Autor Wątek: Office z reklamami - dobrze czy źle?  (Przeczytany 3516 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid N

Office z reklamami - dobrze czy źle?
« dnia: Marzec 06, 2009, 08:44:21 pm »
Stephen Elop, szef działu biznesowego firmy Microsoft, na spotkaniu ze Stanley Morgan Technology Conference zapowiedział, że czternaste wydanie pakietu biurowego Office, które ma ukazać się w przyszłym roku, będzie mieć system wyświetlania reklam. Ma to pozwolić na obniżenie ceny rynkowej produktu, co z kolei powinno przełożyć się na skuteczniejszą walkę z konkurencją (np. OpenOffice) oraz zniwelować skalę piractwa.

Cytuj
Łukasz:
Nie da się zaprzeczyć, że obniżenie ceny pakietu jest dobrą decyzją. Tylko nie jestem przekonany, czy obrana droga jest słuszna. W końcu, jeśli płacę za produkt, to nie życzę sobie w nim reklam. Owszem, mogę je tolerować w darmowych aplikacjach, ale nie w produkcie komercyjnym. Trudno mi jest też sobie wyobrazić, taki pakiet w jakiejś firmie.

a co Wy na to?

Offline kamilosbetlejows

Odp: Office z reklamami - dobrze czy źle?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2009, 10:36:46 pm »
moim zdaniem może być to lipne ponieważ np będę pisał jakiś tekst a tu bęc reklama jak włączę program reklama a będę chciał wyłączyć to też może reklama się pojawi. To tak samo jak by w xp wprowadzili reklamy :badgrin: :badgrin:
chce ktoś zapkę na lockerz.com to pw

Offline Dawid N

Odp: Office z reklamami - dobrze czy źle?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2009, 07:11:56 am »
Ja zaś nie chce reklam, bo nie lubię jak coś mi pełga kiedy piszę. Skupiam się na tekście, a tu bum jakaś jaskrawa reklama serka...:)

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Office z reklamami - dobrze czy źle?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2009, 12:53:07 pm »
Ten pomysł z reklamami może dać skutek odwrotny do zamierzonego, w końcu open office writer nie jest dużo gorszym edytorem tekstu od worda, inne programy z tych pakietów też się jakoś dramatycznie nie różnią. Tyle, że OO nie dość, że jest darmowy, to jeszcze nie trzeba się rejestrować, nie wspominając już o braku reklam.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline madulka

Odp: Office z reklamami - dobrze czy źle?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2009, 02:06:32 pm »
No dokladnie, troche sobie strzelaja samoboja takim rozwiazaniem. Nie sadze, zeby kogokolwiek nizsza cena zachecila do zakupu, skoro dostajemy gratis takie "mile" udogodnienie jak reklamy.

 

anything