trawa

Autor Wątek: Zaginiona kompania z I wojny światowej?  (Przeczytany 4729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz973

Zaginiona kompania z I wojny światowej?
« dnia: Marzec 02, 2009, 12:44:41 am »
   Sprawa dziwna, ale może ktoś coś wie. Kiedyś, nie pamiętam już w jakiej pozycji to przeczytałem, znalazłem historię zaginionej kompanii brytyjskiej (ANZAC?) piechoty. Historia dotyczyła chyba bitwy pod Gallipoli, aczkolwiek głowy sobie uciąć nie dam. W każdym bądź razie, Brytyjczycy usiłowali wykorzystać nad ranem nienaturalnie gęstą mgłę/dymy do przełamanie pozycji tureckich (?). Oddział w zwartym szyku wszedł w mgłę... i tyle go widziano. Nigdy nie znaleziono ciał tych żołnierzy, wszyscy rzekomo figurują jako zaginieni w akcji, tureckie (?) dokumenty nic nie mówią o losie tego pododdziału.
   I teraz właściwa prośba - czy ktoś pamięta może, w jakiej książce znajdowała się ta historia/ gdzie można znaleźć coś więcej na ten temat/ czy to tylko ubarwiona żołnierska historyjka? Google nic przydatnego nie wypluło, tak więc jestem w kropce.     

Offline Bełkot

Odp: Zaginiona kompania z I wojny światowej?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2009, 09:21:03 am »
   Sprawa dziwna, ale może ktoś coś wie. Kiedyś, nie pamiętam już w jakiej pozycji to przeczytałem, znalazłem historię zaginionej kompanii brytyjskiej (ANZAC?) piechoty. Historia dotyczyła chyba bitwy pod Gallipoli, (...) Google nic przydatnego nie wypluło, tak więc jestem w kropce.     
Nic przydatnego? Spróbuj poszukać Sandringham 1/5th Norfolk.
 A mnie się podobał narkoman - oznajmia Jasio.
- Jaki narkoman ? Co ty opowiadasz Jasiu ? - krzyczy pani
- No ten co w sztabie generalnym palił skręta i mówił "Doskonały plan towarzyszu Stalin".

 

anything