trawa

Autor Wątek: Telefony - 'High-end' roku 2009  (Przeczytany 19805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ganossa

Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 07, 2011, 11:47:32 am »
Nie spodziewaj się, że bateria w smartfonie pochodzi ci dłużej niż 3 dni przy normalnym użytkowaniu.
 HTC Desire ma mój brat, zwykły nie HD. Trochę się nim bawiłem i mogę co nieco powiedzieć.
Bardzo dobra rozdzielczość i jakość ekranu. 3,7 cala to naprawdę dużo więc przy rozdzielczości 480 x 800 przeglądanie internetu nie sprawia żadnych problemów. Bardzo przydatny w przeglądaniu jest sensor optyczny pozwalający na dokładne nawigowanie po stronach. Desire ma moim zdaniem jeszcze jedną dużą zaletę w porównaniu do większości HTC. Klawisze home, cofnij, menu i wyszukaj są fizyczne a nie na ekranie dotykowym. Z doświadczeń na moim Wildfire stwierdzam, że takie rozwiązanie jest lepsze bo czasem zdarza się przez przypadek je wcisnąć.   Dzięki 1 gigowemu procesorowi telefon jest bardzo szybki w działaniu jednak odbija się to na czasie działania baterii choć nie bardzo znacząco.
W stosunku do ceny jest to naprawdę dobry telefon.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2011, 03:00:07 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Krova

Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 07, 2011, 12:51:36 pm »
Kiepsko, że nie lubisz Samsungów, bo przodują w smartfonach tak naprawdę, a teraz wychodzi nowy Galaxy S 2rdzeniowy procesor w komórce wtf


bierz takiego z Androidem
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 07, 2011, 02:08:28 pm »
Jako gadżeciarz zawsze potrafiłem podpowiedzieć jakis model, ale od jakiegoś czasu tak się pomieszało, że nie widzę lidera. Za takiego przez lata miałem Nokię (cały czas chodzę z N900), której wręcz byłem fanbojem :)
A teraz po pierwsze ze smutkiem zauważam, że nawet jej nie podałeś na liście potencjalnych zakupów (i chyba słusznie), a po drugie chyba na rynku nie ma szczególnie wyróżniającego się smartfona. Przynajmniej dla mnie :)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 07, 2011, 02:46:48 pm »
Cytuj
- jakość baterii - nie zdzierżę sytuacji szybkiego rozładowywania się i ciągłego ładowania. Wolałbym też, żeby z czasem nie pojawiły się z nią jakiekolwiek problemy. Nie za bardzo mnie interesuje, co jest napisane w specyfikacji - chodzi o to, jak to wygląda w praktyce.
Nokia E52 ma najdłuższy czas życia na baterii ze wszystkich smartfonów. Jak nie rozmawiasz, to jakieś 7 dni, jak rozmawiasz to 3. Sprawdzone i potwierdzone.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline DARKMAN

Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 07, 2011, 04:32:58 pm »
Ja mam iPhone'a i IMHO mimo swoich wad nadal uwazam ze jest to lepszy wybor niz jakikolwiek Android. Gdybym mial brac Androida to tylko HTC (Samsungi maja cala mase problemow z GPS'ami, odbieraniem polaczeniam itp). Teraz bym sie zastanawial nad telefonem z Windows 7 (zdaje sie przy jesieni maja byc ciekawsze modele).

Offline Wojtek_Krz

Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 07, 2011, 11:36:50 pm »
Przede wszystkim android - w PL aplikacje któe są płatne na ajfołnie na androidzie lądują za darmo. Ja sam osobiscie jakiś czas temu kupiłem HTC Desire, telefon użytkowany intensywnie podczas dnia trzyma dobe.

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 08, 2011, 12:27:47 am »
Teraz bym sie zastanawial nad telefonem z Windows 7 (zdaje sie przy jesieni maja byc ciekawsze modele).

O to, to! Czekam na początek wojny systemów i Nokię z W7 :)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 08, 2011, 11:18:56 am »
Przyznam, że nie spodziewałem się takiego odzewu  :smile:

Cytat: CD Jack
A   teraz po pierwsze ze smutkiem zauważam, że nawet jej nie podałeś na   liście potencjalnych zakupów (i chyba słusznie), a po drugie chyba na   rynku nie ma szczególnie wyróżniającego się smartfona. Przynajmniej dla   mnie :smile:
Ano, prawda.
Po napisaniu o Samsungu/LG/iPhonie zastanowiłem się jeszcze chwilę nad Nokią, ale tu naprawdę nie ma o czym pisać... W zasadzie jest chyba tylko Nokia N8, która jednak do konkurencji nie za bardzo przystaje.

W ogóle o Nokii ostatnimi czasy poczytać można głównie w negatywnym kontekście:
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/519528,dramatyczna_sytuacja_w_nokii_to_koniec_finskiego_koncernu.html

Cytat: DARKMAN
Ja   mam iPhone'a i IMHO mimo swoich wad nadal uwazam ze jest to lepszy   wybor niz jakikolwiek Android. Gdybym mial brac Androida to tylko HTC.
A tak konkretnie?
Co tak dokładnie przemawia tak mocno za iPhone'em?

No i może jeszcze "up" dla tej Xperii Arc - ktoś coś słyszał?

Podział karmy:
Wilk Stepowy +5
Ganossa +10
Krova +1
CD Jack +5
haael +1
DARKMAN +5
Wojtek_Krz +5
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline DARKMAN

Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 08, 2011, 05:34:17 pm »
wady iOS to glownie wszechwiedzaca wiedza i kontrola Apple
- chcesz zgrac muzyke z kompa na telefon, spoko tylko ze jedynie przez iTunes (obecnie updaty takze tylko przez iTunes ponoc przy iOS5 bedzie mozna robic updaty prosto z telefonu)
- psuje Ci sie telefon - zabierzez go tylko do Apple Store (wymienili ostatnio regularne srubki na cos do czego srubokreta normalnie nie znajdziesz w sklepie)
- chcesz pisac programy na iPhone, spoko tylko ze jedynie z Mac'a
- denerwujacy system notyfikacji (maja go zmienic w iOS5)
- szklo z tylu iPhone'a owszem ladnie wyglada ale tez ponoc latwo zbic


zalety
- kontrola Apple rowniez stworzyla obecnie najbezpieczniejszy system operacyjny (http://www.infoworld.com/print/162792), szczegolnie wazna w swietle obecnej tendencji wypuszczania sporej liczby wirusow/malware na Androida
- mozna mowic co sie chce na temat opcji personalizacji telefonu i jak Android jest o lata swietlne przed iOS JEDNAK jezeli chodzi o przejrzystosc i uzytecznosc to iOS nadal jest znacznie prostszy i wygodniejszy w obsludze (prosty test -> daj swojej babci iPhone i Androida i powiedz zeby sprobowala zadzwonic)
- przednia kamera w telefonie moze byc wykorzystana bez problemu do Skype'a
- tylnia 5MP kamera czesto bije w jakosci 8MP kamery w innych telefonach
- bardzo subiektywne jednak porownujac do telefonow z tego samego okresu telefon wydaje sie bardziej responsywny (jest takie polskie slowo?) - aplikacje wlaczaja sie znacznie szybciej (porownywalem z Samsung Galaxy S - zeszloroczny model ponoc bardzo dobry, teraz masz nowe dwu rdzeniowe Droidy ktore prawdopodobnie beda szybsze)
- support od Apple, ok musisz isc do Apple Store zeby Ci pomogli, ale jest nadal znacznie lepiej niz jezeli masz problem z telefonem i idziesz do sprzedawcy. Czyli jest problem naprawia Ci na miejscu vs idziesz do sprzedawcy a ten wysyla go do producenta
- jednolity system, kazdy iPhone przychodzi z tym samym systemem operacyjnym bez zadnych glupot od sieci. Kupujac telefon z Androidem (poza telefonami prosto od Google) dostajesz telefon z cala masa bezuzytecznych aplikacji ktorych nie mozesz usunac.
- jednolity system rowniez sprawia ze ZAWSZE mozesz wgrac jego nowa wersje (ok telefon moze wolno dzialac jak przy iOS4 na 3G/3GS ale opcja jest), przy Androidzie musisz czekac az producenci laskawie wypuszcza nowa wersje (a czasem nigdy to nie nastepuje - brat nie mial update na telefon od roku mimo tego ze sa nowsze wersje Androida -> pare miesiecy po zakupie Samsung wypuscil odswiezony model - taki sam jak ma brat - jedynie z obsluga sieci 4G, ten model dostal update).
- ok Android ma alternatywne sklepy, jednak ilosc aplikacji w iTunes nadal jest wieksza i na pewno znajdziesz jaka chcesz aplikacje - odnosnie argumentu na temat "darmowych" odpowiednikow na Androida, owszem czasem tak jest, jednak o czym Wojtek zapomnial wspomniec to to ze sa to czesto wersje pirackie, czyli oryginalne programy nadal czesto sa platne w oficjalnym sklepie zas w alternatywnych po prostu przepakowane (czesto z dodatkiem malware) i dostepne za darmo
- jezeli czytasz maile na telefonie to zintegrowanie z serverami Exchange jest ZNACZNIE lepiej wykonane na iPhone (oczywiscie takze bedzie dzialalo na Androidzie jednak jest troche gorzej)
- mozesz nie sluchac muzyki na telefonie jednak iPhone to takze w pelni funkcjonaly iPod...


Pewnie by cos jeszcze sie znalazlo ale poki co wystarczy.

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 09, 2011, 10:43:09 am »
Dobra, za uzupełnienie poprzedniego posta +5.
Niemniej jednak, jakoś mnie to nie przekonało - wciąż odnoszę wrażenie, że za iPhone'a musiałbym zapłacić więcej głównie po to, żeby później móc pytać ludzi: "widział ktoś gdzieś mojego ajfona", zamiast "widział ktoś gdzieś mój telefon?".

Tak w ogóle, to myślę, że haael powinien przeprowadzić głęboką analizę Twojego posta w celu wykazania w nim elementu poszukiwania opiekuńczości ze strony Apple.
I to na amerykańskiej ziemi! Gdzie wasze zamiłowanie do wolności?! :wink:

Mnie, poza rzeczami o których pisałem wyżej, właśnie to "zamknięcie" produktów od Apple strasznie zniechęca...
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline DARKMAN

Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 09, 2011, 03:47:49 pm »
Nie zapominaj ze Androidy w wiekszosci przypadkow sa nota bene zamkniete. Coraz czesci wychodza telefony gdzie po prostu nie mozesz go zrootowac i wykasowac calego badziewia od sieci bo Ci po prostu telefon przestanie dzialac (zdaje sie Droid X wykrywal czy nie ma jakis "wymaganych" programow i wgrywal oryginalny system od poczatku). Tak jak napisalem mimo tego ze Google wypuszcza nowe wersje OS to nie wgrasz ich jezeli producent nie zrobi aktualizacji do twojego telefonu.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 09, 2011, 04:49:30 pm »
A jak się iPhone sprawuje jako dysk zewnętrzny? Tzn. mogę spokojnie zgrać zdjęcia po podłączeniu do pierwszego lepszego kompa ?

Offline DARKMAN

Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 09, 2011, 05:27:38 pm »
Heh dawno nie probowalem czegos takiego no i wychodzi na to, ze obecnie dziala tylko jako pamiec read-only i udostepnia folder ze zdjeciami. Wychodzi na to, ze zeby korzystac z takiej opcji musial bys wykonac tzw jailbreak (swoja droga bys mial dostep do aplikacji nie zatwierdzonych przez Apple a dostepnych w alternatywnych sklepach).


Wydaje mi sie ze w przeszlosci mozna bylo kopiowac bez problemu (ale tez to bylo zanim Apple wprowadzil  te wszystkie ulepszenia w bezpieczenstwie systemu - pamieta ktos jeszcze ten problem z PDF?).

Offline Ganossa

Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 09, 2011, 05:40:03 pm »
Tak jak napisalem mimo tego ze Google wypuszcza nowe wersje OS to nie wgrasz ich jezeli producent nie zrobi aktualizacji do twojego telefonu.
"Google zapowiedziało, że producenci telefonów jak i  operatorzy komórkowi będą zobowiązani do aktualizowania urządzeń z Androidem. Producenci, którzy zobowiązali się aktualizować swoje urządzenia ; HTC, Samsung, Sony Ericsson, Motorola oraz LG."
Informacja z konferencji Google IO z maja bieżącego roku.
Sądzę, że pod tym względem z androidem będzie tylko lepiej.
Heh dawno nie probowalem czegos takiego no i wychodzi na to, ze obecnie dziala tylko jako pamiec read-only i udostepnia folder ze zdjeciami. Wychodzi na to, ze zeby korzystac z takiej opcji musial bys wykonac tzw jailbreak (swoja droga bys mial dostep do aplikacji nie zatwierdzonych przez Apple a dostepnych w alternatywnych sklepach).


Wydaje mi sie ze w przeszlosci mozna bylo kopiowac bez problemu (ale tez to bylo zanim Apple wprowadzil  te wszystkie ulepszenia w bezpieczenstwie systemu - pamieta ktos jeszcze ten problem z PDF?).
To jest ogromna wada. Przynajmniej jak dla mnie. Jeśli masz telefon z dużą kartą pamięci to naturalnym jest korzystanie z niego jako dysku przenośnego.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2011, 05:44:53 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 23, 2011, 05:20:55 pm »
Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym (teraz mogę to powiedzieć z całą odpowiedzialnością) posiadaczem HTC Desire Z.

Pierwsze wrażenia:
- bardzo ładny telefon, świetnej jakości wyświetlacz, użyteczna rozkładana klawiatura, multi-touch, wreszcie diodowa lampa błyskowa mogąca służyć za latarkę, intuicyjna obsługa.

Po kilku tygodniach:
- mam lekkie obawy co do tej rozkładanej klawiatury, a dokładnie co do jej wytrzymałości. Na razie trzyma, ale obawy są. Telefon nie jest w stanie płynnie pociągnąć filmu w 720p (choć oglądać się da), nie mówiąc o pełnym HD. Jednak na wszystko inne mocy i pamięci wystarcza w zupełności. Aplikacje śmigają aż miło, filmy w natywnej rozdzielczości też, całkiem przyzwoity czas trzymania baterii, a klawiatura to jednak świetna rzecz naprawdę ułatwiająca pisanie e-maili bądź notatek.

Podsumowując: mnóstwo OK. Pewnie najnowszy HTC albo Samsung sprawowałby się wiele lepiej, ale jak ktoś nie chce wydawać na telefon kupę kasy to z czystym sumieniem mogę polecić Desire Z, bądź HD (bo przy tym też trochę posiedziałem). Padło na Desire Z z uwagi na klawiaturę.