trawa

Autor Wątek: Co chciałbyś mieć w telefonie komórkowym?  (Przeczytany 3222 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid N

Co chciałbyś mieć w telefonie komórkowym?
« dnia: Maj 10, 2009, 05:31:45 pm »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co chciałbyś mieć w telefonie komórkowym?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2009, 07:58:04 am »
Po łebkach ten artykuł - raczej rozmyślania statystycznego użytkownika niż esej napisany przez kogoś, kto zna się na temacie. Niemniej jeśli takie było założenie, to nie mam wtedy zastrzeżeń. W każdym razie jako wstęp do dyskusji sprawuje się doskonale.

Mi szczerze mówiąc najbardziej zależy na ekranie - właśnie takim jaki opisałeś: duży, dotykowy, jak najlepszej jakości. Jestem prostym wzrokowcem w końcu ;) W czerwcu/lipcu będę kupował nowy telefon i właśnie w segment takich aparatów będę uderzał.

Pojawiło się słowo "aparat". Kilka MP wystarczy w zupełności - to nie mają być zdjęcia profesjonalne, tylko okazyjne - ja np. robię telefonem zdjęcia miejsc szkód, by dołączyć do dokumentacji dla zakładów ubezpieczeniowych; do takich celów kilka MP w zupełności wystarcza. Do bardziej ambitnych celów telefon nigdy nie będzie mógł służyć, bo braku porządnego obiektywu się ilością MP nie zastąpi.

Internet - z wielką chęcią, jak tylko stanieje ta usługa do rozsądnej ceny w abonamencie ;) Imo telefon w tych czasach powinien zapewnić prosty i wygodny dostęp do stron www, odbierania poczty e-mail itp.

Dźwięk - również jestem wyznawcą teorii specjalizacji. Od słuchania muzyki mam playera, w komórce oczekuję co najwyżej poprawnego dźwięku jakby przyszło mi coś oglądnąć/odsłuchać, ale nie oczekuję żadnych fajerwerków.

Bateria - niech potrzyma te 5 dni przy średnim wykorzystaniu telefonu (5-10 minut rozmowy dziennie, jakiś czas na necie, kilka zdjęć, trochę używania wewnętrznych funkcji telefonu).

Dane i programy użytkowe - last but not least. Wszelkie organizatory, edytory, przypominacze, programy pocztowe etc., łatwość przenoszenia danych, łączenia się z PC. Słowem masa bardzo przydatnych w pracy i życiu rzeczy.

A z telefonów, które obecnie najbardziej spełniają imo podane wyżej standardy to HTC Touch HD

Offline Qraq

Odp: Co chciałbyś mieć w telefonie komórkowym?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2009, 10:12:51 pm »
Mój następny telefon:

- ma mieć wifi - jak nie ma to mnie nie obchodzi ile ma pamieci, jaki bajerancki wielki wyswietlacz i iloma palcami sie to obsluguje
- jakiś system operacyjny - symbian lub wm i idące za tym aplikacje
- ma się łatwo pisać - bo potrzebuje coraz częściej organizera, klienta poczty i w ogóle wszystkich takich biurowych programików

aparat mnie nie obchodzi. Multimedia mogą być ale wystarczy podstawowy poziom.

Faworyci w przystępnych cenach: Nokia E63, Toshiba G900, Samsung i(ileśtam).

...a ze w play dostepna jest tylko ta nokia... :P

 

anything