Autor Wątek: Bałtycki Festiwal Komiksu  (Przeczytany 22156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bąbielek

Bałtycki Festiwal Komiksu
« dnia: Maj 08, 2009, 06:34:59 pm »
...zaczyna się już 27 czerwca.

Gośćmi mają być David Lloyd i Guy Delisle :D :D. Czy to nie jest wspaniała wiadomość?
http://www.bfk.hanami.pl/

Klick me up, klick me down.

Offline Dembol_

Odp: Bałtycki Festiwal Komiksu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2009, 08:08:29 pm »
Jak dla mnie świetna. Tylko, że data średnio mi pasuje bo w przeciągu dwóch tygodni, będę musiał przejechać przez całą Polskę dwukrotnie tam i z powrotem (4.VII - Opener).

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Bałtycki Festiwal Komiksu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2009, 08:43:07 pm »
U mnie podobnie. Dwa weekendy pod rząd w Trójmieście :D

Świetne info z tym Delislem tak swoją drogą.
Wiadomo coś, czy Kultura planuje z tej okazji jakiś jego nowy album? :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Bałtycki Festiwal Komiksu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2009, 11:20:32 pm »
Kultura ostatnio coś milczy  :sad:   A ja z utęsknieniem wyczekuje Klezmerów i Bez komentarza...

Offline badday

Odp: Bałtycki Festiwal Komiksu
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2009, 12:35:35 am »
Jak dla mnie świetna. Tylko, że data średnio mi pasuje bo w przeciągu dwóch tygodni, będę musiał przejechać przez całą Polskę dwukrotnie tam i z powrotem (4.VII - Opener).

Znam ten ból. Dlatego BFK odpuszczam niestety.

Kultura ostatnio coś milczy  :sad:   A ja z utęsknieniem wyczekuje Klezmerów i Bez komentarza...

Sądząc po tym ze Delisle w czerwcu w Polsce to pewnie wtedy też jego nowy komiks z KG ale może wcześniej Klezmerzy i Bez komentarza. Też na to czekam. 

Offline Roy_v_beck

Odp: Bałtycki Festiwal Komiksu
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 09, 2009, 12:36:33 am »
Hmmm w sumie chyba podskoczę bo w pobliżu, ale nie podoba mi się to nastawienie na dzieci i mangę. . . :( Dobrze, że Lloyd będzie.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline Jaszcząb

Odp: Bałtycki Festiwal Komiksu
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 09, 2009, 06:27:53 am »
No tak, bo w końcu dzieci to nie prawdziwi fani komiksu, a manga to nie prawdziwy komiks...

Ja tam się chętnie wybiorę, jak będzie doborowa ekipa.

Offline Roy_v_beck

Odp: Bałtycki Festiwal Komiksu
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 09, 2009, 10:00:16 am »
Nie, tyle że komiks dla dzieci mnie nie interesuje, bo na Kaczory Donaldy czy Witch za stary jestem, a jednocześnie za młody by mieć własne.
A mangi też akurat nie lubię, jezu, mam chyba nawet do tego prawo. Ile przecież osób nie cierpi tutaj mainstreamu amerykańskiego.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline graves

Odp: Bałtycki Festiwal Komiksu
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 09, 2009, 11:05:59 am »
Nie, tyle że komiks dla dzieci mnie nie interesuje, bo na Kaczory Donaldy czy Witch za stary jestem, a jednocześnie za młody by mieć własne.
A mangi też akurat nie lubię, jezu, mam chyba nawet do tego prawo. Ile przecież osób nie cierpi tutaj mainstreamu amerykańskiego.
Masz prawo, chociaż... nie porównałbym mangi do mainstreamu amerykańskiego, a do całego komiksu amerykańskiego. Zarówno w jednym i w drugim mainstream jest czymś co mnie nie interesujace. I zaówno w jednym i drugim są perełki, które się nad niego wybijają :p

Na Festiwal się nie wybieram, ale mam nadzieję na fotorelacje z niego w sieci :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline tranway

Odp: Bałtycki Festiwal Komiksu
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 09, 2009, 11:06:20 am »
A mangi też akurat nie lubię, jezu, mam chyba nawet do tego prawo. Ile przecież osób nie cierpi tutaj mainstreamu amerykańskiego.
Tylko nikt nie pisze, że amerykański mainstream to nie komiks.
Choć byłoby to niewątpliwie zabawne - twierdzić, że comics nie jest komiksem.

A wracając do meritum - fajnie, że jest coraz więcej lokalnych festiwali. Może nie zawsze są tak atrakcyjne jak MFK czy WSK (choć w tym przypadku goście naprawdę zacni), ale chociaż na własnym podwórku można "pobyć z komiksem"....

Offline freshmaker

Odp: Bałtycki Festiwal Komiksu
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 09, 2009, 04:40:35 pm »
czy jest już gdzieś dostępny schedule godzinowy? jakoś na oficjalnej stronce nie znalazłem.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline hans

Odp: Bałtycki Festiwal Komiksu
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 09, 2009, 06:44:14 pm »
Cytat: Roy_v_beck
A mangi też akurat nie lubię, jezu, mam chyba nawet do tego prawo. Ile przecież osób nie cierpi tutaj mainstreamu amerykańskiego.
Tylko nikt nie pisze, że amerykański mainstream to nie komiks.
Nie mówiąc już o sensowności porównywania całego komiksu japońskiego do wybranego segmentu komiksu amerykańskiego.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Bałtycki Festiwal Komiksu
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 15, 2009, 02:34:44 pm »
Nie macie może jakichś informacji na temat tego, jakie rabaty szykują wydawcy na BFK?

Offline Death

Odp: Bałtycki Festiwal Komiksu
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 15, 2009, 10:52:02 pm »
Ja bym na miejscu KG zrobił z okazji festiwalu dodruk Phenianu a na miejscu Postu wydałbym w końcu Vendettę w HC...

Offline bąbielek

Odp: Bałtycki Festiwal Komiksu
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 15, 2009, 11:25:05 pm »
Nie macie może jakichś informacji na temat tego, jakie rabaty szykują wydawcy na BFK?
Strzelam, że standardowe.

Death, KG wydaje Louisa z okazji przyjazdu Guya. To chyba też nieźle.

Klick me up, klick me down.