcjonalnego netbooka do max 1200zł.
 
Jakie firmy aktualnie produkują najbardziej bezawaryjne lapy/nety?
Czy opłaca się kupować używany sprzęt?
Jakie wy macie netbooki i jak się sprawują?
 
Najbardziej zależy mi na: Pamięci (chciałbym ze 2gb), wejściach USB (minimum 3: mycha, napęd, pendrive/coś) i pojemności (no z 200gb).
Nie chcę też kupować jakiegoś firmy no-name, co ma parametry nie wiadomo z jakiego kosmosu, ale żywotność max 2 miechy.
Da się, czy 1200 raczej nie styknie?
 
Pozdrawiam :smile:

Offline wilk

Odp: Netbook czy laptop?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 12, 2010, 11:47:49 am »

Najbardziej zależy mi na: Pamięci (chciałbym ze 2gb), wejściach USB (minimum 3: mycha, napęd, pendrive/coś) i pojemności (no z 200gb).
Nie chcę też kupować jakiegoś firmy no-name, co ma parametry nie wiadomo z jakiego kosmosu, ale żywotność max 2 miechy.
Da się, czy 1200 raczej nie styknie?
 
Pozdrawiam :smile:
Jakiś czas temu rozglądałem się za najmniejszym netbookiem/laptopem z wbudowanym napędem optycznym. Po eliminacji firm do których nie mam zaufania wyszło mi, że najmniejsze robi Sony Vaio z przekątnymi ekranu 13,1 cala i większymi, ale one są tak drogie, że w ogóle odpada.  :doubt: Więc albo napęd optyczny albo mały rozmiar (albo jedno i drugie za dużą kasę).

Jakbym miał kupić dla siebie netbooka to pewnie bym kupił jakiegoś 12,1 calowego Asusa Eee PC 1201 albo tańszą wersję.

W ogóle radzę przejrzeć sobie stronki różne, np. i . Ja jestem laikiem więc podchodź z rezerwą do mojej sugestii. :) 


Offline Ryceros

Odp: Netbook czy laptop?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 12, 2010, 03:35:05 pm »
Dzięki.
Każda pomoc jest dobra.
Też jestem laik.
 
Napęd optyczny raczej na USB wole mieć.
Fajny ten Asus, ale drogi dość :doubt:

 

anything