Autor Wątek: MFKiG 2009 (Łódź)  (Przeczytany 69356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarek Obważanek

Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #270 dnia: Październik 05, 2009, 12:03:38 pm »
Aha, jeszcze taka ciekawostka. Stoisko Cyrkielni, na którym miszcz bronisław obdarował mnie marynowanymi napletkami, sąsiadowało ze stoiskiem pana, który wykonał antyniemiecką książkę "Dla Eriki [Steinbach] czyli jak III Rzesza geszefty robiła". Nie jest to bynajmniej komiks, tylko rymowanka o 16 4-wersowych zwrotkach, która została zilustrowana 64 grafikami. Każda zwrotka ma raz krótszy, raz dłuższy przypis, a cała książka została wydana w wersji polsko-niemieckiej. Po Textilu i okolicach ganiał gość ubrany w pasiak a za nim drugi upodobniony do Eriki, krzyczący w kółko "Nein! Nein! Nein!" Spotkanie z tym panem odbyło się w niedzielę o 15.45, byli na nim tacy różni ;) i byli bardzo zadowoleni, bo pan przywiózł wino z własnej piwniczki. Pan pytał też owych takich różnych czy powinien pojechać z tym tytułem na targi we Frankfurcie. Zdecydowanie kuriozum imprezy!
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2009, 12:16:19 pm wysłana przez Jarek Obważanek »
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Jarek Obważanek

Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #271 dnia: Październik 05, 2009, 12:05:56 pm »
własnie ta rzecz mi się nie podobało w sesjach autografów. Stanąłem sobie na moment do Duchateu bo to scenarzysta i wiedziałem, że będzie szybko szło. No i dowiedziałem się, że koleś stojący przede mną stoi również w dwóch innych kolejkach.
Zawsze myślałem, że takie rzeczy to tylko w PRLu. Ja osobiście mam bardzo dziwne podejście do takich rzeczy. NIGDY nie stałem w dwóch kolejkach na raz, bo szanuje innych komiksiarzy. A takie "kolejkowanie" to jedna z najgorszych rzeczy jaka może się przydarzyć.

A w przypadku, gdy autografy są rozdawane w "jednym miejscu" to chyba stanie się dosyć nagminną przypadłością.
Na przyszły rok będą prawdopodobnie przygotowane tory do każdego stanowiska osobno. Gdy siedziałem z wolontariuszami w niedzielę na obiedzie każdy miał na temat poprawienia autografowania wiele mniej lub bardziej zabawnych pomysłów, wśród nich m.in. numerki takie jak na poczcie. ;)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #272 dnia: Październik 05, 2009, 12:09:09 pm »
Na przyszły rok będą prawdopodobnie przygotowane tory do każdego stanowiska osobno. Gdy siedziałem z wolontariuszami w niedzielę na obiedzie każdy miał na temat poprawienia autografowania wiele mniej lub bardziej zabawnych pomysłów, wśród nich m.in. numerki takie jak na poczcie. ;)


Jarku w przypadku torów łatwo przejść pod taśmą. No chyba że tor ma ścianki wysokie na 2,5 metra ze sporą ilością zakrętów - to jest dobry pomysł ;)

Spotkanie z tym panem odbyło się w niedzielę o 15.45

Faktycznie widziałem jak wchodził do 221 po spotkaniu Stowarzyszenia. Ale z tego co pamiętam to nie było informacji o tym spotkaniu w biuletynie MFKiG. Wyskoczyło tak na szybko ?
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Jarek Obważanek

Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #273 dnia: Październik 05, 2009, 12:14:31 pm »
Niestety na instynkty stadne, które niektórym ludziom uruchamiają się w trakcie stania w tych nieszczęsnych kolejkach, nie ma żadnych sensownych recept. Ja, jako osoba która wpycha się wszędzie i omija każdą kolejkę, nie spotkałem się z żadnymi nieprzyjemnościami, ale wolontariusze opowiadali, że ludzie besztali ich za to, że prawidłowo wypełniali swoje obowiązki (czyli starali utrzymać się porządek). Syf na maksa!

Uwaga! Ogłoszenie parafialne!
Proszę o kontakt na PW osobę, która zostawiła swoje komiksy na stoisku KG i zapomniała je odebrać. W wiadomości proszę napisać jakie to były komiksy i jak były opakowane. Ustalimy sposób odbioru.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #274 dnia: Październik 05, 2009, 12:20:45 pm »
Ja, jako osoba która wpycha się wszędzie i omija każdą kolejkę, nie spotkałem się z żadnymi nieprzyjemnościami,

Bo łaziłeś robić zdjęcia. A nie po autograf, czy żeby kogoś opierdzielić. Tak więc logicznie myślący człek nie miał prawa Cię opierdzielać.

...wolontariusze opowiadali, że ludzie besztali ich za to, że prawidłowo wypełniali swoje obowiązki (czyli starali utrzymać się porządek).

Wystarczy narysować linię której nie może przekraczać tłum, a jedynie Ci co biorą akurat autograf (zakładam że o to Ci chodzi pisząc o próbie utrzymania przez wolontariuszy porządku- bo czasami przychodził Radoń i mówił, żeby wszyscy się cofneli). Narysowana linia działa na wyobraznie lepiej niż wirtualna ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2009, 12:26:07 pm wysłana przez Ystad »
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #275 dnia: Październik 05, 2009, 12:27:08 pm »
Bo łaziłeś robić zdjęcia. A nie po autograf, czy żeby kogoś opierdzielić. Tak więc logicznie myślący człek nie miał prawa Cię opierdzielać.
Jacku - po tym co mnie spotkało w niedzielę, gdy próbowałem Nicka Abadzisa skierować we właściwe miejsce na sesję autografów, to już mnie nic nie zdziwi....
Pan z kolejki opieprzył i mnie i jednego z wolontariuszy, że Nicka sadzamy, tam gdzie sadzamy, a nie tam, gdzie on (pan z kolejki) sobie to wymarzył (bo przecież za 2 godziny w tym miejscu będzie Rosiński siedział i kolejka już stoi, więc Nick ma iść gdzie indziej)...
Żenada

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #276 dnia: Październik 05, 2009, 12:31:05 pm »
Pan z kolejki opieprzył i mnie i jednego z wolontariuszy, że Nicka sadzamy, tam gdzie sadzamy, a nie tam, gdzie on (pan z kolejki) sobie to wymarzył (bo przecież za 2 godziny w tym miejscu będzie Rosiński siedział i kolejka już stoi, więc Nick ma iść gdzie indziej)...
Żenada

no se jaja robisz....
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Jarek Obważanek

Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #277 dnia: Październik 05, 2009, 12:32:40 pm »
momentami miałem wrażenie że do biletów powinni dodawać mały dezodorant zamiast kalendarzyka - wszystkim by na pewno zrobiło się przyjemniej na imprezie.
Kalendarzyk był prezentem ode mnie. Mam rozumieć, że nie był przyjemnym gadżetem? :(

Jacku - po tym co mnie spotkało w niedzielę, gdy próbowałem Nicka Abadzisa skierować we właściwe miejsce na sesję autografów, to już mnie nic nie zdziwi....
Pan z kolejki opieprzył i mnie i jednego z wolontariuszy, że Nicka sadzamy, tam gdzie sadzamy, a nie tam, gdzie on (pan z kolejki) sobie to wymarzył (bo przecież za 2 godziny w tym miejscu będzie Rosiński siedział i kolejka już stoi, więc Nick ma iść gdzie indziej)...
Żenada
Słyszałem o tym od wolontariusza. Cytat dokładny pana z kolejki: "tu jest k**wa jakiś burdel!" <double facepalm>
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline mackey

Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #278 dnia: Październik 05, 2009, 12:38:55 pm »
Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze to zawsze są te same gęby na początku kolejki.
Pewnie im się się rozmazują te rysunki jak się nad nimi "zachwycają" po powrocie do domu  ;-)
I dlatego co roku stają po nowy.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #279 dnia: Październik 05, 2009, 12:43:24 pm »
Cytat dokładny pana z kolejki: "tu jest k**wa jakiś burdel!" <double facepalm>
Jeszcze żeby dodać smaczku całej historii to dodam, że dzień wcześniej ten sam osobnik z zachwytem odbierał rysunek właśnie od Abadzisa (na stoisku timof/mroja) i bardzo był kontent, że dostał jeden rysunek + autograf w komiksie, a drugi na kartce. Wtedy burdelu nie było i wszyscy byli hepi :doubt:

Offline skil

Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #280 dnia: Październik 05, 2009, 12:48:44 pm »
zaklepywania kolejki, przepychanek, pretensji i buców nie uniknie się niestety nigdy, choćby wprowadzić nie wiadomo jaki system kolejkowania. trzeba by zlikwidować sesje z autografami w ogóle.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #281 dnia: Październik 05, 2009, 01:07:25 pm »
Trzeba je robić znienacka, tak by nikt do końca nie wiedział, gdzie będą. I co 10 osób zasłona dymna i zmiana miejsca.  :badgrin: Kto pozna idola, ten autograf dostanie, skończy się polowanie "na Rosińskiego" ("A który to?" "No ten z lewej!" "Nieee, to prowadzący") z komiksami "dla wnuczka", które potem wypływają na allegro.
Polska...   :doubt:
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2009, 02:17:34 pm wysłana przez Verminard »
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Jarek Obważanek

Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #282 dnia: Październik 05, 2009, 01:11:47 pm »
No dobra, zejdźmy z tego faila, bo też wychodzimy na polaczków (przez małe pe).

Jak wam się podobała tegoroczna organizacja giełdy? Pytam o opinie zarówno od strony kupujących, jak i od strony sprzedawców.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

godai

  • Gość
Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #283 dnia: Październik 05, 2009, 01:17:50 pm »
Mnie bardziej. W końcu miałem za plecami ścianę, a nie szybę :D No i mniejszy ścisk, niż rok temu. Dziękuję tez wszystkim moim internetowym kolegom, którzy nie zrobili sobie na naszym stoisku zasranej szatni, jak to miewało dawniej miejsce. :)

Giełda była przyzwoita, cena nie była z dupy (jak na MFK), ogólnie przyjaźnie.

Offline Jarek Obważanek

Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #284 dnia: Październik 05, 2009, 01:38:57 pm »
tutaj było trochę narzekań, ale może faktycznie - po co psuć dobre samopoczucie tym, co sami z siebie zadowoleni?  :p
Tą wypowiedzią tak samo obrażasz ludzi jak poprzednią.

Proszę nie kontynuować tego wątku!
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa